VPNBook


VPNBook je bezplatná sieť VPN, ktorá obsahuje veľké prekvapenia. Hoci táto služba nemá svoju vlastnú aplikáciu a chýba jej veľa umiestnení na serveri, je veľmi dobré sa dostať do služieb streamovania videa. Ak sa teda chcete do siete Netflix USA dostať iba prostredníctvom siete VPN, mohlo by to byť pre vás to pravé!

ProPrivacy.com skóre
6 z 10

zhrnutie

Spoločnosť má sídlo vo Švajčiarsku s oddelením podpory zákazníkov so sídlom v Zürichu. Švajčiarsko je dobrým miestom pre VPN, pretože je legálne sťahovať tam materiál chránený autorskými právami bez platenia, pokiaľ je to iba na osobné prezeranie. Služba však má obmedzenia týkajúce sa sťahovania P2P.

PROS

 • Bezplatná služba (podporovaná reklamou)
 • Aplikácia OpenVPN tretích strán pre systémy Windows, OS X, iOS, Android a Linux
 • Možnosť použitia UPD alebo TCP
 • Zvýšené súkromie
 • Dobré rýchlosti

ZÁPORY

 • Sieť malého servera
 • Denníky pripojenia sa uchovávajú jeden týždeň

Vlastnosti

Funkcie balíka spoločnosti sú:

 • Servery v štyroch krajinách
 • Úplne zadarmo
 • Žiadne denníky aktivity
 • P2P povolené na dvoch serveroch
 • Žiadne limity priepustnosti údajov
 • Viacjazyčné rozhranie

Veľkým problémom Britov v zahraničí je to, že VPN nemá vo Veľkej Británii žiadne servery. Dostupné servery sa nachádzajú v Manassase vo Virgínii, Montreale v Kanade, Frankfurte v Nemecku a Bukurešti v Rumunsku.

Spoločnosť nepoužíva svoju vlastnú aplikáciu, ale spolieha sa na používateľov, ktorí sťahujú rozhranie OpenVPN GUI. Toto je bezplatný softvér poskytovaný organizáciou, ktorá spravuje štandard OpenVPN. Jedným z problémov tohto rozhrania je to, že vyžaduje, aby ste pri každom pripojení k serveru zadali používateľské meno a heslo.

zabezpečenia

VPNBook ponúka PPTP pre manuálne nastavenie a OpenVPN prostredníctvom rozhrania OpenVPN GUI. Implementácia OpenVPN používa šifrovanie AES so 128-bitovým kľúčom. Väčšina sietí VPN používa 256-bitový kľúč na svoje šifrovanie AES. Tí, ktorí obhajujú 128-bitové kľúče, vysvetľujú, že šifrovanie nebolo nikdy prerušené 128-bitovým kľúčom. Ak toto šifrovanie poskytuje dostatočnú ochranu, nie je potrebné vytvárať veľa práce navyše.

AES je symetrický systém kľúčov. To znamená, že ten istý kľúč sa používa na šifrovanie a dešifrovanie správ. To znamená, že obe strany spojenia musia mať rovnaký kľúč. V implementáciách OpenVPN je štandardné používať šifrovanie RSA na ochranu distribúcie týchto kľúčov.

Väčšina sietí VPN používa 2048-bitový kľúč na šifrovanie RSA a najlepšie spoločnosti na svete VPN začali používať 4096-bitový kľúč. V tomto ohľade je VPNBook trochu za balíkom.

Aj keď nie je obzvlášť zlé, že sa VPNBook pri svojom rozhraní spolieha na bezplatný program OpenVPN GUI, nedostatok vlastnej aplikácie znamená, že spoločnosť nedokázala zabudovať ďalšie bezpečnostné opatrenia, ktoré sú bežné medzi službami VPN. Hlavnou bezpečnostnou funkciou, ktorá by sa mala pridať do rozhrania, je prepínač zabíjania, ktorý zabráni aplikáciám v prístupe na internet bez aktívnej VPN na linke. Ďalším užitočným bezpečnostným opatrením, ktoré zahŕňajú ďalšie siete VPN, je automatická ochrana WiFi, ktorú VPNBook nemá.

Vedie VPNBook denníky?

Spoločnosť tvrdí, že neuchováva záznamy o činnosti. Bohužiaľ to vedie protokoly o pripojení, ktoré zahŕňajú IP adresu a časové pečiatky. Tieto informácie sú všetko, čo by právnici na ochranu autorských práv potrebovali na sledovanie vašej činnosti až k vašim dverám. Spoločnosť uchováva tieto denníky pripojenia jeden týždeň a napriek ich čestným úmyslom by tieto záznamy museli odovzdať, ak by boli predložené súdnemu príkazu.

Anonymous obvinil VPNbook z toho, že je únosca, zriadený americkými úradmi s cieľom chytiť priestupkov. Dôvodom je skutočnosť, že záznamy o pripojeniach cez VPNBook sa objavili v skúške s niekoľkými členmi tejto organizácie. Mohlo by však byť smolu, že sa úradom podarilo získať súdny príkaz na záznamy v priebehu týždňa, keď si VPNBook zachováva protokoly o pripojení.

rýchlosť

Rýchlostné testy služby VPNBook sa uskutočňovali pri implementácii spoločnosti OpenVPN pomocou protokolu UDP cez port 53. V každom prípade sa vykonalo päť skúšobných cyklov s testmy.net z miesta v Karibiku. Spojenia s USA sa uskutočnili so serverom v Miami a nemecké testy sa uskutočnili so serverom vo Frankfurte.

Použil som IPLocation.net na testovanie skutočného umiestnenia serverov VPNBook, ku ktorým som pristupoval. Server US1 nebol k dispozícii, a preto testy pripojenia do USA prebiehali bez VPN a potom cez pripojenia k serverom VPNBook US2 a Kanada. Transatlantické testy prebehli cez server VPNBook vo Frankfurte nad Mohanom.

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení testu plnej rýchlosti.

Pri používaní siete VPN na vstup do zahraničných streamovacích služieb musíte mať istotu, že VPN nespomalí pripojenie natoľko, že je príliš pomalé na pohodlné sledovanie streamovaného videa. Potrebujete asi 2 Mbps na sledovanie videa SD a 3 Mbps pre video HD.

Ako vidíte z výsledkov, americký server spomalil pripojenie pod rýchlosť potrebnú na streamovanie videa. Podarilo sa mi však pozerať videá z webových stránok v USA - načítanie trvalo len veľmi dlho. Rýchlosti miestneho internetu neboli príliš rýchle, takže ak sa nachádzate na mieste s mierne lepším základným internetom, zníženie VPNbooku by znemožnilo sledovať streamované video z USA..

Rýchlosti sťahovania cez kanadský server boli omnoho lepšie a umožnili by sledovať SD video cez internet. Rýchlosti nahrávania pri rovnakom pripojení však boli nevysvetliteľne pomalé. Niekoľkokrát som sa odpojil a znova sa pripojil a zakaždým znova otestoval rýchlosť nechránenej linky, aby som sa ubezpečil, že tento výkon nebol spôsobený poruchami základnej internetovej služby. Tieto pomalé rýchlosti nahrávania sa však vyskytli zakaždým, keď som bol pripojený k kanadskému serveru VPNBook, a nie na nechránenej linke.

Keď som bol pripojený k serveru VPN2 US2, vykonali sa ďalšie testy so serverom ipleak.net, aby sa skontrolovali úniky DNS a chyba WebRTC. Táto stránka nahlásila moju polohu ako Manassas, Virgínia a všetky servery DNS, ktoré boli zaznamenané v USA. Preto VPNBook úspešne skryl moju identitu.

Aj keď som stále pripojený k serveru US2, pristúpil som na testovací web doileak.net, ktorý tiež zistil moju polohu ako v Spojených štátoch. Táto testovacia stránka nemohla nájsť žiadne nezrovnalosti WebRTC ani úniky DNS.

Môj poskytovateľ internetových služieb nepoužíva adresy IPv6, a preto som nemohol testovať úniky IPv6.

záver

VPNBook nie je dokonalý, ale jeho schopnosť dostať sa do Netflix USA je pozoruhodný úspech, ktorý stavia túto službu pred množstvo veľmi drahých VPN..

Bolo by pekné, keby spoločnosť mohla navrhnúť svoju vlastnú aplikáciu a obsahovať vypínač zabíjania a automatickú ochranu WiFi. Bolo by tiež pekné, keby mohli sprístupniť britský server. Silnejšie šifrovanie pre RSA aj AES by bolo dobrým nápadom, ak chce spoločnosť prilákať používateľov z Číny a Stredného východu..

Spoločnosť je veľmi otvorená, pokiaľ ide o uchovávanie protokolov o pripojení na týždeň. Bolo by dobré, keby našli spôsob, ako monitorovať svoje systémy bez toho, aby museli tieto záznamy uchovávať. Je tiež dobré, že spoločnosť na webe jasne uvádza, ktoré servery môžu byť použité na sťahovanie P2P a ktoré nie.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me