Psiphon


ProPrivacy.com skóre
6 z 10

zhrnutie

Čo je to Psiphon?

Psiphon je bezplatný a otvorený zdrojový nástroj proti cenzúre. Je určený na to, aby umožnil ľuďom žijúcim v reštriktívnych krajinách slobodný prístup na otvorený internet. Ako uvidíme v tomto prehľade Psiphon, spoločnosť Psiphon to dosahuje pomocou kombinácie technológií Virtual Private Network (VPN) a Secure Shell (SSH). To znamená, že ak jedna možnosť nefunguje, druhá by mohla.

Rýchlosť a výkon

Všetky testy sa uskutočnili na mojom optickom pripojení Virgin Media UK. Pri pripájaní cez VPN nie je možné zvoliť severné miesto - Psiphon pre mňa vybral Indiu.

Pri používaní Psiphon neočakávajte vysoké rýchlosti. V predvolenom režime Windows SSH boli rýchlosti sťahovania v priemere iba 133 kbps. Rýchlosti boli trochu použiteľnejšie v režime VPN, aj keď server VPN bol umiestnený veľmi ďaleko odo mňa.

Aplikácia pre Android fungovala omnoho bližšie ako sľúbené 2 Mbps a aplikácia Pro dokonca mierne prekročila dodané ceny za 5 Mbps, za ktoré som zaplatila.

Únikové testy

Pri aplikácii systému Windows v režime SSH alebo VPN alebo pri používaní aplikácie pre Android som nezistil žiadne úniky adries IP. Tu vidíme výsledky testov VPN. Sú to servery Google DNS spoločnosti Google, ale požiadavky servera DNS sú zabezpečené serverom Psiphon, takže nehrozí žiadne riziko ochrany osobných údajov.

Upozorňujeme, že IP adresy RFC na súkromné ​​použitie sú iba miestne adresy IP. Nemôžu sa použiť na identifikáciu jednotlivca, a preto nepredstavujú únik IP. Môj poskytovateľ internetových služieb (Virgin Media UK), žiaľ, nepodporuje pripojenie k protokolu IPv6 (Internet Protocol verzie 6), takže teraz nemôžem testovať úniky IPv6. Toto je situácia, ktorá by sa mala v blízkej budúcnosti zmeniť.

Plány tvorby cien

1 mesiac

$ 0.00
za mesiac

Verzia systému Psiphon pre Windows je bezplatná. Je tiež možné zadarmo „nabiť“ aplikácie pre Android a iPhone VPN.

V krajinách, ktoré to nezakazujú, si môžete tiež stiahnuť Psiphon pre svoje zariadenie Android z Obchodu Google Play. To je však miesto, kde sa veci začínajú komplikovať ...

Základná aplikácia Psiphon z Obchodu Play je rovnaká ako aplikácia, ktorú si môžete stiahnuť z webu, okrem toho, že zobrazuje niektoré reklamy. Šírka pásma vo všetkých bezplatných verziách služby Psiphon je obmedzená na 2 Mbps.

K dispozícii je tiež aplikácia Psiphon Pro, ktorá zobrazuje ešte výraznejšie reklamy. Tieto je možné za poplatok odstrániť a zvýšiť rýchlosť 2 Mb / s. Poplatok za „maximálnu rýchlosť“ stojí 4,99 GBP za sedemdňový lístok alebo 9,99 GBP mesačne. „Vysokorýchlostné“ predplatné stojí 4,99 GBP mesačne.

Jediné miesto, kde môžem nájsť tieto ceny, je aplikácia, takže sa môžu líšiť v závislosti od regiónu. Znepokojivo pre britských používateľov, aplikácie predávané za 9,99 GBP vo Veľkej Británii sa často predávajú za 9,99 USD v USA. Neviem však, či je to tak v tomto prípade.

Všetky predplatné sa dodáva s 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou. Pred skončením skúšobného obdobia jednoducho zrušte nákup v Obchode Play a spoločnosť Psiphon vám nebude účtovať poplatky.

Plán „maximálna rýchlosť“ zvyšuje váš rýchlostný limit na 5 Mbps. Nie som si istý, do akej miery „vysoká rýchlosť“ zvyšuje vašu rýchlosť.

Jednoduchosť použitia

Ak si chcete zadarmo stiahnuť aplikáciu Windows, jednoducho navštívte webovú stránku Psiphon. Z webových stránok si môžete tiež stiahnuť aplikácie pre Android a iOS pripravené na bočné načítanie. Na tento účel nie je potrebná žiadna registrácia.

Ľudia v krajinách, ktoré cenzurujú prístup na webovú stránku Psiphon, môžu odosielať e-maily [Email protected] požiadať o zaslanie aplikácií e-mailom.

Z obchodu Google Play je tiež možné stiahnuť základnú aplikáciu Psiphon Android VPN (s pridanými reklamami) alebo aplikáciu Psiphon Pro. Táto možnosť však nie je k dispozícii vo všetkých krajinách.

Klient systému Windows typu Psiphon

Aplikácia Windows VPN funguje na Windows XP alebo novšom.

Funkcia rozdeleného tunela vám umožňuje oslobodiť webové stránky vo vašej krajine od šifrovaného tunela Psiphon. Môže to byť užitočné, pretože webové stránky sa vo svojej krajine zvyčajne necenzurujú.

Ak nefunguje bežný režim SSH, môže byť režim VPN L2TP / IPsec. Upozorňujeme, že režim VPN vynúti všetku vašu internetovú komunikáciu cez tunel VPN, zatiaľ čo bežný režim SSH ovplyvňuje iba programy, ktoré používajú miestne nastavenia HTTP a Socket Secure (SOCKS) v systéme Windows (napríklad prehliadač)..

Môžete nechať klienta, aby pre vás automaticky vybral „najrýchlejšiu“ krajinu, alebo z tohto zoznamu vyberte server v krajine. Upozorňujeme, že výber oblasti funguje iba pre pripojenia SSH, nie pre pripojenia VPN.

Aplikácia je k dispozícii v mnohých rôznych jazykoch. Vďaka tomu je prístupný čo najväčšiemu počtu ľudí, ktorí požadujú prístup na otvorený internet.

Celkovo vzaté, novo prepracovaný klient Windows vyzerá dobre a ľahko sa používa. Jedným z mierne nepríjemných problémov je však to, že pri každom pripojení k službe Psiphon sa v prehliadači otvorí stránka správ alebo blogu „Psiphon Today“..

Aplikácia Psiphon pre Android (zadarmo)

Aplikácia pre Android funguje iba v režime SSH. Automaticky vyberie servery pre vás.

Ak ste stiahli súbor APK na účely bočného načítania, nezobrazia sa žiadne reklamy. Ak ste si aplikáciu stiahli z Obchodu Play, v priestore obsadenom logom Psiphon v hornej časti obrazovky sa zobrazia niektoré pomerne diskrétne reklamy..

Využitie šírky pásma môžete skontrolovať v časti Štatistika. To môže byť užitočné najmä v krajinách, kde sú dáta mobilného internetu drahé.

Psiphon bude spravidla iba prehliadač proxy, ale so systémom Android 4.0 alebo novším je možné server proxy proxy celého zariadenia. V tomto režime funguje program Psiphon veľmi podobne ako úplná sieť VPN.

Psiphon Pro pre Android

Verzia aplikácie Pro je veľmi podobná bezplatnej verzii. Umožňuje vám podporovať vývojárov prijímaním reklám alebo inováciou na rýchlejšiu službu prostredníctvom nákupov v aplikácii.

Reklamy sú dosť rušivé. Okrem výraznejších reklám na hlavnej obrazovke sa vám pri každom pripojení k serveru Psiphon zobrazí videoreklama a váš prehliadač načíta novinky / blogovú stránku Psiphon..

V zásade, ak používate verziu Pro tejto aplikácie, budete chcieť čo najskôr prejsť na platené predplatné!

Keď platíte za predplatné, reklamy zmiznú a vaša šírka pásma sa zvýši. Plán „maximálna rýchlosť“ aktualizuje váš rýchlostný limit z 2 Mbps na 5 Mbps

Verzia Pro vám dáva možnosť proxy celého vášho zariadenia alebo iba vlastného prehliadača Psiphon, ktorý je dodávaný s aplikáciou.

Ďalšie platformy

Psiphon je k dispozícii pre systémy Windows, Android a iOS. Psiphon Pro je momentálne k dispozícii iba pre Android. Neskúšal som to, ale predpokladám, že aplikácia pre systém iOS je podobná aplikácii Sidelaoded pre Android. Bohužiaľ Psiphon neponúka verziu aplikácie pre používateľov počítačov Mac. Ak ste používateľom počítačov Mac, pozrite si našu najlepšiu zoznam VPN pre počítače Mac..

Zákaznícky servis

Webová stránka je pomerne základná a je zameraná na stránku sťahovania. Pre aplikácie pre Android a Windows je k dispozícii slušná používateľská príručka.

K dispozícii je tiež zdĺhavý FAQ, ktorý odpovedá na väčšinu otázok, ktoré som mal. Obsahuje tiež pokyny o tom, ako preniesť Psiphon na zariadenia so systémom Android a iOS, spolu so základným sprievodcom riešením problémov.

Webová stránka je k dispozícii v pôsobivých 24 jazykoch.

Podpora Psiphon

Pokiaľ ide o podporu, s výnimkou zdrojov dostupných na webových stránkach ste do značnej miery sami. K dispozícii je e-mailová adresa ([chránená e-mailom]), ale keď som sa prostredníctvom nej pokúsil kontaktovať pomocou služby Psiphon, dostala som už konzervovanú odpoveď:

„Každý deň dostávame veľa správ a nemusíme byť schopní na každú správu odpovedať individuálne.“

Aj keď sa to zdá vhodné pre bezplatné aplikácie, cítim, že ľudia, ktorí za aplikáciu Pisphon Pro Android zaplatia mesačne až 9,99 GBP, si zaslúžia lepšiu podporu ako táto.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

zabezpečenia

V predvolenom nastavení Psiphon používa SSH na zabezpečenie bezpečného pripojenia k svojim serverom. Je to dostatočne bezpečné na to, aby ste sa vyhli väčšine foriem cenzúry. Organizácie ako NSA a CIA sú však známe tým, že majú nástroje, ktoré dokážu dešifrovať SSH, čo im umožňuje prečítať obsah relácií SSH..

Pre pripojenia VPN používa protokol Psiphon protokol VPN L2TP / IPsec. Napriek niektorým prevažne teoretickým otázkam sa to vo všeobecnosti považuje za bezpečné. Webové stránky Psiphon nevysvetľujú, ktorá šifra alebo dĺžka kľúča sa používa na zabezpečenie údajov, ale čokoľvek, čo sa použije, bude v poriadku iba na obídenie cenzúry..

Webová stránka Psiphon poskytuje kryptografické hashe SHA1 pre svoje aplikácie pre Windows a pre Android s bočným zaťažením. Toto je relatívne slabá forma integrity údajov v porovnaní s digitálnymi podpismi PGP, ale mala by poskytovať určitú istotu, že so stiahnutými súbormi nebolo manipulované..

Program Psiphon automaticky zmení nastavenia systému Windows Domain Name System (DNS) tak, aby ukazoval na bielu listinu preverených serverov DNS. To by malo zaistiť, aby ste počas používania služby Psiphon neutrpeli únik DNS.

súkromia

Ako už bolo uvedené, spoločnosť Psiphon si neuplatňuje žiadne nároky týkajúce sa ochrany vášho súkromia. Poskytuje sa iba ako nástroj proti cenzúre.

„Psiphon je navrhnutý tak, aby vám poskytoval otvorený prístup k online obsahu. Psiphon nezvyšuje vaše súkromie online a nemal by sa považovať za nástroj zabezpečenia online. “

Pôvodne ju vyvinula skupina digitálnych aktivistov Citizen Lab na University of Toronto v Kanade. Od roku 2007 však spoločnosť Psiphon Inc. pôsobí ako nezávislá obchodná spoločnosť. Stále príležitostne spolupracuje s Citizen Lab na výskumných projektoch a získala finančné prostriedky od Európskeho parlamentu a programu Internet Freedom Ministerstva zahraničných vecí USA..

Spoločnosť Psiphon má sídlo v Kanade a podlieha kanadským a Ontáriovým zákonom o ochrane súkromia. Kanada je aktívnym členom špionážnej aliancie piatich očí pod vedením NSA.

Samotný softvér Psiphon zostáva otvoreným zdrojom.

Protokoly šifrovania

protokoly

„Servery Psiphon nezískavajú adresy IP používateľov počas bežnej prevádzky. Psiphon nevyžaduje používateľské účty, takže v predvolenom nastavení neexistuje žiadna zbierka e-mailových adries, používateľských mien alebo hesiel..

"Protokoly udalostí zahŕňajú časové pečiatky, kódy regiónov (krajiny a mestá) a neidentifikujúce atribúty vrátane ID sponzora (určeného podľa toho, ktoré budovanie klienta Psiphon sa používa), verzie klienta a typu protokolu. Pred zaznamenaním sú zobrazenia stránky agregované podľa času a / alebo relácie. “

Spoločnosť Psiphon zdieľa so svojimi obchodnými partnermi agregované informácie získané z denníkov prístupu spoločnosti Amazon S3 a iných zdrojov. Ako hovorím, so Psiphonom zaobchádzajte iba ako s nástrojom proti cenzúre - nie ako s nástrojom na ochranu súkromia. Podrobný popis toho, čo Psiphon zaznamenáva a zdieľa, nájdete v jeho pravidlách ochrany osobných údajov. To na jeho kredit veľmi jasne vysvetľuje situáciu.

Funkcie VPN siete Psiphon

Psiphon je aplikácia určená na obchádzanie obmedzení cenzúry v reštriktívnych krajinách. Technológie, ktoré používa, môžu zo svojej podstaty poskytovať určitú ochranu pred vládnymi alebo poskytovateľmi internetových služieb (ISP), pokiaľ ide o dohľad nad vašimi internetovými údajmi..

Vývojári spoločnosti Psiphon veľmi radi zdôrazňujú, že ochrana pred sledovaním nie je účelom tejto aplikácie. Pokiaľ ide o jeho účinnosť, nedávajú žiadne sľuby. Je to prostriedok proti cenzúre a mali by ste ho považovať iba za taký.

Psiphon ako tunel SSH

Spoločnosť Psiphon Inc. prevádzkuje sieť serverov po celom svete. V predvolenom nastavení sa aplikácia pripája k jednému z nich pomocou šifrovaného pripojenia Secure Shell (SSH) s potlačením handshake..

Servery SSH sú v mnohých ohľadoch podobné štandardným serverom HTTPS (HTTP over SSL / TLS). Rýchly a pomerne jednoduchý prehľad o hlavných rozdieloch medzi SSH a Secure Sockets Layer (SSL) nájdete tu.

Zaťaženie handshake

Spojenia SSL protokolu Psiphon používajú zmätok handshake. Cieľom je skryť skutočnosť, že sa snažíte vyhnúť obmedzeniam cenzúry.

„Handshake zahmlievanie posilňuje počiatočné podanie SSH proti systémom, ktoré identifikujú alebo klasifikujú rôzne sieťové protokoly skúmaním statických podpisov prenášaných údajov.“

Tu je k dispozícii dokument white paper s podrobnosťami o tom, ako funguje Psifhonov zmätok ruky.

Psiphon ako VPN

Vo Windows je tiež možné pripojiť sa k serverom Psiphon pomocou protokolu VPN vrstvy 2 (Tunneling Protocol) L2TP / Internet Protocol (IPsec). Poskytuje sa ako možnosť zálohovania v prípade, že sú pripojenia SSH blokované. Nie je k dispozícii pre mobilných používateľov.

Prečítajte si, čo je server proxy? Ďalšie informácie o serveroch proxy a diskusia o rozdieloch medzi servermi proxy a VPN.

Záverečné myšlienky

Psiphon má, samozrejme, vážne obmedzenia. Najpozoruhodnejšie z nich je, že je veľmi pomalé. Dokonca aj zaplatenie predplatného „maximálnej rýchlosti“ v aplikácii Pro vás zabezpečí rýchlosť sťahovania iba okolo 6 Mb / s.

To však postráda zmysel. Psiphon je bezplatný nástroj proti cenzúre, ktorý funguje. Podľa množstva komentárov, ktoré dostávame, sa mnohým ľuďom v reštriktívnych krajinách zdá veľmi užitočné.

Jedným z problémov, ktorý sa často objavuje, sú používatelia, ktorí nás žiadajú o pomoc (ktorú nemôžeme poskytnúť). Dôvodom je skutočnosť, že spoločnosť Psiphon Inc. samotná neposkytuje žiadnu podporu. Vzhľadom na to, že Psiphon je veľmi populárny, je neprimerané a nereálne očakávať, že spoločnosť bude podporovať to, čo je v podstate bezplatný produkt..

Ak žijete v reštriktívnej krajine a nemôžete si dovoliť alebo nemôžete získať prístup k bežnej službe VPN, navrhol by som vyskúšať Tor skôr ako uviaza Psiphon. Tor poskytuje väčšiu anonymitu, je rýchlejší a podporuje aktívnu komunitu nadšencov, ktorí chcú ponúknuť pomoc tým, ktorí to potrebujú..

Ak je Tor zablokovaný, Psiphon môže byť tým správnym riešením, ktoré potrebujete.

Ak nie ste obmedzení a môžete si dovoliť slušnú sieť VPN (ktorá môže stáť len 2,75 dolárov mesačne), dôrazne vám odporúčame navštíviť našu stránku Najlepšie služby VPN a získať rýchlu a bezpečnú sieť VPN na zlepšenie súkromia a slobody internetu..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me