Smerovač ExpressVPN


 • stanovenie ceny

  z $ 299.00
  / mesiac

VPN router je vynikajúci spôsob, ako zaistiť automatickú ochranu všetkých vašich zariadení. ExpressVPN vydal vhodné meno ExpressVPN Router. Ako môžete od nich očakávať, je to niečo šelmy.

ProPrivacy.com skóre
8.5 z 10

zhrnutie

Aj keď to má svoje nevýhody, je to veľmi jednoduché použitie a zaručí najvyššiu rýchlosť internetu a VPN. Prečítajte si túto recenziu a príručku smerovača ExpressVPN Router a získajte viac informácií.

Čo je to ExpressVPN Router?

expresný router WiFi

V tomto preskúmaní smerovača ExpressVPN (alebo konkrétnejšie preskúmanie smerovača ExpressVPN Linksys WRT1200AC Router) zistím, že výkonný hardvér vytvára skvelý smerovač VPN. Akciová jednotka je však lacnejšia, plne vybavená a zahŕňa aj klienta OpenVPN. Ako vidíte z môjho nedávneho prehľadu ExpressVPN, bol ma tento poskytovateľ vysokokvalitných sietí VPN veľmi ohromený.

Okrem ponúkania ľahko použiteľných softvérových aplikácií na väčšine platforiem sa spoločnosť ExpressVPN spojila s programom FlashRouters
ponúknuť prispôsobené smerovače ExpressVPN. Tieto smerovače používajú skladom Hardware Linksys WRT1200AC a Linksys WRT1900ACS, ktorý je dodávaný vopred zabalený a predkonfigurovaný pomocou vlastnej firmvérovej aplikácie OpenWRT ExpressVPN..

V tomto prehľade sa podrobne pozriem na mierne lacnejší produkt ExpressVPN Linksys WRT1200AC.

Nastavenie smerovača ExpressVPN Linksys WRT1200AC

Nastavenie v zásade zahŕňa:

 1. Pripojte WRT1200AC k širokopásmovému modemu alebo smerovaču.
 2. Pripojte k nim svoje zariadenia pomocou Wi-Fi alebo zapojením ethernetového kábla.
 3. Overte svoj účet ExpressVPN pomocou poskytnutého overovacieho kódu.
 4. Vyberte server VPN.

A to je všetko! Možno budete potrebovať ďalší krok, ak sa pripájate priamo ku káblovému modemu. Úplné pokyny nájdete tu. Ak chcete používať smerovač pre sieť VPN, musíte mať predplatné na portáli ExpressVPN. Môžete ho však použiť ako jednoduchý smerovač bez pripojenia VPN bez predplatného. Užitočnou novou funkciou je rozdelenie tunelov. To znamená, že niektoré pripojené zariadenia môžete smerovať cez VPN, zatiaľ čo ostatným umožňujú prístup na internet mimo VPN.

ExpressVPN Linksys WRT1200AC

Hardvér a funkcie smerovača ExpressVPN

 • 11ac 5,8 GHz rádiová frekvencia, 802,11 a / b / g / n
 • AC1200 zrýchľuje až 867 Mbps v pásme 5 GHz, 400 Mbps v pásme 2,4 GHz
 • Dvojjadrový procesor ARM s procesorom 3GHz
 • 128 MB pamäte flash a 512 MB DDR3 RAM
 • 2x nastaviteľná odnímateľná anténa na „zabezpečenie maximálneho dosahu a výkonu v jednopodlažných a viacpodlažných budovách“
 • 4x gigabitový (1 GbE) ethernetový port
 • Napájací zdroj 12V 1A je dodávaný s výberom medzinárodných adaptérov (pre mňa také vynikajúcich ako Brit!)

Skladový hardvér má tiež port 1x eSATA na zdieľanie súborov v sieti s rýchlosťou prenosu dát až do 3Gbps (môže tiež slúžiť ako port USB 2.0) a 1x port USB 3.0 pre externé ukladanie. Bohužiaľ tieto porty nie sú podporované firmvérom ExpressVPN, a preto nie sú k dispozícii na použitie.

Dvojjadrový procesor ARM s výkonom 1,3 GHz je veľmi výkonný. Toto je dôležité v smerovači VPN, pretože spracovanie silne šifrovaného pripojenia OpenVPN je veľmi náročné na procesor. To znamená, že väčšina smerovačov zápasí, keď je nakonfigurovaná pre VPN, čo má za následok pomalé pripojenie na internet. Výkon Wi-Fi však nie je taký pôsobivý.

WRT1200AC podporuje skôr duálny prúd (2x2) ako rýchlejší štandard s tromi prúdmi (3x3) Wi-Fi. 3x3 má teoretickú najvyššiu rýchlosť 1 300 Mbps v pásme 5 GHz a 60 Mbps v pásme 2,4 GHz. To znamená, že zisky 3x3 v reálnom svete sú často minimálne a prenos dvojitého toku je stále oveľa rýchlejší ako najrýchlejšie pripojenie k internetu. Pokiaľ ide o používanie smerovača pre VPN, výkonný procesor WRT1200AC je zďaleka najdôležitejším faktorom. Za zmienku tiež stojí, že dve odnímateľné antény môžu byť nahradené náhradníkmi s vysokým ziskom dodávanými treťou stranou. To môže zvýšiť dosah Wi-Fi smerovača.

Firmvérové ​​funkcie

Jednotka WRT1200AC, ktorú tu prezerám, bola vopred zabalená vlastným firmvérom od spoločnosti ExpressVPN. To znamená, že zásoby GUI Linksys pre WRT1200AC bolo nahradené aplikáciou ExpressVPN. Rovnako ako v prípade akciového firmvéru Linksys, aj v prípade firmvéru ExpressVPN sa používa vlastné zostavenie openWRT založeného na open source Linuxe..

Aplikácia firmvéru ExpressVPN

Aplikácia firmvéru ExpressVPN

Na rozdiel od DD-WRT nemá OpenWRT predvolené GUI. Namiesto toho je to platforma, na ktorú môžu ostatní stavať balíčky. Je divoko rozšíriteľný, ale vyžaduje prispôsobenie od vývojárov, aby bolo užitočné pre koncových používateľov. Nie je prekvapením, že verzia OpenWRT ExpressVPN sa zaoberá predovšetkým poskytovaním plynulého a bezproblémového používania VPN. Koniec koncov, ľahké používanie je charakteristickým znakom ExpressVPN! Na tento účel vám aplikácia smerovača umožňuje zvoliť protokol OpenVPN (TCP alebo UDP) a umiestnenie servera (136 miest v 87 krajinách). Firewall zaisťuje, že nedochádza k únikom DNS. Pretože všetka internetová prevádzka prechádza cez tunel VPN na servery ExpressVPN.

Ochrana pred únikom

Firewall je predkonfigurovaný tak, aby zabránil úniku DNS a fungoval ako prepínač zabíjania. Ak si budete priať, môžete sa posúvať ďalej. V prípade potreby je možné zvoliť statickú adresu IP, ktorá je užitočná pre vzdialený prístup k vášmu systému. Je tiež možné portovať pomocou brány firewall.

Analyzuje sa vaša sieť

Ako vždy, krása prevádzkovania VPN na smerovači znamená, že sa k smerovaču môžete pripojiť toľko zariadení, koľko chcete. Preto VPN chráni každé zariadenie využívajúce sieť. Patria sem zariadenia, ako sú inteligentné televízory a herné konzoly, ktoré sa bežne nedajú nakonfigurovať na používanie siete VPN. Čo je skvelé pre geo-spoofing.

Aplikácia obsahuje rôzne nástroje, ktoré vám umožňujú monitorovať a analyzovať vašu miestnu sieť.

Je dôležité vedieť, že pôvodný firmvér od spoločnosti Linksys ponúka funkcie, ktoré nie sú k dispozícii vo verzii smerovača ExpressVPN. Patria sem podpora eSata a USB 2.0 / 3.0 (ako už bolo uvedené) a optimalizácia signálu. Linksys tiež ponúka mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje pokročilú vzdialenú správu siete a rodičovskú kontrolu. U smerovača ExpressVPN nie sú k dispozícii.

záver

Akcie Linksys WRT1200AC sú dobrým smerovačom typu mid-to-end (hardvér vyššej kategórie, výkon WiFi na strednej úrovni). Skutočnosť, že sa jedná o veľmi výkonný procesor, sa skutočne oplatí, keď sa používa ako smerovač VPN, pretože jasne spracováva mimoriadne spracovanie potrebné na šifrovanie a dešifrovanie pripojenia VPN..

Firmvér ExpressVPN, tak ako je to typické pre ostatné produkty spoločností, sa veľmi ľahko nastavuje a používa. Funguje to bezchybne a poskytuje vynikajúce výsledky výkonnosti VPN. Pomocou tohto smerovača si môžete vychutnať niektoré z najlepších dostupných rýchlostí pripojenia VPN. Problém je v tom, že smerovač zásob na Amazone stojí menej ako polovicu ceny verzie ExpressVPN. Okrem toho má oveľa viac funkcií (a lepší výkon Wi-Fi). Zahrnutie klienta OpenVPN do skladového firmvéru tiež znamená, že môžete ľahko nakonfigurovať smerovač tak, aby používal (vynikajúcu) službu ExpressVPN a zároveň využíval celú škálu funkcií, ktoré zamýšľal výrobca smerovača..

ExpressVPN Linksys WRT1200AC od spoločnosti FlashRouters však používa jednu z najlepších služieb VPN. A ponúka vstavanú ochranu proti úniku DNS a prepínač zabíjania, poskytuje ochranu pred únikom WebRTC a umožňuje vám vybrať, ktoré zariadenia používajú VPN (split tunelovanie). Osobná podpora (s voliteľnou podporou TeamViewer) je tiež skvelým plusom.

Ako kompletné riešenie VPN typu plug-and-play je radosť používať.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me