onedrive

Spoločnosť OneDrive, ktorá začala svoju činnosť spoločnosti SkyDrive už v roku 2007, sa v priebehu rokov značne rozrástla. Je to oprávnene jedna z troch najväčších cloudových služieb dostupných vďaka prepojeniu s Office 365 a stáva sa skutočným powerhouseom, ktorý umožňuje editáciu priamo z cloudu.

ProPrivacy.com skóre
7 z 10

zhrnutie

Bohatá množina funkcií a priaznivé ceny však nie sú všetko, pretože jej americká prevádzka vyvoláva značné obavy z ochrany súkromia, ktoré môžu niektorých používateľov odvrátiť..

záľuby

 • Prvých 5 GB úložného priestoru je zadarmo
 • mesačník & ročné ceny
 • Prezeranie offline & úpravy pomocou balíka Microsoft Office 365
 • Užívatelsky prívetivý
 • Podpora viacerých platforiem
 • Dvojfaktorová autentifikácia
 • Verzia súboru

nepáči

 • Nedostatok politiky nulových vedomostí
 • Closed-source
 • So sídlom v USA

stanovenie ceny & Dostupnosť

Z „veľkých troch“ stojí Microsoft pevne uprostred a je k dispozícii počiatočných 5 GB bezplatne. Dropbox ponúka najnižšie iba 2 GB, zatiaľ čo Disk Google ponúka dostatok 15 GB. Našťastie spoločnosť ponúka niekoľko prémiových plánov, ktoré zahŕňajú viac úložného priestoru.


Jednotlivci sa môžu rozhodnúť pre samostatný plán OneDrive za 1,99 dolárov mesačne, čím získajú prístup k 50 GB úložného priestoru, ale chýbajú mu v rade funkcií, ktoré sa stali základom služieb cloudového ukladania. Zahŕňajú odkazy na zdieľanie chránené heslom, automatickú ochranu ransomware, 30-dňové vytváranie verzií súborov, prezeranie v režime offline, viacstránkové skenovanie a kancelárske aplikácie pre stolné počítače. To je veľa, na čo si nemôžeme nechať ujsť, ale možno je to odôvodnené vzhľadom na bezprecedentnú cenu.

Ak vám ďalšie ozdoby znejú príťažlivo alebo ak chcete jednoducho 1 TB osobného úložiska, získate späť 6,99 dolárov mesačne alebo 69,99 dolárov ročne, ak chcete ušetriť nejaké peniaze vopred. Domáce plány obstarávajú šesť rôznych používateľov a ponúkajú 1 TB na osobu, ako aj bonusové výhody za 9,99 dolárov mesačne alebo 99,99 dolárov za celý rok. Tento plán prichádza s 60 bezplatnými minútami hovorov cez Skype mesačne, s prioritnou podporou od spoločnosti Microsoft a je možné ich bezplatne vyskúšať 1 mesiac zadarmo.

Vlastnosti

 • Prezeranie offline & editácia
 • prístupnosť
 • Verzia súboru
 • Podpora zdieľania súborov
 • Synchronizácia naprieč platformami
 • Integrácia operačného systému
 • Dvojfaktorová autentifikácia
 • Prehrávanie multimédií
 • Vkladanie HTML

Prezeranie offline & editácia

Keďže sa program OneDrive stále viac integroval do systému Windows, služba sa stala dynamickejšou. Zahrnutie „zástupných symbolov“ umožňuje zariadeniam s menším úložným priestorom pristupovať k obsahu uloženému v cloude priamo z počítača bez toho, aby to malo veľký dopad na ich pevný disk. Aj keď sa tieto súbory objavia v miestnom prieskumníkovi / vyhľadávači, nemusia byť nevyhnutne k dispozícii v režime offline a namiesto toho sú len kvôli lepšiemu prehľadu.

Kliknutím na priečinok alebo súbor zobrazíte v dolnej časti okna, či je k dispozícii v režime offline. Ak vidíte „dostupné online“ na niečom, čo chcete zobraziť alebo upraviť v režime offline, jednoducho kliknite pravým tlačidlom myši na súbor a vyberte možnosť zo zoznamov. Dajte si pozor na svoje miestne a cloudové úložisko, keď sa s tým budete snažiť, pretože na každom je potrebné dostatok miesta na sťahovanie a neskoršiu synchronizáciu offline súborov. Ak sa lokálne úložisko stane problémom, môžete „uvoľniť miesto“ z rovnakého zoznamu možností, ale tým sa odstráni súbor zo zariadenia.

Ak ste online, balík balíka Microsoft Office vám umožňuje prostredníctvom prehliadača upravovať takmer akýkoľvek dokument. Úpravy dokumentov offline vyžadujú v závislosti od súboru správne aplikácie. Word, Excel a PowerPoint sú zadarmo pre Android a iOS s nákupmi v aplikácii, zatiaľ čo rovnaké aplikácie stoja na počítači. Našťastie priložené aplikácie, ako napríklad WordPad v systéme Windows a úprava textu v počítačoch Mac, túto úlohu vykonajú pre väčšinu úloh v poriadku.

prístupnosť

Spoločnosť Microsoft zabezpečila, aby boli OneDrive a jeho sprievodné kancelárske balíky čo najprístupnejšie pre osoby so zrakovým a sluchovým postihnutím vďaka intuitívnym klávesovým skratkám, kompatibilite s čítačkou obrazovky a funkciám VoiceOver / Narrator. Spoločnosť vytvorila odpoveď na otázky týkajúce sa zdravotného postihnutia s cieľom zabezpečiť, aby sa všetky otázky riešili a podrobných komplexných sprievodcov o podpore prístupu pre OneDrive.

NVDA a JAWS sú oficiálne podporované čítačky obrazovky, ale spoločnosť Microsoft uvádza, že sortiment aplikácií môže fungovať s viac ako len uvedenými dvoma.

Verzia súboru

Sledovanie histórie súboru a jeho úprav vám nielenže pomôže vymazať nežiaduce zmeny, ale tiež zabrániť škodlivým vírusom, ktoré by mohli ohroziť vaše cenné údaje. Našťastie OneDrive automaticky ukladá zmeny a zaznamenáva rozsiahlu zbierku rôznych verzií.

Najspoľahlivejším spôsobom prístupu a obnovy starších verzií súboru je prehliadač, kliknutie pravým tlačidlom myši na každý jednotlivý súbor a výber „história verzií“. Zobrazia sa iterácie súboru od jeho vytvorenia, či už bol manuálne uložený alebo automaticky uložený.

Aj keď aplikácie pre Mac, iPhone a Android túto funkciu nemajú, pri integrácii Windows existuje verzovanie súborov. Kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor a výberom možnosti „Obnoviť predchádzajúcu verziu“ by sa mala zobraziť história úprav vykonaných v zariadení, ale nemal som problém s konzistentným fungovaním..

Jednotlivé aplikácie pre stolné počítače, ako napríklad Word, Excel a PowerPoint, môžu obnoviť staré aj neuložené verzie tak, že sa vydajú do súboru, informácií a vyberú históriu verzií. Ak samozrejme spolupracujete s tímom alebo pracujete z viacerých zariadení, musíte byť samozrejme pripojení k internetu..

Podpora zdieľania súborov

OneDrive uľahčuje zdieľanie súborov s ostatnými používateľmi. Kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok v prehliadači a výberom položky „zdieľať“ vám umožní skopírovať okamžitý odkaz do vašej schránky alebo vypáliť e-mail ostatným používateľom s personalizovanou správou. Parametre je možné prispôsobiť, ako napríklad povolenie alebo odstránenie možnosti úprav, nastavenia hesla alebo implementácia dátumu vypršania platnosti odkazu.

Mobilné aplikácie sú dosť univerzálne s podobnými možnosťami ako verzia prehliadača, bez možnosti chrániť obsah pridaním hesla. Desktopové aplikácie sú bohužiaľ v porovnaní s tým veľmi ohromujúce. Aj keď môžete vytvoriť okamžitý odkaz priamo z Prieskumníka / Vyhľadávača, výberom možnosti „ďalšie možnosti zdieľania OneDrive“ vás presmeruje do predvoleného prehliadača..

Cross-platform

Spoločnosť Microsoft oficiálne vyhlasuje, že program OneDrive podporuje čokoľvek zo systémov Windows 7, Mac OS X 10.12 alebo Windows Server 2008 R2 a novších pre jeho stolnú aplikáciu. Na získanie prístupu ku klientovi sú mobilné zariadenia povinné spustiť čokoľvek z operačného systému Android 5.0, iOS 11.3 alebo Windows Phone 7.5. Pokiaľ ide o prehliadače, spoločnosť odporúča najnovšiu verziu Edge, Internet Explorer, Chrome, Firefox alebo Safari, ale väčšina prehliadačov by mala cloudové úložisko bez problémov zobraziť..

Zatiaľ čo OneDrive má relatívne nízke systémové požiadavky na najmenej 1 GB RAM a procesor na 1,6 GHz, aplikácie Office 365 sú o niečo intenzívnejšie, ak sa používajú mimo prehliadača pri 2 až 4 GB RAM.

Integrácia OS

OneDrive sa integruje do operačných systémov prostredníctvom svojich stolových a mobilných aplikácií.

Používatelia Windows a Mac uvidia OneDrive okamžite v Exploreroch a Finderoch, čo umožňuje nahrávanie súborov kopírovaním a vkladaním alebo pretiahnutím. Systém Windows obsahuje konkrétne niekoľko funkcií, ktoré jeho náprotivok spoločnosti Apple nemá. Kliknutím pravým tlačidlom myši na miestne súbory v rámci platformy ich môžete odoslať na OneDrive, zatiaľ čo kliknutím pravým tlačidlom myši na súbory, ktoré sa už nachádzajú v cloude, je možné vytvárať zdieľané odkazy pre súbory v cloude a presmerovať sa do prehliadača..

Odovzdanie súboru do priečinka na pracovnej ploche

Mobilní používatelia s nainštalovanou aplikáciou uvidia, že sa OneDrive objaví v rámci ich možností „zdieľať“ a budú môcť priamo odosielať súbory do cloudu.

Ďalšie funkcie

Spoločnosť Microsoft ponúka svoj vlastný autentifikátor pre mobilné zariadenia a počítače. Zabezpečuje účty pomocou dvojfaktorovej autentifikácie. Platí to pre všetky produkty spoločnosti Microsoft, do ktorých sa prihlasujete, priložené k rovnakému e-mailu. Vždy odporúčame tento doplnok.

OneDrive v prehliadači môže tiež prehrávať videá a generovať HTML kód na vloženie priečinkov alebo súborov na externé webové stránky, čo je ideálne pre podniky a profesionálov..

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

jurisdikcie

Spoločnosti sa riadia zákonmi o ochrane osobných údajov v krajine, v ktorej majú bydlisko, a preto je jurisdikcia dôležitým faktorom, keď svoje údaje a údaje dávate do rúk iných. Microsoft má sídlo v Spojených štátoch, ktoré sú často kritizované za svoj postoj k predpisom o ochrane súkromia. Existuje veľká pravdepodobnosť, že Národná bezpečnostná agentúra (NSA) alebo iné vládne orgány majú prístup ku všetkým informáciám uloženým na serveroch OneDrive, najmä preto, že spoločnosť Microsoft v minulosti údajne poskytla prístup k šifrovaným správam..

Zero-znalosti

Zásady nulového vedomia sú často úsporné milosti, pretože to znamená, že spoločnosti sa nedržia citlivých údajov, ako sú šifrovacie kľúče alebo vaše hlavné heslo. OneDrive bohužiaľ nie je poskytovateľom cloudových služieb s nulovými znalosťami a ukladá tieto informácie na svoje servery.

Tí, ktorí už investovali do OneDrive, sa môžu obrátiť na šifrovacie služby na strane klienta, aby chránili svoje informácie pred zvedavými očami, ale vždy je sklamaním, keď nejde o funkciu upečenú priamo na platforme..

Technické zabezpečenie

Zásady ochrany osobných údajov OneDrive sú určite otázne, ale ich bezpečnosť spĺňa vládne štandardy s vrstveným šifrovaním pri preprave a odpočinku..

In-transit používa TSL spojenie s 2048-bitovými kľúčmi pri pohybe dovnútra a von z dátových centier spoločnosti Microsoft. Keď údaje o zákazníkoch pevne sedí na serveri spoločnosti Microsoft, nazýva sa odpočinok. Toto je rozdelené na šifrovanie na úrovni BitLocker a šifrovanie súborov, aby sa posilnila bezpečnosť, pretože prvý zabezpečuje celý disk, zatiaľ čo druhý pridáva 256-bitové šifrovanie AES do každého jednotlivého súboru..

Ak dôjde k zlyhaniu a útok bude úspešný, budete upozornení prostredníctvom priloženej e-mailovej adresy alebo pripojených aplikácií, aby ste mohli obnoviť kompromitované súbory, zmeniť svoje heslo a informovať spoločnosť.

problémy

Kryptografia prehliadača

Kryptografia je zodpovedná za hashovanie, overovanie, šifrovanie a dešifrovanie, pričom najčastejšie sa používa JavaScript. Toto bolo v posledných rokoch aktualizované pomocou rozhrania WebCrypto API, ale ani jeden prístup nie je dokonalý. Prehliadače akceptujú akýkoľvek kód, ktorý im bol zaslaný príslušným serverom bez vstupu používateľa, čo znamená, že ktokoľvek, kto navštívi webovú stránku, bude musieť výslovne dôverovať zámeru vydavateľa..

Niektoré spoločnosti zaoberajúce sa bezpečnosťou a ochranou súkromia sa rozhodli zmierniť tieto problémy pomocou rozšírenia prehľadávača, pretože od spoločnosti OneDrive sa vyžaduje manuálna kontrola a inštalácia doplnku. Nie je jasné, na čo sa spoločnosť kryptografia rozhodne pre spoločnosť Microsoft, ale web je v súčasnom stave zlý systém doručovania.

Closed-source

Spoločnosti často udržiavajú svoje programy uzavreté, aby chránili patentovaný materiál, ale to bohužiaľ znamená, že sa nedá povedať, aký kód sa do vášho systému tlačí. Aplikácia OneDrive nie je výnimkou a vyžaduje, aby ste za ňu prevzali slovo spoločnosti Microsoft.

Radi by sme uprednostnili OneDrive a úprimne povedané všetky aplikácie, aby boli open-source, a preto by mali byť predmetom odborného preskúmania od odborníkov v tejto oblasti..

Jednoduchosť použitia

Desktop

Používatelia Windows majú OneDrive pripravení na dosah ruky, zatiaľ čo používatelia Mac budú musieť prejsť ďalšiu míľu stiahnutím z webovej stránky. Okrem toho majú obe aplikácie takmer identickú integráciu do Prieskumníka Windows a do vyhľadávača Mac. Vďaka tomu je prístup k súborom rovnako jednoduchý ako kliknutie na „OneDrive“ v ľavej časti okna a snímky obrazovky sa môžu automaticky ukladať do cloudu.

Onedrive integrácia s prieskumníkom súborov

Napriek pohodliu, táto metóda prichádza s hrsťou výhrad. Verzia súborov aj niektoré spôsoby zdieľania sú zaradené do verzie prehliadača OneDrive, ktorá vás presmeruje, keď na ňu kliknete. Tí, ktorí majú najnovšiu verziu Office 365 (zahrnutú v predplatnom), môžu tiež použiť príslušné aplikácie na prezeranie histórie verzií, ale to nie je hlavným cieľom tejto kontroly..

Mobilné

OneDrive pre Android, iOS a dokonca aj Windows Phone je takmer rovnako vybavený ako verzia prehliadača, doplnený prístupným modernizovaným rozložením. Súbory sa predvolene zobrazujú abecedne, ale je možné ich usporiadať podľa toho, čo bolo naposledy prístupné a zdieľané vo formátoch zoznamu a mriežky..

Mobilná aplikácia Onedrive

Sekcia „Fotografie“ vám umožňuje automaticky zálohovať fotografie z vášho zariadenia do cloudu, ako aj prístup k snímkam obrazovky zhotoveným na pracovnej ploche. To samozrejme vyžaduje, aby ste aplikácii udelili povolenie na prístup k fotoaparátu, fotografiám a videám, aby ste mohli pracovať. Karta „Ja“ zobrazuje, koľko voľného miesta v úložisku vám umožňuje prehliadať súbory, ktoré sú k dispozícii offline alebo v koši, a upravovať upozornenia a nastavenia.

browser

Spoločnosť Microsoft sprístupňuje všetky funkcie prehľadávača, čo z nej robí najlepšiu verziu OneDrive. Na začiatku vyzerá užívateľské rozhranie zjednodušene cez ľavý panel a hornú pásku, ale existuje niekoľko možností skrytých mimo tejto platformy. Takmer všetky základné informácie sú k dispozícii na prvý pohľad a môžete uložiť rôzne zoradenia, dokonca aj usporiadanie podľa veľkosti súboru.

Onedrive v prehliadači

Dvojité kliknutie na ľubovoľný súbor presmeruje používateľov na správnu aplikáciu na automatické prezeranie a úpravy. K sortimentu aplikácií spoločnosti Microsoft môžete pristupovať ručne kliknutím na 9-bodovú mriežku vedľa loga v ľavom hornom rohu, vrátane programov Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Skype..

Záverečné myšlienky

OneDrive je určite výkonná služba, plná až po okraj s vlastnosťami bez toho, aby sa príliš ponorila do vrecka. Nastavenie je jednoduché a dostupné pre veteránov aj pre nováčikov. Jeden z najobsiahlejších zoznamov rôznych verzií súborov je v prípade potreby možné obnoviť.

Windows integrujúci OneDrive na úrovni operačného systému je dvojsečný meč. Na jednej strane je to neuveriteľne výhodné pre tých, ktorí už sú v ekosystéme spoločnosti Microsoft. Na druhej strane je trochu rušivé, keď sa niektorí snažia inštaláciu nainštalovať.

Keďže Microsoft nie je ani zďaleka poskytovateľom cloudových služieb s nulovými znalosťami, OneDrive je v podstate služba postavená s pohodlím a ľahkosťou, optimalizovaná bez obetovania mnohých funkcií tohto procesu. Jeho nedostatky sa dajú vylepšiť spárovaním so správcami hesiel a šifrovacími službami na strane klienta, ale toto sú inklúzie, ktoré mohli transformovať dobrú službu na veľkú..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me