OneVPN

 • stanovenie ceny

  z $ 4,99
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
4 z 10

zhrnutie

OneVPN je mimoriadne základná služba, ktorá vykazuje určité znaky sľubu do budúcnosti. Je to bezkonzistentná VPN založená na Hongkongu, ktorá poskytuje dostatočne rýchle pripojenia na streamovanie. To znamená, že má solídny základ, na ktorom sa dá stavať - ​​ale v súčasnom stave je, bohužiaľ, príliš drahé. Žiaľ, nemohol som potvrdiť implementáciu jeho šifrovania. Okrem toho sa vyskytli úniky DNS, čo znamená, že túto VPN nemôžem považovať za dobrú na ochranu osobných údajov.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  42 Mbps
 • jurisdikcie
  Hong Kong
 • Súčasné spojenia
  3
 • krajiny
  6

Vlastnosti

Na svojej webovej stránke OneVPN veľa ponúka ochranu pred malvérom, blokovanie reklám a bránu firewall NAT. Pokiaľ však môžem zistiť, počas používania služby neboli blokované žiadne reklamy. Okrem toho má VPN veľmi málo funkcií:

 • Servery v 59 krajinách
 • Vysoké rýchlosti streamovania
 • 3 súčasné pripojenia
 • Výber portu
 • Podpora 24/7 (vrátane podpory živého chatu a systému lístkov)

OneVPN ponúka dva servery „Netflix, založené“ v USA, ale tieto boli blokované spoločnosťou Netflix v mojich testoch. BBC iPlayer bol však prístupný pomocou britských serverov OneVPN.


Rýchlosť a výkon

Testy sa uskutočňovali na optickom pripojení 50 Mbs / 3 Mbps UK (pomocou adaptéra elektrického vedenia AC1200). OpenVPN testy sa uskutočňovali pomocou UDP (rýchlejšie, ale menej spoľahlivé ako TCP). Moje základné testy priniesli výsledky okolo 52 Mb / s. Server Spojeného kráľovstva sa daril veľmi dobre, čo mi viedlo priemernú rýchlosť 45 Mb / s. Americký server fungoval rovnako pôsobivo a znížil moje rýchlosti iba o 5 až 10 Mb / s (napriek tomu, že ide o ďalšie vzdialenosti). Rýchlosti nahrávania boli tiež pôsobivé a sotva sa zmenili s pripojením VPN aj bez pripojenia VPN.

Vlastný klient nerobí nič, aby zabránil únikom DNS alebo únikom WebRTC. Postupoval som však podľa krokov uvedených v článku databázy znalostí „Ako sa vyhnúť únikom DNS“. Zakázanie protokolu IPv6 samozrejme funguje, ale inak som po modifikácii konfiguračného súboru OpenVPN používaného klientom podľa pokynov pokračoval v úniku DNS. Toto do značnej miery ruší VPN z dôvodu ochrany súkromia.

Cena a plány

1 mesiac

$ 4,99
za mesiac

OneVPN účtuje 7,95 dolárov mesačne, so znížením o dlhodobejšie plány. Cena v prípade štvorročného plánu klesá iba na 1 dolár mesačne. Možnosť, ktorá je takmer podozrivo lacná. Všetky plány predplatného poskytujú prístup ku všetkým funkciám VPN.

K dispozícii je 7-dňová záruka vrátenia peňazí, ale stojí za to skontrolovať malú tlač. Ak chcete získať vrátenie platby, musíte uviesť dôvod žiadosti o vrátenie platby. Ešte horšie je, že refundácia nie je k dispozícii, ak ste použili viac ako 3 GB údajov.

Spotrebitelia môžu platiť za VPN so všetkými hlavnými kreditnými kartami, bitcoínmi (cez bitPay), PayPal, platobnými kartami, AliPay a darčekovými kartami..

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Bydlisko v Hongkongu je dobré pre ochranu súkromia, pretože nemá žiadne povinné zákony o uchovávaní údajov. Samozrejme, vždy existuje obava, že sa v Číne podarí vykonávať nejaký skrytý dohľad. Podľa pravidiel ochrany osobných údajov spoločnosť OneVPN tvrdí, že vedie nulové záznamy, čo je vynikajúce. To znamená, že sieť VPN možno považovať za dobrú na ochranu osobných údajov.

Odberatelia siete OneVPN využívajú množstvo protokolov: protokoly OpenVPN, L2TP a PPTP VPN. OneVPN tiež podporuje otvorený zdrojový protokol Cisco OpenConnect (CSTP). Toto je protokol VPN založený na SSL / TLS.

Ako vždy je potrebné skontrolovať implementačné štandardy OpenVPN: šifru AES-256 s handshake RSA-2048 a autentizáciu hash SHA 256. To je celkom dobré. Nepodarilo sa mi však zistiť, či OneVPN implementuje aj Perfect Forward Secrecy (efemérne kľúče). Tento „detail“ je dôležitý, pretože ak sa nepoužije PFS, použije sa rovnaký kľúč pri každom pripojení k serveru VPN. Tým sa pripojenie oveľa ľahšie hackuje.

Bohužiaľ nemám spôsob, ako zistiť, či je OpenVPN s OneVPN úplne bezpečný. Pridajte toto k únikom DNS, ktoré sa objavili v mojich testoch, a je takmer nemožné odporučiť túto VPN na ochranu osobných údajov.

Záverečné myšlienky

Ako ukazuje tento prehľad OneVPN, OneVPN je približne rovnako holý, ako dostáva služba VPN. Získate jednoduché pripojenie VPN, a to je všetko. Tvrdí, že ponúka dôležité funkcie, ako je ochrana proti úniku DNS a prepínač zabíjania prostredníctvom jeho sprievodcov, ale tieto jednoducho nefungujú.

V súčasnom stave je preto ťažké odporučiť OneVPN. To znamená, že nie všetko je zlé. OneVPN je poskytovateľom protokolov v Hongkongu a jeho výkon je vynikajúci. To v skutočnosti znamená, že OneVPN má silnú základňu, na ktorej bude v budúcnosti budovať a zlepšovať svoje služby. Preto by sa malo oplatiť dávať pozor.

Navštívte OneVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me