Rozmazať


Abine's Blur
Správca hesiel je navrhnutý tak, aby umožňoval ľuďom chrániť svoje online účty pomocou silných a jedinečných hesiel. Služba založená v USA je k dispozícii od roku 2014. Ide však o reštartovanú aplikáciu, ktorá sa pôvodne volala DoNotTrackMe; ktorý bol pôvodne uvedený na trh v roku 2011. V tomto preskúmaní správcu hesiel spoločnosti Blur sa podrobne zaoberáme všetkými aspektmi tejto služby, od toho, aké ľahké je používanie služby Blur, ako bezpečné sú jej zásady ochrany osobných údajov.

ProPrivacy.com skóre
9.1 z 10

zhrnutie

Vďaka svojej predchádzajúcej inkarnácii ako aplikácie na blokovanie sledovania je Blur jedinečný viacúčelový správca hesiel, ktorý poskytuje niektoré nezvyčajné doplnky. To zahŕňa blokovanie sledovania, maskované e-maily, maskované kreditné karty a maskované funkcie telefónnych čísel. Ide teda o viacúčelovú aplikáciu na ochranu súkromia, ktorá sa môže hodiť ľuďom, ktorí hľadajú online a lepšie súkromie.

Na prvý pohľad sa Abine's Blur javí ako výhra v oblasti ochrany súkromia online. Takže, je služba všetko, čo je popraskané byť? Je to nevyhnutná prípona pre každého, kto sa v súčasnosti snaží zapamätať si jedinečné heslá? A stojí za to vykopať ďalšie populárne rozšírenia blokujúce sledovač?

Prehľad

Tak ako v prípade iných správcov hesiel, aj Abine Blur je nástroj, ktorý používateľom internetu umožňuje automaticky chrániť svoje účty pomocou silných hesiel bez toho, aby si ich všetci pamätali..

V súčasnosti si spotrebitelia musia pamätať heslá na veľké množstvo účtov. A pokiaľ všetky tieto účty nemajú jedinečné a zložité heslá - používatelia internetu sa otvárajú potenciálom hackerstva. Cieľom správcov hesiel, ako je Blur, je vyriešiť tento problém tak, že používateľom umožňuje nastaviť si robustné heslá, ktoré si pamätá v ich mene.

Používatelia internetu, ktorí sa rozhodnú Blur využiť, tak môžu urobiť zadarmo alebo zaplatením prémiového účtu. Navyše, všetci používatelia získajú pri prvom stiahnutí rozšírenia bezplatnú prémiu 30 dní. Najlepšie zo všetkého je, že najdôležitejšie funkcie - správa hesiel, ochrana proti sledovaniu a maskované e-maily - sú k dispozícii bez rozšírenia na prémiové. Každý, kto chce používať funkciu maskovania karty vo bezplatnej verzii, však bude musieť zaplatiť poplatok 2 $ zakaždým, keď tak urobí..

Pre ľudí, ktorí majú radi rozšírenie, investovanie 39 dolárov ročne zlepší službu pridaním zálohovania hesla, synchronizácie zariadenia a bezpečného telefónneho čísla, ktoré preposiela vaše skutočné číslo. A platením 14,99 dolárov mesačne - alebo 99 dolárov ročne - používatelia získajú prístup k internetu neobmedzený verzia Blur - ktorá prichádza s neobmedzeným používaním maskovanej funkcie kreditných kariet bez skrytých nákladov.

Abine Blur Features

 • Rozšírenie je k dispozícii pre všetky platformy (Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera a Safari)
 • Blokovanie webového sledovača
 • Maskované e-maily
 • Maskované kreditné karty (prémiové)
 • Maskované telefónne čísla (prémiové)
 • Synchronizácia hesiel medzi zariadeniami
 • Automatické dopĺňanie hesiel
 • Import a export hesiel
 • Automatické uzamknutie zabezpečujúce bezpečné heslá
 • Odomknutie odtlačkom prsta (Android a iOS)
 • Obnovte účet pomocou záložnej prístupovej frázy
 • End-to-end šifrovanie

Registrácia

Získanie účtu pomocou funkcie Blur je veľmi jednoduché, jednoducho zadajte e-mailovú adresu a heslo a ste pripravení začať používať rozšírenie.

Formulár na registráciu správcu rozmazania hesla

Služba vás tiež požiada, aby ste si poznamenali záložné prístupové frázy, aby ste mohli obnoviť svoj účet, ak zabudnete svoje primárne heslo. Po prihlásení vás spoločnosť Blur požiada, aby ste si stiahli rozšírenie prehliadača Chrome alebo Firefox; ktorý vás presmeruje na stránku PlayStore, kde môžete aplikáciu získať. Po jeho inštalácii môžete začať používať softvér na ochranu svojich účtov pomocou hesla, ktoré si už nemusíte pamätať.

Blur prístupové frázy správcu hesiel

Prvá vec, ktorú si všimnete po inštalácii Blur, je, že rozšírenie okamžite začne blokovať sledovače na webových stránkach, ktoré navštívite. Je to pozoruhodné, pretože (podobne ako iné aplikácie na blokovanie stopy, ako je napríklad Badger na ochranu osobných údajov) zobrazuje malé číslo vedľa ikony na paneli rozšírení..

Rozšírenie správcu hesiel Albine Blur v prehliadači

Ako vidíte na obrázku vyššie, Blur zobrazuje rovnaké číslo ako Badger. Z toho vyplýva, že na webovej stránke, ktorú sme navštívili, skutočne zistil a zablokoval rovnaký počet sledovačov.

Jednoduchosť použitia

Po nainštalovaní rozšírenia a vykonaní blokovania sledovania môžu používatelia začať kliknutím na ikonu Rozostrenie na paneli nástrojov. Týmto sa otvorí okno, ktoré poskytuje prístup k štyrom primárnym funkciám: Účty, Peňaženka, Maskovanie a Sledovanie. Tieto funkcie je možné zapnúť alebo vypnúť pre všetky navštívené stránky. Kliknutím na niektorú z týchto funkcií sa otvorí okno, v ktorom môžete zmeniť nastavenia a implementovať preferencie. Kliknutím na maskovanie vám umožňuje vybrať z Maskované e-maily, Maskované karty, alebo Maskované telefóny. Funkcia maskovaného telefónneho čísla je k dispozícii iba s plne plateným účtom a poskytuje veľmi podobné funkcie ako Google Voice.

Rozostrenie e-mailov, kariet, maskovaných telefónov pomocou správcu hesiel

Kliknutím na peňaženka vám umožňuje nastaviť automatické vyplňovanie detailov kariet, automatické vyplňovanie totožností a automatické vyplňovanie adries - ako aj funkciu Maskované karty. To vám umožní prehľadávať online formuláre bez toho, aby ste museli neustále vyplňovať svoje údaje. Pridanie karty je jednoduché a dá sa to urobiť pri použití bezplatnej skúšobnej verzie premium.

obrazovka rozmazania správcu hesiel

Po pridaní karty na palubnú dosku si môžete zvoliť automatické vyplnenie detailov pre ľahšie použitie alebo použitie funkcie maskovaných kariet pre zvýšenie bezpečnosti.

Kliknutím na účty otvorí informačný panel, kde môžete zadať heslá a poverenia pre svoje účty. Ak nastavujete nové heslo, môžete využiť funkciu silného návrhu hesla.

Heslá a automatické dopĺňanie

Namiesto manuálneho pridávania hesla do informačného panela sme začali návštevou prihlasovacej stránky, ktorá vyžaduje heslo. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli navštíviť Facebook, aby sme zistili, či nás správca hesiel automaticky vyzve, aby sme si heslo uložili pre budúce pokusy o prihlásenie.

Pokus o okamžité prihlásenie na Facebook spôsobil, že sa objavilo kontextové okno Blur, ktoré nám oznámilo, že správca hesiel vypršal časový limit a uzamkol. V dôsledku toho sme museli zadať naše heslo, aby sme mohli zadať naše prihlasovacie údaje na Facebooku.

automatické dopĺňanie hesiel

Ak je funkcia Blur odomknutá, zobrazí sa výzva na doplnenie hesla do vášho trezoru:

e-mailová adresa automatické dopĺňanie

Kliknutím na tlačidlo „Kliknutím pridať“ sa otvorí ďalšie kontextové okno, v ktorom môžete manuálne zadať svoje údaje, aby ste ich mohli v budúcnosti automaticky dopĺňať. Ak však do formulára jednoducho zadáte svoje prihlasovacie údaje a heslo, spoločnosť Blur sa vás spýta, či chcete tieto údaje automaticky uložiť do úschovne hesiel..

pridanie hesla vrátane generátora hesiel

Po uložení účtu sa môžete vrátiť na prihlasovaciu stránku, na ktorej spoločnosť Blur automaticky vyplní údaje na prihlasovaciu stránku a úspešne sa prihlási..

Zistili sme, že tento proces je mimoriadne jednoduchý a určite vhodný pre začiatočníkov, ktorí hľadajú správcu hesiel, ktorý pracuje bez námahy. A ak z akéhokoľvek dôvodu náhodou nesprávne zadáte heslo, spoločnosť Blur vás upozorní, akonáhle zlyhá prihlásenie, čo vám umožní aktualizovať heslo bez toho, aby ste museli prehľadávať ponuky..

Maskovanie e-mailov a aplikácia pre Android

Ďalej sme nainštalovali Blur na Android a aby sme skontrolovali klienta a otestovali funkciu maskovania e-mailov. Táto funkcia funguje perfektne a umožňuje vám poslať e-mail na náhodne vytvorenú adresu, ktorá je čarovne preposlaná do vašej skutočnej doručenej pošty.

maskovaná obrazovka e-mailu

Táto funkcia je skutočne užitočná a predstavuje fantastický zdroj, pretože je bezplatná. Pokiaľ ide o samotnú aplikáciu pre Android? Zistili sme, že je ľahko použiteľný a skutočnosť, že sa automaticky synchronizuje s verziou vo vašom prehliadači, je skvelá pre začiatočníkov. Pre používateľov, ktorí chcú, je možné nastaviť odomknutie odtlačkom prsta - užitočné, pretože aplikácia sa rýchlo uzamkne a vyžaduje, aby ste neustále zadávali svoje heslo..

Import hesiel

Každý, kto chce importovať svoje heslá z iného správcu hesiel, môže tak urobiť buď prostredníctvom súboru CSV alebo priamo z množstva služieb vrátane 1 hesla, Dashlane, KeePass, LastPass, PasswordWallet a RoboForm. Testovali sme importovanie starých hesiel pomocou súboru .CSV a zistili sme, že funguje bez problémov.

import hesiel do správcu hesiel rozostreného

Export údajov je tiež možný a spoločnosť Blur vás vždy pred požiadaním o heslo požiada o heslo. Používatelia sa môžu rozhodnúť exportovať buď ako zálohu dát Blur na obnovenie účtu alebo prostredníctvom súboru CSV na migráciu hesiel do inej služby..

Autentifikácia s dvoma faktormi je k dispozícii v nastaveniach účtu, ale používatelia sa môžu rozhodnúť používať iba autentifikačné aplikácie, ako sú Authy, Google Authenticator alebo FreeOTP. Autentifikácia prostredníctvom SMS a fyzická 2FA prostredníctvom Yubikey nie sú v súčasnosti k dispozícii, čo je hanba.

Automatické zamknutie

Kvôli zvýšenej bezpečnosti sa používatelia môžu rozhodnúť zmeniť, ako často sa im zobrazí výzva na zadanie hesla. Funkcia Auto Lock (Automatické uzamknutie) umožňuje nastaviť rozostrenie tak, aby sa odhlasovalo pri každom reštarte prehliadača a často každých 15 minút. Zabezpečíte tým, že ak počítač opustíte dlhší čas, vaše heslá nebudú k dispozícii. Funkcia Zabezpečenie heslom vám umožňuje nastaviť, aby funkcia Rozostrenie vyžadovala heslo, aj keď sa počítač používa, toto nastavenie môžete spustiť každých 15 minút.

Je tiež možné skontrolovať automatické zálohy, ktoré vytvára Blur, čo vám umožní využiť verzovanie na prístup k predtým použitému heslu. Z bezpečnostných dôvodov je možné tieto zálohy odstrániť.

automatizované záložné heslá

Postará sa tiež o kohokoľvek, kto dúfa v synchronizáciu svojich hesiel na svojich zariadeniach.

Okrem stránky s hlavnými nastaveniami na prístrojovom paneli môže každý, kto sa chce hrať s nastaveniami, ktoré rozostrenie prichádza v predvolenom nastavení, urobiť tak, že klikne na svoju ikonu na paneli nástrojov svojho prehliadača a následne nastavenie. Otvorí sa nasledujúce okno:

nastavenie hesla pre prehliadač

Používatelia môžu tieto nastavenia aktualizovať buď pre každú jednotlivú stránku, ktorú navštevujú, alebo pre všetky stránky. Kliknutím na Spravovať ignorované zoznamy môžete skontrolovať, ktoré webové stránky majú vypnuté určité funkcie, ako napríklad „Automaticky vyplnená kreditná karta“. Nižšie vidíte, ako vyzerá, keď bolo nastavenie vypnuté.

Pre tých, ktorí chcú využívať maskovanú funkciu kreditnej karty, vám Blur umožňuje vytvoriť dočasnú „horiacu“ kartu, ktorú používate na nakupovanie online. Zakaždým, keď použijete funkciu maskovanej karty, bude Abine fungovať ako prostredník a spracovať transakciu, takže iba Abine bude mať vždy prístup k vašim skutočným podrobnostiam o karte. Vďaka tejto falošnej karte môžete nakupovať bez toho, aby ste svojim obchodníkom online odovzdali svoje skutočné údaje - v dôsledku toho je oveľa ťažšie padnúť za phishingové útoky.

Automatické vyplnenie správcu hesiel

Schopnosť prispôsobiť si, ktoré webové stránky majú povolené údaje, zaisťuje, že nikdy náhodne neposkytnete údaje, s ktorými nie ste spokojní.

Celkovo sme zistili, že Blur je veľmi ľahko použiteľný a vzhľadom na všetky funkcie, ktoré poskytuje, dokonca aj na bezplatnej verzii - je skutočne

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Bydlisko v USA nie je ideálne z hľadiska ochrany súkromia, pretože každá spoločnosť so sídlom v USA podlieha rozkazom a objednávkam roubíkov. To znamená, že Abine by mohla byť technicky donútená tajne začať poskytovať akékoľvek údaje, ktoré má americkým úradom. Pridajte to k tomu, že Blur je úplne uzavretá zdrojová platforma a možno budete mať nejaké obavy z používania služby. Skutočnosť, že ide o uzavretý zdroj, znamená, že musíte Abine dôverovať, aby urobil tak, ako sa hovorí s vašimi údajmi. Je to preto, že nie je možné zistiť, či má slabé miesta alebo zadné dvere, ktoré by spoločnosti mohli potenciálne poskytnúť prístup k vašim hlavným heslám.

Firma tvrdí, že nemá prístup k svojmu hlavnému heslu alebo záložnej prístupovej fráze v inom ako šifrovanom formáte. To môže byť pravda, ale pretože táto služba je uzavretým zdrojom, pri používaní služby sa vždy bude vyskytovať prvok dôvery. Či už chcete dôverovať firme v to, čo robí, to je úplne na vás a na vašom osobnom modeli hrozieb.

Ak uprednostňujete firmu, ktorá ponúka 100% transparentnosť, budete sa musieť rozhodnúť pre manažéra hesiel, ktorý dokáže jeho bezpečnosťou preukázať auditom jeho open-source kódu. Ak sa nám to podarí, môžeme skočiť na analýzu tvrdení spoločnosti Abine Blur.

Zásady ochrany osobných údajov

Skontrolovali sme pravidlá ochrany osobných údajov, aby sme skontrolovali, ako spoločnosť spracúva vaše údaje. Abine tvrdí, že nikomu nepredáva užívateľské dáta. Uvádza sa v ňom však to, že zdieľa údaje s tretími stranami, ktoré uzavrel s cieľom poskytovania svojich služieb. Okrem toho je množstvo údajov, ktoré má spoločnosť Abine o spotrebiteľoch, pomerne nízke. Na účely vykonávania služby si však uchováva niektoré súhrnné údaje, pokiaľ to nie je nevyhnutne potrebné na poskytovanie služby, tieto údaje neuchováva pri osobných údajoch.

Jedna vec, ktorú sme si všimli, je, že firma uvádza, že vedie záznamy o tom, „kde ste si stiahli“ rozostrenie. Nie je jasné, či to znamená, že ukladá vašu adresu IP, alebo či si len poznamenáva krajinu, z ktorej ste rozšírenie stiahli.

Za zmienku tiež stojí, že pretože pomocou funkcie Blur na automatické dopĺňanie hesiel na webových stránkach toto rozšírenie získava telemetriu o navštívených webových stránkach, a preto vykonáva určitú úroveň sledovania. Firma však tvrdí, že tieto údaje nikdy nebude zdieľať ani predávať.

Okrem toho spoločnosť tvrdí, že nikdy „nedostala vnútroštátny bezpečnostný príkaz a súd FISA nás nevyžadoval, aby uchovával akékoľvek tajomstvá.“ Či už si myslíte, že toto vyhlásenie je skutočne na vás, stojí za to poznamenať, že ak dostane objednávku na roubík, nikomu to nepovie, a preto je veľmi pravdepodobné, že zásady ochrany osobných údajov zostanú rovnaké.

Na druhej strane by sme mohli predpokladať, že veta je kanárik s rozkazom (aj keď si nie sme istí, či to tak je), a ak by tento trest niekedy zmizol z politiky ochrany osobných údajov, môže byť spravodlivé predpokladať, že mu bol vydaný rozkaz a gag objednať.

Celkovo sa politika ochrany osobných údajov javí ako silná a nezvyšuje žiadne konkrétne poplachové zvončeky, čo znamená, že sa zdá, že táto služba zaobchádza s údajmi bezpečným spôsobom iba na účely poskytovania služby..

Šifrovanie a bezpečnosť

V predvolenom nastavení je Abine Blur prednastavená na ukladanie všetkých vašich údajov na svoje cloudové servery. Používatelia, ktorí uprednostňujú lokálne ukladanie svojich hesiel, však môžu urobiť tak, že prejdú na účet > nastavenie > zálohovanie & Sync. Lokálne ukladanie údajov znamená, že ak sa niečo stane s počítačom alebo ak sa miestne súbory webového prehľadávača odstránia alebo poškodia, môžete stratiť všetky svoje heslá. Toto sa však všeobecne považuje za najbezpečnejší spôsob uloženia vašich hesiel, pretože to znižuje riziká spojené s ich umiestnením na serveroch spoločnosti Blur..

Preto je potrebné poznamenať, že ukladanie hesiel na serveroch spoločnosti Blur by malo byť úplne bezpečné - pretože všetky vaše údaje sú pred nahraním do cloudu šifrované v prehliadači. Vaše uložené heslá a čísla kreditných kariet s automatickým plnením sú v zariadení šifrované pomocou zabezpečeného šifrovania AES-256.

Záložná prístupová fráza slúži ako sekundárne heslo na obnovenie, ktoré je pripojené k súkromnému kľúču, ktorý sa používa na šifrovanie vašich údajov. Tieto údaje a vaše záložné prístupové frázy nikdy neopúšťajú vaše zariadenie v nezašifrovanej, čitateľnej podobe. To znamená, že pracovníci spoločnosti Blur nemajú za žiadnych okolností prístup k vašim heslám a aj keď je spoločnosť hacknutá, na jej serveroch je k dispozícii iba šifrovaná verzia vášho hesla. Firma nám povedala o fungovaní systému:

„Keď sa vaše údaje synchronizujú so službou Abine, najskôr sa zašifrujú a potom sa vaše záložné prístupové heslo zašifruje pomocou hlavného hesla. Tieto zašifrované objekty sa odosielajú do Abine. Vaše hlavné heslo sa nikdy neodošle Abine. Na autentifikáciu používame hashovací proces, takže (Abine) nikdy nevieme vaše pôvodné hlavné heslo, vieme iba výstup jednosmernej funkcie na vaše hlavné heslo. “

Toto šifrovanie typu end-to-end by malo zaistiť, aby vaše údaje boli vždy v bezpečí. Je však potrebné poznamenať, že ak zabudnete svoje heslo a stratíte záložnú prístupovú frázu, nebudete môcť znova získať prístup k svojim heslám, stratia sa navždy. Za týchto okolností bude spoločnosť musieť resetovať svoje hlavné heslo a vytvoriť novú záložnú prístupovú frázu, čo znamená, že budete musieť začať obnovovať ukladanie hesiel do úschovne Blur..

Bezpečnostné nedostatky?

Aj keď je pravda, že spoločnosť Blur dostala koncom roku 2018 nejakú negatívnu tlač z dôvodu zistenej zraniteľnosti, tento problém, ktorý sa migroval z predchádzajúceho výroku aplikácie s názvom MaskMe, bol medzitým opravený. Chyba zabezpečenia potenciálne umožnila hackerom získať prístup k nasledujúcim údajom:

 • E-mailové adresy používateľa Somer
 • Krstné meno a priezvisko niektorých používateľov
 • Rady pre heslá niektorých používateľov (ale iba zo starej aplikácie MaskMe)
 • Posledné a druhé IP adresy každého používateľa použité na prihlásenie do Blur
 • Zašifrované heslo rozmazania každého používateľa (úplne šifrované, a preto nie je užitočné a nepoužiteľné na prístup k heslám ľudí).

Kým bezpečnostná chyba bola vážna, dobrá správa je, že v dôsledku šifrovania typu end-to-end, ktoré používa Blur, by hackeri mohli získať prístup iba k šifrovanému hlavnému heslu ľudí (iba v šifrovanom formáte, a preto nie sú užitočné), čo znamená, že by neboli schopní získať prístup k podrobnostiam o kreditnej karte, heslám a iným údajom chráneným v ich trezore. Toto, aj keď sa to týkalo zraniteľnosti, našťastie pre používateľov Blur nebolo veľmi škodlivé.

Upozornenia na zariadenie a umiestnenie

Kvôli zvýšenej bezpečnosti vám spoločnosť Blur pošle správu, že sa kedykoľvek prihlásite k svojim heslám z nového zariadenia alebo umiestnenia. To znamená, že použitie VPN bude mať za následok bezpečnostnú kontrolu. E-mail vám umožňuje prejsť na stránku, na ktorej môžete overiť všetky zariadenia a miesta, z ktorých ste sa prihlásili. To vám umožní nahlásiť prihlásenie ako podvodnú aktivitu, ak sa domnievate, že bol účet napadnutý.

Dual Factor Auth

Pre tých, ktorí chcú, je možné nastaviť dvojfaktorové overenie. Tým sa pridá ďalšia vrstva zabezpečenia. Odporúčame tiež používať funkcie, ktoré zabezpečujú uzamknutie rozmazania a vyžadujú heslo po 15 minútach nečinnosti a pri každom reštarte prehliadača..

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora pre Abine Blur sa primárne rieši prostredníctvom rozsiahlej databázy odpovedí na časté otázky na jej webovej stránke. Táto sekcia FAQ je užitočným zdrojom, ktorý vám môže pomôcť objasniť väčšinu otázok, ktoré by ste mohli mať o službe. Našli sme užitočné informácie o inštalácii softvéru, jeho nastavení, zálohovaní, obnovení účtu pomocou prístupovej frázy a mnohých ďalších dôležitých tém..

Pre všetkých, ktorí chcú priamejšiu podporu, je to možný zákaznícky servis kliknutím na tlačidlo v pravom hornom rohu stránky FAQ. Tu môžete položiť otázku, ktorá bude zodpovedaná prostredníctvom systému lístkov.

Záverečné myšlienky

Abine Blur je mimoriadne zaujímavé rozšírenie prehliadača, ktoré ponúka fantastickú kompatibilitu medzi zariadeniami. Začiatočníci, ktorí hľadajú správcu hesiel, ktorý sa automaticky vypĺňa za chodu, môžu tento softvér využívať zadarmo a pretože sa zdvojnásobuje ako aplikácia na zastavenie sledovania - skutočne používateľom ponúka veľa výhod..

Schopnosť maskovať svoj e-mail vám umožňuje zapojiť sa do online marketingu, nakupovania a akýchkoľvek iných aktivít bez toho, aby ste museli odovzdávať svoju skutočnú e-mailovú adresu. A pre tých, ktorí sa rozhodli vystreknúť na prémiovom účte, je bezpečné telefónne číslo, ktoré maskuje vaše skutočné telefónne číslo (ako napríklad čísla Google Voice), fantastické na to, aby sa zabránilo spamovým hovorom a podvodom s telefónom..

Páčilo sa nám takmer o všetkom, čo sa týka tejto aplikácie, a zdá sa spravodlivé povedať, že zadarmo je to mimoriadne užitočné rozšírenie. Je však tiež pravda, že táto firma má sídlo v USA a že je uzavretým zdrojom, ktorý môže zvoniť poplašné zvončeky pre určitých spotrebiteľov..

Či už sa rozhodnete dôverovať a používať Blur, záleží len na vás a na vašom osobnom modeli hrozieb. Ak máte obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov v súvislosti s správcom hesiel Blur, možno budete chcieť držať niečoho ako BitWarden. Pre priemerného spotrebiteľa je však Blur skutočne komplexným nástrojom, ktorý poskytuje veľa súkromia za nulové náklady. Z tohto dôvodu dávame Blurovi palec hore.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me