SaferVPN


 • stanovenie ceny

  z $ 3,29
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • iOS

  • Android

  • linux
 • odblokuje:


  • Amazon Prime

  • Hulu

  • Netflix

  • iPlayer

ProPrivacy.com skóre
7.3 z 10

zhrnutie

SaferVPN je rozširujúci sa poskytovateľ VPN poskytujúci služby zákazníkom po celom svete. Nedávno rozšírila svoju hru a je teraz službou virtuálnej súkromnej siete (VPN), ktorú môžeme všeobecne odporúčať. Rýchlosti pripojenia a podpora zákazníkov sú oblasti, ktoré by sa mohli ešte vylepšiť, ale SaferVPN má všetky požiadavky na ochranu súkromia a zabezpečenia, ktoré sa týkajú dobrej služby VPN, celkom pevne spojené..

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Izrael
 • krajiny
  35
 • Súčasné spojenia
  5

Vlastnosti

Celkový počet serverov 700
krajiny 35
Súčasné spojenia 5
torrenting
Holé kovové alebo virtuálne servery kombinácie
Preposielanie portov
Podporované smerovače R7000 (DD-WRT), smerovač RT-N66U, WRT1900ACS (DD-WRT),
Podpora smerovača
Výber portu

SaferVPN ponúka nasledujúce ďalšie funkcie:

 • Podpora nepretržitého živého rozhovoru 24/7
 • Algoritmus automatického výberu polohy
 • Je povolené striedanie peer-to-peer (P2P) (iba server v Holandsku)
 • Ochrana WiFi
 • Rozšírenie Chrome

Servery sú rozmiestnené po celom svete, niektoré z nich sú na neobvyklých miestach, napríklad v Južnej Afrike, Brazílii, Indii, Austrálii a na Novom Zélande..

Algoritmus automatického výberu polohy

Toto je funkcia, na ktorú sa program SaferVPN javí ako veľmi hrdý:

"Máme funkciu diagnostiky opravy, ktorá beží na pozadí a vyberá najlepší protokol VPN, ktorý sa má použiť na základe konfigurácie systému. Vo väčšine prípadov používame IKEv2 nad IPSEC (AES 256) a klesajú späť na OpenVPN (AES 256).."

IKEv2 sa všeobecne považuje za bezpečný protokol VPN a je obzvlášť vynikajúci pri pravidelnom prepínaní medzi sieťami WiFi a mobilnými sieťami alebo medzi rôznymi sieťami WiFi. Všeobecne však odporúčame OpenVPN, pretože je to osvedčený štandard na ochranu vašich údajov. Ak uprednostňujete OpenVPN, jeho algoritmus automatického výberu polohy nie je ničím úplne voliteľný.

Podrobnú diskusiu na túto tému nájdete v mojej Sprievodcovi šifrovaním VPN.

Navštívte SaferVPN »

Rýchlosť a výkon

Všetky testy sa uskutočňovali na mojom Virgin Media UK 80 Mbps / 5 Mbps optickom pripojení pomocou protokolu OpenVPN. Povolil som SaferVPN, aby automaticky vybral servery v danom umiestnení.

Safervpn Down

Safervpn Up

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Videl som horšie výsledky, ale meh.

Únikové testy

Rozlíšenie DNS bolo správne vykonané servermi tretích strán. SaferVPN na tento účel používa službu Google DNS, ale výsledky sú overené, aby Google nemohol vedieť, kto ich vytvoril. Aj keď to nie je také dobré, ako poskytovateľ vykonávajúci vlastné rozlíšenie DNS, myslím si, že je to v poriadku.

Bohužiaľ, ostatné výsledky sú menej povzbudivé. Vo Windows som zistil únik IPv6 prostredníctvom WebRTC. Aj keď sú úniky WebRTC primárne problémom prehliadača, mnohé služby VPN sprísnili svoje nastavenia, aby sa minimalizovala pravdepodobnosť ich výskytu. Ešte horšie je, že klient macOS unikol z mojej adresy IPv6 nielen prostredníctvom WebRTC, ale aj ako pravidelný únik IP. Každému, kto má pripojenie IPv6, sa preto dôrazne odporúča deaktivovať IPv6 v nastaveniach operačného systému a blokovať WebRTC v prehľadávačoch..

cena

24 mesiacov

$ 3,29
za mesiac

12 mesiacov

$ 5,49
za mesiac

1 mesiac

$ 12,95
za mesiac

Ako zvyčajne, cena za mesiac klesá, čím dlhšie si kúpite predplatné. K dispozícii je 24-hodinová bezplatná skúšobná verzia, čo je pekné. Na tento účel nie sú potrebné žiadne údaje o kreditnej karte. SaferVPN tiež ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Platba sa môže uskutočniť prostredníctvom kreditnej / debetnej karty, Paypal alebo bitcoínu. Zreteľnejšie možnosti platby sú k dispozícii aj so súhlasom spoločnosti Paymentwall.

Jednoduchosť použitia

windows
MacOS
iOS
Android
linux
Windows telefón

SaferVPN ponúka vlastné aplikácie pre Windows, Mac OS, iOS a Android. Mobilné aplikácie používajú OpenVPN s rovnakými nastaveniami šifrovania ako desktopové aplikácie. SaferVPN tiež poskytuje dobré manuálne príručky nastavenia pre systémy Linux, telefóny Blackberry, telefóny so systémom Windows, početné smerovače a rôzne platformy na streamovanie médií..

Klient VPN siete SaferVPN

Klient SaferVPN je pomerne jednoduchý, ale svoju prácu dokončí.

Desktopový klient SaferVPN

Nie je jasné, ktorý protokol sa použije, keď je vybratá predvolená možnosť „Automaticky“. Podpora mi to tiež nemohla povedať.

Protokoly SaferVPN

Klient SaferVPN Windows má prepínač kill. Testoval som to vynúteným ukončením aplikácie v Správcovi úloh systému Windows, ale zistil som, že som stále pripojený k internetu.

To znamená, že prepínač kill je reaktívny - vypne internet, keď zistí, že sa VPN odpojila. Nefunguje to napríklad, ak samotný klient VPN utrpel zlyhanie.
Prepínač zabíjania založený na bráne firewall, ktorý bráni akémukoľvek pripojeniu mimo VPN, by bol lepší, ale prepínač zabíjania je lepší než žiadny.

SaferVPN auto WiFi

Všimol som si, že klient sa pripája na servery VPN veľmi rýchlo, čo je pekné. Ako však uvidíme, klient neobsahuje ochranu proti úniku DNS.

Aplikácia pre Android

Vlastním telefón s Androidom, takže som si stiahol aplikáciu pre Android z Obchodu Play.

Povolenia aplikácie SaferVPN

SaferVPN výrazne znížil počet povolení, ktoré vyžaduje jeho aplikácia. Vyššie uvedený zoznam je teraz veľmi rozumný.

Mobilný klient SaferVPN

Aplikácia tiež vyzerá dobre a počas jej používania som nezistil žiadne úniky IP.

Rozšírenia Chrome a Firefox

SaferVPN ponúka rozšírenia prehliadača pre Chrome a Firefox. Bolo mi povedané, že (a predpokladám, že to platí aj pre doplnok Firefox):

„Šifrovanie v našom rozšírení prehliadača Chrome výslovne nepoužívame. Samotný prehliadač Chrome (interne) používa protokol SSL ako vrstvu zabezpečenia navrchu protokolu http, aby zabezpečil, že údaje o používateľských reláciách nebudú ukradnuté „zlými“ ľuďmi. “

Myslím, že to znamená, že používa HTTPS, ale zďaleka nie som istý. Ak chcete šifrované pripojenie, pridržiavajte sa celého klienta VPN.

Rozšírenie SaferVPN Chrome

Zákaznícky servis

24-hodinová podpora
Skúška zadarmo Áno - 1 deň
Live chat
Garancia vrátenia peňazí
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 30

Okrem sprievodcov nastavením je podpora primárne prostredníctvom živého chatu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Je tiež k dispozícii systém poštových schránok. Keď som sa prostredníctvom živého rozhovoru spojil s podporou spoločnosti SaferVPN, reakcie boli takmer okamžité a veľmi priateľské.

Nepovažujem za spravodlivé očakávať, že pracovníci technickej podpory budú mať dôkladné technické znalosti, ale bol som trochu naštvaný, že mi opakovane dostanú odpovede „Môžem vás ubezpečiť, že pri žiadosti o podrobnosti používame najlepšie možné šifrovacie odpovede“.

A čo je dôležitejšie, keď moje otázky boli eskalované prostredníctvom e-mailu s upozornením na pozornosť zo strany informovanejších zamestnancov, zistil som, že odpovede sú dosť neuspokojivé. Dobrým príkladom je prípad, keď sa pýtam na zabezpečenie rozšírenia prehliadača Chrome a keď nedokážem zistiť, či je nasadené dokonalé utajenie vpred.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Hlavný vypínač
Zatemnenie (utajenie)
DNS s vlastným hostiteľom / proxy Áno

jurisdikcie

SaferVPN (a teda Perimeter 81) má sídlo v Izraeli, ktorý má prísne zákony na ochranu údajov, ktoré prísne a konkrétne obmedzujú schopnosť vlády špehovať osobné údaje..

Na druhej strane je Mossad blízkym spojencom NSA a Izrael je známy robustnosťou svojich kybernetických operácií a spoluprácou s NSA pri operáciách hromadného sledovania. Vzhľadom na to, že prísne právne predpisy Izraela o ochrane údajov z neho spravidla robia miesto priateľské k súkromiu.

protokoly

Na svojej domovskej stránke hovorí SaferVPN,

„Žiadne pravidlá prihlásenia! Ceníme si a rešpektujeme vaše súkromie - na webe aj mimo neho. Nikdy neprihlásime ani nesledujeme vašu sieťovú prevádzku VPN. “

SaferVPN, ktorý sa ponorí o niečo viac, neuchováva žiadne protokoly použitia. Taktiež neprihlási vašu IP adresu, keď sa pripájate, alebo si uchováva slušné množstvo iných informácií o spojení (metaúdajoch):

"• dátum a čas začatia zasadnutia, dátum a čas, kedy sa zasadnutie skončilo,

• množstvo dát prenášaných počas každej relácie,

• na ktoré miesto (napr. USA východ) (Nemáme adresy IP serverov),

• a z ktorej krajiny ste sa pripojili (IP adresy nemáme)."

Technické zabezpečenie

PPTP
L2TP / IPSec
SSTP
IKEv2
OpenVPN

SaferVPN používa nasledujúce šifrovanie OpenVPN: AES-256 pre šifru dátových kanálov, RSA-2048 pre handshake Transport Layer Security (TLS) a SHA-256 pre autentifikáciu hashov kontrolných kanálov.

Podpora mi nemohla povedať viac podrobností, takže budem hádať, že SaferVPN používa SHA-1 je pre handshake dátového kanála (čo je v poriadku). SaferVPN teraz potvrdil, že pre všetky pripojenia OpenVPN a IKEv2 používa dokonalé forwardové tajomstvo (PFS)..

Toto je silné nastavenie OpenVPN. Aplikácie SaferVPN pre Windows a MacOS zahŕňajú aj ochranu proti úniku DNS a prepínač zabíjania, ale ako sme videli, nie sú vždy účinné. Aplikácie SaferVPN pre Android a iOS zahŕňajú prepínač zabíjania, ktorý zostáva veľmi užitočnou, ak príliš neobvyklou funkciou..

Záverečné myšlienky

SaferVPN urobil niekoľko významných vylepšení a teraz sa blíži k vynikajúcej službe. Používa vynikajúce šifrovanie, má veľa serverov na užitočných miestach, umožňuje päť pripojení naraz a má dobrú politiku protokolovania. Ponúka tiež niekoľko veľmi užitočných zvončekov a píšťaliek, napríklad rozšírenie pre Chrome a silnú podporu pre IKEv2. SaferVPN je späť, iba trochu ohromujúci výkon a sub-par (ale priateľská!) Zákaznícka podpora. Používatelia IPv6 by však mali prijať ďalšie bezpečnostné opatrenia.

Vďaka 24-hodinovej bezplatnej skúšobnej verzii a 30-dňovej záruke vrátenia peňazí nie je dôvod, aby ste si túto vysoko kompetentnú službu overili sami..

Navštívte SaferVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me