RoboForm


 • stanovenie ceny

  z $ 1,79
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

RoboForm je vysoko leštený a komplexný správca hesiel, ktorý napriek uzavretému zdroju (ale šifrovanému end-to-end) dokáže urobiť dojem.

Rýchle štatistiky

 • Krajina
  US

stanovenie ceny

Hlavným osobným produktom RoboForm je RoboForm Everywhere, ich najlacnejší plán stojí 1,99 dolárov mesačne, ktorý sa účtuje ročne. Tento plán poskytuje jednotlivcovi plný prístup ku všetkým základným funkciám RoboFormu. Rodinný plán rozširuje plán Everywhere tak, aby zahŕňal až päť ľudí.

3 roky

$ 1,79
/ mesiac

12-mesačné

$ 1.99
/ mesiac

RoboForm tiež ponúka bezplatný plán. To postráda online zálohu, zdieľané prihlásenie a niektoré podporné funkcie. Jeho hlavným obmedzením je však to, že nepodporuje synchronizáciu medzi zariadeniami.

Toto je pomerne veľké obmedzenie, ale skutočnosť, že RoboForm neukladá žiadne časové obmedzenia ani obmedzenia na počet hesiel, ktoré je možné uložiť, z neho robí dokonale funkčného správcu hesiel pre tých, ktorí prevažne používajú iba jedno zariadenie..

Na webe nie je uvedené, že ak sa prihlásite na RoboForm Free, budete na 30 dní inovovaní na RoboForm Everywhere zadarmo. Platba sa vykonáva kartou (vrátane Amexu), PayPal alebo papierovým šekom v USD alebo peňažným poukazom.

Okrem osobných plánov ponúka RoboForm aj obchodné plány. Jadrom týchto sú centralizovaná riadiaca konzola na nasadenie hesiel medzi členmi tímu, spravovanie povolení a podobne. Táto recenzia sa však zameriava na osobný plán Všade.

Funkcie (RoboForm všade)

 • Šifrovanie na strane klienta (e2ee)
 • Synchronizácia naprieč platformami
 • Integrácia prehliadača
 • Vyplňte heslá v aplikáciách
 • Online zálohovanie
 • Zdieľajte prihlásenie bezpečne
 • záložky
 • bezpečné poznámky
 • kontakty
 • Vyplnenie totožnosti / formulára
 • Podpora 2FA

Synchronizácia naprieč platformami

RoboForm je k dispozícii s plnou funkčnosťou pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS / iPadOS. Existuje dokonca aj aplikácia Apple Watch, hoci sme to neskúšali.

Používatelia systémov Linux a ChromeOS môžu používať špeciálne verzie doplnkov prehliadača, nemajú však prístup do Centra zabezpečenia. Majitelia novších Chromebookov majú samozrejme tiež možnosť používať aplikáciu pre Android.

Okrem toho všetkého, heslá, poznámky, kontakty a čokoľvek iné uložené vo vašom účte RoboForm je možné získať prostredníctvom webovej konzoly na akejkoľvek platforme, ktorá podporuje webový prehľadávač..

Integrácia prehliadača

Vo Windows sa RoboForm integruje s prehliadačmi Firefox, Chrome a Edge a poskytuje panel nástrojov pre prístup ku všetkým funkciám RoboForm..

integrácia prehliadača

V režime Okno tento panel s nástrojmi pohodlne leží mimo cesty pod oknom prehliadača, ale v režime celej obrazovky zaberá určitý priestor v dolnej časti prehľadávača..

Je to otázka osobnej preferencie, ale považujeme to za trochu rušivé. Našťastie môžete panel s nástrojmi zakázať a bežné doplnky prehliadača poskytujú všetku funkčnosť panela s nástrojmi a zároveň nenápadne zostávajú mimo cesty, keď sa nepoužívajú..

V systéme MacOS používa RoboForm iba bežné doplnky prehliadača pre Firefox a Chrome. Ponúka tiež doplnok pre Safari, ktorý je diskrétne umiestnený v lište ponuky macOS.

pracuje v prehliadači

Väčšina základných funkcií RoboFormu je k dispozícii na paneli nástrojov a doplnkoch prehliadača. Zahŕňa to zabezpečený generátor hesiel, ktorý možno prispôsobiť tak, aby vytvoril heslá pre stránky s prísnymi požiadavkami.

Generátor hesiel

O tejto integrovanej diskusii diskutujeme neskôr.

Online zálohovanie

Bezplatní zákazníci môžu zálohovať svoje databázy lokálne, ale používatelia všade tiež dostávajú automatickú online zálohu.

zálohovanie online

Nič však nebráni bezplatným používateľom v automatickom zálohovaní kontajnerov RoboForm do ich priečinka Dropbox...

Zdieľajte a posielajte prihlasovacie údaje bezpečne

Mnoho propagovanou funkciou je schopnosť ľahko a bezpečne zdieľať prihlasovacie údaje s ostatnými používateľmi RoboForm. Ak príjemca nie je používateľom RoboForm, dostane e-mail s pozvaním na pripojenie (bezplatný účet je v poriadku na prijímanie e-mailov).

Ak synchronizujete prihlásenie, bude synchronizované s príjemcami, ak ho zmeníte, a prístup bude možné kedykoľvek odvolať. Prípadne si môžete vybrať odoslanie e-mailu, po ktorom už nie je pod vašou kontrolou.

Záložky, safenoty a kontakty

Okrem prihlásení môže RoboForm ukladať a synchronizovať záložky, samostatné „Safenoty“ a kontakty medzi platformami a prehliadačmi. Poznámky môžu byť priložené aj k prihláseniam a väčšine ďalších typov záznamov.

identity

Identity je funkcia automatického dopĺňania webových formulárov so všetkými užitočnými šablónami, ako sú osobné údaje, adresa, bankové údaje a údaje o aute. Ako už názov napovedá, môžete na tento účel nastaviť ľubovoľný počet „identít“ alebo osôb, aby ste formuláre mohli vyplniť rôznymi spôsobmi..

webový formulár identity

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

jurisdikcie

RoboForm je vyvinutý americkou spoločnosťou Siber Systems. Vďaka šokujúcim úrovniam, ktoré prechádzajú všadeprítomným hromadným dohľadom nad zákazníkmi amerických technologických spoločností (rovnako aj občanov z USA, ako sú vystavení bývalému oznamovateľovi NSA Edwardovi Snowdenovi), zvyčajne odporúčame, aby ste americké spoločnosti nepoužívali, ak je ochrana súkromia vysoká..

však...

End-to-end šifrovanie (e2ee)

Teoreticky by na jurisdikcii nemalo záležať, pretože všetky heslá a ďalšie údaje sú šifrované a dešifrované iba na strane klienta. Inými slovami, vaše zariadenia nikdy nenechajú nezašifrované. Takže bez vášho hesla je to zbytočné, aj keď by na to NSA mala svoje rukavice!

Uzavretý zdroj

Softvér RoboForm používa patentovaný uzavretý zdrojový kód.

Jediným letom v masti je, že všetok softvér RoboForm používa vlastný uzavretý zdrojový kód. To znamená, že musíme iba dôverovať spoločnosti Siber Systems, že jej softvér je bezpečný a všetko je na úrovni.

Neexistuje žiadny osobitný dôvod tomu nedôverovať, okrem toho, že všeobecná nedôvera v technologické spoločnosti v USA (alebo akékoľvek iné) je zdravá.

protokoly

Ako už bolo uvedené, vaše heslá a ďalšie údaje uložené v kontajneroch RoboForm sú bezpečne šifrované, takže k nim máte prístup iba vy (a tí, s ktorými ste sa rozhodli ich zdieľať). Môžu byť uložené na serveroch Siber Systems, ale Siber Systems k nim nemá prístup.

Vedie však rôzne záznamy týkajúce sa dobrovoľných údajov o zákazníkoch a platobných údajov. Okrem toho sa dodržiavajú tieto zásady:

“Unique ID (GUID), Computer ID (generované jednosmernou funkciou z niektorých atribútov počítača), Disk ID (generované jednosmernou funkciou z Disk ID systémového disku) na aktiváciu licencie a pravidelnú kontrolu licencie.”

Siber Systems teda určite vie dosť veľa o svojich zákazníkoch. Ak ste po správe anonymného hesla, RoboForm nie je pre vás. Ale vzhľadom na to, že v skutočnosti nevidí vaše heslá, nemyslíme si, že údaje denníkov spoločnosti Siber Systems sú pre väčšinu ľudí skutočne problémom ochrany osobných údajov.

Technické zabezpečenie

RoboForm, rovnako ako súbory KkPass .kbdx, uchováva všetky vaše údaje v samostatnom kontajneri. To znamená, že bez ohľadu na to, kde je kontajner umiestnený, zostáva bezpečne šifrovaný.

Každý kontajner je šifrovaný pomocou AES-256. Klávesy sú šifrované pomocou PBKDF2 iterovanej 4000-krát, s hashovacou funkciou SHA-256 a dlhou náhodnou soľou (32 bajtov). Prenosy na server RoboForm sú zabezpečené pomocou protokolu HTTPS.

Údaje sa zdieľajú pomocou kryptografie s verejným kľúčom, kde sa verejné kľúče používateľov ukladajú a synchronizujú na serveri RoboForm, aby im ostatní používatelia mohli posielať prihlasovacie údaje alebo priečinky pomocou svojich súkromných kľúčov..

Biela kniha vysvetľujúca vysoké kryptografické postupy RoboFormu je k dispozícii tu.

Dvojfaktorové overenie (2FA)

Ak si prajete zabezpečiť svoje dáta viac ako len hlavným heslom, potom RoboForm podporuje dvojfaktorové overenie prostredníctvom jednorazového hesla (OTP). Toto je možné poslať e-mailom, SMS alebo Google Authenticator (zďaleka najbezpečnejšia možnosť, aj keď alternatívy autentifikátorov, ako sú open source aOTP, by tiež mali fungovať).

Zákaznícka podpora

Webová stránka RoboForm poskytuje obrovské množstvo profesionálne prezentovaných informácií. Jadrom tohto je vyčerpávajúca online príručka, ktorá podrobne popisuje všetky funkcie RoboFormu a je prispôsobená každej plne podporovanej platforme..

Okrem toho existuje rozsiahle Centrum pomoci s veľmi veľkým počtom článkov, ktoré sa týkajú takmer všetkých tém, na ktoré by sme si mohli myslieť.

Ak stále potrebujete pomoc, potom je k dispozícii všetkým používateľom e-mailová podpora 24/7365. Všade, kde zákazníci dostanú prioritnú online podporu a podporu Live Chat počas úradných hodín EST.

Jednoduchosť použitia

Heslá môžete importovať z prehliadača Chrome, Firefox, kľúčenky iCloud a väčšiny správcov hesiel prostredníctvom exportovaného súboru CSV. Z prehliadača Safari je možné importovať iba záložky. Heslá je možné exportovať ako súbor CSV.

windows & MacOS

Ako sme už videli, väčšina funkcií RoboForm je prístupná z panela nástrojov prehliadača a / alebo doplnkov prehliadača. Srdcom RoboFormu na pracovnej ploche (okrem počítačov so systémom Linux) je však Centrum bezpečnosti.

aplikácie Windows

Odtiaľto máte plný prístup ku všetkým funkciám a funkciám RoboForm.

Android a iOS / iPadOS

Aplikácie pre Android a iPhone sú v podstate identické navzájom, s aplikáciou iPad, ktorá má len menšie úpravy, aby vyhovovala svojmu väčšiemu tvarovému faktoru. Aplikácie je možné zabezpečiť pomocou PIN kódu a / alebo odomknutia odtlačkom prsta, synchronizovať sa so všetkými ostatnými zariadeniami pripojenými k vášmu účtu a poskytnúť plný prístup ku všetkým funkciám RoboForm..

Ak vyberiete prihlásenie z aplikácie, otvorí sa v zabudovanom prehliadači (pozri nižšie).

ios app

Zaujímavou funkciou pre mobilné zariadenia je možnosť pripnúť obľúbené položky (napríklad prihlásenie) na úvodnú stránku.

pripnuté položky v aplikácii

Integrácia mobilného prehliadača a OS

RoboForm sa integruje s rámcom služby Autofill pre Android 8+ a rámcom Autentifikačných služieb iOS 12+ pre bezproblémové automatické dopĺňanie na novších zariadeniach vo väčšine prehliadačov a mnohých aplikáciách.

Alternatívne a obzvlášť užitočný pre používateľov starších zariadení je vyhradený prehliadač v rámci aplikácie RoboForm dodávaný so zabudovanou funkciou automatického dopĺňania..

prihlasovací formulár

Záverečné myšlienky

RoboForm je komplexný, štýlový a vysoko leštený produkt, ktorý prináša všetko (vrátane kuchynského drezu) na stôl správcu hesiel..

Využíva tiež silné šifrovanie typu end-to-end a plynulo sa synchronizuje vo všetkých vašich zariadeniach, čo si nevyžaduje žiadne ďalšie vstupy okrem inštalácie softvéru na prvom mieste.

Nie je to zadarmo, ale cena je veľmi rozumná. Naším jediným skutočným záujmom je, že ide o komerčný produkt s uzatvoreným zdrojom, takže ak sú aktéri na úrovni štátu súčasťou vášho modelu hrozieb, môžete sa namiesto toho pozrieť na KeePass alebo Bitwarden s otvoreným zdrojom..

Ak sa vám však zatvorený zdroj nebojí, RoboForm je vysoko odporúčaný.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me