Mailbox.org


Mailbox.org je súkromný poskytovateľ e-mailov so sídlom v Nemecku, čo je miesto, ktoré sa všeobecne považuje za skvelé pre ochranu súkromia. Mailbox.org sa tak dostáva do elitnej skupiny súkromných poskytovateľov e-mailových služieb, ako sú Tutanota a Posteo, ktorí majú sídlo aj v Nemecku. Mailbox.org už v minulosti odporúčal nemecký spotrebiteľský strážny pes Stiftung Warentest, čo je vysoko rešpektovaná nezávislá organizácia..

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

Napriek tomuto všeobecne pozitívnemu výhľadu je potrebné poznamenať, že nemecká spolková spravodajská služba, Bundesnachrichtendienst (BND), je vysoko sofistikovaná a je známe, že spolupracuje s NSA ako súčasť väčšej dohody o dohľade nad Nine Eyes. Môže to vzbudiť určité obavy v súvislosti s umiestnením jeho centrálnych serverov v Nemecku (najmä pre tých spotrebiteľov, ktorí sa pre ľahšie použitie rozhodnú použiť šifrovanie na strane servera)..

Mailbox.org sa pýši prevádzkovaním udržateľného ekologického obchodného modelu. Vo svojom vyhlásení o misii sa okrem toho zachováva ochrana súkromia a anonymita, ako aj vyhýbanie sa vládnemu dohľadu. Táto služba je dobre zaokrúhlená s množstvom funkcií a dá sa považovať za pomerne ľahko použiteľnú po tom, ako si na ňu niekto zvykne.

Koľko stojí Mailbox.org?

Mailbox.org umožňuje potenciálnym predplatiteľom bezplatne vyskúšať e-mailovú službu počas 30 dní. Okrem toho musia používatelia platiť buď 1 € mesačne za 2 GB úložiska pošty a 3 adresy, alebo 2,50 EUR mesačne za 5 GB úložiska pošty a neuveriteľných 25 adries..

Pre každého, kto má konkrétnejšie potreby, je k dispozícii aj možnosť prispôsobiť si plán predplatného - čo umožňuje podnikovým používateľom získať prístup k väčšiemu úložisku alebo adresám podľa potreby.

Celkovo sme zistili, že plán € 1 by bol vhodný pre potreby väčšiny ľudí a poskytoval používateľom všetky potrebné funkcie za mimoriadne konkurenčnú cenu. V skutočnosti, ak vezmeme do úvahy, aká služba je bohatá na funkcie, považujeme to za výhodnú zmluvu.

Vlastnosti

 • Šifrovanie PGP (jednoduché na strane servera alebo pomocou doplnku Mailvelope)
 • Poštová schránka šifrovaná PGP na zabezpečenie všetkých uložených e-mailov
 • So sídlom v Nemecku
 • Môže si zvoliť vlastnú doménu
 • 100% poháňaná ekologickou energiou
 • V súlade s GDPR
 • Podpora synchronizácie IMAP, POP a ActiveSync
 • Hodnotenie SSL Qualys: A + s HSTS a PFS
 • kalendár
 • Ukladací priestor (Disk)
 • Funkcia Webchat
 • tabuľkové
 • Inteligentná doručená pošta
 • Ochrana proti spamu a ochrana pred vírusmi
 • Vytvorte odkazy na stiahnutie pre veľké prílohy
 • Funkcia adresára na správu kontaktov

súkromia

Pri registrácii do poštovej schránky firma rýchlo upozorňuje používateľov, že nemusia používať svoje skutočné meno. Je to v súlade s firemnými zásadami ochrany osobných údajov, podľa ktorých môžu používatelia založiť svoj účet anonymne, ak si to želajú.

Zaregistrujte sa

Mailbox.org vo svojej politike ochrany osobných údajov pripúšťa, že v čase registrácie je IP adresa uložená spolu s dátumom a časom registrácie, čo v skutočnosti spochybňuje možnosť anonymného prihlásenia na odber.

Spoločnosť vysvetľuje, že IP sa ukladá, aby sa v prípade potreby umožnilo vyhovieť vyšetrovaniu trestných činov. Vzhľadom na skutočnosť, že IP adresa sa dá vysledovať späť k jej skutočnému vlastníkovi prostredníctvom poskytovateľa internetových služieb, môže to vzbudzovať obavy niektorých ľudí v závislosti od ich modelu hrozieb. Pre všetkých používateľov, ktorí chcú skryť svoju skutočnú IP adresu z Mailbox.org, a to tak počas používania služby, ako aj v čase registrácie; existuje možnosť použiť VPN na zakrytie tejto dôležitej časti údajov. To umožní používateľom získať prístup k službe súkromne.

Zásady ochrany osobných údajov sú jasne napísané tak, aby boli v súlade s normami GDPR, čo znamená, že spotrebitelia môžu mať istotu, že ich osobné údaje sa budú spracúvať a uchovávať iba s právnym základom pre spracovanie alebo s priamym súhlasom. Páčilo sa nám, že táto politika jasne určuje, aké metaúdaje sa budú držať, na aké účely a na ako dlho (hoci stojí za zmienku, že sa zdá, že všetky metadáta sa budú konať približne 7 dní; čo môže niektorých ľudí odradiť)..

Zásady ochrany osobných údajov objasňujú, že spoločnosť neuchováva údaje na žiadne účely, ktoré by sa mohli považovať za sporné, a neposkytuje žiadne údaje umožňujúce identifikáciu osôb tretím stranám, pridruženým spoločnostiam, obchodným partnerom alebo inzerentom. Akékoľvek metaúdaje, ktoré sa uchovávajú na jeho serveroch, sa uchovávajú iba na krátku dobu (medzi štyrmi až siedmimi dňami) - uvádza sa, že sú k dispozícii iba na zabezpečenie uspokojivého používateľského prostredia..

Nakoniec Mailbox.org uverejňuje na svojej webovej stránke správu o transparentnosti. To umožňuje používateľom pochopiť úroveň požiadaviek, ktorým je spoločnosť vystavená na úradoch. Mailbox.org jasne uvádza, že v roku 2018 bolo podaných 72 žiadostí o informácie, z ktorých 13 bolo nakoniec zamietnutých.

Firma bola pri troch príležitostiach prinútená zachytiť telekomunikácie. Je smutné, že je ťažké zistiť povahu týchto odpočúvaní zo správy o transparentnosti, ktorá je z hľadiska skutočných detailov trochu slabá

zabezpečenia

Z bezpečnostných dôvodov sa všetka komunikácia so servermi Mailbox.org uskutočňuje so silným šifrovaním SSL / TLS (HTTPS). Firma tiež používa (EC) DHE algoritmy pre Perfect Forward Secrecy (PFS), ktoré majú zabrániť budúcemu možnému dešifrovaniu zaznamenanej dátovej prevádzky..

Okrem toho firma zabezpečuje svoju doménu pomocou DNSSEC a DANE / TLSA; technológia určená na zabezpečenie toho, aby nedošlo k manipulácii s údajmi tretími stranami. Mailbox.org ďalej využíva HSTS, CAA, CSP, MTA-STS a X-XSS na efektívne predchádzanie útokom typu človek-v-prostred (MitM) - čím zvyšuje bezpečnosť svojich komunikačných kanálov SSL / TLS.

Pokiaľ ide o šifrovanie e-mailov, spoločnosť umožňuje používateľom zabezpečovať e-maily pomocou PGP založeného na prehliadači alebo PGP na strane servera, aby sa uľahčilo ich používanie. Pre každého, kto chce využívať silnejšie šifrovanie typu end-to-end (E2EE), bude potrebné stiahnuť doplnok Mailvelope. Jedná sa o relatívne ľahko použiteľný doplnok, ktorý používateľom umožňuje vykonávať všetky šifrovania PGP zo svojho prehliadača.

Je však potrebné poznamenať, že šifrovanie založené na prehliadači je implementované pomocou JavaScriptu; ktoré nesie určité vrodené chyby, ktoré môžu umožniť vykonanie útoku MitM. Každý, kto sa chce vyhnúť tomuto možnému zneužitiu JavaScriptu, sa bude musieť rozhodnúť pre použitie vyhradeného e-mailového klienta.

Dostupnosť šifrovania PGP na strane servera umožňuje používateľom využívať jednoduchšie používanie. Napriek tomu, že firma trvá na tom, že nemôže skutočne pristupovať k heslám používaným na šifrovanie a dešifrovanie e-mailov; to nemožno považovať za bezpečné ako E2EE. Na druhej strane webové rozhranie umožňuje ľuďom odosielať e-maily šifrované pomocou PGP príjemcom, ktorí vlastne nemajú PGP (tým, že im poskytuje poštovú schránku hosťa zabezpečenú https na serveroch poštovej schránky). Toto je pekný doplnok, pokiaľ dôverujete bezpečnosti servera Mailbox.org.

Príjemnou funkciou, ktorá je súčasťou služby Mailbox.org, je možnosť vykonať kontrolu TLS pred vlastným odoslaním e-mailu. To ľuďom umožňuje kontrolovať nielen bezpečnosť tranzitu, ale aj úroveň kvality šifrovania prijímajúceho servera. Teoreticky to umožňuje používateľom zistiť akékoľvek nezrovnalosti pred odoslaním e-mailu.

Tiež sa nám páči, že poštová schránka poskytuje šifrovanie PGP pre všetky prijaté správy vrátane správ, ktoré prichádzajú nezašifrované. Nakoniec stojí za zmienku, že Mailbox.org používa HTTP Strict Transport Security (HSTS) na všetkých svojich webových stránkach a služba dostáva skóre A + od Qualys..

Jednoduchosť použitia

Otvorenie účtu Mailbox.org je jednoduché a nevyžaduje, aby používatelia používali skutočné meno. Po vyplnení formulára a vyplnení formulára Google Captcha sú používatelia vyzvaní, aby nezabudli na svoje heslo a dostali možnosť obnoviť účet zadaním telefónneho čísla. Z bezpečnostných dôvodov sme túto pozvánku odmietli.

Ďalej sú používatelia pozvaní na prehliadku so sprievodcom.

uvítacia schránka

Zistili sme, že tento návod je pre nových používateľov užitočným spôsobom, ako zistiť, čo majú k dispozícii. Toto je určite miesto predaja pre netechnických používateľov a tutoriál je k dispozícii kedykoľvek kliknutím na bublinu v pravom hornom rohu služby.

prehliadka so sprievodcom kliknutím na svoj účet

Import kontaktov z inej webovej služby nie je spočiatku zrejmý. V skutočnosti sme to dokázali zistiť iba kontaktovaním technickej podpory. Najprv musíte vytvoriť nový verejný adresár. Po dokončení môžete kliknúť na hamburgerovú ponuku vedľa adresára a vybrať import. Používatelia môžu importovať kontakty vo formáte vCard alebo CSV (čo sme použili).

importovať kontakty

Po importovaní kontaktov môžu používatelia začať odosielať a prijímať e-maily tak, ako by to normálne bolo. Každý, kto chce importovať svoje správy z iného e-mailového klienta, môže tak urobiť pomocou migrácie IMAP alebo manuálne otvorením oboch účtov v jednom e-mailovom klientovi tretej strany, ako je Thunderbird..

Okrem toho existuje šikovná migračná služba s názvom Audriga, podľa ktorej môžu používatelia poštovej schránky zaplatiť 3 EUR za import všetkých svojich e-mailov, kalendára, kontaktov a úloh zo starého poskytovateľa do poštovej schránky (Gmail je jednou zo služieb, v ktorej je možné migrovať tadiaľto). Táto funkcia nemusí byť určená pre všetkých, pretože musíte súhlasiť so zásadami ochrany osobných údajov tejto tretej strany. Môže to však byť užitočné pre tých, ktorí sú menej techní.

Pokiaľ ide o mobilných používateľov, pre túto službu neexistujú žiadne špeciálne mobilné aplikácie. Ak je to niečo, po čom túžite, možno stojí za to hľadať inde. Mailbox.org však podporuje protokoly IMAP a POP, ktoré sa používajú v e-mailových aplikáciách tretích strán. To znamená, že ich môžete používať v mobilných zariadeniach, pokiaľ vám to nevadí pomocou klienta tretej strany..

E-mailová služba Mailbox.org prichádza s nastavením, aby zabezpečila šifrovanie PGP pomocou „Guard“ - jednoduchého webového riešenia PGP, ktoré umožňuje serverom Mailboxu bezpečne ukladať vaše kľúče vo vašom mene. Pre každého, kto zistí podozrenie na toto serverové šifrovanie, je tu možnosť prepnúť na doplnok Mailvelope. Najskôr nainštalujte rozšírenie do prehliadača Chrome alebo Firefox. Ďalej kliknite na ozubené koliesko nastavení v hornej navigácii a za ním PGP vo Webmailer. V tomto okne budete môcť vybrať poštovú obálku.

Šifrovanie PGP

Po aktivácii poštovej obálky budete môcť pomocou svojho kľúča PGP založeného na prehľadávači šifrovať a dešifrovať e-maily z vnútra služby poštovej schránky.

Celkovo sme zistili, že použitie tohto poskytovateľa e-mailových služieb je ľahké, aj keď sme mali niekoľko problémov. Je pravda, že sme museli komunikovať s oddelením technickej podpory, aby sme zistili niektoré veci, čo môže niektorých používateľov bez techník vyradiť zo služby.

Zákaznícka podpora

Kontakt s podporou sa dosiahne návštevou webovej stránky Mailbox.org. Kliknutím na položku Podpora môžete vybrať z niekoľkých možností vrátane položky „Technická podpora“. Po výbere preferovanej voľby sa zobrazí výzva na zadanie e-mailovej adresy a hesla. Potom budete môcť vyplniť formulár so svojimi otázkami.

Odpovede na žiadosti sa spracúvajú pomocou systému založeného na lístkoch, na ktorý sa odpovede doručia do vašej doručenej pošty. Službu môžu využívať aj bezplatní používatelia a zistili sme, že je mimoriadne rýchla. Celkovo sme predložili tri žiadosti a odpovede sme dostali do piatich minút od požiadania. Odpovede boli vždy užitočné a dokonca prišli so snímkami obrazovky, ktoré nám presne ukazujú, kde sa v softvéri nachádza funkcia importu, protokol IMAP a prepnutie na poštovú obálku..

Okrem praktického systému lístkov obsahuje webová stránka Mailbox.org množstvo blogov a príručiek, ktoré používateľom pomáhajú. Jednou z nevýhod tohto systému je to, že sme často našli odpovede na otázky používateľov, ktorí omylom poskytli nesprávne informácie. To môže byť frustrujúce a môže vás to zaujímať, prečo pre vás niečo nefunguje. Celkovo sú však zdroje webovej stránky pravdepodobne celkom užitočné, najmä ak sa používajú v kombinácii s pracovnou podporou.

záver

Mailbox.org je dobre zaokrúhlená e-mailová služba, ktorá používateľom umožňuje využívať väčšinu svojich funkcií bezplatne. Je to vynikajúce, pretože umožňuje spotrebiteľom získať správny vkus toho, čo ponúka, pred rozhodnutím o kúpe predplatného. Aj keď v porovnaní s niektorými inými e-mailovými službami (napríklad Mailfence a Posteo) sa poštová schránka na prvý pohľad môže zdať trochu mätúca - realitou je, že pri troche hrania je možné nájsť všetky potrebné funkcie..

Jednoduchá funkcia „Guard“ PGP na strane servera umožňuje aj netechnickým používateľom skočiť priamo do sveta šifrovaných e-mailov. A pre tých, ktorí uprednostňujú lokálne ovládanie svojich kľúčov, je tu možnosť použiť Mailvelope alebo dokonca vyhradeného e-mailového klienta, ako je Thunderbird..

Vďaka integrovanému úložnému priestoru, kalendáru, adresáru, tabuľkám a dokonca aj funkcii webového chatu zabudovaného do klienta je možné tohto poskytovateľa e-mailu ľahko porovnávať s funkciami, ktoré získate so spoločnosťou Google. Tento poskytovateľ e-mailových služieb predstavuje len 1 EUR mesačne, aby zvýšil úložný priestor e-mailov na 2 GB a 3 adresy, a je tak lacným riešením. Používatelia si môžu ľahko zvoliť vlastné domény, ktoré tento poskytovateľ pokrýva najviac potrieb ľudí.

Nevýhodou tejto konkrétnej e-mailovej služby (napríklad v porovnaní s Tutanotou) je, že neumožňuje používateľom šifrovať metaúdaje správ. Je to však normálne pre e-maily šifrované PGP (ktoré vždy odhalia niektoré metaúdaje) a Tutanota ich dosahuje iba pomocou AES. To znamená, že poštová schránka vlastne umožňuje používateľom drhnúť svoju IP adresu z hlavičky odchádzajúcich správ, je vynikajúca.

Na záver možno povedať, že ide o rozpočtovú e-mailovú službu bohatú na funkcie, ktorá má viac funkcií ako niektorí z jej najväčších konkurentov. ProtonMail - ktorý má relatívne málo funkcií, vás bude stáť trikrát viac ako služba Mailbox.org. Podľa nášho názoru to robí Mailbox.org vyniknúť ako niečo ako výhodné.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me