TurboVPN


TurboVPN je bezplatná služba VPN, ktorá má v obchode Google Play 4,7 z 5 hviezdičiek. To je mimoriadne vysoké vzhľadom na to, že sieť VPN bola prehodnotená takmer dva milióny krát. V tomto prehľade TurboVPN sa zameriame na to, či TurboVPN poskytuje vodotesné digitálne súkromie. Okrem toho skontrolujeme jeho výkonnosť, aby sme zistili, či môžu konkurovať najlepším bezplatným sieťam VPN na trhu.

ProPrivacy.com skóre
4 z 10

zhrnutie

TurboVPN je sieť VPN iba pre mobilné zariadenia so sídlom v Singapure a Číne, ktorá bola stiahnutá približne 50 miliónov krát. Ako vždy v prípade bezplatných služieb VPN, je dôležité pamätať na to, že siete VPN stoja veľa peňazí, aby sa udržali v prevádzke. Z tohto dôvodu je dôležité dôkladne sa pozrieť na to, ako VPN vytvára tok výnosov. Počas našej kontroly sme objavili sieť VPN, ktorá slúži na inzerovanie a zdieľanie údajov s inzerentmi s cieľom poskytovať bezplatnú službu VPN.

cena

Aj keď sa používatelia používajú predovšetkým ako bezplatná sieť VPN, majú možnosť upgradovať na VIP verziu služby. K dispozícii je aj 7-dňová bezplatná skúšobná verzia VIP služby. Spotrebitelia môžu platiť 11,99 dolárov mesačne alebo získať ročné predplatné za ekvivalent 2,99 dolárov mesačne. Z dôvodov, ktoré však uvediem neskôr v tomto preskúmaní, by som zvyčajne odporúčal, aby sa za túto sieť VPN neplatilo.

Bezplatná služba

TurboVPN poskytuje bezplatnú službu VPN, ktorú je možné používať bez obmedzení. Je to iba sieť VPN, ktorá sa nedá použiť na stolných počítačoch. Bezplatné náklady na sieť VPN sú skutočne vynikajúce. To znamená, že ľudia na miestach, kde sú bežné bloky webových stránok, môžu odblokovať internet, aby znovu získali prístup k požadovaným správam alebo online službám.

Aj keď je pravda, že bezplatné služby VPN sú z hľadiska ochrany súkromia nepríjemné (viac o tomto neskôr) - bezplatná sieť VPN môže byť veľmi užitočná pre ľudí žijúcich v nestabilnom politickom prostredí, ktorí potrebujú prístup k blokovaným správam, aplikáciám alebo službám sociálnych médií..

Odblokujte Netflix?

Ako v prípade väčšiny bezplatných služieb VPN, TurboVPN neodblokuje Netflix USA alebo BBC iPlayer.

Pre každého, kto je ochotný zaplatiť za túto službu, prémiová verzia odblokuje Netflix USA svojimi VIP americkými servermi. Okrem toho má britský server, ktorý je schopný odblokovať BBC iPlayer v zahraničí.

Vlastnosti

  • Servery v 9 krajinách (zadarmo) alebo 16 krajinách (VIP)

  • Mobilné aplikácie pre Android a iOS (neoveriteľné zabezpečenie týchto protokolov)

  • Šifrovanie OpenVPN, IPSec alebo IKEv2

  • Použitie VPN zadarmo

  • Odblokovať Netflix (iba VIP)

Rýchlosť a výkon

Táto sieť VPN je určená iba pre mobilné telefóny, čo znamená, že sme túto sieť VPN museli otestovať pomocou online nástroja na testovanie rýchlosti (na rozdiel od nášho systému testovania rýchlosti na základe vedeckého servera)..

Dôkladne sme otestovali rýchlosť tejto bezplatnej VPN a zistili sme, že spomaľuje moje pripojenia asi o polovicu. Testoval som pomocou pripojenia Virgin Media s rýchlosťou 50 Mb / s vo Veľkej Británii a zistil som, že sieť VPN spomalila moje pripojenie asi o 26 Mb / s..

Je to skutočne pôsobivé a znamená to, že zákazníci môžu pomocou tejto siete VPN streamovať obsah online a odblokovať videá YouTube obmedzené vo vašej krajine alebo v iných streamoch z celého sveta. Znamená to tiež, že táto sieť VPN by pravdepodobne fungovala dobre pri uskutočňovaní hovorov VoIP.

Netesnosti IP

Testovali sme úniky pri pripojení Virgin Media IPv4 a zistili sme, že VPN nemá úniky IP ani úniky WebRTC. Toto je skvelé.

Bohužiaľ, testovacia stránka (ipleak.net) objavila 61 serverov DNS v Belgicku - všetky boli servermi Google DNS. Je možné, že VPN tieto žiadosti preberá, čo by znamenalo, že spoločnosť Google nikdy nevie, kto tieto žiadosti podáva.

Na druhej strane je tiež možné, že Turbo VPN tieto žiadosti vôbec proxy nezaujíma. V takom prípade bude spoločnosť Google presne vedieť, ktoré stránky navštevujete. Dobrá VPN spracováva požiadavky DNS so svojimi vlastnými servermi alebo aspoň sprostredkúva požiadavky DNS pred ich odoslaním prekladaču tretej strany, ako je Google..

Pokúsili sme sa kontaktovať spoločnosť prostredníctvom e-mailu so spätnou väzbou (nemá podporu), aby sme zistili, či sprostredkuje tieto požiadavky na DNS, avšak nepodarilo sa nám získať žiadnu odpoveď z VPN. Aby sme boli v bezpečí, nie ľutujeme, musíme predpokladať, že spoločnosť Google spracováva tieto žiadosti DNS.

súkromia

Táto čínska sieť VPN je zaregistrovaná v Singapure, čo sa všeobecne považuje za vhodné na ochranu osobných údajov. Jej zásady ochrany osobných údajov mu však umožňujú odosielanie akýchkoľvek zhromažďovaných údajov späť na servery so sídlom v Číne. Je to trochu znepokojujúce, pretože čínska vláda je jednou z najinvazívnejších jurisdikcií na svete. Čínske spoločnosti VPN musia mať navyše licenciu od vlády, ktorá vláde umožňuje prístup k údajom na týchto serveroch. To vyvoláva vážne obavy, najmä pre čínskych občanov.

Je možné, že vzhľadom na to, že VPN je v Singapure, TotalVPN nemusí extrahovať údaje späť do Číny. Skutočnosť, že politika uvádza, že údaje sa skutočne môžu preniesť späť na čínske servery, je však určite sivou oblasťou.

Zásady ochrany osobných údajov

Turbo VPN tvrdí, že na konci každej relácie odstráni všetky denníky používania. Je to dobré, pretože to znamená, že táto sieť VPN pravdepodobne zabezpečí primeranú bezpečnosť potrebám väčšiny ľudí.

Ostatné zásady ochrany osobných údajov však zvyšujú niektoré výstražné zvončeky a je pravda, že musíte veriť, že VPN skutočne odstraňuje protokoly, ktoré tvrdí, že ich neuchováva..

Zásady ochrany osobných údajov tvrdia, že s inzerentmi nie sú zdieľané žiadne osobné údaje (napríklad adresy IP). VPN však pripúšťa, že inzerenti môžu zhromažďovať údaje o používateľoch a že môžu tiež vkladať súbory cookie do vášho prehliadača. To znamená, že inzerenti by mohli realisticky sledovať, čo robíte online, a získať prístup k vašej IP adrese mimo samotnej siete VPN. Z tohto dôvodu musíme predpokladať, že pri používaní systému TurboVPN dochádza k určitému stupňu podnikového dohľadu.

Nižšie nájdete snímku obrazovky druhov údajov, ktoré táto sieť VPN zaznamenáva. Ako vidíte, časové značky sa ukladajú vedľa IP adries. To znamená, že je možné spustiť útok na časovú koreláciu na používateľov TurboVPN. Okrem toho si VPN udeľuje povolenie na zhromažďovanie obrovského množstva invazívnych údajov o zariadeniach ľudí, miestnej sieti, ISP, reklamných identifikátoroch, identifikačných číslach zariadení a oveľa viac.

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti turbovpn

To je obrovské množstvo údajov, ktoré TurboVPN určite umožňuje prístup k oveľa väčšiemu množstvu údajov, ako by ste dúfali. Výsledkom je, že je veľmi ťažké odporučiť TurboVPN platiacim zákazníkom. Na trhu existuje veľa sietí VPN, ktoré ukladajú buď neinvazívne protokoly pripojení; alebo žiadne záznamy. S ohľadom na to sa zdá, že platenie za túto službu je zbytočné.

Na druhej strane, ak ste niekto, kto si nemôže dovoliť prémiové predplatné VPN, a uprednostnili by ste TurboVPN, inzerentov (a možno dokonca aj čínsku vládu), aby vedeli, čo robíte online - skôr ako svoje vlastné Poskytovateľ internetových služieb a vláda - táto bezplatná sieť VPN vám môže poskytnúť niektoré skutočné výhody.

Je však možné, že táto VPN ani toto súkromie neposkytuje.

šifrovanie

TurboVPN tvrdí, že poskytuje OpenVPN pre Android aj iOS. Zdá sa to veľmi nepravdepodobné, pretože veľká väčšina aplikácií VPN v systéme iOS neposkytuje šifrovanie OpenVPN. Podľa svojej webovej stránky implementuje šifrovanie AES-256. Pretože však nemá súbory .ovpn a nemá zákaznícku podporu, nepodarilo sa nám to úplne overiť..

Nepodarilo sa nám nájsť žiadne informácie týkajúce sa šifry, handshake, auth alebo toho, či je implementovaná technológia Perfect Forward Secrecy. Za týchto okolností nemôžem s istotou povedať, že implementuje šifrovanie OpenVPN. Ak používate túto sieť VPN, budete úplne v tme o tom, akú bezpečnosť získavate.

To znamená, že je možné, že táto sieť VPN v skutočnosti vôbec nešifruje vaše údaje, čo znamená, že táto sieť VPN vám môže dať falošný pocit bezpečia - aj keď váš poskytovateľ internetových služieb skutočne dokáže sledovať všetko, čo robíte online,.

Zákaznícky servis

Web VPN nemá zdroje, neposkytuje užitočné informácie, nemá podporu živého chatu a neposkytuje žiadny spôsob priameho kontaktu s VPN. Webová stránka v podstate slúži ako reklama a frustrujúce je, že z webovej stránky jasne vyplýva, že je k dispozícii podpora zákazníkov; to nieje.

Táto sieť VPN neposkytuje žiadnych sprievodcov na riešenie problémov na fungovanie siete VPN a neobsahuje informácie o tom, ako môžu zákazníci odblokovať obsah. Systém lístkov na kladenie otázok, ktoré sú zodpovedané e-mailom, by bol v poriadku, ale bohužiaľ VPN neposkytuje nič také.

Znova to nie je príliš problém - pretože za službu neplatíte. Je to však ďalší dôvod, prečo by ste nemali prejsť na platenú verziu tejto siete VPN, ktorú by sme za žiadnych okolností skutočne neodporúčali. V rámci pravidiel ochrany osobných údajov sme sa dokonca pokúsili kontaktovať e-mailovú adresu so spätnou väzbou - nedostali sme však žiadnu odpoveď.

Užívateľské skúsenosti

Testovali sme verziu aplikácie pre iOS aj Android a zistili sme, že fungujú dobre na spoofing mojej polohy. Ich sťahovanie je jednoduché a nemusíte odovzdávať e-mailové adresy ani iné údaje.

Android

V aplikácii pre Android si používatelia môžu vybrať medzi šifrovaním OpenVPN a IPSec. Užívatelia sa tiež môžu rozhodnúť, že sa budú automaticky pripájať ihneď po spustení VPN.

Testovali sme rýchlosti VPN pripojené cez IPsec, aby sme zistili, či by sa tým nezrýchlili moje pripojenia. Zostali rovnaké, čo je trochu prekvapujúce. Očakávali by sme zmenu rýchlosti pripojenia s iným šifrovacím protokolom, takže by ma zaujímalo, či skutočne mení nastavenia šifrovania.

V systéme Android si používatelia môžu vybrať medzi 9 servermi umiestnenými vo Veľkej Británii, USA (New York alebo San Francisco), Kanade, Indii, Singapure, Holandsku, Francúzsku a Nemecku..

iOS

Ich aplikáciu VPN pre iOS si môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu s aplikáciami iTunes. Turbo VPN sťahuje rýchlo a bez námahy. Používatelia si môžu vybrať medzi protokolom IKEv2 (predvolený), OpenVPN UDP alebo TCP. Ak chcete používať aplikáciu, používatelia musia súhlasiť so zásadami ochrany osobných údajov, ale akonáhle sa to stane, skúsenosť je celkom dobrá. Slúži na zobrazovanie reklám, ale nemal som žiadnu skúsenosť so zobrazovaním akýchkoľvek reklám, o ktorých by som mal podozrenie, že sa im zobrazovali kvôli mojim návykom prehliadania..

Používateľom iOS bohužiaľ nie sú poskytnuté žiadne možnosti servera. Používatelia sa musia pripojiť k serveru, ku ktorému ich priradia automaticky. Pre mňa to bol nejaký čas v Nemecku a najčastejšie server v Holandsku. To nedáva ľuďom možnosť odblokovať konkrétny obsah. Spotrebiteľom však umožní uniknúť akejkoľvek lokalizovanej cenzúre, ktorú zažívajú.

Reklamy sa zobrazujú takmer vždy, keď niečo urobíte v ponuke, a tieto reklamy vás zvyčajne nútia pozerať približne 5 sekúnd. Testovali sme rýchlosti v aplikácii iOS pomocou IKEv2 a nastavení OpenVPN; ako v prípade systému Android sme zistili, že zmena nastavenia neurobila nič podľa mojich rýchlostí.

Považujeme to za veľmi podozrivé a skutočne nás zaujíma, či sú nastavenia aplikácie práve k dispozícii. V takom prípade je možné, že táto VPN poskytuje šifrovanie PPTP pri každom jednotlivom nastavení. Skutočnosť, že tak málo aplikácií pre systém iOS na trhu (dokonca aj popredných poskytovateľov VPN) implementuje šifrovanie OpenVPN, spôsobuje obrovské podozrenie..

Môžeme samozrejme dúfať, že poskytuje IKEv2, čo by bolo vynikajúce. Za daných okolností však musíme povedať, že neexistuje žiadny spôsob, ako s istotou povedať, že aplikáciám VPN v systéme iOS alebo Android VPN možno dôverovať na účely ochrany osobných údajov..

Záverečné myšlienky

Ako bezplatná sieť VPN, ktorá odblokuje obsah, je táto sieť VPN určite užitočná. Reklamy, ktoré sa zobrazujú, sa nezdajú byť zacielené pomocou zvyklostí prehliadania ľudí. Zásady ochrany osobných údajov však jasne ukazujú, že inzerenti môžu vkladať do prehliadača súbory cookie, aby zhromažďovali údaje a vykonávali podnikové sledovanie.

Napriek tomu sme zistili, že server TurboVPN je užitočný na odblokovanie obsahu, ku ktorému zvyčajne nemám prístup, napriek tomu sa bohužiaľ pýtame, aký druh súkromia táto VPN poskytuje, a musíme uznať, že to vôbec nemôže byť žiadny..

Niekoľko vecí o VPN sa zdalo príliš dobré na to, aby to bola pravda, a to nás určite podozrivé. Z tohto dôvodu odporúčame túto bezplatnú sieť VPN iba na odblokovanie obsahu, nie na ochranu súkromia. V systéme Android boli rýchlosti trochu pomalšie ako v systéme iOS. Používatelia iOS si však nemôžu zvoliť, kde sa pripájajú; funkcia, ktorá určite zatraktívňuje VPN s Androidom.

Vzhľadom na slabé súkromie, neexistujúcu podporu zákazníkov, neoveriteľné postupy spracovania žiadostí o DNS a podozrivé možnosti šifrovania nemôžeme za žiadnych okolností odporučiť platenú verziu tejto VPN. Okrem toho by sme vám neodporúčali používať túto bezplatnú sieť VPN, ak si želáte súkromie od vášho poskytovateľa internetových služieb. Ak však chcete nejaký obsah odblokovať zadarmo; táto VPN urobí trik.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me