DotVPN


ProPrivacy.com skóre
6.8 z 10

zhrnutie

DotVPN sa teší obrovskej obľube ako bezplatné rozšírenie prehliadača pre prehliadače Chrome a Firefox. Používatelia majú tiež možnosť zakúpiť si predplatné DotVPN Premium, ktoré umožňuje prístup k úplnému zoznamu serverov DotVPN a zvyšuje rýchlosť pripojenia.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  40 Mbps
 • jurisdikcie
  Hong Kong
 • Súčasné spojenia
  5
 • krajiny
  12

Vlastnosti

DotVPN je uvedená ako služba poskytovaná spoločnosťou Smart Security Ltd. Zdá sa, že služba Smart Security je registrovaná v Hongkongu, ale bol som trochu zmätený, pokiaľ ide o to, kto alebo čo táto spoločnosť vlastne je. Nemohol som nájsť žiadne kontaktné informácie a zdá sa, že neexistuje web alebo nič iné, čo sa týka inteligentného zabezpečenia. Aj keď to nie je veľký problém, je trochu znepokojujúce vidieť tak málo informácií o materskej spoločnosti pre DotVPN..

DotVPN inzeruje s viac ako 700 servermi v 10 rôznych krajinách. To je tiež mätúce, pretože DotVPN v skutočnosti ponúka servery v 12 rôznych krajinách. Okrem toho majú bezplatní používatelia len možnosť vybrať si z 12 serverov celkom a musia sa vysporiadať s obmedzeniami rýchlosti.

Používateľom DotVPN Premium je umožnené až päť súčasných pripojení k službe, čo je celkom pekné, keď uvažujeme o cenovo dostupnej službe. V tejto recenzii DotVPN je tiež potrebné poznamenať, že bezplatní používatelia tejto služby budú nebudú mať prístup k službám Netflix, Hulu alebo iným streamingovým službám. Inováciou na prémiový plán sa tieto obmedzenia odstránia.

Navštívte DotVPN »

Rýchlosť a výkon

Testy rýchlosti pre bezplatnú službu sú takmer vždy sklamaním. Zatiaľ čo celkové rýchlosti boli počas môjho hodnotenia DotVPN slušné, narazil som na časté prerušenia a odpojenia pri používaní doplnku prehliadača.

Rýchlosť DotVPN

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení testu plnej rýchlosti. Aj keď celková rýchlosť sťahovania nebola príliš zchátralá, nepodarilo sa mi dokončiť testy rýchlosti nahrávania pre túto recenziu DotVPN. Test nahrávania zamrzol ešte pred začiatkom, čo ma núti myslieť si, že nahrávanie je obmedzené na bezplatnú službu spoločnosti DotVPN. Po zvážení všetkých vecí ma DotVPN veľmi sklamal, pokiaľ ide o výkon a spoľahlivosť.

cena

1 mesiac

$ 0.00
za mesiac

DotVPN sa teší obrovskej obľube ako bezplatné rozšírenie prehliadača pre prehliadače Chrome a Firefox. Používatelia majú tiež možnosť zakúpiť si predplatné DotVPN Premium, ktoré umožňuje prístup k úplnému zoznamu serverov DotVPN a zvyšuje rýchlosť pripojenia. DotVPN Premium je možné zakúpiť za mesačnú cenu 4,99 dolárov, alebo ročným predplatením len 2,99 dolárov mesačne.

DotVPN ceny

Odber DotVPN Premium sa zdá byť v porovnaní s niektorými ďalšími službami VPN, ktoré som skontroloval, celkom cenovo dostupný. Ako už bolo povedané, so službou sú nejaké problémy, ktoré by vás mali pred prihlásením váhať. Spomeniem ich ďalej.

DotVPN Premium môže byť zrušený v priebehu prvých 30 dní kvôli úplnej refundácii, zatiaľ čo po 30-dňovej lehote je poskytovaná pomerná refundácia. Jedným z hlavných problémov, ktorý sme si hneď všimli počas tohto preskúmania pomocou DotVPN, je to kreditné karty nie sú akceptované! (Ak umiestnite kurzor myši na logá kreditných kariet zobrazené na nasledujúcom obrázku, je vám povedané, že s nimi nie je možné platiť). Aj keď by to mohol byť vítaný znak pre tých, ktorí si cenia anonymitu, typický užívateľ VPN bude sklamaný. PayPal je jedinou možnosťou, ak sa chcete zaregistrovať v službe DotVPN Premium.

Jednoduchosť použitia

podpora

DotVPN má k dispozícii iba podporu založenú na lístkoch, čo je dosť ohromujúce, najmä pre platených zákazníkov DotVPN. Ak potrebujete naliehavú pomoc, ste nútení čakať hodiny (alebo aj dlhšie) na odpoveď.

Ako vidíte na obrázku vyššie, skutočne som dostal veľmi rýchlu odpoveď na moju žiadosť (niečo málo cez hodinu), ale úroveň používanej angličtiny bola veľmi podozrivá. Pre niekoho, kto sa volá, je "Douglas Wells", to bolo veľmi podozrivé a vyvoláva niekoľko zaujímavých otázok týkajúcich sa DotVPN. Znovu spomeniem, že DotVPN nemá mať prítomnosť na Twitteri alebo Facebooku, takže je ťažké ich kontaktovať, keď potrebujete pomoc v štipku. Ako už bolo povedané, majú k dispozícii malú databázu znalostí, ktorá obsahuje niektoré všeobecné otázky a odpovede.

Registrácia

Pri registrácii do siete DotVPN budete potrebovať iba e-mailovú adresu a heslo, aby ste mohli svoj účet spustiť. Neexistuje žiadne e-mailové potvrdenie, čo znamená, že by ste mohli dokonca použiť falošnú alebo dočasnú e-mailovú adresu, aby ste mohli začať používať DotVPN..

Po registrácii vám DotVPN pošle e-mail s odkazmi na ich aplikácie (môžete si ich tiež stiahnuť z webových stránok).

Klient DotVPN iOS VPN

Ako som už spomínal v tejto recenzii DotVPN, poskytovateľ nemá stolného klienta so systémom Windows, Mac alebo Linux. Tvrdia, že na ich vydaní čoskoro pracujú, ale medzitým som si vyskúšal aplikáciu iOS VPN na svojom iPhone.

Ak chcete VPN pre Windows alebo Mac VPN, táto služba nemusí byť pre vás. Vlastné služby systému Linux je ťažké získať, existuje však niekoľko poskytovateľov, ktorí ponúkajú rozhranie GUI pre systém Linux. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej najlepšej príručke VPN pre Linux.

DotVPN aplikácia pre iOS je elegantná a veľmi podobná doplnku Chrome, ktorý som vyskúšal tiež. Stačí sa zaregistrovať pomocou e-mailu a hesla a aplikácia sa postará o zvyšok. Bol som ohromený, najmä s tým, že DotVPN bola bezplatná služba. Ak chcete v prehliadači používať úplnú sieť VPN, odporúčame vám vyskúšať našich najlepších 5 sietí VPN pre prehliadač Google Chrome alebo najlepších 5 sietí VPN pre prehliadač Firefox, v závislosti od vybraného prehliadača..

Ďalšie / bezplatné služby

DotVPN Chrome Extension

Pretože DotVPN je primárne známy ako proxy služba na odblokovanie webových stránok priamo vo vašom prehliadači, rozhodol som sa vyskúšať rozšírenie DotVPN Chrome. Doplnok má celkovo 600 000 používateľov a má v internetovom obchode Chrome hodnotenie 4/5. Zistil som, že je ľahké ho aktivovať a pripojiť sa k nemu, pričom na jeho začatie je potrebná iba e-mailová adresa.

DotVPN rozšírenie pre Firefox

Vyskúšal som aj rozšírenie Firefoxu spoločnosti DotVPN, ktoré síce nie je také populárne ako jeho náprotivok v prehliadači Chrome.

Bezpečnosť a súkromie

Rozšírenia prehľadávača DotVPN využívajú pripojenie SSL-proxy so 4096-bitovým kľúčom. Pripojenia stolných počítačov a používatelia VPN VPN pre Android sa môžu pripojiť prostredníctvom protokolu OpenVPN, zatiaľ čo IPSec je zavedený pre používateľov iOS. Našťastie v Hongkongu neexistujú žiadne zákony o uchovávaní údajov, čo znamená, že vaše údaje sa neuložia ani nezaznamenajú. Ako už bolo povedané, DotVPN tvrdí, že uchováva protokoly pripojení a niektoré podrobnosti pripojenia.

Chceli by sme vidieť politiku bez protokolov (napríklad NordVPN)
), použitie DotVPN na jednoduchý prístup k blokovaným webom by nemalo byť príliš problémom.

DotVPN nepodporuje torrenty ani žiadne aktivity P2P. Aj keď je to mierne sklamanie, má zmysel, keď sa vezmeme do úvahy, že DotVPN je v podstate proxy doplnkom pre váš prehliadač. V skratke, DotVPN nie je službou VPN, ktorú by mal používať niekto, kto si cení súkromie a bezpečnosť. DotVPN je primárne užitočný na odblokovanie webových stránok s obmedzeným prístupom vo vašom prehliadači, nie na ochranu vašich údajov.

Záverečné myšlienky

Ako bezplatné rozšírenie prehliadača bez obmedzenia šírky pásma je DotVPN dostatočne slušnou proxy službou na odblokovanie webových stránok. To môže byť skvelé pre študentov uviaznutých za školským firewallom alebo pre ľudí, aby obchádzali akékoľvek obmedzenia na pracovisku (napríklad Facebook alebo Reddit), ale tí, ktorí hľadajú bezpečnosť a súkromie online, sa lepšie slúžia inde. Prezrite si niektoré alternatívne bezplatné služby VPN alebo kliknite na skok nižšie a vyskúšajte bod DotPPN!

Navštívte DotVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me