Spotflux


 • stanovenie ceny

  z $ 3.17
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
1 z 10

zhrnutie

Aktualizácia: Spotflux už nie je funkčný.

Spotflux je VPN, ktorá sa od začiatku javí ako sľubná. Službu spustili v roku 2012 a začali ju dvaja obhajcovia súkromia, ktorí pochádzajú zo silného desaťročného prostredia v infosec. Pred úplným spustením pred štyrmi rokmi spoločnosť Spotflux spustila beta test a za menej ako rok prilákala 100 000 používateľov zo 121 krajín. To je celkom dobré, a keď som sa prišiel pozrieť na svoju podrobnú a osobnú kontrolu služby VPN, určite som si vzbudil uši. Spotflux tiež tvrdí, že je „najvyspelejšou sieťou VPN na svete“, preto sa pozrime na túto službu.

Spotflux je vo všeobecnosti bezplatná alebo nízkonákladová služba VPN, ktorá je k dispozícii pre systémy Mac, Windows, iOS a Android. Je to primeraná služba s niektorými celkom skvelými funkciami. Napriek tomu, čo sa za tým skrýva, však Spotflux nie je v porovnaní s high-end službami VPN. Pokiaľ očakávate, že dostanete to, za čo platíte, spoločnosť Spotflux poskytuje primeranú službu, ktorá môže niektorým ľuďom vyhovovať.

Vlastnosti

P2P sťahovanie

Na bezplatnej, mobilnej alebo prémiovej verzii služby Spotflux bohužiaľ nie je povolené rovnocenné pripojenie. Z jeho webovej stránky:

„Bohužiaľ nemôžeme podporovať používanie Bittorrentu (alebo podobných protokolov zdieľania súborov P2P) v našej sieti kvôli jeho rozsiahlemu zneužívaniu pri porušovaní autorských zákonov. Spotflux je služba navrhnutá na zvýšenie vášho súkromia a bezpečnosti na webe, ale nie je to služba, ktorá chráni online aktivitu pred nebezpečnými alebo nezákonnými činmi. “

Okrem toho budú vo bezplatnej verzii šifrované iba údaje vášho webového prehľadávača - vaše ďalšie pripojenie bude naďalej používať aj iné aplikácie.

Blokovanie škodlivého softvéru a reklamy

Jednou z funkcií, na ktoré sa môže Spotflux pochváliť, je zabudovaný softvér, ktorý vyhľadáva škodlivý softvér a vírusy (vrátane škodlivých reklám). Tento softvér, užívatelia sú informovaní, detekuje hrozby a odstraňuje ich:

Spotflux tiež pravidelne aktualizuje svoje servery, aby vyhľadával rozšírený malware, napríklad DNSChanger. Toto je rozumná funkcia, ktorú nie všetky VPN ponúkajú, a preto ju možno považovať za bonus služby.

Testy, či skutočne blokovala reklamu, ukázali, že úspešne fungovala ako blokovanie reklamy.

Technológia kompresie šetriaca šírku pásma

Aj keď Spotflux o tejto funkcii veľa robí, je to takmer určite kompresia LZO - čo je štandardné cestovné pre všetky veľké mená v oblasti podnikania VPN. Napriek tomu, že je to primeraná vlastnosť, nie je ničím najmenším.

Ako spoločnosť Spotflux speňažuje svoje služby?

Zatiaľ čo v platenej mobilnej a prémiovej verzii Spotflux nebudete vystavení reklamám tretích strán, bohužiaľ to neplatí pri bezplatnej verzii.

Za účelom zarobenia peňazí z bezplatnej verzie spoločnosť Spotflux vo svojich zásadách ochrany osobných údajov pripúšťa toto:

Ako vidíte, bezplatná verzia môže používateľov skutočne otvárať technológiám, ako sú cookies, javascript a webové majáky. Používajú sa na zacielenie reklám na používateľov a týmto tretím stranám odovzdávajú vašu IP adresu (ktorú chcete chrániť). To nie je ani zďaleka ideálne.

Rýchlosť a výkon

Testy sa uskutočňovali s použitím TestMy.net na vláknovom pripojení vo Veľkej Británii 50 Mbps / 3mbps. Výsledky boli celkom rozumné a celkovo nedošlo k veľkej strate výkonu. Ako vidíte, niektoré servery fungovali lepšie ako iné, ale celkovo som bol ohromený rýchlosťami pripojenia tejto lacnej služby.

Dobrou správou je, že v systéme Android sa nezistili žiadne úniky DNS protokolu IPv4. Bohužiaľ však boli zistené v systéme Windows a zistilo sa, že v oboch klientoch sa vyskytujú úniky WebRTC. Ak sa rozhodnete používať Spotflux, odporúčame vám tento problém vyriešiť sami. Bohužiaľ sa mi nepodarilo otestovať úniky IPv6, pretože toto pripojenie nie je k dispozícii u môjho poskytovateľa internetových služieb.

cena

1 mesiac

$ 3.17
za mesiac

Spotflux je jednoduchá služba VPN bez operačných systémov pre systémy iOS, Mac, Android a Windows. Je skvelé, že bezplatní používatelia nie sú obmedzení tým, koľko údajov môžu používať. Ako taký, Spotflux je skvelý spôsob, ako šifrovať webový prenos, ktorý sa pohybuje do a zo systému, ak je to to, čo potrebujete pre.

Bezplatní používatelia sa môžu pripojiť iba k niekoľkým serverom nachádzajúcim sa v Austrálii, Veľkej Británii, Frankfurte a na východnom a západnom pobreží USA. Aj keď je to dosť obmedzené, pre bezplatnú službu stále otvára množstvo možností na streamovanie a zaručuje prístup k webovým stránkam ako Facebook a Twitter v oblastiach, kde sú blokované..

Okrem bezplatnej šifrovacej služby VPN sa používateľom ponúka možnosť rozšírenia na prémiovú verziu. To stojí 37,99 dolárov ročne pre 5 súčasných zariadení alebo 29,99 dolárov pre verziu určenú iba pre mobilné zariadenia.

Možnosť iba pre mobilné zariadenia je užitočným doplnkom pre ľudí, ktorí potrebujú sieť VPN iba na jednom zariadení, napríklad v telefóne alebo tablete. Ak potrebujete iba Spotflux na jednom mobilnom zariadení, vyjde to priemerne na dva a pol dolárov mesačne, čo je určite veľmi lacná možnosť VPN. Aj za 37,99 dolárov cena Spotfluxu nie je presne otrasená zemou. V skutočnosti by niekto mohol povedať, že je takmer nič.

Mesačný plán

Spotflux tiež ponúka mesačný plán pre ľudí, ktorí sa nechcú zaviazať celý rok. Stojí to 4,99 dolárov mesačne a umožňuje vám prístup k prémiovej službe za mesiac na mesiac. Je zrejmé, že platiť za rok v čase, bude pracovať oveľa lacnejšie, s úsporou 21,89 dolárov celkom.

Prémiové a mobilné balíčky

Platení odberatelia využívajú výhody nasledujúcich funkcií:

 • Prístup na všetky umiestnenia servera Spotflux vo Francúzsku - Paríž, Nemecko - Frankfurt, Japonsko - Tokio, Holandsko - Amsterdam, Singapur, Spojené kráľovstvo - Londýn, USA - New York, USA - Miami a USA - Silicon Valley.
 • Mobilná kompresia údajov pomáha ušetriť na šírke pásma.
 • Žiadne reklamy.
 • Päť súčasných pripojení (na prémiovom účte nie lacnejšia mobilná služba, kde ich získate).
 • Vylepšené súkromie vrátane možnosti blokovania sledovania súborov cookie a iného internetového spywaru.
 • Prémiová podpora (na rozdiel od takmer žiadnej).

Jednoduchosť použitia

Klient VPN siete Spotflux Windows

Klient VPN systému Windows je celkom jednoduchý. Okrem prémiových funkcií, ktoré môžete vidieť na obrázku nižšie, nemá žiadne funkcie, ako je napríklad prepínač zabíjania alebo presmerovanie portov atď. Zlou správou je, že ochrana proti úniku DNS sa zdá byť zabudovaná v klientovi Windows. Zistili sa aj úniky WebRTC. Na oboch účtoch skutočne chudobných.

Ako vidíte, možnosti servera sa nachádzajú v rozbaľovacej ponuke v ľavom hornom rohu.

Ďalšie platformy

Verzia Spotflux pre Android je láskavá k očiam. Rovnako ako verzia systému Windows nemá o čom hovoriť. Bezplatná verzia šifruje iba prenos webového prehľadávača, zatiaľ čo platené verzie umožňujú zabezpečenie všetkých vašich aplikácií pomocou VPN vo vašom zariadení s Androidom (aj keď nezabudnite, že pri používaní mobilných aplikácií s ľubovoľnou sieťou VPN nemôžete očakávať žiadnu anonymitu)..

Keď som testoval úniky DNS na ich klientovi VPN VPN, neboli zistené žiadne. Toto je prinajmenšom lepšie ako v prípade klienta Windows. Bohužiaľ však boli v klientovi Android zistené úniky WebRTC - znova.

Zákaznícky servis

Podpora Spotfluxu, žiaľ, dosť chýba. Zaregistroval som sa so svojou e-mailovou adresou, aby som mohol kontaktovať svoj tím podpory, ale bohužiaľ som dostal iba nasledujúcu odpoveď (môj dôraz sa pridal),

Napriek kontrole na ich podpornom fóre (znalostnej báze) a pomocou funkcie vyhľadávania sa mi nepodarilo získať informácie, ktoré som chcel. To ma viedlo k rýchlemu oznámeniu, aby som sa spojil s tímom podpory, ktorý bol doteraz neúnosným námahou.

Živý chat je však k dispozícii pre prémiových používateľov, ktorí majú oveľa lepšie zaobchádzanie ako s bezplatnými používateľmi (pochopiteľne). Celkovo sme napriek tvrdeniu, že sú k dispozícii prostredníctvom služieb Facebook, Twitter a systému podpory vstupeniek, zistili sme, že je to niečo klamstvo, ak ste používateľom zadarmo, aj keď im poskytnete svoju e-mailovú adresu.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Firma so sídlom v USA

Spotflux je registrovaný v USA, ktorá je domovom NSA. Pri používaní akejkoľvek siete VPN zaregistrovanej v USA sa ochrana osobných údajov stáva problémom. Jedným plusom je, že s bezplatnou službou Spotflux je možné používať VPN bez toho, aby ste sa skutočne museli zaregistrovať s menom alebo e-mailom. Toto sa však úplne rozpadne, ak potrebujete akúkoľvek pomoc - pretože aj keď chcete poslať žiadosť o podporu, musíte zaregistrovať e-mail

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov a denníky používania

Aby ste mohli službu spustiť, pri sťahovaní spoločnosti Spotflux firma pripojí k vášmu stroju jedinečný identifikátor. Podľa firmy sa to používa na „diagnostikovanie systémových problémov a reagovanie na žiadosti o podporu“. Ako sa však uvádza vyššie, moja skúsenosť bola dosť odlišná, pretože som nemohol začať žiadosť o podporu bez toho, aby som najskôr k službe priložil e-mailový účet..

Okrem toho spoločnosť Spotflux pripúšťa, že vytvorí súbor, ktorý je pripojený k vášmu účtu a v ktorom uchováva vaše e-maily,

„Ak nám užívateľ pošle osobnú korešpondenciu, napríklad e-maily alebo listy, môžeme tieto informácie zhromaždiť do súboru špecifického pre tohto používateľa na účely pomoci alebo komunikácie s týmto používateľom.“

Spotflux ďalej opisuje použitie jedinečného identifikátora takto:

„Jedinečný identifikátor sa nepoužíva na sledovanie aktivít prehľadávania internetu. Keď sa prihlásite na spotflux, dostanete v našej internej sieti novú a jedinečnú IP adresu. Táto interná adresa IP nie je pre vás jedinečná a nepoužíva sa na sledovanie aktivít prehľadávania internetu. “

Denníky pripojenia

Na záver chcem povedať, že ide o službu VPN, ktorá uchováva niektoré údaje o používateľoch vrátane korešpondenčných e-mailov. Okrem toho spoločnosť uchováva niektoré denníky pripojenia na interné použitie. Spoločnosť našťastie neuchováva žiadne protokoly o používaní - preto sú podrobnosti o tom, čo ste robili online, uchované ako súkromné.

Chráň sa!

Jednou z možností by bolo, keby používatelia založili jednorazový anonymný e-mailový účet na nadviazanie kontaktu so spoločnosťou Spotflux. To vám umožní zostať v kontakte so svojím tímom bez toho, aby ste museli odhaliť svoj skutočný e-mailový účet - a stotožniť sa s ním.

zabezpečenia

Pokiaľ ide o bezpečnosť, Spotflux poskytuje dosť dobré šifrovanie, a to aj v bezplatnej verzii. S bezplatnou verziou získate SSL128-bitové šifrovanie, ktoré zaistí, že všetky vaše prehliadacie aktivity sú bezpečné. Existuje však dôvod nezačať ešte len oslavovať. Napriek kvalitným úrovniam šifrovania, bezplatná verzia aplikácie Spotflux šifruje iba vaše webové údaje vášho internetového prehliadača. Výsledkom je, že žiadne aplikácie tretích strán, ktoré používate, nie sú zabezpečené pomocou Spotflux.

Dobrou správou je, že v platenej verzii Mobile a Premium to tak nie je. Tieto verzie služby šifrujú všetky vaše aktivity na internete, aj keď k internetovej komunikácii dochádza prostredníctvom samostatnej aplikácie.

Možnosti šifrovania

Ďalšou dobrou správou je, že aj na bezplatnej verzii služby sú používateľom ponúkané nasledujúce možnosti: PPTP, OpenVPN a L2TP / IPSec.

Je pravdepodobné, že sa protokol IPSec používa pre aplikáciu iPhone VPN. Bohužiaľ, to je niečo, čo som nemohol potvrdiť vzhľadom na skutočnosť, že spoločnosť Spotflux neodpovedala na moje podporné otázky okrem toho, že mi musela povedať, aby som sa pozrela na časť „vedomostnej základne“ svojich webových stránok..

Navyše, pretože neboli v kontakte, nemôžem vás informovať o podrobnostiach šifrovania použitého pre pripojenia OpenVPN. Patria sem veľkosť šifry, veľkosť šifrovania kľúča handshake, metóda autentifikácie, alebo ak je zavedená funkcia Perfect Forward Secrecy..

Záverečné myšlienky

mal som rád

 • Bezplatná služba nemá žiadne dátové limity
 • Prémiová služba je lacná
 • Žiadne úniky DNS v systéme Android (ale úniky WebRTC)
 • Ochrana pred reklamami a škodlivým softvérom (platené služby)
 • Algoritmus úspory šírky pásma (platené služby)
 • Nie je to zlé na rýchlosti (vzhľadom na náklady)
 • 5 súčasných pripojení (iba Premium)
 • Žiadne protokoly použitia, ale ...

Nebol som si tým istý

 • Denníky pripojenia
 • Rýchlosti pripojenia boli dosť nenáročné (hoci sme videli bezplatné služby, ktoré sú pomalšie)
 • Bezplatná verzia šifruje iba webový prenos vo vašom prehliadači (nie aplikácie tretích strán)
 • USA Netflix a BBC iPlayer sú zablokované

nenávidel som

 • Zákaznícka podpora pre bezplatných používateľov neexistuje
 • Šifrovanie takmer určite chýba (napriek množstvu možností)
 • USA majú strach o súkromie (domov NSA) a nie sú dobre zmiešané s firmou VPN, ktorá vedie denníky
 • Únik DNS v klientovi Windows

Záverom je, že Spotflux je v poriadku, ak chcete geo-spoof svoju polohu, obísť jednoduché brány firewall alebo pristupovať k blokovaným webovým stránkam. Okrem toho vás ochráni pred verejnými prístupovými bodmi WiFi. Ak je však skutočnou bezpečnosťou to, po čom ste, potom by ste mali radšej ísť inde (na špičkovú a nákladnejšiu službu VPN). Ako vždy v prípade VPN, skutočne získate to, za čo platíte.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me