ZPN

 • stanovenie ceny

  z $ 1.99
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
8.5 z 10

zhrnutie

Vďaka pôsobivému záväzku v oblasti ochrany osobných údajov a výberu používateľov ponúka ZPN nezvyčajne kvalitnú službu VPN zadarmo - a ich platené možnosti sú ešte lepšie.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  8 Mbps
 • jurisdikcie
  UAE
 • Súčasné spojenia
  5
 • krajiny
  20

Vlastnosti

Prevádzku ZPN prevádzkuje spoločnosť Vostok Soft FZC a jej ústredie je v Spojených arabských emirátoch - viac o tom nižšie. Poskytuje prístup k 272 serverom VPN na viac ako 20 miestach po celom svete a používateľom úplnej služby Premium je povolené až päť súčasných pripojení. ZPN tiež prevádzkuje vstavaný firewall na všetky aktívne pripojenia VPN, čím zvyšuje ich bezpečnosť a stabilitu. Napríklad im to umožňuje aktívne zabrániť použitiu pri útokoch typu DDoS (distribuované odmietnutie služby).

Navštívte ZPN »


Rýchlosti a výkon

Rýchlosti pripojenia cez ZPN VPN v porovnaní s našimi nechránenými testovacími pripojeniami: napriek niekoľkým poklesom boli rýchlosti všeobecne pomerne vysoké a spoľahlivosť bola dobrá. Nemali sme žiadne problémy s prehľadávaním, streamovaním alebo sťahovaním cez bezplatné alebo prémiové servery.

zpn_download
zpn_upload
Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každé miesto / VPN. Viac informácií nájdete v našom príspevku k našim novým testom rýchlosti.

Ako je uvedené vyššie, existuje rozsiahla ochrana proti úniku DNS a pri testoch IP sme nemali žiadne problémy - okrem toho, že jedným z francúzskych serverov, ku ktorým sme sa pripojili, sme na základe lokalizačných testov zistili, že sa nachádzajú v Taliansku. ZPN používa Google pre svoje potreby DNS.

Ceny a plány

Existujú štyri spôsoby, ako používať ZPN a dva z nich sú úplne zadarmo:

Po prvé, v mobilnom zariadení, ktoré používa klienta Android, máte možnosť používať sieť VPN každú hodinu bez toho, aby ste sa museli registrovať v sieti ZPN. To vás obmedzuje na dve miesta a po hodine vás odpojí, ale funguje to veľmi dobre - je vhodné, že sa volá Easy Connect.

Po druhé, je tu možnosť bezplatne využívať službu na akomkoľvek zariadení, s výhradou registrácie v sieti ZPN a mesačného limitu prenosu dát 10 GB. Šírka pásma je tiež obmedzená, ale máte prístup k trom ďalším miestam ako s hodinovou možnosťou jednoduchého pripojenia. Komunikácia typu peer-to-peer je pre používateľov bezplatných služieb zakázaná.

Pre používateľov, ktorí chcú úplnú službu ZPN, existujú dve ďalšie možnosti:

Predplatné „Mobil“ umožňuje používať službu iba na jednom zariadení s obmedzením prenosu dát 50 GB, ale je k dispozícii všetkých 20 a viac umiestnení VPN a použitie P2P nie je nijako obmedzené. Toto je najlacnejší spôsob, ako si kúpiť ZPN, s ročným predplatným vyšším ako 1,99 dolárov mesačne.

Nakoniec je k dispozícii predplatné typu „Premium“. Nákup tohto opakovaného mesačného základu vás bude stáť 5,99 dolárov mesačne, ale je to lacnejšie, ak budete platiť ročne. Navyše umožňuje až päť súčasných pripojení a neexistujú žiadne obmedzenia na prenos údajov alebo šírku pásma.

Recenzia ZPN

Platba môže byť uskutočnená prostredníctvom BitCoin, PayPal alebo kreditnou kartou, čo v prípade potreby ponúka možnosť vysokej anonymity. Pôsobivo vzhľadom na úroveň bezplatných služieb, ktoré ponúkajú, je k dispozícii aj úplná spokojnosť so 7-dňovou zárukou vrátenia peňazí, keď používatelia prepadnú a zakúpia predplatné.

Bezpečnosť a súkromie

ZPN sa vážne zaujímajú o transparentnosť a výber používateľa, ako aj o bezpečnosť, čo sa odráža v poskytovaní ich protokolov. Odmietajú PPTP ako príliš nezabezpečené, ponúkajú pripojenia L2TP, ale oprávnene hlavné na OpenVPN s možnosťou pridania SSL navrch pre ďalšiu vrstvu zabezpečenia a zložitosti. Navyše poskytujú webové rozhranie na podrobný výber presnej úrovne bezpečnosti, ktorú potrebujete ako registrovaný používateľ. Toto siaha od predvoleného nastavenia OpenVPN BlowFish-128 po veľmi silnú šifru AES-256. Hash autentifikáciu je možné spracovať pomocou SHA1 alebo MD5 a handshaking ide až po RSA-2048. Je to vynikajúca úroveň bezpečnosti a možnosť SSL tiež uľahčuje obchádzanie obmedzení týkajúcich sa používania OpenVPN v určitých krajinách..

Napriek tomu, že spoločnosť ZPN sídli v Spojených arabských emirátoch - krajine nepriateľskej voči používateľom VPN, nepodlieha žiadnym právnym obmedzeniam prevádzkovateľa serverov VPN so sídlom mimo krajiny. Sú čestní a pripravovaní na stav VPN v SAE na svojom blogu a môžeme potvrdiť, že to, čo napísali o právnej situácii používania VPN, je v súlade s inými nezávislými internetovými zdrojmi. Je to zvláštna situácia, ale pre používateľov ZPN je výsledkom to, že by nemali očakávať zásah zo strany jurisdikčnej vlády..

ZPN má tiež do značnej miery logiku: pre bezplatných používateľov sa protokoly šírky pásma uchovávajú, aby sa sledovali obmedzenia služieb, ale pre používateľov Premium sa žiadne protokoly neuchovávajú. To tiež znamená, že ZPN nemá nič spoločné s orgánmi, ak by bola podaná príslušná právna žiadosť.

Všetky vyššie uvedené skutočnosti robia ZPN skutočne veľmi bezpečnou VPN a používatelia môžu očakávať vysoký štandard ochrany súkromia a anonymity.

Jednoduchosť použitia

Webová stránka ZPN vyzerá dobre, ľahko sa naviguje a je profesionálna. Informácie sa dajú ľahko nájsť a dôležité dokumenty, ako sú zásady ochrany osobných údajov a podmienky používania, sú ľahko dostupné a ľahko zrozumiteľné. Niektoré technické informácie o sieti VPN sú uvedené na titulných stránkach a keď sa používatelia bezplatne zaregistrujú, môžu vidieť (a ovládať) presnú úroveň zabezpečenia používanú pri zvolenom pripojení k sieti VPN - skutočne vítaná vlastnosť. Používatelia, ktorí nie sú prémiovými používateľmi, dostanú na hlavnom paneli svojho účtu jasnú informáciu o tom, koľko z ich mesačných limitov sa využili.

zpnim_homepage_600

Na webovej stránke je tiež pravidelne aktualizovaný blog s príspevkami na rôzne témy. Stručný prehľad odhalí príspevok o právnej situácii týkajúcej sa používania siete VPN v Dubaji, špeciálnej ponuke pre používateľov webových fór a niekoľkých sprievodcov, ako používať sieť VPN na praktické účely..

podpora

Jedinou formou osobnej podpory spoločnosti ZPN sú lístky cez web, ktoré sú prístupné každému, kto je zaregistrovaný na tejto webovej stránke. Zistili sme, že systém je ľahko použiteľný a nikdy sme nemuseli čakať viac ako pár hodín na zdvorilú, podrobnú a užitočnú odpoveď: Aj keď sme spočiatku mali problémy so získaním inzerovanej úrovne šifrovania cez klienta OpenVPN tretej strany, podpora bola schopná identifikovať a vyriešiť problém do niekoľkých hodín. Aj keď je to funkčné, bolo by pekné vidieť viac možností pre živú podporu, a dokonca by sa zlepšilo aj zariadenie na pridávanie súborov k lístkom. Tiež sme boli trochu zmätení, keď sme videli, že naša história lístkov záhadne zmizla uprostred rozhovoru s podporou - našťastie bolo stále možné odpovedať e-mailom..

zpnim_support_600

Na webe je tiež malý FAQ, čo však neponúka veľa informácií o možných technických problémoch. O niečo užitočnejšie sú sprievodcovia nastavením, ktoré sú dôkladné a podrobné - viac o nich nižšie. Tím ZPN je aktívny aj na sociálnych sieťach, ale viditeľnou obojsmernou interakciou nie je veľa - napríklad sme na ich stránke Facebook zaznamenali niekoľko nezodpovedaných otázok..

Softvér VPN

Registrácia

Webové stránky ZPN tvrdia, že sa môžete zaregistrovať do 45 sekúnd, a to je pravdepodobne presné. Vyžaduje sa zadanie používateľského mena a hesla, ako aj e-mailovej adresy, ktorá musí byť pred aktiváciou účtu overená. To, čo nás vzalo najdlhšie, bolo vyplnenie zdĺhavej Captchy - aj keď by sme to radšej museli urobiť, než použiť službu VPN zaplavenú robotmi..

Po registrácii dostanete pekný e-mail s informáciami o tom, čo robiť ďalej, a po kliknutí na tlačidlo OK si môžete overiť svoju e-mailovú adresu. Je skvelé, že poskytovateľ VPN pomáha novým používateľom robiť tento prvý krok.

ZPN Windows VPN klient

ZPN má čistý a jednoduchý VPN klient pre Windows: vizuálne pripomína aplikáciu pre smartfóny, funguje dobre a ľahko sa používa. Výber servera a pripojenie je jednoduché a zrejmé a prostredníctvom ikony ponuky vľavo sú dostupné niektoré silné možnosti.

Recenzia ZPN

Okrem možnosti automatického spustenia siete VPN so systémom Windows je tu tiež prepínač zabíjania, ktorý zabráni úniku prenosu v prípade zlyhania spojenia, a možnosti ochrany pred únikom DNS a IPv6, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabránili akejkoľvek možnosti úniku. Ochrana proti úniku DNS funguje tak, že fyzicky zmeníte sieťový adaptér Windows, aby používal servery DNS ZPN, a funkcia ochrany proti úniku IPv6 funguje tak, že úplne deaktivuje IPv6 pri pripojení VPN. Ide o trochu „nukleárne“ možnosti, ale sú oveľa spoľahlivejšie ako iné jemnejšie implementácie, aké sme videli..

Klient tiež prichádza s možnosťou zmeny protokolu a portu používaného VPN, čo je užitočné pre správne fungovanie siete v rôznych sieťových podmienkach. K dispozícii je tiež začiarkavacie políčko na načítanie konfigurácií z webového nástroja, ako je uvedené vyššie, čo umožňuje neuveriteľne podrobnú úroveň kontroly nad presne tou úrovňou bezpečnosti, ktorú chcete pri pripojení k sieti VPN. Nakoniec sú možnosti klienta doplnené nastavením, ktoré umožňuje alebo zakazuje automatické aktualizácie, ako aj tlačidlom na okamžitú kontrolu a inštaláciu aktualizácií..

Ďalšie platformy

ZPN, rovnako ako klienti na mieru pre systémy Windows, Android a iOS, poskytujú vysoko kvalitných sprievodcov nastavením pre väčšinu platforiem. Obzvlášť nás potešilo zahrnutie sprievodcov k používaniu služby s klientmi OpenVPN tretích strán vo Windows, Mac, iOS, Android a Linux, ako aj robustná podpora vysoko personalizovaných konfiguračných súborov OpenVPN. Tým sa ďalej zvyšuje transparentnosť služieb a uľahčuje sa zistiť, či skutočne inzerujete.

Aplikácia pre Android ZPN

Aplikácia pre Android, ktorá je k dispozícii v obchode Play, je vizuálne veľmi podobná klientovi so systémom Windows a ďalšie výhody siete hodinovej bezplatnej verzie VPN sú k dispozícii bez registrácie. Medzi užitočné možnosti patrí možnosť výberu medzi pripojeniami TCP alebo UDP, ako aj výber portu, cez ktorý sa má pripojiť, a je tu aj funkcia šetrenia batérie..

zpnim_android_connected_600

Rovnako ako v prípade klienta Windows sa môžete rozhodnúť načítať konfiguračné nastavenia z webového rozhrania. Bolo by pekné, keby existovala možnosť automaticky spustiť VPN s telefónom alebo automaticky aktivovať ochranu v konkrétnych sieťach, ale klient je stále pomerne výkonný a veľmi ľahko použiteľný.

Záverečné myšlienky

Vďaka silnému klientovi, vysokej transparentnosti, vysokej prispôsobivosti a veľmi užitočným podporným agentom ponúka ZPN skutočne dobrú službu VPN za širokú škálu veľmi prijateľných cien - v neposlednom rade je samozrejme úplne zadarmo. Je mimoriadne pozoruhodné, že pri používaní bezplatnej služby sa nemusíte cítiť, že ste občan druhej triedy, a predsa máte k dispozícii dostatok ponúk na odôvodnenie inovácie na prémiové predplatné. Kombinácia vynikajúcej bezplatnej služby a záruky vrátenia peňazí znamená, že nie je dôvod, aby ste vyskúšali službu ZPN - kliknite na odkaz nižšie a zistite, čo si myslíte.

Navštívte ZPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me