VPNTunnel


 • stanovenie ceny

  z $ 2,99
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
4 z 10

zhrnutie

VPNTunnel je rýchlo sa rozširujúca švédska služba virtuálnej súkromnej siete (VPN) so sídlom na Seychelách. Spoločnosť má obzvlášť silné zastúpenie v Európe. Zoznam serverov však obsahuje aj umiestnenia v Latinskej Amerike. Vďaka tomu je jednou z najlepších služieb pre tento región, ktorý priemysel VPN často prehliada.

Táto služba VPN vám poskytuje celý rad možností prístupu. Patria sem výber vlastnej aplikácie pre zariadenia Windows, Android a iOS alebo štandardného klienta OpenVPN pre dlhší zoznam operačných systémov. Informácie o tom, ako získať prístup k tejto sieti VPN zadarmo, nájdete v našej recenzii.

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Seychely (so sídlom vo Švédsku)
 • Súčasné spojenia
  5
 • krajiny
  32

PROS VPNTunnel

 • Záruka vrátenia peňazí na sedem dní
 • Tajná trojdňová bezplatná skúšobná verzia
 • Vlastná aplikácia pre Windows, Android a iOS
 • Aplikácia OpenVPN tretích strán pre systémy Windows, Mac OS X, macOS a Linux
 • Povolenie na päť súčasných spojení
 • Žiadne záznamy

Nevýhody VPNTunnel

 • Vlastná aplikácia nie je k dispozícii pre počítače Mac
 • Bez zabíjania
 • Zdieľanie súborov nie je povolené

Navštívte VPNTunnel »

Ceny a plány

VPNTunnel je jednou z najlacnejších sietí VPN v tomto odvetví. Jednoročná diskontná sadzba je obzvlášť lacná, keď sa počíta mesačne. K dispozícii je tiež trojmesačné predplatné, aj keď nie tak výrazne diskontované ako ročný plán.

Každé upisovacie obdobie má nárok na sedemdňovú záruku vrátenia peňazí. Odber vás oprávňuje na pripojenie až piatich zariadení súčasne. Zdieľanie účtu je však zakázané.

Spoločnosť akceptuje širokú škálu spôsobov platby vrátane kreditných kariet, PayPal, bitcoínov a bankových prevodov.

Webové stránky VPNTunnel vám to nepovedia, ale ProPrivacy.com bude: môžete získať trojdňovú bezplatnú skúšobnú verziu VPNTunnel, ak napíšete tímu podpory prostredníctvom stránky Kontaktujte nás na webe.

Vlastnosti

Funkcie balíka spoločnosti sú:

 • Viac ako 800 serverov v 31 krajinách
 • Vlastná aplikácia pre Windows, Android a iOS
 • Viacjazyčná aplikácia pre OpenVPN
 • Tunelový protokol Point-to-Point (PPTP), Tunneling Protocol Secure Socket (SSTP) a Tunneling Protocol Layer 2 (L2TP) k dispozícii pre manuálne nastavenie
 • Žiadne denníky aktivity
 • Povolenie na päť súčasných spojení
 • Žiadne limity priepustnosti údajov
 • Viacjazyčná webová stránka

Sieť serverov má v Európe silné zastúpenie. Má tiež skvelé miesta v Latinskej Amerike, vrátane Brazílie, Argentíny a Panamy.

Navštívte VPNTunnel »

zabezpečenia

VPNTunnel ponúka PPTP, SSTP a L2TP / Internet Protocol Security (IPSec) pre manuálne nastavenie. Majitelia počítačov MacOS by si mali uvedomiť, že operačný systém nepodporuje protokol PPTP. Web VPNTunnel uvádza, že OpenVPN nie je k dispozícii pre zariadenia iOS a Android. Namiesto toho poskytuje manuálne pokyny na nastavenie VPN pre tieto operačné systémy. Pre tieto operačné systémy je však rozhranie GUI OpenVPN k dispozícii zadarmo. Preto by ste si mali aspoň vyskúšať inštaláciu tejto verzie na svojom smartfóne alebo tablete.

Kupodivu, keď som sa predplatil na túto službu, zistil som, že pre Windows, Android a iOS je k dispozícii vlastná aplikácia. Zdá sa, že vyhlásenia na stránke FAQ na webe sú značne neaktuálne.

Implementácia OpenVPN používa šifrovanie Blowfish so 128-bitovým kľúčom. Väčšina sietí VPN používa 256-bitový kľúč so šifrovaním AES (Advanced Encryption Standard). AES bol vynájdený pre vládu USA. Je to najbezpečnejší šifrovací systém na svete. Niektorí to však nedôverujú kvôli účasti vlády USA na jeho vytvorení. Blowfish je slušnou alternatívou. Nikto to nikdy nezlomil.

Dlhší šifrovací kľúč sťažuje šifrovanie bezva. Počítačový program dokáže pri každej hrubej sile vyskúšať všetky možné kombinácie klávesov. Čím je však kľúč dlhší, tým dlhšie by bolo získanie kľúča touto metódou. Preto by prasknutie 256-bitového kľúča ako 128-bitového kľúča trvalo oveľa dlhšie. Podporovatelia 128-bitových kľúčov poukazujú na to, že Blowfish so 128-bitovým kľúčom nebol nikdy prelomený. Použitie 256-bitového kľúča vytvára veľa ďalšieho spracovania, využitie kapacity CPU a vytváranie dlhých oneskorení v komunikačnom procese. Toto je zbytočná časť nadmerného inžinierstva, keď cieľom je vylepšiť systém, ktorý je už nezodpovedateľný.

OpenVPN Encryption

 • Šifra: Blowfish-128
 • Autor údajov: HMAC SHA1
 • Handshake: RSA-2048
 • Kontrolný autor: HMAC SHA1
 • Forward Secrecy: DHE-2048

protokoly & právnej

 • Pripojenie: Žiadne
 • Doprava: Žiadne
 • Krajina: Ok

Tieto šifrovacie kľúče Blowfish sa musia distribuovať, pretože ten istý kľúč šifruje a dešifruje správu, takže obidve strany spojenia musia mať ten istý kľúč. Úloha distribúcie šifrovacieho kľúča údajov je potenciálne slabou stránkou v akomkoľvek bezpečnostnom systéme. OpenVPN používa pre túto fázu systém verejných kľúčov. V tomto scenári iný kľúč dešifruje správu a nie je možné uhádnuť dešifrovací kľúč, ak máte šifrovací kľúč. To znamená, že vlastník kľúča môže šifrovací kľúč zverejniť. Tento verejný kľúč je napísaný na bezpečnostnom certifikáte, ktorý slúži aj ako metóda autentifikácie.

Bezpečnostný certifikát sa nachádza na samostatnom serveri. Prvá vec, ktorú klient urobí pri pripojení k serveru, je zašifrovanie správy pomocou verejného kľúča napísaného v certifikáte. Ak server môže túto správu dešifrovať a odpovedať na ňu, preukázal svoju totožnosť. Hacker zachytávajúci správu by správu nebol schopný dešifrovať.

Šifra RSA, ktorú používa VPNTunnel, má 2048-bitový kľúč. Toto je štandard pre priemysel VPN. Najvyššia hodnosť spoločností sa však rozhodla prejsť na 4096-bitový kľúč, len aby bola bezpečná.

Veľkým problémom pri používaní štandardného bezplatného rozhrania OpenVPN GUI je to, že VPNTunnel nedokáže zahrnúť ďalšie bezpečnostné funkcie. Poskytovatelia VPN s vlastnými aplikáciami ich zvyčajne zapisujú do svojho vlastného softvéru. Hlavným bezpečnostným opatrením, ktoré skutočne vylepšuje štandardnú implementáciu OpenVPN, je prepínač kill (na zablokovanie Internetu, ak dôjde k prerušeniu pripojenia k VPN). Ďalšou príjemnou bezpečnostnou funkciou je automatická ochrana Wi-Fi. Toto je obzvlášť dôležité pre mobilné zariadenia.

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov VPNTunnel sú jedným z najlepších v odbore. Nezachováva žiadne záznamy. Hovorí sa to takmer o všetkých sieťach VPN, ale potom drobná tlač rozdáva skutočnosť, že skutočne vedú záznamy. VPNTunnel nielen neuchováva denníky aktivít, ale tiež neuchováva žiadne denníky pripojení. Problém protokolu pripojenia je aspekt, v ktorom veľa spoločností VPN zlyhá.

Jemná tlač VPNTunnel hovorí s dôverou o svojich serveroch vo Švédsku. Spoločnosť začala vo Švédsku. Majitelia a prevádzkovatelia jednoznačne majú o túto krajinu stále veľký záujem, hoci operačná základňa služby je teraz na Seychelách.

Policajné sily môžu ľahko získať súdne príkazy, aby prinútili spoločnosti VPN odovzdať ich záznamy. Prítomnosť protokolov o pripojení, ktoré obsahujú vašu IP adresu a časové značky ukazujúce, kedy ste boli aktívni, je dostatočná na to, aby vás prokurátori mohli sledovať. Absencia protokolov o pripojení na VPNTunnel je teda veľmi dobrá.

Spoločnosť však nanešťastie ďalej uvádza, že táto vynikajúca politika sa uplatňuje iba na jej servery vo Švédsku. Vyhlásenie o ochrane osobných údajov na stránke FAQ na webovej stránke VPNTunnel odkazuje čitateľa na zmluvné podmienky spoločnosti a dokument na ochranu osobných údajov pre postupy protokolovania uplatňované na serveroch v iných krajinách. Na žiadnej z týchto stránok sa však podrobne neuvádza, čo sa týka protokolovacej politiky v iných krajinách ako vo Švédsku. Zásady ochrany osobných údajov vyhlasujú, že spoločnosť nezhromažďuje osobné informácie o svojich zákazníkoch. Nehovorí sa však konkrétne o zaobchádzaní s IP adresami používateľov VPNTunnel.

Zmluvné podmienky bohužiaľ výslovne zakazujú sťahovanie súborov chránených autorskými právami. Preto by ste sa nemali prihlásiť na odber tejto služby, ak potrebujete ochranu pred torrentovaním.

podpora

Tím podpory zákazníkov je dostupný prostredníctvom služby live chatu na webovej stránke. Služba nie je vždy obsadená personálom. V pravom dolnom rohu webovej stránky sa zobrazuje upozornenie na to, či sa niekto zúčastňuje živého rozhovoru.

Ak na helpdesku nie je nikto, môžete zanechať odkaz kliknutím na upozornenie alebo prechodom na kontaktnú stránku webu.

Môžete tiež kontaktovať tím podpory prostredníctvom e-mailu.

Stránka FAQ je ďalším podporným kanálom. Tieto informácie sú však zamerané skôr na potenciálnych zákazníkov než na pomoc pri riešení problémov.

Proces

Registrácia

Keď ste pripravení na odber, kliknite na objednať na hornom paneli ponuky. Kliknite na obdobie predplatného, ​​ktoré chcete kúpiť, a zadajte svoju e-mailovú adresu. Nezadávajte falošnú e-mailovú adresu. Potrebujete prístup k e-mailovému účtu, ktorý zadáte do tohto poľa, pretože vám bude zaslaný verifikačný e-mail. Službu nemôžete používať, kým neoveríte svoju e-mailovú adresu. Ak sa hneváte, že táto požiadavka ohrozuje vašu anonymitu, jednoducho si vytvorte webový účet horáka pre komunikáciu s VPNTunnel.

Máte dostatok platobných možností. Časť platby na obrazovke sa prispôsobuje podľa toho, aký typ platby vyberiete. Išiel som pre PayPal.

Nezabudnite zrušiť začiarknutie políčka "Povoliť odber" voľba. V opačnom prípade skončíte s opakovanou fakturačnou zmluvou.

Ako používateľ PayPal som bol požiadaný, aby som sa prihlásil do svojho účtu a schválil nákup. Tento poplatok sa oceňuje v amerických dolároch. Na svojom účte PayPal mám doláre, takže táto transakcia bola jednoduchá. Ak nemáte doláre, peniaze sa vyberú z akejkoľvek meny, ktorú máte na svojom účte PayPal, a automaticky sa prevedú na doláre. Ak zrušíte odber, služba PayPal považuje vrátenie platby za vymazanie transakcie. Preto, ak ste platili z účtu, ktorý je v inej mene, dostanete späť presne rovnakú sumu. Platí to aj v prípade, že sa výmenný kurz dolára medzi platením za službu a získaním vrátenia peňazí zmenil.

Po dokončení procesu platby sa mi zobrazila stránka s poďakovaním.

Správa na tejto stránke ma znepokojovala, pretože mi povedala, že môžem zrušiť opakovanú fakturačnú zmluvu. Avšak, som odškrtnúť "Povoliť odber" na mojom účte, nemalo by sa za ne opakovať poplatok. Overil som si svoj účet PayPal. V prípade riešenia online predaja, ktoré je fakturačným názvom používaným sieťou VPNTunnel, nedošlo k žiadnemu opakujúcemu sa plateniu.

Kliknite na tlačidlo na obrazovke Ďakujem, aby ste si vytvorili účet a stiahli si softvér VPN. Po vytvorení používateľského mena a hesla získate prístup do klientskej oblasti webových stránok. Tu si môžete aplikáciu stiahnuť.

Je nepríjemné, že proces inštalácie aplikácie vyžaduje reštartovanie počítača.

O vašom odbere dostanete tri e-maily. Prvý sa týka vášho účtu a má v ňom tlačidlo na overenie platnosti. Pred fungovaním služby musíte overiť svoju e-mailovú adresu. Druhý e-mail je len poďakovanie. Treťou je potvrdenie od vášho spracovateľa platieb.

Klient VPN VPN VPN

Proces inštalácie by mal vytvoriť odkaz na pracovnej ploche. Kliknutím na ňu otvoríte aplikáciu VPNTunnel.

Vaše používateľské meno a heslo pre aplikáciu sú poverenia, ktoré ste nastavili hneď po zaplatení za službu. Musíte ich zadať iba pri prvom prístupe k aplikácii. Potom vás systém automaticky prihlási.

Aplikácia je dobre usporiadaná a na jej použitie nemusíte byť odborník. Horná časť obrazovky zobrazuje vašu aktuálnu polohu. Potom budete mať rozbaľovací zoznam, ktorý vám poskytne možnosti protokolu VPN. Je to vynikajúca funkcia, ale najlepšie je nechať toto nastavenie na predvolenom nastavení, ktorým je OpenVPN v protokole User Datagram Protocol (UDP). Vašou ďalšou úlohou je vybrať miesto a stlačiť Pripojiť.

Možnosti nastavenia aplikácie sú obmedzené. Bolo by pekné vidieť prepínač zabíjania a automatickú ochranu WiFi. Avšak aktiváciou "Spustite program so systémom Windows" a "Automatické odpojenie, ak dôjde k prerušeniu spojenia," týmto dvom požiadavkám sa môžete priblížiť.

Môžete tiež zmeniť nastavenia jazyka aplikácie. K dispozícii sú možnosti pre angličtinu, francúzštinu, nemčinu, ruštinu, španielčinu a švédčinu.

Ďalej na obrazovke sú možnosti na špecifikovanie portu, ku ktorému vaše pripojenia idú. Pravdepodobne by ste ich však mali nechať na pokoji, pokiaľ nie ste špecialista na vytváranie sietí.

Výkon (testy rýchlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Uskutočnil som testy rýchlosti v službe VPNTunnel pomocou OpenVPN cez UDP.

V každom prípade som vykonal päť testovacích cyklov s testmy.net z miesta v Karibiku. Spojenia s USA sa uskutočnili so serverom v Miami. Testy vo Veľkej Británii sa uskutočnili na serveri v Londýne.

Použil som IPLocation.net na testovanie skutočného umiestnenia serverov VPNTunnel, ku ktorým som pristupoval. Najprv som si vybral server VPN v New Yorku. Aplikácia nahlásila moje nové umiestnenie ako Parsippany, New Jersey. Toto nie je presne New York, ale je to dosť blízko. IPLocation zbiera výsledky z piatich systémov geografického určovania polohy. Dvaja z nich hlásili moju skutočnú polohu v Parsippany v New Jersey, jeden sa rozhodol, že som v Newarku v New Jersey, druhý povedal, že som v Garwoode v New Jersey, a posledná myšlienka bola v New Yorku..

Odpojil som sa od servera a znova sa pripojil. Tentoraz mi aplikácia povedala, že som v New Yorku. IPLocation nahlásil moju polohu ako New York Garden City (dva hlasy), Westbury v New Yorku, Lingwood, Texas a City of London vo Veľkej Británii.

Ako druhý severoamerický server VPN som chcel vyskúšať umiestnenie v Kanade. Tak som sa pripojil k serveru VPNTunnel v Toronte. Pripojenie však zlyhalo. Namiesto toho som vyskúšal umiestnenie VPNTunnel v Montreale. Iba jeden člen panelu IPLocation nahlásil toto miesto ako Montreal. Tri si mysleli, že som v Saint Quentine v New Brunswicku a jeden vyhlásil, že som v Carveli v Alberte..

Rýchlosti hlásené pre moju polohu v Montreale boli také pomalé, že sa zdali nereálne, takže som sa odpojil a potom to skúsil znova. IPLocation prišiel s presne rovnakými výsledkami. Rýchlosti boli stále neuveriteľne pomalé. Podnikol som všetky možné kroky, aby som VPNTunnel dal spravodlivú šancu a vylúčil som možnosť, že výsledky boli nespravodlivo ovplyvnené inými faktormi. Rýchlostné testy kanadského servera však boli vždy hrozné.

VPNTunnel má vo Veľkej Británii tri servery. Jeden z nich je vyladený pre iPlayer BBC. Keď som chcel vyskúšať schopnosti služby dostať sa do služieb streamovania videa zo zahraničia, vybral som túto možnosť. Výsledky IPLocation, keď som bol pripojený k tomuto serveru, boli doslova na celej mape. Jedna z piatich základných detekčných služieb si myslela, že som v juhoafrickom Johannesburgu. Jedna detekčná služba mi povedala, že som v Maidenheade a iná mi povedala, že som v Bromley - na dvoch miestach v Kente vo Veľkej Británii. Ďalšie dve služby videli, že som vo Veľkej Británii, ale nemohli mi pomenovať svoju presnú polohu.

Rýchlosti ponúkané týmto serverom boli nanešťastie príliš nízke na to, aby sa dali streamovať videá.

Nepodarilo sa mi nadviazať spojenie so serverom VPNTunnel v Londýne, a tak som sa pripojil k serveru Coventry. Päť služieb IPLocation umiestnilo tento server do Coventry alebo Rugby, ktorá je hneď vedľa.

Rýchlosti sťahovania VPNTunnel

Rýchlosti odovzdávania VPNTunnel

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie.

Servery v New Yorku a Coventry poskytovali slušnú rýchlosť pri sťahovaní aj odovzdávaní.

Počas pripojenia k serveru VPNTunnel v New Yorku som vykonal viac testov, aby som skontroloval úniky DNS (Domain Name System) a chybu WebRTC (Web Real-Time Communication). Táto stránka nahlásila moju polohu ako Parsippany, New Jersey a stretla sa s hovormi iba na dvoch serveroch DNS. Jeden z nich bol v Arizone a druhý vo Švédsku. To je nezvyčajné. Ani mi to nedalo pravú polohu v Dominikánskej republike.

Aj keď som stále pripojený k serveru v New Yorku, mal som prístup na testovaciu stránku doileak.net. Toto tiež zistilo moju polohu ako v USA. Táto testovacia stránka nemohla nájsť žiadne nezrovnalosti WebRTC ani úniky DNS.

Poskytovateľ internetových služieb nepoužíva adresy internetového protokolu verzie 6 (IPv6), takže som nemohol otestovať úniky IPv6..

Streamovacie služby

Testoval som prístup k viacerým službám streamovania videa, aby som skontroloval, či VPNTunnel dokáže obísť svoje zámorské prístupové bloky. Po pripojení na server v New Yorku sa nepodarilo načítať webovú stránku Netflix. Chyba, ktorú vrátil môj prehliadač, uviedla, že webová stránka trvala príliš dlho, aby mohla reagovať. Zároveň som však bez problémov mohol pristupovať k Yahoo a Facebooku. ABC si všimol VPN a odmietol dodať video. Tiež som nemohol pozerať video v NBC, čo je zlé, pretože systém detekcie VPN tejto stránky má veľmi nízku lištu.

Pripojil som sa na server VPNTunnel určený na prístup k aplikácii BBC iPlayer. BBC si však všimol VPN a nedovolil mi pozerať video. Spoločnosť Netflix UK mi tiež odmietla dodať video. Kanál 4 mi umožnil pozerať sa. Rýchlosti prenosu však boli príliš pomalé a prehrávanie bolo pozastavené na dlhú dobu.

Server Coventry mal oveľa vyššie rýchlosti, takže som si mohol pohodlne pozrieť video z webovej stránky Channel 4. Avšak Netflix UK a BBC iPlayer mi stále nedovolia pozerať sa.

Ďalšie platformy

Vlastná aplikácia VPNTunnel je k dispozícii pre zariadenia Windows, Android a iOS.

VPNTunnel je možné používať s rozhraním OpenVPN GUI na Windows, Mac OS X, MacOS a Linux. Spoločnosť uvádza, že systém OpenVPN nie je dostupný pre používateľov mobilných zariadení. Pre operačné systémy iOS a Android sú však k dispozícii zadarmo rozhrania OpenVPN. Tieto rozhrania OpenVPN sa pri konfigurovaní pripojení k serverom spoliehajú na súbory OVPN. Súbory OVPN dodávané sieťou VPNTunnel by mali byť kompatibilné s akýmkoľvek otvoreným zdrojom, nechráneným rozhraním OpenVPN..

VPNTunnel prevádzkuje servery PPTP, SSTP a L2TP, na ktoré sa zákazníci môžu pripojiť manuálnym nastavením VPN vo svojich operačných systémoch. PPTP nie je podporovaný v systémoch MacOS, ale môže sa používať v systémoch Windows, Mac OS X, iOS, Android a Linux. SSTP a L2TP sa dajú použiť vo všetkých týchto operačných systémoch a tiež v systémoch MacOS.

Recenzia VPNTunnel: Záver

VPNTunnel nevyhnutne potrebuje aktualizovať svoje webové stránky, pretože nikde na svojich predajných stránkach neuvádza svoju vlastnú aplikáciu. Prítomnosť tejto aplikácie sa prejaví až po prihlásení. Majitelia mobilných zariadení by sa neobťažovali prihlásiť na odber tejto služby, pretože web im hovorí, že sú k dispozícii iba PPTP a L2TP a budú musieť VPN nastaviť ručne, čo nie je pravda.

VPNTunnel by ste sa mali vyhnúť, ak chcete sťahovať súbory s torrentmi, pretože podmienky služby zakazujú použitie siete pre túto aktivitu. VPN sa tiež nepoužíva na pokus o prístup k streamovacím službám zo zahraničia.

Mal som rád:

 • Záruka vrátenia peňazí na sedem dní
 • Viacjazyčné stránky a aplikácie
 • Prijíma PayPal a bitcoíny
 • Neobmedzený počet údajov
 • Online chat na podporu

Nebol som si tým istý:

 • Chat online málokedy obsadené

Nenávidel som:

 • Zákaz sťahovania typu peer-to-peer (P2P)
 • Niektoré servery nie sú k dispozícii
 • Niektoré servery sú veľmi pomalé
 • Nedá sa dostať do mnohých služieb streamovania videa

Je záhadou, že VPNTunnel ponúka trojdňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ale tieto informácie sprístupňuje zákazníkom až po zaplatení. Možno, že spoločnosť nechce, aby bol zlý výkon mnohých serverov odhalený potenciálnym zákazníkom.

Navštívte VPNTunnel »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me