Štít Hotspot

 • stanovenie ceny

  z $ 3,88
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • Android

  • iOS

  • linux
 • odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

ProPrivacy.com skóre
7.9 z 10

zhrnutie

AnchorFree (so sídlom v Kalifornii) prvýkrát vydala v roku 2008 americkú službu VPN Hotspot Shield ako bezplatnú virtuálnu súkromnú sieť (VPN). Od tej doby sa jej služba rozdelila na dva produkty: bezplatnú službu a prémiovú VPN nazývanú Hotspot. Štít Elite. Celkovo nainštalovalo VPN viac ako 600 miliónov používateľov po celom svete, čo ukazuje, aký populárny je tento produkt na globálnej scéne.

Celkovo hodnotíme tohto poskytovateľa, pretože sídli v USA, čo z neho robí zlú voľbu pre tých, ktorí chcú maximálne súkromie. Jedná sa však o rýchlu VPN, ktorá sa považuje za lepšiu pre odblokovanie ako pre ochranu súkromia. Nepodporujúce OpenVPN, museli sme testovať Hotspot Shield Elite odlišne od iných poskytovateľov, ale rýchlosti, ktoré sme dostali, boli v podstate 75% našich základných rýchlostí ... veľmi pôsobivé! Vďaka týmto rýchlostiam a zameraniu na streamovanie robí Hotspot Shield Elite skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať prístup k streamovacím službám, ako je napríklad USA Netflix..

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  USA
 • Súčasné spojenia
  5
 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  75.5 Mbps
 • krajiny
  25

Drvivá väčšina týchto spotrebiteľov používa bezplatnú verziu a nie je pochýb o tom, že štít Hotspot bol neoceniteľným nástrojom pre ľudí žijúcich v miestach, ktoré trpia výpadkom webovej stránky. Napríklad, to bola hlavná VPN použitá počas protestov Arabskej jari.


V tomto prehľade sa sústredíme na prémiu "elita" verzia Hotspot Shield (platená verzia).

Vlastnosti

S predplatným Hotspot Shield Elite získate:

 • Servery v 25 krajinách
 • 45-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Vylepšená technológia protokolu prenosu
 • Hlavný vypínač
 • Ochrana pred únikom cez internetový protokol verzie 6 (IPv6) a webovú komunikáciu v reálnom čase (WebRTC)
 • Ochrana WiFi (automatické pripojenie)
 • Povolenie používať päť súčasných spojení
 • Rozšírenia prehliadača pre Firefox (veľmi starý) a Chrome (vynikajúci a aktuálny)
 • Detekcia škodlivého softvéru (iba rozšírenie pre prehliadač Chrome)
 • Blokovanie reklám / blokovanie sledovania / blokovanie súborov cookie (iba rozšírenie pre prehliadač Chrome)
 • Rozdeliť tunelovanie (iba rozšírenie pre prehliadač Chrome)
 • Aplikácia pre Windows, Mac OS X, MacOS, iOS a Android
 • Možnosť prepínania jazykov v aplikácii
 • Žiadne predplatné ani šírka pásma pri odbere elity
 • Peer-to-peer (P2P) je povolený

So servermi v 25 krajinách je Hotspot Shield Elite nepochybne skvelá VPN na odblokovanie obsahu po celom svete.

Rýchlosť a výkon

Nerobte chybu - štít Hotspot je rýchly. Naozaj rýchlo!. Rýchlostné testy pre túto kontrolu boli uskutočnené pomocou Hotspot Shield Elite. Testy rýchlosti sa uskutočnili z Veľkej Británie s použitím londýnskeho servera na beta.speedtest.net. Rýchlosti pripojenia boli skontrolované najskôr bez pripojenia VPN, aby sa získali výsledky základnej úrovne (pre Spojené kráľovstvo a USA). Americký server som testoval pomocou testovacieho servera New York na stránke beta.speedtest.net.

Testoval som Holandsko aj Spojené kráľovstvo z britského testovacieho servera v Londýne. V každom prípade som zhromaždil výsledky z piatich testov. Každý farebný blok v grafoch predstavuje rozsah zaznamenaných rýchlostí, od najvyššej po najnižšiu. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, pozrite si naše vysvetlenie testu plnej rýchlosti.

Výsledky sťahovania štítu Hotspot

Výsledky odovzdania štítu Hotspot

Hotspot Shield Elite vykonával šialene vysoké rýchlosti, ktoré sa bez pripojenia VPN takmer priblížili k rýchlosti pripojenia. Hotspot Shield dosahuje tieto rýchlosti fúkania mysle pomocou vlastného protokolu nazývaného „Catapult Hydra“. AnchorFree hovorí, že protokol optimalizuje prenos dát VPN, čo mu poskytuje veľkú výhodu vo výkone, pokiaľ ide o spôsob, akým sa užitočné zaťaženie dodáva vo vnútri zabezpečených tunelov medzi klientom a serverom..

Aj keď prírastky rýchlosti sú nepopierateľné, uzavretá povaha tohto protokolu vyvoláva určité obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov, pretože sa nedá úplne skontrolovať.

Tak aj tak, Ak chcete mať veľmi rýchly VPN na streamovanie a menej sa zaujímate o súkromie - toto je pravdepodobne ten pravý produkt pre vás!

Odblokuje Hotspot štít Netflix?

Ak hľadáte VPN pre Netflix, možno stojí za zváženie elita štítových Hotspotov. Pripojil som sa k americkému VPN serveru a služba fungovala perfektne. Pripojil som sa k britskému serveru a dokázal som odblokovať BBC iPlayer bez akýchkoľvek problémov. To je vynikajúce. Dokazuje to, že elitná verzia VPN funguje na odblokovanie obsahu. Aplikácia Hotspot Shield tiež dokáže odblokovať videá YouTube, ktoré sú vo vašej oblasti obmedzené.

Úniky IP, úniky WebRTC a úniky DNS

Testoval som úniky IP, keď som pripojený na britský server Hotspot Shield, s použitím ipleak.net.

Zistil som žiadne úniky IP, žiadne úniky DNS a žiadne úniky WebRTC. Bohužiaľ sa mi nepodarilo otestovať protokol IPv6, pretože ho neposkytuje poskytovateľ internetových služieb. Vzhľadom na to, že má v klientovi zabudovanú špecifickú ochranu IPv6, predpokladám, že táto funkcia funguje.

Jednoduchosť použitia

Štít Hotspot podporuje všetky populárne zariadenia. Ponúkajú VPN pre Windows a Mac VPN aplikáciu. Podporujú tiež mobilných používateľov pomocou aplikácie VPN pre iOS a VPN pre používateľov systému Android.

Štít Hotspot má rozšírenie prehliadača, ktoré je k dispozícii pre prehliadač Google Chrome; Operačné systémy Windows, Android, Mac OS X, macOS a iOS. K dispozícii je tiež doplnok pre webový prehľadávač Firefox.

Hotspot štít zadarmo recenzia

Bezplatný plán VPN Hotspot Shield je absolútne úžasným zdrojom, napriek tomu, že sa dostal pod kritiku. Zastáncovia súkromia sa cítia nepríjemne z toho, že sa zistilo, že je "aktívne vkladanie kódov JavaScript pomocou prvkov iframe na reklamné a sledovacie účely." Tieto kritiky sú zrozumiteľné a obavy nie sú ani zďaleka ideálne.

Ak však vezmeme do úvahy, že používatelia dostanú údajový limit 750 Mb za deň, je stále užitočné pre ľudí, ktorí sa zúfalo snažia obísť miestne regionálne obmedzenia a cenzúru. V skutočnosti bol Hotspot štít hlavnou sieťou VPN používanou počas arabskej jari. V Turecku sa tiež veľmi používalo počas výpadkov webových stránok v čase vojenského prevratu a okolo neho.

cena

24 mesiacov

$ 3,88
za mesiac

6 mesiacov

$ 11,66
za mesiac

1 mesiac

$ 16,84
za mesiac

Hotspot Shield Elite si môžete kúpiť iba v jednom pláne. Bez ohľadu na to, ako dlho sa rozhodnete pre odber, získate prístup ku všetkým funkciám VPN. Jediný rozdiel je vo forme nákladov. Ak sa zaviazate na dlhšiu dobu, sieť VPN sa výrazne zníži.

Aby ste mohli využívať zľavnenú mesačnú cenu, musíte vopred zaplatiť celé predplatné. Okrem toho AnchorFree nastaví s vaším bankovým účtom automatickú dohodu o fakturácii. Ak nezrušíte, po uplynutí obdobia prihlásenia sa vám bude znova účtovať poplatok.

Firma má 45-dňovú záruku vrátenia peňazí. Okrem toho môžete vyskúšať Hotspot Shield Elite sedem dní. To vám dáva dostatok času na zrušenie, ak nie ste spokojní so službou.

Ak chcete využiť skúšobnú verziu Hotspot Shield Elite, musíte zadať údaje o svojej kreditnej karte. Aplikácia Hotspot Shield vás automaticky presunie na platený program, pokiaľ svoje predplatné nezrušíte počas siedmich dní. Nezabúdajte, že ak nezrušíte skúšobnú verziu, služba Hotspot Shield vám pri prevode na platenú službu zavedie mesačný tarif. Toto je najdrahší plán.

Najlepším dostupným plánom pre Hotspot Shield je dvojročný plán, ktorý znižuje mesačné náklady na ekvivalent 2,99 dolárov mesačne. Na webe je k dispozícii aj neobmedzený plán za cenu 165 USD. Toto je dobrá voľba pre každého, kto hľadá streamingovú sieť VPN.

Dovoľte mi však pripomenúť, že schopnosť odblokovať Netflix USA (napríklad) je plynulá situácia a je možné, že Hotspot Shield jedného dňa prestane mať možnosť odblokovať službu. Neobmedzený program by sa preto mal zakúpiť iba za predpokladu, že sa služba môže zmeniť.

Podporované platobné platformy


Visa / MasterCard


Amex


kryptomena

Zákaznícky servis

Zákaznícka podpora Hotspot Shield nie je jednou zo silných stránok tejto služby. V dnešnej dobe sú prémiové VPN veľmi dobré pri jednaní so zákazníkmi v reálnom čase. Najlepšie služby poskytujú nepretržitý live chat, ktorý zákazníkom pomáha využívať službu a riešiť problémy.

Zdá sa však, že zákaznícka podpora je pod tlakom v dôsledku veľkého počtu používateľov, ktorí majú VPN. Vzhľadom na náklady na elitnú službu, ktorá je veľmi podobná iným službám poskytujúcim mimoriadnu podporu, je to sklamanie.

Spotrebitelia, ktorí majú problémy, by sa mali najskôr pokúsiť vyriešiť ich pomocou znalostnej bázy v Centre pomoci pre štít Hotspot. Tento zdroj by mohol byť užitočný, nemá ho však veľa sprievodcov a je dosť obmedzený.

Ak chcete odoslať žiadosť o pomoc, musíte kliknúť na ikonu "Kontaktujte podporu" a otvorte podporný lístok. Tento lístok sa spracuje prostredníctvom e-mailovej adresy, ktorú ste si predplatili v službe Hotspot Shield.

Keď do poľa Predmet zadáte, poskytne zoznam článkov databázy poznatkov, ktoré by podľa jeho názoru mohli pomôcť. Keď som vyplnil formulár, návrhy neboli dobré. Musel som teda pokračovať v vyplňovaní dosť invazívnych otázok (chcel vedieť viac podrobností ako môj operačný systém).

Elite Trial Hotspot Shield

Klikni na "Získajte štít Hotspot" na prístup na stránku sťahovania. Stiahnutie inštalátora sa spustí automaticky.

Pri prvom spustení vám bude poskytnutá možnosť zaregistrovať sa na sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu platenej verzie. Ak chcete získať prístup k skúške Hotspot Shield Elite, zadajte podrobnosti o svojej kreditnej karte.

Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, nezabudnite ju zrušiť skôr, ako vyprší týždeň, ak sa rozhodnete, že služba nie je pre vás - alebo vám bude účtovaný poplatok za prvý mesiac. Upozorňujeme, že použitím sedemdňovej skúšobnej verzie zaniká váš nárok na 45-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Použite platnú e-mailovú adresu, ktorú potrebujete na aktiváciu služby.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Výsledky štúdie CSIRO

Štúdia CSIRO zo začiatku roka 2017 zistila, že bezplatná verzia štítu Hotspot využíva sledovanie na zhromažďovanie informácií o tom, čo používatelia robia online. AnchorFree, americká materská spoločnosť Hotspot Shield, prevádzkuje marketingové podnikanie, ktoré profituje z predaja týchto údajov. AnchorFree tiež umiestňuje reklamy na stránky, ktoré používatelia navštevujú, bez toho, aby o nich tieto stránky vedeli. Hotspot Shield to robí tak, že do prichádzajúcich stránok vloží kód Javascript a umiestni na tieto stránky reklamy (od pridružených spoločností AnchorFree) tak, ako sa zobrazujú v prehliadači. V platenej elitnej verzii sa tak nestane.

Poskytli sme Hotspot Shield príležitosť odpovedať na tvrdenia CSIRO. Firma nám povedala toto:

"Prevádzku našich používateľov nikdy nepresmerujeme na žiadne zdroje tretích strán namiesto webových stránok, ktoré zamýšľali navštíviť. Bezplatná verzia nášho riešenia Hotspot Shield otvorene a jasne uvádza, že je financovaná reklamami, nezhromažďujeme však žiadne údaje umožňujúce identifikáciu osôb a nezasahujeme do prevádzky ani bezplatnou, ani prémiovou verziou našich riešení. S nikým z inzerentov nikdy nezdieľame žiadne informácie umožňujúce identifikáciu osôb. Ochrana osobných údajov našich používateľov online bola vždy našou absolútnou prioritou."

šifrovanie

Štít Hotspot používa rovnaké šifrovacie štandardy vo všetkých verziách VPN. Takto štítok Hotspot popisuje toto šifrovanie:

"Zapnutím funkcie Hotspot Shield šifrujete všetku komunikáciu medzi zariadením a našimi servermi pomocou protokolu TLS 1.2 s dokonalým utajením vpred (ECDHE), 128-bitovým šifrovaním údajov AES."

Táto úroveň bezpečnosti sa zdá byť v poriadku a zvyčajne by sa považovala za bezpečnú. Bohužiaľ, pretože Hotspot Shield implementuje proprietárny protokol s názvom "Catapult Hydra," Nemáme presné informácie o tom, ako sa šifrovanie implementuje. Z tohto dôvodu jednoducho nemôžem povedať, že je to definitívne bezpečné.

Čo vieme, je, že Hotspot Shield tvrdí, že spoločnosť Catapult Hydra bola podrobená auditu a že ju používajú niektorí významní aktéri v oblasti technológií. Bohužiaľ, ProPrivacy.com nevidel tento audit (alebo dokonca žiadny dôkaz, že existuje). Z tohto dôvodu nemôžeme overiť, že tomu tak skutočne je.

Ako vždy v prípade zabezpečenia VPN - nie je možné ručiť za technológiu, ktorá nie je otvoreným zdrojom - pokiaľ neexistuje verejne dostupný audit tretej strany, ktorý nevykonala renomovaná spoločnosť..

Zásady ochrany osobných údajov pre štít Hotspot

Zásady ochrany osobných údajov Hotspot Shield sa zvykli kritizovať, pretože adresy IP používateľov sa nepovažovali za „atribúty osobnej identifikácie“. Dobrou správou je, že spoločnosť túto kritiku prevzala a aktualizovala svoju politiku s cieľom zlepšiť svoje služby. V politike sa teraz uvádza:

„Vaša skutočná adresa IP sa ukladá iba počas trvania relácie VPN a po ukončení relácie sa vymaže. Nepriradíme vašu skutočnú IP adresu k vašim online aktivitám a vašu skutočnú IP adresu neuchovávame ani neprihlasujeme po skončení relácie. “

V politike sa okrem toho jasne uvádza, že:

„Tieto zásady ochrany osobných údajov sa vzťahujú na bezplatné a platené verzie Hotspot Shield, vrátane webových stránok Hotspot Shield a mobilných aplikácií (súhrnne„ Služby “). Pojmy „AnchorFree“, „my“, „nás“ a „náš“ zahŕňajú spoločnosti AnchorFree, Inc. a AnchorFree GmbH a naše pridružené spoločnosti a dcérske spoločnosti. “

Toto je skutočne dobrá správa, to znamená, že používatelia všetkých verzií Hotspot Shield sa už nemusia obávať, že sa IP protokoly ukladajú spolu s protokolmi pripojení..

protokolovanie

Štít Hotspot uvádza, že:

„Keď spustíte Hotspot Shield, zhromažďujeme tiež informácie týkajúce sa jednotlivých zariadení, ako sú model hardvéru, verzia operačného systému, typ prehľadávača, jazyk, bezdrôtová sieť a informácie o mobilnej sieti. Tieto informácie vás neidentifikujú a používame ich na poskytovanie a zlepšovanie služieb, riešenie problémov a vykonávanie analýz našich služieb. “

Napriek tvrdeniu spoločnosti Hotspot Shield, že tieto údaje „vás neidentifikujú“, máme tendenciu nesúhlasiť. Domnievame sa, že na identifikáciu vás možno použiť bezdrôtovú sieť, približnú polohu a ID mobilnej siete. Z tohto dôvodu sme presvedčení, že štít Hotspot má stále invazívne praktiky s údajmi. Žiadne adresy IP nie sú dobrým krokom (a určite vylepšuje službu Hotspot Shield v počítačovej verzii), ale mobilná aplikácia spoločnosti AnchorFree (a jej pridruženým tretím stranám) oznámi veľa vysokorizikových údajov..

Celkovo vzaté, v rámci politiky stále existuje niekoľko problémov. Napriek tomu, že sa IP adresy neukladajú, „bezdrôtová sieť, približná poloha, ID mobilnej siete“ sú údaje, ktoré sa dajú použiť na vašu identifikáciu. Pokiaľ ide o nás, táto nová politika ochrany osobných údajov stále umožňuje spoločnosti AnchorFree zhromažďovať príliš veľa údajov a stále nemôžeme s konečnou platnosťou považovať túto sieť VPN za bezpečnú na účely ochrany osobných údajov..

Zobrazovanie reklám

Podľa zásad ochrany osobných údajov elitná verzia služby Hotspot Shield neslúži reklamám. To znamená, že používatelia nemusia mať obavy z údajov, ktoré zhromažďujú inzerenti. Z tejto politiky:

"Ak používate Hotspot Shield Elite, prémiovú verziu nášho produktu založenú na predplatnom, nebudeme zobrazovať žiadne reklamy, a preto nebudeme zhromažďovať žiadne informácie o našich produktoch Elite od našich tretích strán.."

Na bezplatnom pláne...

Bezplatná verzia služby Hotspot Shield slúži používateľom s reklamami. V politike sa však jasne uvádza, že:

„Reklamy, ktoré sa môžu zobraziť vo bezplatnej verzii Hotspot Shield podporovanej reklamou, sú všeobecné - nikdy sa nezakladajú na vašich osobných údajoch.“

Toto pomáha objasniť, že Hotspot Shield priamo nezhromažďuje informácie o používaní VPN ľudí, aby umožnil AnchorFree (spoločnosť, ktorá vlastní Hotspot Shield) - alebo ktorejkoľvek z jej pridružených spoločností - vykonávať personalizované zacielenie reklamy..

Zásady ochrany osobných údajov okrem toho stanovujú, že:

„Nikdy nebudeme zdieľať vaše osobné informácie s nepridruženými tretími stranami, ktoré nie sú poskytovateľmi služieb a ktoré používame na interné technológie a obchodné operácie (napríklad hosting webových stránok, spracovanie platieb, analýza údajov, informačné technológie, služby zákazníkom a doručovanie e-mailov).“

Toto sa stále javí ako pomerne dlhý zoznam firiem, s ktorými je možné zdieľať údaje (najmä vzhľadom na to, čo Hotspot Shield stále zhromažďuje od používateľov, a to dokonca aj v prémiovej verzii).

Záverečné myšlienky

Definovanie IP adries ako informácií umožňujúcich identifikáciu osôb predstavuje pre túto službu obrovské zlepšenie. Nové zásady ochrany osobných údajov však stále obsahujú sivé oblasti, ktoré určujú určité postupy invazívnych údajov. Z tohto dôvodu stále nepovažujeme Hotspot Shield za dobrý z hľadiska ochrany osobných údajov.

Pozitívne je, že táto VPN je rýchla a odblokuje množstvo obsahu. Ak hľadáte dobrú sieť VPN na streamovanie a netrápte sa tým, že máte neoverené šifrovanie: Štít Hotspot je veľmi dobrý na odblokovanie streamovaného obsahu v HD.

Ako streamingová sieť VPN existuje niekoľko sietí VPN, ktoré sú také rýchle, takže si ich vyskúšajte!

Pokiaľ ide o bezplatný prehliadač Chrome a bezplatnú službu Hotspot Shield (750 Mb za deň)? Fungujú dobre a boli používané doslova miliónmi ľudí v časoch zúfalej núdze. Len pre toto si Hotspot Shield zaslúži veľkú záplatu na chrbte.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me