TorVPN


 • stanovenie ceny

  z $ 0,67
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
7 z 10

zhrnutie

TorVPN je britská VPN služba, ktorá je lacná a má zaujímavé funkcie. Webová stránka robí dobrý dojem a dáva kupujúcemu dôveru. Služba má však niekoľko technických nedostatkov. TorVPN navyše neobsahuje vlastnú aplikáciu, takže existuje niekoľko funkcií zabezpečenia VPN, ktoré nedokáže ponúknuť. Čítajte ďalej a zistite viac o tejto virtuálnej súkromnej sieti (VPN)..

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  26.3 Mbps
 • jurisdikcie
  Spojené kráľovstvo
 • Súčasné spojenia
  20
 • krajiny
  8

Vlastnosti

 • Záruka vrátenia peňazí na sedem dní
 • Bezplatná verzia (platí 7 dní)
 • 11 serverov v ôsmich krajinách (v Maďarsku, Veľkej Británii a USA sú dva servery).
 • Aplikácia OpenVPN tretích strán pre systémy Windows, Mac OS X, MacOS, iOS, Android, Linux a smerovače
 • Protokol Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP) pre manuálne nastavenie v systémoch Windows, Mac OS X, iOS, Android, Linux a routery
 • Tunel Secure Shell (SSH) pre Windows a Linux
 • Žiadne denníky aktivity
 • Povolené až 20 súčasných pripojení
 • Pre niektoré platené programy neexistujú žiadne limity priepustnosti údajov
 • P2P je povolené na prémiových účtoch
 • Viacjazyčná webová stránka
 • Viacjazyčná aplikácia

Rýchlosť a výkon

Vykonal som testy rýchlosti s protokolom nastaveným na OpenVPN pomocou protokolu UDP (User Datagram Protocol). V každom prípade som vykonal päť testov pomocou testmy.net vo Veľkej Británii (s rezidenčnou internetovou službou Virgin Media). Ako som išiel, na kontrolu umiestnenia TorVPN serverov som použil IPLocation.net. Parížsky server sa nachádzal v Roubaix, blízko mesta Lille - pomerne ďaleko od Paríža. Londýnsky server bol vo Whitstable v Kente, ktorý je blízko Londýna. Server Miami bol v Miami.

Testoval som servery v Londýne a Paríži na testovacom serveri v Londýne. Tiež som porovnal rýchlosti pripojenia do Londýna bez VPN. Test servera Miami prebiehal na testovacom serveri v Miami a porovnával sa s testami na rovnakom serveri bez VPN. Najlepší server Spojeného kráľovstva poskytoval rýchlosti 37 Mb / s. Francúzsko bolo podstatne pomalšie spriemerované pri približne 20 Mbps.

Bez siete VPN bolo moje pripojenie k internetu 50 Mb / s na testovacom serveri v Miami znížené na 32 Mb / s. S VPN klesla na 12 Mbps. Aj keď je to pomerne veľký pokles, povolilo by sa používateľom 12 Mb / s streamovať všetko okrem najvyššej kvality HD.

Vykonal som testy tesnosti pomocou ipleak.net. Bohužiaľ som objavil únik DNS, ktorý odhalil moje skutočné umiestnenie. Môj poskytovateľ internetových služieb nepoužíva adresy IPv6, a preto sa tieto úniky nemohli otestovať. Neboli zistené žiadne ďalšie úniky IP ani úniky WebRTC, ale únik DNS znamená, že z dôvodu ochrany osobných údajov musím vylúčiť túto sieť VPN.

stanovenie ceny

1 mesiac

$ 0,67
za mesiac

TorVPN poskytuje najrôznejšiu a jedinečnú cenovú štruktúru, akú som kedy stretol. Bezplatný plán je užitočný na získanie ochutnávky služby, ale je obmedzený iba na jeden server (podľa vášho výberu). Možnosť Prispôsobená sieť VPN umožňuje používateľom prispôsobiť funkcie služby tak, aby ju mohli prispôsobiť vašim potrebám.

Hlavné predplatné plánuje cenu 1,90 GBP za 30-dňové predplatné, ktoré umožňuje dve súčasné pripojenia a prenos 50 GB na dvoch serveroch. 5,50 GBP na získanie 90 dní pri všetkých 3 súčasných pripojeniach "basic" servery - s limitom sťahovania 100 GB.

GoldVPN je platný rok, poskytuje 4 simultánne pripojenia, prístup na všetky servery a neobmedzený prenos. To je veľmi lacná cena za to, čo dostanete, a ja som úplne ohromený štruktúrou cien.

Predplatitelia môžu platiť za službu pomocou služieb PayPal, Bitcoin a kreditných alebo debetných kariet spracovaných prostredníctvom služby PayPal.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

TorVPN je poskytovateľ so sídlom vo Veľkej Británii, ktorý vedie protokoly o pripojení. Protokoly pripojenia vo Veľkej Británii sa týkajú, pretože by sa mohli použiť na nadviazanie útoku na časovú koreláciu. Preto neodporúčame túto sieť VPN na účely ochrany osobných údajov alebo na účely torrentu.

TorVPN nemá svoju vlastnú aplikáciu. Namiesto toho si musíte stiahnuť klienta OpenVPN tretej strany. PPTP je k dispozícii, je však neistý a musí sa nastaviť manuálne, preto vám odporúčame, aby ste sa od neho zdržiavali.

OpenVPN je implementovaný s robustnou šifrou AES-256. Autorizácia údajov je zabezpečená zabezpečeným HMAC SHA1 a handshake je bezpečné RSA-4096. VPN tiež poskytuje dokonalé utajenie vpred prostredníctvom DHE-4096. Najslabšou časťou protokolu je autorizátor SHA1, ale stále sa považuje za bezpečný, čo znamená, že táto sieť VPN je vhodná na účely ochrany osobných údajov.

Dobrá správa: aplikácia OpenVPN tretej strany teraz obsahuje ochranu proti prepínačom a únikom DNS, takže pomocou tejto aplikácie budete v bezpečí.

Záverečné myšlienky

TorVPN je neuveriteľne lacná VPN. Bydlisko vo Veľkej Británii a vedenie denníkov pripojení ho vylučuje z dôvodu ochrany osobných údajov, a preto by som ho neodporúčal používať na Torrenting. Avšak vzhľadom na to, že server Miami mi umožnil pozerať na USA Netflix - je to zaujímavý výrok - najmä iba 26 dolárov ročne. Avšak, TorVPN neodblokuje BBC iPlayer.

Bezplatná služba je skvelý spôsob, ako vyskúšať TorVPN. Pravdepodobne však rýchlo prejdete 2GB dátový príspevok. Zákaznícka podpora prostredníctvom živého chatu by bola vynikajúcou funkciou - ak by sa ju niekedy zúčastnili. Zistil som, že e-mailové odpovede na podporné lístky sú pomalé a vyriešenie trvá niekoľko dní. Celkovo dobrá VPN za ešte lepšiu cenu, ktorá by stála za to vyskúšať ju v závislosti od vašich osobných potrieb.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me