PureVPN

 • stanovenie ceny

  z $ 2,88
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • Android

  • linux

  • iOS
 • odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

ProPrivacy.com skóre
9.5 z 10

zhrnutie

PureVPN je sieť VPN založená v Hongkongu, ktorá sa vyznačuje veľkým počtom umiestnení serverov. Nedávno tiež neprišiel žiadny protokol, čo je skvelé pre ochranu súkromia. Zoznam funkcií PureVPN je rozsiahly a bude spokojný aj pre tých najnáročnejších používateľov VPN. Odblokuje tiež takmer všetky streamingové služby, ku ktorým by ste mohli dúfať.

Rýchle štatistiky

 • krajiny
  141
 • Súčasné spojenia
  5
 • jurisdikcie
  Hong Kong
 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  77,37 Mbps

cena

24 mesiacov

2-ročná zľava so zľavou 74%!

74% zľava


$ 2,88
za mesiac

1 mesiac

$ 10,95
za mesiac

Ako je obvyklé, cenové úrovne PureVPN sa vzťahujú iba na to, ako dlho si kúpite predplatné. Všetci zákazníci majú prístup ku všetkým funkciám PureVPN. Je potrebné povedať, že mesačný plán je trochu drahý, ale mesačné náklady, ak si kúpite ročné predplatné alebo dlhšie, sú úplne lacné!

K dispozícii je 31-dňová záruka vrátenia peňazí (7 dní, ak ste si zakúpili iba jednomesačné predplatné). Ak si však neželáte pokračovať v odbere, nezabudnite to včas zrušiť. PureVPN má povesť prísnej náhrady. Bezpečnejšou možnosťou je zaplatiť 2,50 USD za trojdňovú skúšobnú verziu.

PureVPN prijíma platby prostredníctvom kreditnej / debetnej karty, PayPal, AliPay a CashU. Potenciálne anonymná platba je možná prostredníctvom darčekových kariet alebo rôznych kryptomien spracovaných poskytovateľom platieb tretích strán so sídlom v USA..

Ako však diskutujeme neskôr, PureVPN nie je dobrá voľba pre tých, ktorí potrebujú veľké súkromie. Výhody anonymného platenia za PurePN sú preto do istej miery obmedzené. Je tiež potrebné poznamenať, že platba pomocou potenciálne anonymných metód je nevratná.

Podporované platobné platformy


Visa / MasterCard


Amex


kryptomena

Vlastnosti

torrenting
krajiny 141
Súčasné spojenia 5
Podpora smerovača
Holé kovové alebo virtuálne servery Holý kov
Preposielanie portov
Výber portu
Podporované smerovače DD-WRT, Asus, Linksys, paradajka, TP-Link,, Belkin, pfsense, Sabai Buffalo, Sabai a ďalšie
Celkový počet serverov 2000

PureVPN jasne označuje, ktoré miesta sú virtuálne, t. J. Nemajú tam fyzický server, ale ktoré sú spoofed pomocou efektívneho inteligentného smerovania DNS. Pre väčšinu používateľov bude úplne irelevantné, či používajú virtuálne miesto.

V miestach, kde sa používajú fyzické servery, sa jedná o holé kovové servery s jediným nájmom. Je to dobré, pretože holé kovové servery sú oveľa bezpečnejšie ako inštancie softvéru VPS hostené na zdieľaných serveroch.

Zabezpečenie siete PureVPN WiFi

Táto šikovná funkcia automaticky zistí, keď sa pripájate k nerozpoznanej sieti Wi-Fi ponúkajúcej zabezpečenie pripojenia pripojením VPN. Je to vynikajúci spôsob, ako zaistiť, že nikdy nebudete surfovať po internete na nezabezpečenom WiFi hotspote bez ochrany, ktorú VPN poskytuje..

Vyhradené adresy IP

Jednou z najväčších silných stránok PureVPN je, že odblokuje takmer všetky streamingové služby, ktoré ľudstvo pozná. Patria sem služby, ako sú BBC iPlayer a Netflix, ktoré presahujú rozsahy IP, o ktorých je známe, že patria spoločnostiam VPN.

PureVPN to môže urobiť, pretože (trochu mätúce) ponúka dva druhy „vyhradenej adresy IP“. Prvým druhom sú dočasné adresy IP vytvorené na prístup k určitej udalosti alebo službe online streamingu. Sú teda „oddaní“ tomu alebo službám, ale zdieľajú ich mnohí používatelia.

Ak zistíte, že služba blokovaná používateľom VPN, jednoducho kontaktujte podporu PureVPN 24/7 Live Chat a budú vám takmer určite schopní poskytnúť IP adresu servera, ktorá funguje.

Okrem tohto druhu „vyhradenej adresy IP“ si spoločnosť PureVPN prenajíma tradičnejší druh vyhradenej adresy IP za 1,99 dolárov mesačne. Toto sú adresy IP pre jedného používateľa, ktoré sú jedinečné pre váš účet.

Tieto jedinečné osobné adresy IP sú tiež dobré na obchádzanie blokov, ktoré sa zameriavajú na známe rozsahy adries IP VPN. Okrem toho sú užitočné pre ľudí, ktorí prevádzkujú napríklad herné servery alebo chcú mať prístup k prostriedkom LAN, ktoré vyžadujú pripojenie na pevnú statickú IP adresu..

Pokročilé presmerovanie portov

Rovnako ako väčšina moderných služieb VPN, PureVPN ponúka bránu firewall NAT, ktorá zabraňuje nevyžiadaným prichádzajúcim pripojeniam. Problém s bránami NAT spočíva v tom, že sú dobré z hľadiska zabezpečenia, ale sú niečo menej ako v prípade, ak podobne ako P2P torrent-hlavy skutočne chcete nevyžiadané prichádzajúce pripojenia, aby sa lepšie uľahčilo zdieľanie súborov..

Port forwarding rieši tento problém tým, že umožňuje používateľom otvárať diery (porty) v bráne NAT, cez ktoré môžu prichádzajúce spojenia prechádzať. Táto funkcia je užitočná pre každého, kto chce pristupovať k zdrojom, ako sú tlačiarne, jednotky LAN a hry alebo mediálne servery, ktoré sú za sieťou VPN, okrem torrentov..

Úplnú diskusiu o tejto funkcii vrátane potenciálnych problémov nájdete v našom Konečnom sprievodcovi presmerovaním portov VPN.

Je však potrebné poznamenať, že presmerovanie portov nefunguje, ak sa používajú zdieľané IP (NAT Network).

Odblokuje PureVPN Netflix?

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Netflix
iPlayer
Amazon Prime
Hulu

Okrem našich testovacích služieb Netflix a BB iPlayer, PureVPN odblokuje Amazon Prime, Hulu a mnoho ďalších. PureVPN je vďaka použitiu vyhradených IP (obidvoch druhov) skutočne jednou z najlepších VPN služieb na trhu na odblokovanie streamovacích služieb a prístup k obmedzeným športovým udalostiam. PureVPN tiež odblokuje videá YouTube, ktoré sú obmedzené vo vašom regióne.

Rýchlosť a výkon

Nižšie je uvedený živý graf ukazujúci aktuálne rýchlosti PureVPN v našich prebiehajúcich pokročilých testoch rýchlosti.

Je potrebné poznamenať, že sme za posledný rok zaznamenali výrazný pokles v celkovej rýchlosti PureVPN. Priemerná rýchlosť za minulý rok je úctyhodných 29 Mbits / s, ale za posledný mesiac sme zaznamenali v priemere iba 9,1 Mbits / s.

Toto nám však nehovorí celý príbeh, pretože maximálna rýchlosť za posledný mesiac bola veľmi slušná 232,8 Mbits / s. To znamená, že pokiaľ sa pripájate k serveru v okolí, pravdepodobne budete mať pri používaní PureVPN vynikajúci výkon..

Časy vyhľadávania DNS sú trochu ohromujúce (priemer 0,52 sekundy a maximum 6,97 sekundy) a používatelia PureVPN trpia najdlhšou priemernou dobou čakania v našich knihách, keď sa pripájajú k službe. Stále je to však len 14,1 sekundy.

Únikové testy

Testy úniku IP sme vykonali pomocou nástroja s otvoreným zdrojom ipleak.net. Všetky testy sa vykonali na čerstvom virtuálnom stroji s nainštalovaným iba prehliadačom, ktorý podporuje WebRTC. Pre každý test sme tento prehliadač nastavili do súkromného / anonymného režimu, aby sme predišli mätúcim výsledkom pri ukladaní do vyrovnávacej pamäte.

V systéme Windows sme nezistili žiadne problémy, ale klient MacOS unikol z našej adresy IPv6 prostredníctvom bežných DNS aj WebRTC.

Keď sme deaktivovali protokol IPv6, nezistili sa žiadne úniky protokolu IPR4 WebRTC. Majitelia počítačov Mac s pripojením IPv6 by preto mali byť v poriadku, stačí manuálne zakázať protokol IPv6 v macOS. Ak chcete mať istotu, odporúčame vám tiež zakázať WebRTC vo vašom prehliadači.

Pri používaní doplnkov proxy prehliadača neboli zistené žiadne úniky IP, je však potrebné poznamenať, že funkcia „Zabrániť úniku WebRTC“ doplnkov zabraňuje únikom WebRTC iba pre svoje vlastné pripojenia proxy. Nezabráni to únikom WebRTC pri používaní VPN.

Momentálne nedokážeme testovať úniky IPv6 v systéme Android, ale nezistili sme žiadne úniky IPv4 akéhokoľvek druhu.

Dátové limity
Limity šírky pásma
Bol zistený únik WebRTC?
SpeedTest Proprivacy.com (priemer) 77,37
SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) 252,3

Jednoduchosť použitia

PureVPN ponúka aplikácie VPN pre Windows, MacOS a Android. Okrem bežného systému Android ponúka PureVPN aj vlastné aplikácie pre Amazon Firestick a Android TV. PureVPN má tiež rozšírenia prehliadača pre Chrome a Firefox a vlastný applet pre Kodi a DD-WRT. uf!

K dispozícii je nová aplikácia OpenVPN Linux, aj keď je to iba príkazový riadok. Aplikácia iPhone VPN nie je v čase písania tejto recenzie k dispozícii, ale prechádza kontrolou z App Store.

K dispozícii sú dobré príručky pre manuálne nastavenie, ktoré dokážu zmariť kombináciu platforiem a protokolov VPN. Patria sem iOS, Linux (veľa vzdialení) a rôzne smerovače.

kompatibilita

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

windows
MacOS
Android
linux
iOS
Windows telefón

Klient systému Windows

Klient Windows má počas inštalácie pomerne roztomilú animáciu. Po inštalácii vyzerá inteligentne a je vybavený užitočnými funkciami.

Purevpn Windows klienta

Najprv sa vás pýtame, ktorý režim chcete použiť: stream, sloboda internetu, bezpečnosť / súkromie atď. PureVPN nevysvetľuje podrobne, aký rozdiel každý režim spôsobuje v nastavení pripojenia, takže predpokladáme, že sú správne optimalizované pre inzerované úlohy.

Windows Purevpn výber klienta režimu

VPN Hotspot využíva vstavanú funkciu Hotspot systému Windows 10, ktorá umožňuje iným zariadeniam pripojenie cez Windows k internetu a zároveň využíva ochranu VPN. Toto je určite skvelé, ale je k dispozícii iba pre používateľov Windows 10 a iba ak máte rozhranie WiFi, ktoré je kompatibilné s funkciou Windows Hotspot (mnohí nie sú).

S potešením konštatujeme, že funkcie, ktoré boli k dispozícii bežným používateľom, sú teraz tam, kam patria - v verzii Beta a dostupné iba pre dobrovoľné morčatá. To zahŕňa rozdelenie tunelov a „závažnosť“ (blokovanie reklám a funkcia bezpečného vyhľadávania, ktorá odfiltruje explicitné výsledky z výberu populárnych vyhľadávacích nástrojov).

Klient Windows štandardne používa protokol IKEv2 VPN. Toto je čoraz populárnejšia voľba, pretože hoci nie je testovaný spôsobom OpenVPN, IKEv2 je všeobecne považovaný za bezpečný a nepochybne rýchlejší ako OpenVPN..

Je dobré vidieť, že ochrana proti úniku IPv6 je v predvolenom nastavení povolená, aj keď prepínač zabíjania na báze brány firewall nie je povolený. Toto je lepší druh prepínača zabíjania, pretože bráni akejkoľvek prevádzke vstupujúcej alebo vystupujúcej z vášho počítača mimo tunela VPN. Prežila aj simulované zlyhanie softvéru, a preto používa steny Firewallu na úrovni systému. Opäť je to dobré.

Rovnako ako väčšina služieb VPN, PureVPN ponúka zdieľané IP adresy. Na rozdiel od väčšiny služieb VPN je táto funkcia voliteľná. Výhoda ochrany osobných údajov získate iba použitím zdieľaných IP adries s povolenou možnosťou siete NAT. Non-NAT-užívatelia majú priradenú jedinečnú IP adresu.

Preto je dôležité si uvedomiť, že v predvolenom nastavení softvér spoločnosti PureVPN vyberie pripojenia NAT alebo non-NAT na základe dostupnosti. Ak chcete používať zdieľané adresy IP, musíte v rozšírených nastaveniach klienta zadať typ siete NAT.

Ďalšie platformy

Aplikácia Mac sa zdá takmer identická s aplikáciou Windows takmer vo všetkých smeroch. Jedna z vecí, ktorú nemá, je ochrana pred únikom protokolu IPv6, takže v systéme MacOS bude potrebné protokol IPv6 zakázať manuálne. Zdá sa, že bráni únikom WebRTC IPv4, ale opäť neblokuje úniky WebRTC IPv6.

Klient Mac v súčasnosti nepodporuje IKEv2. V predvolenom nastavení používa protokol SSTP VPN, ale môže sa zmeniť na OpenVPN (UDP alebo TCP). Pretože štandardne používa zabudovaného VPN klienta so systémom MacOS, VPN zostane na svojom mieste, aj keď zlyhá klient PureVPN..

Aplikácia pre Android obsahuje ešte viac funkcií ako aplikácie pre počítače. Poskytuje presmerovanie portov, zabíjací prepínač a „zabezpečenú WiFi“. Podporované sú iba protokoly VPN: OpenVPN (UDP alebo TCP) a IKEv2, ale keďže ide o jediné protokoly VPN, ktoré by ste mali v týchto dňoch používať, skutočne to nie je problém.

Príkazový riadok OpenVPN pre Linux funguje dobre, ale je skôr základný. Okrem toho, že je predkonfigurovaný pre PureVPN, nevidíme žiadnu výhodu jeho použitia oproti bežnému klientovi s príkazovým riadkom OpenVPN..

Príkazový riadok PureVPN OpenVPN

Doplnky prehliadača

Doplnky prehliadača proxy sú k dispozícii pre Firefox a Chrome. Sú užitočné pre rýchle spoofing vašej polohy, ale neposkytujú žiadne výhody zabezpečenia ani ochrany súkromia, pretože proxy pripojenia nie sú šifrované.

purevpn pre Windows pripojiť

Zákaznícky servis

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Garancia vrátenia peňazí
24-hodinová podpora
Live chat
Skúška zadarmo žiadny Áno - 3 dni žiadny
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 31 30 30

Náš audit zákazníckych cien v roku 2020 bol pre spoločnosť PureVPN vo všeobecnosti veľmi priaznivý. Jej nepretržitý chatový personál je oboznámený s väčšinou vecí, ktoré očakávame, že pracovníci technickej podpory budú o nich informovaní, a boli radi, že otázky týkajúce sa ďalších technických záležitostí odovzdajú správnemu oddeleniu, aby im neskôr zaslali e-mailovú odpoveď..

Tieto e-mailové odpovede boli vo všeobecnosti rýchle a dobre zodpovedali naše otázky. Jediným problémom bolo, že sme nedostali žiadnu odpoveď na jednu z našich ťažších otázok.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Garancia vrátenia peňazí
24-hodinová podpora
Live chat
Skúška zadarmo žiadny Áno - 3 dni žiadny
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 31 30 30

jurisdikcie

PureVPN sídli v Hongkongu, ktorý napriek tomu, že ho riadi Čína, má niektoré z naj slobodnejších a necenzurovaných prístupov na internet na svete.

protokoly

Poskytovatelia VPN v Hongkongu nemusia viesť žiadnu formu protokolov. Donedávna PureVPN vlastne viedla rozsiahle denníky pripojenia, ktoré sa používali na pomoc FBI, aby pomohli zachytiť jedného z jeho používateľov. To sa však teraz zmenilo. PureVPN aktualizoval svoje zásady ochrany osobných údajov a teraz je oficiálne VPN bez protokolov.

Na pomoc s technickou pomocou, riešením problémov s pripojením a prekonaním problémov špecifických pre región je potrebná „minimálna množina údajov“, ale IP adresa, z ktorej sa pripájate, IP VPN servera, ku ktorému sa pripájate, a časová pečiatka keď sa pripojíte, neuchovajú sa.

Tento krok veľmi vítame.

Protokoly šifrovania

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPSec
SSTP

Na klientovi rôzne režimy pravdepodobne používajú rôzne protokoly, aj keď sa zdá, že predvolené sú IKEv2 a SSTP. Pri používaní OpenVPN používa PureVPN nasledujúce nastavenia:

Dátový kanál: šifra AES-256-CBC s autentifikáciou hash HMAC SHA1.

Riadiaci kanál: šifra AES-256-CBC s šifrovaním handshake RSA-2048 a overením hash HMAC SHA384. Perfektné tajomstvo vpred je zabezpečené prostredníctvom výmeny kľúčov Diffie-Hellman (DHE), aj keď nepoznáme dĺžku kľúča.

Toto je zabezpečené nastavenie, ktoré zodpovedá alebo prekračuje naše minimálne odporúčania vo všetkých bodoch. Ďalšie podrobnosti nájdete v Sprievodcovi šifrovaním VPN.

Ostatné veci

Ako už bolo uvedené, PureVPN používa iba holé kovové servery. Využíva „virtuálne umiestnenia“, ale tieto sú umiestnené na serveroch priamo pod kontrolou PureVPN, a preto nepredstavujú bezpečnostnú hrozbu. S potešením tiež konštatujeme, že PureVPN teraz spracováva všetky požiadavky DNS pomocou interných serverov DNS, aby sa zabezpečilo maximálne súkromie.

Nie je to tak dobré, že web PureVPN používa na svojej webovej stránke množstvo sledovačov narušujúcich súkromie vrátane analýzy Google. Tieto však nemajú vplyv na súkromie vašich relácií prehliadania VPN.

Všetky aplikácie PureVPN ponúkajú OpenVPN cez TCP, ktoré predpokladáme, že používajú port 443. To môže byť účinné pri porážke VPN blokov, ale je ľahké ho poraziť pomocou sofistikovanejších cenzúrnych opatrení. PureVPN neponúka žiadne ďalšie technológie zahmlievania VPN.

Záverečné myšlienky

Hlavnou vecou tejto veľmi dobre vybavenej služby VPN boli rozsiahle protokoly o pripojení, ktoré uchovávala. Teraz, keď prestal viesť protokoly, ktoré môžu ohroziť súkromie jeho používateľov, sa PureVPN dá ľahko odporučiť.

Najmä PureVPN je jednou z najlepších možností na trhu, pretože je veľmi účinná pri odblokovaní takmer všetkého. Používatelia počítačov Mac by však mali byť opatrní, aby vo svojich systémoch zakázali protokol IPv6 (a pravdepodobne aj WebRTC vo svojich prehľadávačoch)..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me