Sync.com


 • stanovenie ceny

  z $ 5.00
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
7.5 z 10

zhrnutie

Sync.com je kanadská online služba zálohovania a synchronizácie naprieč platformami so silným dôrazom na súkromie. V tejto recenzii Sync.com sa podrobne pozrite na každý aspekt tejto služby úložiska v cloude.

Pros

 • Silné šifrovanie end-to-end
 • Synchrónna synchronizácia medzi zariadeniami a platformami
 • Sejf umožňuje 100% úložisko online (ale dá sa vylepšiť)
 • Plne vybavené mobilné aplikácie
 • Verzia súboru

Zápory

 • Kanada je členom Five Eyes
 • Aplikácie nie sú open-source (hoci webový portál je)
 • Zistili sme, že funkcia nahrávania z mobilnej kamery je neohrabaná
 • Žiadna podpora systému Linux

stanovenie ceny

200 GB

$ 5.00
za mesiac

3TB

$ 10.00
za mesiac

4TB

$ 15.00
za mesiac

Program Sync Starter stojí každú obľúbenú cenu: nič. Získate tak 5 GB bezpečného ukladania súborov. Na porovnanie, Dropbox rozdáva dosť mizerný 2G úložný priestor zadarmo, zatiaľ čo Disk Google poskytuje veľmi veľkorysý 15 GB úložný priestor zdarma.

Plány programu Personal Pro na osobné a rodinné použitie začínajú na 500 GB úložného priestoru, je však možné ho rozšíriť až na 2 TB. Jedným z možných úlovkov je, že plány sa musia platiť ročne, pretože neexistuje možnosť mesačnej platby. Najmä cena 2TB za rok predstavuje dobrú hodnotu za peniaze.

Registrácia na adresu sync.com

Program zadarmo poskytuje prístup k väčšine funkcií, ale niektoré funkcie sú dostupné iba členom programu Personal Pro.

K dispozícii sú aj rôzne obchodné plány, ale nie sú predmetom tohto preskúmania.

Platba môže byť uskutočnená kartou alebo PayPal. Spoločnosť Sync.com taktiež akceptuje potenciálne anonymné platby v bitcoinových hotovostných bitcoinách, ktoré spracováva spoločnosť BitPay.

Vlastnosti

 • Neobmedzený prenos údajov (iba osobné účty Pro)
 • Nulové znalosti
 • Zálohovanie a synchronizácia v reálnom čase
 • Synchronizovať úschovňu
 • Dvojfaktorové overenie (2FA)
 • Podpora viacerých platforiem s mobilnými aplikáciami
 • Verzia súborov (obmedzená na 30-dňové obnovenie pre účty Sync Starter)
 • Zdieľanie odkazov chránené heslom
 • Pokročilá kontrola zdieľania (iba osobné účty Pro)
 • Žiadosti o súbor (iba osobné účty Pro)
 • Zdieľané priečinky (používatelia nástroja Sync Starter majú k tejto funkcii iba základný prístup)
 • Mobilné nahrávanie fotografií a videa

Synchronizácia zálohovania iba online

Namiesto synchronizácie súborov na všetkých zariadeniach vám funkcia Sejf Sync.com umožňuje nahrávať súbory iba do cloudu. Lokálna verzia súboru zostáva na pôvodnom zariadení, z ktorého bola nahraná, ale nebude automaticky synchronizovaná s ostatnými zariadeniami, pokiaľ sa výslovne nerozhodnete pre synchronizáciu offline.

Je to vynikajúca funkcia pre tých, ktorí majú na niektorých zariadeniach obmedzený priestor na disku, čo vám umožňuje jednoduchý prístup k súborom bez nutnosti sťahovania celého priečinka zdieľania do všetkých zariadení. Tu je potrebné poznamenať, že na mobilných zariadeniach sa všetky súbory ukladajú iba online, kým sa aktívne nestiahnu alebo synchronizujú lokálne („Synchronizácia offline“)..

Verzia súboru

Sync.com ukladá uložené verzie súborov, takže ich môžete obnoviť, ak dôjde k ich poškodeniu, infikovaniu vírusom (napríklad ransomware) alebo ak chcete získať prístup iba k historickej verzii tohto súboru. Bezplatní používatelia môžu obnovovať iba súbory do 30 dní, zatiaľ čo účty Personal Pro nie sú časovo obmedzené.

Zdieľanie odkazov

Jednotlivé súbory je možné zdieľať pomocou odkazu, ktorý je možné kedykoľvek odstrániť. Heslo pre zdieľanie môžu nastaviť aj bezplatní používatelia, hoci používatelia Pro si môžu užiť veľa ďalších funkcií prepojenia, ako sú dátumy skončenia platnosti, limity na stiahnutie, ukážka dokumentu, e-mailové oznámenia o aktivite a ďalšie.

Zdieľanie odkazov

Jednou z funkcií, ktoré sa nám veľmi páčia, sú žiadosti o súbory, ktoré vám umožňujú odoslať odkaz na odovzdanie, aby príjemcovia mohli posielať dokumenty na váš účet bez funkcií zdieľaného prístupu v priečinku tímu..

Zdieľané priečinky tímu

Tímovú zložku môžete zdieľať s ostatnými. Na bezplatných účtoch môžu členovia tímu čítať a upravovať všetky súbory v zdieľanom priečinku, hoci účty Pro vám umožňujú zadávať povolenia len na čítanie. Členovia tímu sa musia zaregistrovať na účet Sync.com, ak ešte takýto účet nemajú, hoci na prístup do zdieľaného priečinka je potrebný bezplatný účet..

zdieľanie priečinkov tímu

Cross-platform

Aplikácie sú k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Linux nie je podporovaný. Na platformách pre stolné počítače aplikácie primárne synchronizujú zadané priečinky s cloudom, pričom podrobnejšiu správu vykonáva prostredníctvom webového rozhrania, ku ktorému je možné pristupovať na akejkoľvek platforme, ktorá podporuje prehliadanie webu..

kopírovanie do úložiska na synchronizáciu z pracovnej plochy

Windows (ale nie klient MacOS) obsahuje niektoré základné funkcie integrácie OS. Mobilné aplikácie v predvolenom nastavení nesynchronizujú súbory s miestnym úložiskom, aj keď si to môžete zvoliť.

Mobilné nahrávanie fotografií a videa

Mobilné aplikácie môžu automaticky nahrávať fotografie a videá do cloudu, čo je veľmi užitočná funkcia. Ak však chcete nahrať existujúce médiá uložené vo vašom zariadení, aplikácia nahrá všetko, čo nájde, pretože neexistuje spôsob, ako vylúčiť určité priečinky..

mobilná aplikácia sync.com

V našom prípade to znamenalo, že sa spotrebovala vzácna šírka pásma a kapacita ukladania na nahrávanie veľkých filmových súborov určených iba na použitie v našom telefóne. Nedokázali sme mu zabrániť ani odovzdaním našej knižnice fotografií z viac ako 2 000, okrem úplného vypnutia funkcie.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

jurisdikcie

Spoločnosť Sync.com a jej servery majú sídlo v Kanade a pravdepodobne sa na ne vzťahuje zákon o ochrane osobných údajov a zákon o elektronických dokumentoch (PIPEDA). Zákazníci tak získajú právo na prístup k osobným údajom v držbe stránky Sync.com a od spoločnosti Sync.com sa vyžaduje, aby pred zhromažďovaním, použitím alebo sprístupnením informácií tretej strane požiadali o povolenie..

Zdá sa, že zásady ochrany osobných údajov Sync.com dodržiavajú PIPEDA a potvrdzujú záväzok spoločnosti Sync.com rešpektovať súkromie. Pripúšťa však, že spoločnosť bude zverejňovať informácie, ak to vyžaduje zákon, čo nás privádza k skutočnosti, že Kanada je kľúčovým členom päťčlennej špionážnej aliancie pod vedením NSA Spojených štátov, ktorú vedie NSA..

Tejto situácii nepomáha veľmi kontroverzný zákon o boji proti terorizmu z roku 2015 (Bill C-51), ktorý výrazne rozšíril dozorné právomoci Kanadskej bezpečnostnej spravodajskej služby (CSIS) a dal jej rozsiahle právomoci na hackovanie alebo iný prístup k zariadeniu pripojenému na internet. (čo pravdepodobne zahŕňa servery úložísk typu cloud).

Okrem toho existuje zákon o ochrane Kanadčanov pred online trestným činom z roku 2014, ktorý vyžaduje, aby polícia mala "dôvodné podozrenie" s cieľom získať príkaz na prístup k online údajom, ale stĺpec, ktorý bol kritizovaný ako veľmi nízky.

Teoreticky by na tom nič nemalo záležať, pretože server Sync.com používa šifrovanie typu end-to-end (e2ee)…

Technické zabezpečenie

E2ee znamená, že súbory na svojom počítači alebo mobilnom zariadení zašifrujete skôr, ako ich odovzdáte do cloudu, a dešifrovať ich môžete iba vy. Inými slovami, bez ohľadu na to, či je alebo nie je právna situácia, Sync.com (alebo NSA) jednoducho nemá prístup k vašim údajom. Preto tvrdí, že ide o službu „nulových vedomostí“.

Dáta sú šifrované pomocou šifry AES-256-GCM, ktorá je zabezpečená súkromným kľúčom RSA-2048 a vaším heslom. Rozťahovanie kľúčov PBKDF2 s vysokým počtom iterácií sa používa na zlepšenie šifrovania slabých hesiel.

Šifrované súkromné ​​kľúče sa ukladajú na serveroch Sync.com a po úspešnom overení ich stiahnu aplikácie alebo webový panel. Vyžaduje si to heslo, ale toto je jednosmerné hashovanie pomocou šifrovania Bcrypt a nikdy sa neukladá. Sync.com nikdy nemá prístup k vášmu súkromnému kľúču alebo k aktuálnemu heslu, ktoré sa používa na lokálne dešifrovanie súborov.

Webový panel je otvorený zdroj a používa najnovšie kryptografické knižnice jazyka JavaScript. Rovnako ako v prípade všetkých kryptografií založených na prehľadávači však existuje riziko, že zo servera bude možné vytlačiť škodlivý kód, ktorý váš prehliadač automaticky akceptuje. Ďalšie podrobnosti sú k dispozícii v bielej knihe a všetky vyzerajú dobre.

Nie je otvorený zdroj

Problém je však v tom, že okrem svojho webového portálu sú všetky aplikácie Sync.com uzavretým zdrojom. Neexistuje spôsob, ako nezávisle skontrolovať, či sú súbory v skutočnosti pred odovzdaním v skutočnosti šifrované e2e.

Jednoduchosť použitia

Registráciou s platnou e-mailovou adresou a heslom získate prístup k bezplatnej službe 5 GB. Stačí si stiahnuť a nainštalovať aplikácie a môžete ísť! Inovovať na prémiový účet môžete z webového portálu.

Klienti Desktopu

Menšie rozdiely v rozhraní OS (a skutočnosť, že klient Windows má niektoré funkcie integrácie OS, ako je uvedené vyššie), klienti Windows a MacOS sú viac-menej identické. Vďaka fantastickej podpore pre používateľov počítačov Mac je táto služba jednou z najlepších služieb zálohovania v cloude pre používateľov počítačov Mac.

Sync.com pre Windows a Mac

V podstate iba udržiavajú synchronizáciu vášho synchronizovaného priečinka s synchronizovanými zložkami iných prepojených zariadení a online úložiskom. K pokročilejším funkciám sa dostanete prostredníctvom webového portálu.

Nastavenia ovládacieho panela sync.com

Je potrebné poznamenať, že k súborom uloženým v synchronizovanom trezore nie je možné pristupovať prostredníctvom synchronizačného priečinka na pracovnej ploche - iba prostredníctvom webového portálu. Je to niečo hanba, pretože funkcie, ako je nová inteligentná synchronizácia Dropboxu, ktorá zobrazuje súbory v priečinku Sync, ale sťahuje ich iba lokálne, ak je to potrebné, sú veľmi užitočné..

Webový portál

Webový portál s otvoreným zdrojovým kódom je srdcom tohto produktu a poskytuje prístup k celej škále funkcií Sync.com. Tu môžete ľahko ukladať súbory do úschovne, vytvárať zdieľané priečinky, monitorovať zdieľanie súborov a ďalšie.

webový portál sync.com

Mobilné aplikácie

Aplikácie pre Android a iOS poskytujú prístup k takmer všetkým funkciám Sync.com vrátane priameho prístupu do úschovne, monitorovania zdieľania a ďalších možností. Jediná vec, ktorú by sme mohli nájsť, je možnosť vytvárať priečinky zdieľania tímov.

sync.com android aplikácia

Súbory a priečinky je možné synchronizovať alebo jednoducho stiahnuť lokálne.

Záverečné myšlienky

Sync.com je veľmi úhľadné a ľahko použiteľné riešenie cloudového úložiska, ktoré využíva robustné šifrovanie typu end-to-end pre maximálne súkromie. Najmä jeho mobilné aplikácie sú osviežujúco plné po našom sklamaní z mobilných aplikácií SpiderOak určených len na čítanie. Nakoniec sme museli zakázať odovzdávanie fotografií, čo však nebolo ideálne.

Dozor v štýle NSA nie je problémom pre každého, ale nemôžeme si pomôcť, aby sme si želali, že to nie je služba s obmedzeným prístupom so sídlom v Kanade..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me