VPNGate


ProPrivacy.com skóre
6 z 10

zhrnutie

VPNGate je sieť VPN založená na dobrovoľníctve. Bol navrhnutý na výskum „dobre distribuovaného systému VPN“ a je vedľajším projektom siete SoftEther VPN. Jedná sa o bezplatný a otvorený zdrojový protokol s viacerými protokolmi, ktorý vyvinula univerzita v Tsukube v Japonsku. Používatelia VPN Gate sa môžu pripojiť pomocou protokolu SoftEther VPN alebo pomocou konvenčných protokolov VPN.

Vlastnosti

Používatelia sa môžu voľne pripojiť k akémukoľvek z tisícov serverov prevádzkovaných dobrovoľníkmi po celom svete. Keď píšem, existuje 9 111 zaregistrovaných verejných prenosových serverov VPN, z ktorých 96 je online. Toto číslo sa bude každý deň mierne líšiť, vždy však bude z čoho vyberať.

zoznam serverov

Servery sa nachádzajú takmer všade! Vždy je k dispozícii úplný a aktuálny zoznam serverov.

Softvérový server SoftEther používaný prenosovými servermi VPN Gate VPN môže prijímať pripojenia pomocou protokolu SoftEther VPN (pozri nižšie), OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP a ďalších..

V praxi sú SoftEther a OpenVPN najlepšie podporované protokoly VPN.

SoftEther

SoftEther je bezplatná a otvorená alternatívna platforma VPN. Protokol SoftEther VPN sa označuje aj ako SSL-VPN. Je to preto, že je založený na HTTPS, a preto používa šifrovanie SSL / TLS a port TCP 443.

Vďaka tomu je prevádzka SoftEther VPN úplne odlišiteľná od bežného zabezpečeného prenosu HTTPS. Preto je veľmi ťažké blokovať firewall. Protokol SoftEther SSL-VPN je preto vynikajúci na prekonanie rôznych foriem blokov VPN.

SoftEther

Softvér SoftEther VPN Server sa môže okrem použitia vlastného protokolu VPN pripojiť k množstvu ďalších protokolov VPN.

SoftEther VPN je k dispozícii pre Windows, Linux, Mac, FreeBSD a Solaris. Ostatné zariadenia sa môžu pripojiť k serverom VPN SoftEther pomocou iného podporovaného protokolu. To zahŕňa Android, iOS a ďalšie zariadenia.

Jeho vývojári tvrdia, že SoftEther je rýchlejší ako OpenVPN.

Rýchlosť a výkon

Každý server VPN Gate je súkromne prevádzkovaný dobrovoľníkom, čo znamená, že nemôžete očakávať konzistentnosť výkonu medzi servermi. A to ešte skôr, ako budete brať do úvahy také faktory, ako je geografická vzdialenosť.

Na tieto výsledky by sa preto malo pozerať ako na hrubý náznak druhov rýchlostí, ktoré by ste pri používaní brány VPN mohli očakávať. Servery boli vyberané viac-menej náhodne na základe metrík polohy a inzerovanej výkonnosti.

Všimnite si, že sa mi nepodarilo pripojiť k zhruba polovici všetkých serverov, ku ktorým som sa pokúsil pripojiť. Servery, ktoré som testoval, boli:

  • Japonsko (rýchlosť linky 207,7 Mbps, Ping 21,21)
  • USA (rýchlosť linky 32,7, Mbps Ping 11,11)
  • UK (rýchlosť linky 16,1 Mb / s -, -)

Rýchlosti sťahovaniaRýchlosti nahrávania

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení testu plnej rýchlosti.

Je nepravdepodobné, že tieto výsledky udrží komerčných poskytovateľov VPN v noci nahor! V skutočnosti boli pri mojich testoch všetky servery VPN Gate podstatne pomalšie ako používanie siete Tor. Rýchlosti sťahovania sa často pohybovali na niekoľkých kb / s!

Je však potrebné poznamenať, že najrýchlejšie servery sa nachádzajú vo východnej Ázii. Ak ste teda geograficky bližšie k miestam ako Japonsko a Južná Kórea, výkonnosť môže byť oveľa lepšia.

Testy netesnosti IP

Počas používania SoftEther VPN som nezistil žiadne úniky DNS IPv4 alebo úniky WebRTC. Upozorňujeme, že môj poskytovateľ internetových služieb (Virgin Media UK) nepodporuje protokol IPv6, takže nemôžem testovať úniky protokolu IPv6.

Ak sa pripájate cez OpenVPN, môžete si stiahnuť súbory .ovpn, ktoré určujú vhodný server DNS, aby ste predišli únikom DNS..

US Netflix ma neblokoval, keď som používal americký server, ktorý som testoval, hoci rýchlosť pripojenia bola tak nízka, že prehrávanie videa bolo v praxi nemožné. Ak dokážete nájsť americký server, ktorý je dostatočne rýchly na streamovanie videoobsahu, pravdepodobne to dokážete pomocou VPN Gateway.

cena

1 mesiac

$ 0.00
za mesiac

„VPN Gate nebude v budúcnosti NIKDY platiť.“

Rovnako ako sieť Tor, všetky servery VPN Gate prevádzkujú dobrovoľníci. To znamená, že používanie VPN brány je úplne zadarmo.

„Japonský zákon o telekomunikáciách okrem toho vyžaduje, aby bola každá„ služba platenej siete “zaregistrovaná vo vláde a aby bola v súlade s nariadením ministra vnútra a komunikácií. Ak sa VPN brána stane platiacou službou, bude nám zasiahnutá japonská vláda. Aby sme tomu zabránili, nechceme byť platobnou službou. Faktor, že VPN Gate sa skladá z mnohých dobrovoľníkov na celom svete, by mal situáciu sťažiť, aby sa stala platenou službou. “

Takže „zadarmo“ v skutočnosti znamená zadarmo! Toto je obľúbená cena každého. Jéj!

Jednoduchosť použitia

Registrácia

Nevyžadujú sa žiadne registrácie ani osobné údaje. Dostupné servery sú uvedené na stránke Zoznam serverov VPN. Každý server poskytuje sprievodcu a všetky príslušné konfiguračné súbory potrebné na pripojenie sa k nemu prostredníctvom ktoréhokoľvek z protokolov, ktoré podporuje.

Štatistiky servera

Zoznam serverov obsahuje súhrn štatistických údajov, napríklad čas priepustnosti servera, ktorý vám pomôže zvoliť si server, ktorý je pre vás vhodný.

Klient Windows SoftEther VPN

Najjednoduchší spôsob použitia VPN brány je Stiahnuť ▼ a nainštalujte špeciálnu verziu klienta SoftEther VPN. Má "Doplnok klienta brány VPN" prednastavený. To vám umožní pripojiť sa k serverom VPN Gate pomocou protokolu SoftEther VPN.

Správca klientov

Po inštalácii jednoducho zvoľte „VPN Gate Public VPN Relay Servers“…

Verejné prenosové servery VPN

A zobrazí sa vám zoznam serverov! K dispozícii sú rôzne štatistiky a servery je možné zoradiť podľa vašich priorít.

Stav pripojenia

Akonáhle ste sa rozhodli, stačí sa k nej dvakrát pripojiť kliknutím na položku servera

Posledné servery

Keď sú spustené, k mnohým kľúčovým funkciám siete SoftEther VPN sa dostanete kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu upozornenia

Jeden problém, ktorý som si všimol, je, že keď som sa odpojil od servera VPN, moje nastavenia DNS nevrátili späť svoje predchádzajúce predvolené hodnoty. Preto som potreboval resetujte ich ručne zakaždým s cieľom prístupu na internet.

Webová stránka

VPN Gate je vedľajší projekt SoftEther VPN, ktorý vyvinula University of Tsukuba v Japonsku. Preto neprekvapuje, že webová stránka (a súvisiaca webová stránka SoftEther VPN) obsahuje množstvo užitočných technických informácií. Koniec koncov, chlapci z univerzity v Tsukuba sa veľmi chcú predviesť so svojou technológiou!

Informácie sú dobre usporiadané a kľúčové pojmy sú dobre vysvetlené. Infografika a snímky obrazovky sa veľkoryso používajú na ilustráciu získaných bodov.

Aj keď angličtina používala občas trošku šklebí, nikdy som nemal problém pochopiť, čo sa hovorí.

podpora

VPN Gate nie je komerčná služba. Neexistuje teda žiadny podporný tím, ktorý by vám pomohol v prípade problémov. Existuje však fórum používateľov brány VPN, kde môžete uverejňovať otázky.

Je to celkom aktívne a zdá sa, že na odpoveď prichádzajú najrozumnejšie otázky (bez spamu). Nezabudnite však, že všetka pomoc zo strany členov fóra je dobrovoľná.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

súkromia

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorej je potrebné porozumieť o bráne VPN, je, že ju prevádzkujú dobrovoľníci. To znamená, že ktokoľvek môže dobrovoľne prevádzkovať server VPN Gate. A každý dobrovoľník môže preto špehovať vaše aktivity na internete (pokiaľ to nie je skryté pomocou protokolu HTTPS).

Na stránke Zoznam serverov VPN každá položka jasne uvádza pravidlá protokolovania daného servera.

Zásady protokolovania

V praxi je to zvyčajne dva týždne. Neexistuje však spôsob, ako zaručiť dodržiavanie tejto politiky protokolovania, a je celkom možné, že niektoré servery fungujú ako honeypoty..

Univerzita Tsukuba okrem toho v rámci svojich politík zameraných na boj proti zneužívaniu vedie protokoly o pripojení (nie protokoly o používaní) počas „troch alebo viacerých mesiacov“. Tieto denníky zahŕňajú:

  • Dátum a čas
  • ID, IP adresa a názov hostiteľa cieľového servera VPN
  • Typ akcie (pripojenie alebo odpojenie)
  • Pôvodná adresa IP a názov hostiteľa zdrojového klientskeho počítača VPN
  • Typ protokolov VPN (SSL-VPN, L2TP, OpenVPN alebo SSTP)
  • Softvér klienta VPN - názov, verzia a ID (ak sú k dispozícii)
  • Počet paketov a bajtov počas pripojenia VPN a ladenie informácií o chybách v komunikácii

Tieto informácie sa automaticky prenášajú na logovací server univerzity prostredníctvom každého servera VPN Gate.

„Analýza protokolu pripojenia VPN je užitočná na zistenie jeho zdrojovej globálnej adresy IP. Protokoly pripojenia VPN poskytneme policajtovi, prokurátorovi, právnikovi alebo súdu, ktorý je oprávnený podľa platných zákonov. “

VPN Gate preto nie je vhodná pre tých, ktorí chcú súkromie (nieto „anonymita!“). Ak chcete chrániť súkromie, použite radšej dobrú komerčnú službu VPN bez protokolu alebo službu Tor. Na dosiahnutie úplného súkromia vám odporúčame používať službu Tor VPN. Poctivo, súkromie nie je to, pre čo je brána VPN. Namiesto toho by sa mal považovať za anti-cenzúru a anti-verejný hackerský nástroj WiFi.

Technické zabezpečenie

SoftEtherVPN akceptuje rôzne možnosti šifrovania.

Metódy šifrovania

Každý operátor servera VPN Gate si môže slobodne zvoliť, ktoré šifrovacie možnosti použije na svojom serveri.

Selektor šifrovania

Až do 256-bitovej šifry AES s šifrovaním kľúčov RSA 4096-bit je podporovaná autentifikácia hash SHA-1 HMAC s technológiou Perfect Forward Secrecy (rôzne skupiny Diffie Hellman)..

Je však ťažké povedať, aké šifrovanie každý server používa v praxi. Za to, čo to stojí za to, som stiahol a skontroloval niekoľko konfiguračných súborov OpenVPN z náhodných serverov VPN Gate. Vo všetkých prípadoch sa použila autentifikácia AES-128 s overením hash SHA-1 HMAC.

Teoreticky teda servery VPN Gate môžu používať veľmi silné šifrovanie. V praxi je však najbezpečnejšie predpokladať, že nie. Vzhľadom na to, že VPN Gate nie je v skutočnosti o súkromí, tak to pravdepodobne nebude hlavným problémom pre väčšinu používateľov.

zrkadlá

Jedným z najlepších spôsobov použitia brány VPN je nástroj proti cenzúre. Pretože brány firewall niektorých vlád (napríklad v Číne, Severnej Kórei, Iráne a Sýrii) blokujú prístup na webovú stránku VPN Gate, niekoľko zrkadlové stránky sú k dispozícii (pozri tiež tu).

Najmä Čína pravidelne blokuje adresy IP známych serverov VPN Gate. zrejme akýkoľvek server, ktorý bol online viac ako niekoľko hodín, bude pravdepodobne zablokovaný. Používateľom v Číne sa preto odporúča Prihlásiť Se pre denné e-mailové oznámenia obsahujúce zoznam zrkadlových adries URL (pomocou medzinárodnej e-mailovej služby).

Zrkadlové servery

torrenting

To, či je sťahovanie torrentov P2P povolené, sa javí ako sivá oblasť (podľa fór webových stránok). Systém to umožňuje, ale operátori technicky zdatných uzlov ho môžu blokovať pomocou softvéru tretích strán.

Zneužívanie serverov, na ktorých je nezákonné sťahovanie P2P, by mohlo spôsobiť problémy operátorom, a preto sa zdá byť veľmi neslušné. Prevádzkovatelia by pravdepodobne porušili IP adresy orgánom činným v trestnom konaní, ak by im boli doručené oznámenia DMCA alebo podobné oznámenia. Stiahnutie pomocou serverov v krajinách, v ktorých je to legálne, však môže byť v poriadku.

Záverečné myšlienky

Ako bezplatný, dobrovoľne vedený nástroj proti cenzúre, je ťažké VPN bránu zaklopať. Úcta k vývojárom VPN Gate na univerzite v Tsukube a všetkým dobrovoľníkom servera VPN Gate. Bohužiaľ, v praxi som zistil, že VPN Gate je príliš pomalá na to, aby sa pri používaní oplatila.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me