VPNac


 • stanovenie ceny

  z $ 4,80
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • Android

  • linux

  • iOS
 • odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

ProPrivacy.com skóre
9.4 z 10

zhrnutie

VPN.ac je rumunský poskytovateľ VPN, ktorý začal svoju činnosť v roku 2012. Od tej doby ProPrivacy.com túto službu kontroluje a sleduje jej vývoj. Virtuálna súkromná sieť (VPN) sa neustále zlepšuje a teraz má svoju vlastnú aplikáciu pre natívny klient - systém používaný na používanie generického klienta GUI OpenVPN. Ďalšie informácie o dôležitých zmenách nájdete na stránke VPN.ac.

Táto spoločnosť má sídlo v Rumunsku, ktoré je vďaka ochrane osobných údajov, ktorú poskytuje jej Najvyšší súd, skvelým miestom pre VPN. Súčasťou služby je šifrovaný proxy systém, ktorý vám pomôže obísť regionálne obmedzenia.

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Rumunsko
 • Súčasné spojenia
  6
 • krajiny
  20

Vlastnosti

torrenting
Súčasné spojenia 6
Holé kovové alebo virtuálne servery Holý kov
Podpora smerovača
Podporované smerovače Asus / AsusWRT, DD-WRT, OpenWRT, pfSense, Tomato / Advanced Tomato
Preposielanie portov
Výber portu
Celkový počet serverov 150
krajiny 20

Všetky plány majú nasledujúce vlastnosti:

 • 79 VPN serverov v 21 krajinách
 • Proxy servery v 32 krajinách
 • Povolenie na šesť súčasných spojení
 • P2P / torrenty povolené
 • Aplikácie VPN pre Windows, Mac OS, iOS a Android
 • OpenVPN cez protokol riadenia prenosu (TCP) a protokol používateľských dát (UDP), tunelový protokol vrstvy 2 (L2TP) / internetový protokol (IPSec) a protokol tunelového spojenia point-to-point (PPTP)
 • Manuálne nastavenie pre Linux, smerovače a set-top boxy
 • Šifrované rozšírenia servera proxy pre prehliadače Chrome, Opera a Firefox
 • Silné šifrovanie založenia relácie RSA so 4096 bitmi
 • Online test rýchlosti servera a kontrola kapacity
 • Hlavný vypínač
 • Šifrované rozlíšenie DNS
 • Súkromný server DNS
 • Predchádzanie úniku IP
 • Zdieľaná IP adresa

Serverová sieť spoločnosti nie je taká veľká ako sieť poskytovaná konkurenčnými rumunskými službami VPN CyberGhost a ibVPN. Sieť serverov sa však každým rokom zväčšuje. Pri najbližšej kontrole spoločnosti ProPrivacy.com so spoločnosťou môže byť viac ako súčasná sieť 79 serverov v 21 krajinách..

Tieto testy sa uskutočnili z Nottinghamu vo Veľkej Británii pomocou internetovej služby Virgin Media. Testy rýchlosti boli vykonané na webovej stránke testmy.net. Každá z kategórií výsledkov, ktorú vidíte v grafoch sťahovania a nahrávania, bola zostavená z piatich testov.

Rýchlosti sťahovania a nahrávania boli testované bez toho, aby sa na linku použila VPN. Ďalej sa uskutočnili testy s pripojením cez server VPN.ac v Coventry, ktorý je najbližším serverom, ktorý má spoločnosť k testovaciemu miestu. Druhý test umiestnenia skontroloval rýchlosti pri pripojení cez server VPN.ac v Paríži. VPN.ac má optimalizované servery pre sťahovanie P2P. Vo Veľkej Británii nie sú žiadne servery P2P. Preto je tento parížsky server najbližším zariadením optimalizovaným pre P2P k testovaciemu miestu.

Uvidíte tiež výsledky pripojenia k Miami z Veľkej Británie, bez toho, aby sa na pripojenie použila VPN a pomocou pripojenia cez server VPN.ac Miami. Vo všetkých testoch VPN som nastavil aplikáciu tak, aby bežala s OpenVPN cez UDP, pomocou šifrovania AES s 256-bitovým kľúčom.

Rýchlosti sťahovania VPNac

Graf zobrazuje najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení testu plnej rýchlosti.

Internetová služba Virgin Media produkovala počas testu sťahovania širokú škálu rýchlostí, od 23 Mbps do 41,8 Mbps. Výsledky európskych serverov VPN.ac boli trvalo v tomto rozsahu, takže použitie siete VPN na linku nespomalilo pripojenie. Pozoruhodné informácie, ktoré vyšli z týchto európskych testov sťahovania, sú však v tom, že optimalizácia konkrétnych úloh môže viesť k výkonu servera VPN. Parížsky server neustále poskytoval rýchlosti, ktoré boli na vrchole základných možností internetových služieb, aj keď umiestnenie servera spôsobilo, že každý paket cestoval ďalej po odklonenej trase, ktorá viedla do zahraničia a späť. V testoch nahrávania poskytovali servery Coventry aj Paríž slušný výkon.

Výkon VPN.ac v transatlantickom spojení bol iný príbeh. Priemerná rýchlosť počas piatich testov s VPN bola nižšia ako najpomalšia rýchlosť, ktorá sa vyskytla pri spojení v USA bez VPN. Pri testoch nahrávania sa sieť VPN.ac nemohla dostať na najnižšie rýchlosti, ktoré pripojenie Virgin Media prinieslo bez siete VPN.

Únikové testy

Zistil sa únik IPv4?
Bol zistený únik WebRTC?
Dátové limity
Limity šírky pásma

Cieľom testov ProPrivacy.com na úniky IP je preskúmať výkon maskovania adries IP pre adresy IPv4 aj IPv6. Bohužiaľ, Virgin Media nevyužíva adresy IPv6, takže som nemohol otestovať, či služba VPN.ac môže maskovať tento typ adresy. Testoval som úniky IPv4 pomocou služieb ipleak.net a doileak.net. K týmto serverom som sa pripojil, keď som mal pripojenie k OpenVPN do Londýna cez server Coventry VPN.ac. Služba prešla všetkými testami.

cena

12 mesiacov

$ 4,80
za mesiac

6 mesiacov

$ 6,00
za mesiac

3 mesiac

$ 8,00
za mesiac

1 mesiac

$ 9,00
za mesiac

VPN.ac má jeden balík predplatného. Môžete si ho kúpiť na rôzne obdobia, s dlhším trvaním získate nižšie ceny. Mesačná sadzba na ročné predplatné vyjde lacnejšie, ako keby ste platili len jeden mesiac. Musíte však platiť vopred za celý rok služby vopred.

So všetkými týmito možnosťami predplatného získate sedemdennú záruku vrátenia peňazí.

Ceny VPNac

Všetky tieto plány vám poskytujú príspevok na šesť súčasných spojení. Spoločnosť tiež ponúka týždennú skúšobnú verziu za 2 USD. V tomto pláne získate iba tri súčasné spojenia.

Vo všetkých prípadoch vám predplatné VPN tiež získa prístup k službe SecureProxy VPN.ac. VPN funguje cez a app. SecureProxy je implementovaný ako rozšírenie prehliadača pre prehliadače Chrome, Firefox a Opera - pre verzie Microsoft Edge alebo Internet Explorer nie sú dostupné žiadne verzie. Táto kontrola sa zameria na možnosti služieb spoločnosti VPN.

Spoločnosť okrem prijímania kreditných a debetných kariet umožňuje zákazníkom platiť aj pomocou širokého spektra systémov na spracovanie platieb vrátane služieb PayPal, UnionPay, iDeal, WebMoney a Alipay. Ak chcete anonymitu, môžete platiť bitcoinmi alebo darčekovými kartami. Môžete tiež platiť bankovým prevodom SEPA.

SecureProxy

Bonusom služby VPN.ac je bezplatná služba SecureProxy. Spoločnosť prevádzkuje proxy servery vo viacerých krajinách pre svoju šifrovanú proxy službu ako pre svoje VPN. SecureProxy používa protokol HTTPS na zabezpečenie šifrovania obsahu pripojenia a presmeruje pripojenia prostredníctvom sprostredkujúceho servera. Tieto triky sa vykonávajú s cieľom oklamať regionálne obmedzenia týkajúce sa streamovacích služieb. Teória tohto systému spočíva v tom, že na obídenie regionálnych obmedzení nepotrebujete úplné súkromie. Skutočnosť, že vaša prevádzka je presmerovaná na server proxy, však znamená, že všetky žiadosti o streamovanie serverov predloží proxy vo vašom mene. Zdá sa teda, že ste v požadovanej krajine, aby ste získali prístup k videoobsahu.

Proxy server preposiela ďalej odpoveď zo streamingového servera, aby ste si mohli prehliadač pozrieť v prehliadači.

Testoval som VPN.ac VPN službu s Netflix a BBC iPlayer. S týmito dvoma médiami som testoval aj VPN.ac SecureProxy. Obe služby ma dostali okolo regionálnych obmedzení Netflixu a BBC iPlayeru.

Jednoduchosť použitia

windows
MacOS
Android
linux
iOS
Windows telefón

Hlavná stránka webu VPN.ac obsahuje mapu sveta, ktorá zobrazuje umiestnenie serverov VPN spoločnosti. Hlavné menu sa nachádza na lište ponuky v druhom riadku domovskej stránky. Nad tým uvidíte popruh s radom skratiek pre služby na webe, vrátane prístupu do oblasti klienta..

Keď sa posúvate nadol, hlavná ponuka vyskočí nahor, aby nahradila skratku a zostane viditeľná. V dolnej časti stránky sa nachádza sekcia rýchlych odkazov. Oblasť klienta obsahuje odkazy na sťahovanie súborov, sprievodcov a informácie o vstupenkách na podporu.

podpora

Skúška zadarmo žiadny
Garancia vrátenia peňazí
24-hodinová podpora
Live chat
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 7

Kliknutím na ikonu môžete kontaktovať tím podpory "podpora" v ponuke oblasti klienta a potom vyberte položku "Otvorte vstupenku" z rozbaľovacej ponuky. Prípadne môžete kliknúť na ikonu "Otvorte nový lístok" na hlavnej obrazovke oblasti klienta.

Existuje a "Kontaktujte podporu" odkaz v aplikácii. Tým sa otvorí stránka vo vašom predvolenom webovom prehľadávači, ktorá umožní prístup do centra podpory. "Odošlite lístok" na tejto obrazovke je ďalšia cesta cez formulár podporného lístka.

Hneď, ako vo formulári podpory stlačíte tlačidlo Odoslať, dostanete e-mail s automatickou odpoveďou na potvrdenie prijatia vašej otázky. Keď zamestnanec odpovie na vašu otázku, dostanete e-mail. Aktuálny stav všetkých otázok, ktoré ste zadali tímu technickej podpory, môžete zobraziť výberom Vstupenky z ponuky podpory v klientskej oblasti alebo prejdením nadol do sekcie podpory na hlavnej obrazovke s podrobnosťami o vašom účte..

Proces

Ak chcete vyskúšať týždennú skúšobnú verziu 2 USD, musíte prejsť na stránku Časté otázky a kliknúť na odkaz vo vysvetlení skúšobného účtu..

Ak sa chcete dostať na stránku registrácie pravidelného prihlásenia na odber, mali by ste kliknúť na jednu z ikon "Prihlásiť sa teraz" tlačidlá, ktoré sa zobrazujú v pravidelných intervaloch na celom webe, alebo prejdite na stránku Ceny. Potom kliknete na ikonu "Získať teraz" tlačidlo pod plánom predplatného, ​​ktorý chcete kúpiť.

Registrácia

Najprv musíte vytvoriť užívateľský účet so službou skôr, ako prejdete krokom spracovania platieb. Nižšie nájdete stránku registrácie pre týždennú skúšobnú verziu. Spoločnosť od vás vyžaduje iba e-mailovú adresu a miesto. Budete musieť mať overiteľnú adresu, aby ste si mohli prečítať požiadavky spoločnosti na spracovanie platieb, ktorú vyberiete neskôr. Ak však chcete byť úplne anonymný, môžete si zriadiť webmail účet, ktorý bude pracovať s VPN a platiť bitcoinmi alebo darčekovými kartami v obchode..

Po dokončení procesu registrácie dostanete od siete VPN.ac tri e-maily. E-mail s predmetom "Aktivácia VPN" obsahuje prihlasovacie údaje, ktoré potrebujete, aby klient VPN fungoval. E-mailová adresa, ktorú ste zadali na registračnej stránke, je vaše používateľské meno pre oblasť klienta. Heslo, ktoré ste nastavili pri vytváraní účtu, bude fungovať iba pre oblasť klienta, nie pre sieť VPN.

Vrátenie platby na stránku povedie k zobrazeniu stránky s potvrdením objednávky. Kliknutím na odkaz oblasti klienta na tejto stránke sa dostanete na informačný panel. Odkazy na stiahnutie softvéru VPN sú k dispozícii v sekcii rýchlych odkazov v oblasti klienta.

Klient VPN.ac systému Windows VPN

Pri prvom použití je potrebné do VPN klienta zadať užívateľské meno a heslo. Uistite sa, že necháte "Uložiť heslo" políčko začiarknuté, takže sa nemusíte neustále odvolávať na uvítací e-mail zakaždým, keď chcete používať sieť VPN.

Proces používania VPN je veľmi jednoduchý. Z rozbaľovacieho zoznamu vyberiete umiestnenie servera a vyberiete protokol VPN, ktorý chcete použiť. Potom máte možnosť rozhodnúť sa, či chcete spustiť pripojenie cez UDP alebo TCP. Rozdiel medzi týmito dvoma možnosťami je v tom, že TCP vytvorí reláciu, zatiaľ čo UDP je "connectionless" metodika. UDP je preferovaný pre interaktívne a streamingové aplikácie.

Po roztriedení nastavení kliknutím na tlačidlo Pripojiť zapnite VPN.

Karta Spresnenie aplikácie obsahuje množstvo bezpečnostných nastavení. Najdôležitejšie z nich sú spínač zabíjania a vlajka používateľa Číny. Prepínač kill zabraňuje aplikáciám v počítači pripojiť sa na internet, ak nie je zapnutá sieť VPN. Toto je dôležitá funkcia, ak ste na mieste, kde by objavenie vašich internetových aktivít mohlo mať právne následky.

"cenzurovaná krajina" flag vám poskytuje dodatočnú ochranu pred detekciou, keď ste v Číne alebo inej represívnej krajine.

Ak aplikáciu minimalizujete, sieť VPN zostane v prevádzke a dá sa k nej získať prostredníctvom ikony na paneli úloh na pracovnej ploche, v dolnej pravej časti obrazovky blízko dátumu. Aby ste mohli ovládať sieť VPN, nemusíte aplikáciu vrátiť späť. Ovládacie prvky systému sú k dispozícii ako kontextové ponuky pri tejto ikone.

Kliknutím na ikonu sa dostanete do ponuky ovládania VPN.ac. V ponuke Pripojenia získate úplný zoznam dostupných serverov. Vaše aktuálne živé spojenie sa zobrazuje tučným písmom. Ak chcete zmeniť iný server, stačí kliknúť na názov tohto nového umiestnenia.

Ďalšie platformy

Aplikácia VPN.ac je k dispozícii pre zariadenia Windows, Mac OS X, iOS a Android. Webová stránka VPN.ac obsahuje pokyny na nastavenie služby na smerovačoch so systémom DD-WRT, Tomato, pfSense a AsusWRT. Sieť VPN sa dá nainštalovať aj manuálne na počítače so systémom Linux a na skrinky Kodi.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Zatemnenie (utajenie)
DNS s vlastným hostiteľom / proxy Áno
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana pred únikom WebRTC
Hlavný vypínač

Rumunsko je dobrým miestom pre služby VPN a je domovom troch najlepších - CyberGhost, ibVPN a VPN.ac. Najvyšší súd v krajine vypustil vládne zákony o uchovávaní údajov. Tieto zákony boli prijaté na základe nariadenia EÚ. Výsledkom je, že Rumunsko neukladá požiadavky na uchovávanie a zverejňovanie údajov, ktoré ukladajú iné krajiny EÚ.

Prevádzkové požiadavky VPN vyžadujú mapovanie medzi IP adresou zákazníka a náhradnou adresou, ktorú server VPN pridelí tomuto zákazníkovi na reláciu. Preto všetky siete VPN musia viesť záznamy o činnostiach používateľa počas relácie. Kľúčovým bodom, ktorý treba pri výbere siete VPN brať do úvahy, je to, či spoločnosť uchová tieto informácie po odpojení relácie. VPN.ac neuchováva žiadne denníky aktivít. Spoločnosť však vedie protokoly pripojení za účelom monitorovania škodlivých aktivít.

Protokoly šifrovania

IKEv2
OpenVPN
Iné protokoly proxy cez HTTPS
PPTP
L2TP / IPSec
SSTP

Používatelia vlastnej aplikácie pre Windows, Mac OS X a Android si môžu v rozhraní vybrať preferovaný protokol VPN. Toto dáva výber OpenVPN, PPTP a L2TP s IPSec. Zákazníci, ktorí chcú používať VPN na zariadení iOS, si musia stiahnuť štandardného klienta OpenVPN, ktorý je k dispozícii zadarmo z webovej stránky organizácie, ktorá prevádzkuje protokol OpenVPN. Aplikácia iOS VPN.ac má implementáciu protokolu IKEv2.

V rámci aplikácie máte na výber úroveň zabezpečenia pre implementáciu OpenVPN. Odporúčame vám vybrať verziu 256-bitového kľúča. Používa sa šifrovací systém Advanced Encryption Standard (AES). Môžete zvoliť použitie kratšieho tlačidla. Je to menej bezpečné, ale ak systém používate na smartfóne, vybije sa batéria menej.

Šifrovanie RSA s 4096-bitovým kľúčom ponúka veľmi silné šifrovanie, ktoré práve teraz poskytujú len tie VPN, ktoré sú najviac zamerané na bezpečnosť. Toto je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí chcú VPN v Číne, kde sa hovorí, že úrady pracujú na prasknutí šifrovania založenia relácie systémov VPN..

Záverečné myšlienky

VPN.ac vylepšil svoje služby od svojho vzniku a neustále sa zlepšuje. Vďaka vysokému výkonu serverovej siete v Európe je táto sieť pre tento kontinent veľká VPN. Rýchlosti do USA boli VPN trochu ovplyvnené. Ak sa však chcete obísť iba s regionálnymi obmedzeniami v amerických streamovacích službách, rozšírenie prehliadača SecureProxy vás môže dostať na vami vybraný server bez spomalenia pripojení..

Rumunsko má tri veľké VPN: CyberGhost, ibVPN a VPN.ac. Aj keď by som teraz túto VPN umiestnil na treťom mieste, neustále zlepšovanie služieb VPN.ac znamená, že táto spoločnosť je na ceste k číslu jedna.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me