SaturnVPN

 • stanovenie ceny

  z $ 1,40
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • iOS

  • Android

  • linux

ProPrivacy.com skóre
2.5 z 10

zhrnutie

SaturnVPN je malá VPN služba so sídlom v Houstone v Texase. Podnikanie začali v roku 2013 štyria priatelia, ktorí boli všetci sieťovými inžiniermi. Partnerstvo sa teraz rozšírilo na päť členov a VPN sa prevádzkuje s malým počtom serverov za veľmi nízky poplatok.

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  United Staes
 • Súčasné spojenia
  2
 • krajiny
  5

SaturnVPN je malá VPN služba so sídlom v Houstone v Texase. Podnikanie začali v roku 2013 štyria priatelia, ktorí boli všetci sieťovými inžiniermi. Partnerstvo sa teraz rozšírilo na päť členov a VPN sa prevádzkuje s malým počtom serverov za veľmi nízky poplatok.

Táto sieť VPN by mohla ponúknuť práve tých, ktorí nepotrebujú prístup k serverom v mnohých rôznych krajinách. Ako však budete čítať v tejto správe, je pochybné, že táto sieť VPN by mohla byť užitočná pre kohokoľvek.


Navštívte SaturnVPN »

Ceny a plány

Pomocou jedného balíka máte prístup ku všetkým protokolom VPN, ktoré ponúka táto služba. Plány predplatného ponúkané spoločnosťou zahŕňajú mesačné obdobie alebo tri a šesťmesačné predplatné. K dispozícii je tiež jednoročný a dvojročný plán. Dlhšie obdobia prihlásenia na odber sú lacnejšie mesačne. Musíte však platiť vopred za celé obdobie vopred.

Ceny sú uvedené v amerických dolároch a môžete platiť kreditnými kartami, PayPal, Bitcoin, Webmoney a Perfect Money..

Každé predplatné umožňuje majiteľovi účtu pripojiť sa k sieti na dvoch samostatných zariadeniach súčasne.

Vlastnosti

Funkcie balíka spoločnosti sú:

 • Servery v šiestich krajinách
 • Trojdenná záruka vrátenia peňazí
 • Anonymné účty
 • P2P je povolený na väčšine serverov
 • Povolenie dvoch súčasných spojení
 • Žiadne limity priepustnosti údajov

Spoločnosť má servery v rôznych krajinách pre každý z protokolov, ktoré podporuje.

PPTP: USA, Veľká Británia, Poľsko, Francúzsko, Nemecko

L2TP: USA, Spojené kráľovstvo, Kanada, Poľsko, Francúzsko, Nemecko

Kerio VPN: USA, Veľká Británia, Nemecko

Cisco AnyConnect: USA, Spojené kráľovstvo

OpenVPN: Kanada, Veľká Británia, Nemecko

Navštívte SaturnVPN »

zabezpečenia

Protokoly VPN, ktoré ponúka SaturnVPN, sú PPTP, L2TP, SSTP a OpenVPN. K dispozícii sú tiež dve proprietárne implementácie, ktorými sú Cisco AnyConnect a Kerio.

Tím podpory zákazníkov, žiaľ, nie je veľmi oboznámený s metódami používanými sieťou VPN, takže akékoľvek informácie, ktoré nie sú na webových stránkach alebo ich nemožno odvodiť prezeraním protokolových súborov, jednoducho nie sú k dispozícii..

Implementácia OpenVPN spoločnosťou nie je príliš úspešná. Používa šifrovanie Blowfish so 128-bitovým kľúčom. Spoločnosť používa Diffie Hellman pre výmenu kľúčov, čo je štandardná metodika používaná pre OpenVPN. Procesy vytvorenia relácie sú pokryté 1028-bitovým šifrovaním RSA. Je to veľmi slabé a spoločnosť RSA neodporúča používanie takého krátkeho šifrovacieho kľúča, pretože sa hovorí, že množstvo úradov vrátane čínskych bezpečnostných služieb môže túto úroveň šifrovania prelomiť. Väčšina sietí VPN používa 2048-bitový kľúč pre RSA a najlepšie siete VPN používajú 4096-bitový kľúč.

súkromia

SaturnVPN zakazuje sťahovanie P2P na svojich serveroch vo Veľkej Británii a USA, ale umožňuje to na nemeckých serveroch spoločnosti.

Spoločnosť bohužiaľ vedie protokoly o pripojení, ale neuvádza, na aké obdobie sa tieto záznamy uchovávajú. Spoločnosť odovzdá tieto informácie, ak im bude predložený súdny príkaz. V Zásadách ochrany osobných údajov SaturnVPN sa tiež uvádza, že budú monitorovať vaše činnosti, ak je spoločnosti predložené súdne rozhodnutie.

podpora

Môžete hovoriť s pracovníkom podpory zákazníkov prostredníctvom živého chatu. Ak chcete zistiť, či je rozhovor čestný, pozrite sa na okno so správou v pravom dolnom rohu obrazovky.

Kliknutím na túto správu sa otvorí obrazovka rozhovoru. Najprv sa musíte identifikovať a napísať otázku.

Ak je k dispozícii operátor podpory, vaša konverzácia môže pokračovať.

Bohužiaľ, pracovníci podpory 1. riadku nie sú veľmi dobre informovaní, takže ak máte komplikovanú otázku, budete sa musieť obrátiť na technickú podporu. Stránka Kontakt na webe poskytuje e-mailovú adresu podpory a z tejto stránky môžete tiež poslať správu.

Na používanie bezplatnej skúšobnej verzie nepotrebujete na webe účet. Môžete si však vytvoriť účet, ktorý vás zavedie do klientskej oblasti webu.

V Klientskej oblasti však nie sú k dispozícii žiadne prostriedky na použitie.

Medzi ďalšie podporné funkcie webovej stránky patrí stránka FAQ.

Stránka tiež obsahuje veľkú knižnicu nastavených sprievodcov.

Proces

Zadarmo účet

SaturnVPN ponúka dve úrovne bezplatného účtu. Prvý je prístupný kliknutím na "Bezplatný účet VPN" v hlavnej ponuke stránky.

Táto voľba vám však umožní prístup iba k protokolom PPTP a L2TP, ktoré je potrebné nastaviť ručne. Ak chcete získať presnú predstavu o službe SaturnVPN, musíte prejsť na druhý typ bezplatnej skúšobnej verzie, ktorú získate vyplnením formulára, ktorý je prístupný na stránke Bezplatný účet VPN. Klikni na "Vyžiadajte bezplatnú skúšobnú verziu na 1 deň" sa k nemu dostanete.

Do hodiny a pol som dostal e-mail s mojím prihlasovacím údajom pre jednodňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá presne modeluje celú službu.

SaturnVPN Windows VPN klient

SaturnVPN má tri lákavé aplikácie s vysoko rozvinutým šifrovaním. Uprednostňovanou metodológiou VPN ProPrivacy.com je OpenVPN - čo ponúka SaturnVPN. Spoločnosť nevytvorila svoju vlastnú aplikáciu, ale vyzýva používateľov, aby si stiahli program GUI OpenVPN. Toto je veľmi základné rozhranie, ktoré bolo vytvorené organizáciou, ktorá riadi štandard OpenVPN. S týmto rozhraním nie je nič zlé, iba to, že pracuje iba v minimalizovanom režime zo systémovej lišty. Po stiahnutí rozhrania si budete musieť stiahnuť konfiguračné súbory z webovej stránky SaturnVPN a potom ich presunúť do konfiguračného adresára oblasti, kde je uložený softvér OpenVPN..

Už som mal nainštalované GUI OpenVPN, takže som si stiahol iba konfiguračné súbory. To mi umožnilo prístup k jednému serveru v Kanade, jednému serveru vo Veľkej Británii a dvom serverom v Nemecku. Bohužiaľ, so skúšobným účtom, ktorý mi poskytol pracovník podpory, sa nemohol pripojiť k kanadskému serveru. Podarilo sa mi pripojiť sa k britským a nemeckým serverom, ale úplne zablokovali prístup na internet a nemohol som sa pripojiť k žiadnej webovej stránke, keď som mal vytvorené pripojenie VPN..

Pri pokusoch o autentifikáciu britských a nemeckých serverov počas postupov pripojenia sa v protokolových súboroch pripojenia VPN vyskytla chyba. Keď som sa pokúsil navštíviť akúkoľvek webovú stránku so zapnutou sieťou VPN, počas internetového pripojenia zlyhal "Vytvorenie bezpečného spojenia" fáza prístupu na web.

Prešiel som ďalej a rozhodol som sa namiesto toho skontrolovať implementáciu Cisco AnyConnect. Odkaz na stiahnutie v inštalačnej príručke bol však prerušený a nepodarilo sa mi dostať softvér do môjho počítača.

Mojou ďalšou možnosťou bola Kerio VPN, ktorú ponúka SaturnVPN. Aj keď som preskúmal veľa služieb VPN, nikdy som o Kerio nepočul, takže to bol pre mňa nový zážitok. Rozhodol som sa skontrolovať stránku Kerio, kde sa dozvieme viac o metodike VPN. Stránka sa nenačíta.

Postupoval som podľa pokynov na inštaláciu na webovej stránke SaturnVPN a dostal som rozhranie do svojho počítača. Prihlasovanie vyžadovalo, aby som sa odvolal na stránku s názvom servera na webovej stránke SaturnVPN.

Vyskúšal som všetky názvy serverov, ale nemohol som sa spojiť s povereniami, ktoré mi boli poskytnuté na bezplatnú skúšobnú verziu. Keď som na to upozornil tím technickej podpory, bolo mi povedané, že pre mňa musia tento prístup zapnúť. Po dokončení všetkých ostatných testov som sa však vrátil do spoločnosti Kerio a stále to nefungovalo.

Zdalo sa, že niečo nie je v poriadku s identifikačným certifikátom servera.

Overil som si certifikát a zistil som, že jeho platnosť vypršala už dávno.

Mal som ešte jednu možnosť. SaturnVPN ponúka SSTP. Toto je dobrý VPN systém, ktorý bol vytvorený ako náhrada PPTP. Takže som klikol na odkaz, aby som získal pokyny na inštaláciu systému Windows 10 a takto som dostal:

Všetky vyššie uvedené systémy používajú na vytvorenie spojenia so serverom postupy Transport Layer Security. TLS vyžaduje, aby sa server identifikoval s certifikátom a server SaturnVPN v každom prípade nemal platný certifikát. To pravdepodobne vysvetľuje, prečo by som sa nemohol spojiť s OpenVPN alebo Kerio. V prípadoch SSTP, aj keby som bol schopný získať softvér na nadviazanie spojenia v počítači, stále by sa kvôli tomuto problému s certifikátom nemohol bezpečne pripojiť.

Z pracoviska technickej podpory som dostal funkčný odkaz na stiahnutie aplikácie Cicso AnyConnect a bol som schopný ho nainštalovať. Pri pokuse o pripojenie k nemu sa však vyskytla chybová správa o zabezpečení.

Odmietol som chybu a pokračoval v pripojení. To mi umožnilo vykonať rýchlostný test implementácie Cisco AnyConnect SaturnVPN.

Stránka Štatistika systému nastavení aplikácie poskytla niekoľko zaujímavých informácií vrátane šifry použitej na pripojenie - AES so 128-bitovým kľúčom.

Výkon (testy rýchlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Testy výkonnosti ProPrivacy.com zvyčajne zahŕňajú testy rýchlosti, ktoré sa pripájajú cez servery VPN v troch rôznych krajinách. Tieto testy sa zvyčajne vykonávajú na implementácii OpenVPN. Aplikácia Cisco AnyConnect používa knižnicu OpenSSL na zabezpečenie, čo je presne ten istý systém, aký používa OpenVPN. Tieto testy sa vykonali s produktom Cisco AnyConnect so všetkými servermi SaturnVPN, ktoré sa venujú tejto metodike - jeden v USA a dva v Spojenom kráľovstve..

Rýchlostné testy sa uskutočňovali pomocou služieb testmy.net. Testy vo Veľkej Británii prešli na server v Londýne a testy pre USA na server v Miami.

Použil som IPLocation.net na zistenie skutočného umiestnenia serverov SaturnVPN, ktoré som testoval. Americký server cisco2.saturnvpn.com bol umiestnený v Kansas City v Missouri. IPLocation zobrazuje výsledky lokalizácie piatich rôznych služieb. V Spojenom kráľovstve boli stránky cisco3.saturnvpn.com a cisco4.saturnvpn.com hlásené ako umiestnené na rovnakom mieste. V zozname výsledkov pre oba servery však dve podporujúce služby IPLocation nedokázali zistiť presnú polohu, dva umiestnili servery v Gosport, Hampshire a jeden si myslel, že servery boli v Kente.

Pravdepodobne budete mať doma rýchlejšiu internetovú službu. Ak však na dovolenku odchádzate do chudobnejšej krajiny, rýchlosť internetu uvedená v nechránených pripojeniach týchto testov vám ukáže podmienky, ktoré môžete očakávať, keď ste preč. Počas dovolenky sa budete musieť viac spoliehať na VPN, aby ste sa mohli dostať na televízne weby z domu.

Spoločnosť HBO odporúča rýchlosť 2 Mb / s, aby bolo možné SD video pohodlne sledovať na internete. Na streamovanie HD videa sa odporúča 3 Mbps - všetka online knižnica HBO je vykreslená vo vysokom rozlíšení. Je škoda, že server VPN Saturn znížil rýchlosti na linke. Ako však uvidíte v časti Streamované video v tejto správe, v skutočnosti to nepredstavovalo problém.

Počas pripojenia k serveru SaturnVPN Cisco v meste Kansas City sa vykonalo viac testov na serveri ipleak.net, aby sa skontrolovali úniky DNS a chyba WebRTC. Táto stránka nahlásila moju polohu v Kansas City. Tiež skontroloval všetky volania DNS uskutočnené mojím prehliadačom a zistil prístup k 71 rôznym serverom DNS. Všetky tieto servery boli umiestnené v Kalifornii a Iowe, ktoré sú všetky v súlade s umiestnením v Kansas City, takže SaturnVPN úspešne skryl moje skutočné umiestnenie, ktoré bolo v Dominikánskej republike..

Aj keď som stále pripojený k serveru SaturnVPN v Kansas City, pristúpil som na testovacie miesto doileak.net, ktoré tiež zistilo moju polohu ako v Spojených štátoch. Táto správa tiež skontrolovala rozdiel medzi časovým pásmom môjho operačného systému a časovým pásmom môjho hláseného miesta a zistila, že sú konzistentné. Toto je typ anomálie, ktorá môže odhaliť tajomstvo, že používate VPN. SaturnVPN však tento problém úspešne zakryl a nič nenasvedčovalo tomu, že by som nebol v Kansas City.

Môj poskytovateľ internetových služieb nepoužíva adresy IPv6, a preto som nemohol testovať úniky IPv6.

Streamovacie služby

Testoval som každý z troch serverov Cisco AnyConnect spoločnosti SaturnVPN, aby som zistil, či by ma mohli dostať k službám streamovania videa vo Veľkej Británii a USA. Keď som bol pripojený k serveru SatuenVPN v USA, bol som schopný sledovať videá vysielané z Netflixu, ABC a NBC. Toto je výnimočný výkon.

Oba britské servery VPN mali presne rovnaké výsledky ako vo Veľkej Británii. Ani ma nemohol získať prístup k videám na Netflixe, ale obaja ma dostali do BBC iPlayer a videí na webe Channel 4..

Ďalšie platformy

SaturnVPN ponúka niekoľko rôznych klientov a tiež má servery VPN, ku ktorým je možné pristupovať prostredníctvom rôznych protokolov pomocou manuálneho nastavenia. V nasledujúcej tabuľke je uvedené, na ktorom operačnom systéme bude pracovať.

PPTP L2TP SSTP Kerio OpenVPN GUI Cisco AnyConnect
windows
Mac OS X X
MacOS X X
Android X X
iOS X X
linux X X X X

Záver preskúmania SaturnVPN

SaturnVPN je vynikajúci nástroj na vstup na webové stránky so streamovaním videa v zahraničí. Ich uchovávanie protokolov pripojenia po dobu neurčitú však znamená, že pri sťahovaní materiálov chránených autorskými právami by ste sa nemali spoliehať na túto sieť VPN na ochranu identity..

mal som rád

 • Ľahko použiteľné Cisco AnyConnect
 • Skúška zadarmo
 • Dobrá ochrana proti úniku DNS a IP
 • Dostane sa do spoločnosti Netflix USA

Nebol som si tým istý

 • Denníky pripojenia
 • Iba dve súčasné spojenia

nenávidel som

 • Chyba bezpečnostného certifikátu
 • Spojenia, ktoré nefungujú
 • Nízke rýchlosti

Zlyhania autentifikačného certifikátu pri každom pokuse o pripojenie so všetkými aplikáciami na všetky servery ponúkané spoločnosťou SaturnVPN znamenajú, že by ste túto službu nemali používať. Toto zlyhanie vás vystavuje riziku útokov typu človek v strede, keď ako server predstavuje útočník. Títo podvodníci by mohli byť hackeri, ktorí sa snažia ukradnúť vaše bankové údaje, alebo právnici autorských práv alebo polícia špehujúca vaše aktivity..

Ak chcete nájsť lepšiu službu, pozrite si recenzie na stránkach ProPrivacy.com iných poskytovateľov VPN.

Navštívte SaturnVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me