IronSocket


 • stanovenie ceny

  z $ 6,99
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
8.5 z 10

zhrnutie

IronSocket je hongkonská virtuálna súkromná sieť (VPN). Svojim zákazníkom tiež ponúka služby Smart Domain Name System (DNS) a proxy služby bez ďalších poplatkov. Služba sa začala v roku 2005 pod názvom HideMyNet. V roku 2013 sa značka zmenila na IronSocket.

Spoločnosť uprednostňuje službu pre torrentery a má výber serverov, na ktorých umožňuje sťahovanie peer-to-peer (P2P). Odberatelia IronSocket majú na výber protokoly, ktoré môžu použiť na skrytie svojej identity.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  15 Mbps
 • jurisdikcie
  Hong Kong
 • Súčasné spojenia
  3
 • krajiny
  40

Vlastnosti

Funkcie balíka spoločnosti sú:

 • Servery v 40 krajinách
 • Viacjazyčná webová stránka a aplikácia
 • Populárne pre sťahovanie P2P
 • Politika bez protokolov
 • Inteligentná služba DNS
 • Proxy SOCKS5 a HTTP
 • Protokoly OpenVPN, L2TP a PPTP
 • Používa aplikáciu OpenVPN Connect pre systémy Windows, Mac OS X, MacOS, iOS a Android
 • Manuálna inštalácia pre smerovače, set top boxy, herné konzoly a stroje so systémom Linux

Sieť servera IronSocket obsahuje umiestnenia v 40 krajinách. Mnoho z uvedených krajín má viac ako jedno umiestnenie servera. V USA existuje 11 serverových serverov.

Navštívte IronSocket »

Rýchlosť a výkon

Vykonal som rýchlostné testy pre IronSocket pomocou OpenVPN cez UDP. V každom prípade som vykonal päť testovacích cyklov s testmy.net z miesta v Karibiku. Americké testy sa vykonali na serveri v Miami a britské testy sa uskutočnili na serveri v Londýne.

Použil som IPLocation.net na testovanie skutočného umiestnenia serverov IronSocket VPN, ku ktorým som pristupoval. Použil som server IronSocket na východnom pobreží USA, ktorý podľa IPLocation bol v New Yorku. Správa o umiestnení servera IronSocket v Kanade bola trochu mätúca.

IPLocation hlási polohy zistené piatimi rôznymi zdrojmi. Jeden z nich označil umiestnenie servera v Miláne v Taliansku. Ďalšia myšlienka, že server bol v Moultrie, Gruzínsko, v USA. Ostatné tri identifikovali umiestnenie servera ako Vancouver v Kanade. IPLocation správy o umiestnení VPN servera IronSocket UK ho dôsledne umiestnili v londýnskom Canary Wharf..

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení testu plnej rýchlosti.

Rýchlosti IronSocket

Moja miestna internetová služba nie je skvelá. Priemerná rýchlosť sťahovania 3 Mbps je v tomto dni a veku mizerná. Vaše domáce pripojenie je pravdepodobne oveľa rýchlejšie. Avšak keď idete na dovolenku, môžete čeliť takým nízkym rýchlostiam. Rýchlosť 3 Mbps je dôležitá, pretože spoločnosť HBO odporúča priepustnosť pripojenia najmenej 3 Mbps, aby ste mohli pohodlne sledovať streamovanie videa vo vysokom rozlíšení. Tiež sa v ňom uvádza, že na sledovanie streamovania videa SD potrebujete najmenej 2 Mbps.

Bez siete VPN by moja miestna služba stačila na sledovanie amerických relácií cez internet. Jediným problémom je to, že video servery neumožňujú prístup k svojmu obsahu zo zahraničia. Americké servery spoločnosti IronSocket na východnom pobreží USA a v Kanade pretiahli prenosové rýchlosti do bodu, v ktorom by prehrávanie videa vo formáte HD koktalo a pozastavilo sa na vyrovnávanie. Tieto rýchlosti sú však dosť dobré na to, aby ste mohli sledovať streamovanie videa SD.

Server IronSocket London mal veľmi variabilný výkon, ktorý prekročil a podhodnotil rýchlosti na základnom pripojení od testu k testu. Priemerná rýchlosť britských testov VPN bola nižšia ako najnižšia rýchlosť zaznamenaná v piatich testovacích pripojeniach do Londýna bez zapnutej VPN.

Pre pokračovanie v testovaní som sa znova pripojil k miestu IronSocket East Coast. Tentoraz správy IPLocation umiestnili tento server v Miami. Testy nezistili žiadne úniky IP, úniky DNS alebo zverejnenie WebRTC (Web Real-Time Communication). Testy trvalo ukázali svoju polohu ako Miami v USA pomocou servera DNS na rovnakom mieste (bol som v skutočnosti v Dominikánskej republike). Testy som vykonal s ipleak.net, aby som skontroloval úniky DNS a chybu WebRTC. Je podivné, že stránka hlásila úniky WebRTC, ktoré naznačujú, že som vo Veľkej Británii.

Testovacia stránka doileak.net je obzvlášť nadšená únikmi WebRTC, ale táto lokalita nedokázala zistiť moju skutočnú polohu. Zistil som však moju polohu ako v Holandsku. Ak by americké streamingové služby zhromažďovali tieto informácie, keď som bol pripojený k tomuto serveru VPN, zablokovali by ma sledovaním videí. Napriek tomu som pred ukončením relácie skontroloval (-a) som na serveri ABC.com, ktorý má veľmi silné systémy detekcie VPN, a umožnil mi pozerať video.

Môj poskytovateľ internetových služieb nepoužíva adresy IPv6, takže sa mi nepodarilo testovať úniky IPv6.

Ceny a plány

IronSocket ponúka jeden balík, ktorý si môžete predplatiť na rôzne obdobia. Cena za mesiac služby vyjde lacnejšie, ak si vyberiete dlhšie predplatné. Za celé predplatné však musíte platiť vopred.

Stanovenie ceny IronSocket

Za IronSocket môžete platiť kreditnou kartou, PayPal, Bitcoin alebo ukladaním darčekových kariet.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Spoločnosť IronSocket má sídlo v Hongkongu. Má povesť ochrany torrenterov a neuchováva žiadne záznamy o činnosti. Vedie však denníky pripojení. Problém je v tom, že navštívené weby a systémy, na ktorých sa zúčastňujete, môžu vidieť IP adresu, ktorú vám pridelila spoločnosť VPN..

Ak má spoločnosť VPN záznam o tom, kedy ste službu využívali, a zaznamená vašu skutočnú IP adresu, právnici a orgány činné v trestnom konaní by mohli získať súdny príkaz na zaistenie týchto informácií. Akonáhle budú mať svoju skutočnú IP adresu, môžu vás vystopovať k vašim dverám prostredníctvom vášho poskytovateľa internetových služieb (ISP), ktorý vedie záznamy o vašich aktivitách. Zachovanie protokolov o pripojení je slabou stránkou v postupoch ochrany osobných údajov spoločnosti IronSocket.

Spoločnosť označuje niektoré zo svojich serverov za vhodné pre sťahovanie P2P. Varuje používateľov, aby sa nesťahovali pomocou torrentov na iných.

šifrovanie

IronSocket ponúka Open VPN over User Datagram Protocol (UDP) alebo Transmission Control Protocol (TCP), L2TP / Internet Protocol Security (IPSec) a PPTP.

Implementácia OpenVPN používa 256-bitové šifrovanie Advanced Encryption Standard (AES) s overovaním správ SHA256 a 4096-bitové RSA šifrovanie na vytvorenie relácie..

Možnosť L2TP spoločnosti IronSocket tiež používa šifrovanie AES s 256-bitovým kľúčom. Toto je mimoriadne silné šifrovanie pre systém L2TP. L2TP zvyčajne používa 128-bitové šifrovanie a je lepšou voľbou pre mobilné zariadenia (kde šifrovanie AES môže vybiť batériu), čo z neho robí skvelú voľbu pre každého, kto chce VPN pre Android alebo iPhone VPN služby.

Jednoduchosť použitia

Webová stránka IronSocket nie je taká úhľadná ako webová stránka jej hlavných konkurentov. Mohlo by to urobiť s prepracovaním. Prístup do klientskej oblasti je cez tlačidlo v pravom hornom rohu obrazovky. Ďalšia navigácia na webe je cez panel ponuky v hornej časti. Táto ponuka nie je pevná, takže ju stratíte pri posúvaní stránky.

Jednou z vynikajúcich vlastností stránok je možnosť prepnúť jazyk na dlhý zoznam alternatív. V päte webovej stránky je viac možností navigácie. Tieto odkazy zahŕňajú prístup na stránku zásad ochrany osobných údajov spoločnosti a zásady vrátenia platby. K blogu IronSocket sa môžete pripojiť aj z päty.

podpora

Stránky podpory spoločnosti IronSocket nie sú príliš sofistikované. K dispozícii je stránka s častými otázkami, ktorá obsahuje veľmi užitočné informácie. Medzi ďalšie časti Centra pomoci patrí inštalačná príručka a odkaz na zoznam serverov.

Jednoduchý webový formulár na tejto stránke je vašim hlavným prostriedkom na prístup k tímu technickej podpory.

Proces

Registrácia

Ak sa chcete prihlásiť na odber IronSocket, kliknite na položku Ceny na paneli s ponukami alebo na niektorú z položiek "Začať" tlačidlá, ktoré sú roztrúsené po hlavnej stránke webu. Kliknite na "Dokončiť objednávku" nižšie ako popis preferovaného obdobia prihlásenia na odber.

Na získanie účtu stačí zadať e-mailovú adresu a vytvoriť si vlastné heslo. E-mailová adresa by mala byť skutočná, pretože tu IronSocket pošle vaše prihlasovacie údaje. Ak nechcete, aby spoločnosť IronSocket poznala vašu bežnú adresu, jednoducho si vytvorte a použite bezplatný účet webmail.

Ak skutočne nechcete mať medzi vami a sieťou VPN žiadne e-mailové spojenie, mohli by ste sa s tým dostať preč, pretože akonáhle bude váš účet zaplatený, môžete získať svoje prihlasovacie údaje z klientskej oblasti webu. E-mail, ktorý dostanete, keď platíte za službu, v skutočnosti neobsahuje poverovacie údaje. Namiesto toho obsahuje odkaz na stránku v klientskej oblasti, ktorá zobrazuje tieto podrobnosti.

V základnom balíku sú povolené tri súčasné pripojenia. Môžete to zvýšiť až na osem za príplatok.

Po výbere spôsobu platby vám prekrytie dáva možnosť zaregistrovať sa raz pre zvolené platobné obdobie alebo nastaviť opakovanú platbu, aby sa obnovenie predplatného obnovilo..

Po spracovaní vašej platby spoločnosťou IronSocket vás presmeruje do oblasti klienta. Automaticky sa prihlási. Táto stránka obsahuje odkazy na pokyny na stiahnutie a inštaláciu služieb spoločnosti VPN, HTTP proxy a Smart DNS.

V priečinku doručenej pošty by ste mali nájsť dva e-maily od spoločnosti IronSocket. Druhá z nich má predmet "Prihlasovacie informácie IronSocket VPN - dôležité." Neexistujú žiadne ceny za uhádnutie obsahu tohto e-mailu.

Heslo, ktoré ste nastavili pri otvorení účtu, spolu s e-mailovou adresou vás dostanú do klientskej oblasti webových stránok. Ak sa chcete prihlásiť do siete VPN, budete v e-maile potrebovať vygenerované používateľské meno a heslo.

Klient VPN systému Windows

IronSocket nemá vlastnú aplikáciu Windows VPN. Namiesto toho usmerňuje používateľov, aby si stiahli aplikáciu OpenVPN Connect. Organizácia, ktorá riadi protokol OpenVPN, to vytvára. Nie je to nevyhnutne zlá vec. OpenVPN Connect vám poskytuje priamy prístup k definitívnej službe OpenVPN. Mnoho spoločností VPN používa toto rozhranie, takže IronSocket nie je jedinečne nedbalý. Zmeškal sa však pri veľkej príležitosti na budovanie značky. Keď máte v počítači klienta OpenVPN, môžete ľahko presúvať z jednej služby VPN na druhú (s predplatným). IronSocket teda svojim zákazníkom nezaväzuje.

Po inštalácii sa aplikácia spustí. Na obrazovke nič neuvidíte. Namiesto toho kliknite na šípku nahor na paneli úloh a pozrite si ikony aktívnych programov. Symbol, ktorý vyzerá ako kľúčová diera, je aplikácia OpenVPN Connect.

Kliknutím na ikonu OpenVPN sa aplikácia neotvorí. Ikona JE app. Po kliknutí naň sa zobrazí kontextové menu. Podrobnosti o ovládacích prvkoch klienta VPN.

Zistíte, že nie sú k dispozícii žiadne servery, ku ktorým by ste sa mohli pripojiť. Nevýhodou použitia tohto všeobecného rozhrania je, že nie je nastavený špeciálne pre IronSocket. Ak chcete prevziať definíciu pripojenia pre každý server, ku ktorému by ste sa chceli pripojiť, musíte sa vrátiť na zoznam serverov. Je to veľmi namáhavá úloha. Je to jeden z dôvodov, prečo sa špičkoví poskytovatelia VPN nespoliehajú na rozhranie OpenVPN, ale investujú do svojich vlastných aplikácií.

Klikni na "Získajte profil" na stiahnutie súborov, ktoré potrebujete na pripojenie k špecifickému serveru. Je škoda, že IronSocket nespojil všetky tieto profily do jedného súboru na stiahnutie. Bolo by oveľa jednoduchšie zriadiť službu, ak by mohli toto zariadenie zorganizovať. Ak chcete aktivovať prístup k všetkým serverom VPN, musíte mať veľa práce.

Ak nemáte čas, jednoducho si nainštalujte profily miest, o ktorých viete, že ich budete používať. Na túto kontrolu som určite potreboval spustiť servery v Miami, Kanade a Veľkej Británii, takže som si ich len stiahol.

Po kliknutí na súbor na stiahnutie profilu sa zobrazí kontextová správa. Klikni na "Stiahni teraz" na to. Akonáhle je konfiguračný súbor v počítači, musíte ho presunúť. Kliknite na ikonu OpenVPN na paneli úloh a v zobrazenej ponuke vyberte možnosť Importovať. vybrať "Z miestneho súboru" a vyhľadajte konfiguračný súbor vo vašom predvolenom adresári na stiahnutie. Kliknutím na Otvoriť v rozhraní súboru nahrajte definíciu.

Po vykonaní pokynov na načítanie definícií servera sa zobrazia možnosti pripojenia. Kliknutím na ikonu OpenVPN Connect zobrazíte zoznam serverov.

Teraz sa môžete pripojiť. Svoje používateľské meno a heslo môžete zmeniť aj v klientskej oblasti webových stránok, aby boli nezabudnuteľné. Pri prvom prístupe na server musíte zadať svoje používateľské meno a heslo. Prihlasovacie obrazovky si pamätajú vaše používateľské meno pre nasledujúce návštevy. Musíte však zadať svoje heslo pri každom prihlásení na server.

Pri prvom prístupe na každý server sa zobrazí varovná správa. Toto upozornenie sa nezobrazí pri následných pripojeniach k tomuto serveru.

Po nadviazaní spojenia vás systém upozorní. Ikona OpenVPN Connect sa okrem toho zmení tak, aby zobrazovala začiarknutie.

Keď špičkové spoločnosti VPN vytvoria svoje vlastné aplikácie, zabudujú ďalšie bezpečnostné funkcie, ako napríklad prepínač zabíjania alebo automatickú ochranu WiFi. Spoločnosť IronSocket nemôže ponúkať tieto služby, pretože neinvestovala do svojho vlastného kontrolného softvéru.

Streamovacie služby

Pripojil som sa k americkému serveru na východnom pobreží USA a otestoval prístup na Netflix USA, ABC.com a NBC.com a do všetkých som sa dostal. Potom som sa pripojil k UK VPN a vyskúšal Netflix UK, BBC iPlayer, ITV Hub a web Channel 4. V každom prípade ma IronSocket dostal dovnútra a bol som schopný sledovať videá.

Ak sa obávate, že by mohol mať prístup na web, na ktorý sa IronSocket nemôže dostať, môžete si na webe pozrieť zoznam kanálov, o ktorých sa spoločnosť presvedčila, že sa do nich môžu dostať. Prístup na túto stránku získate až po prihlásení na odber. Tu si však môžete pozrieť snímku obrazovky, aby ste zistili, či sú zahrnuté vaše obľúbené video služby.

Ďalšie platformy

IronSocket VPN podporuje operačné systémy Windows, Mac (podpora Mac VPN pre OS aj OSX), Android, iOS a Blackberry. Môžete tiež nainštalovať sieť VPN na smerovače, herné konzoly, set-top boxy a inteligentné televízory. Ako už bolo spomenuté, spoločnosť IronSocket nemá svojho vlastného VPN klienta, takže musíte nainštalovať aplikáciu OpenVPN tretej strany, aby ste ju mohli nastaviť. Sprievodcovia nastavením pre všetky populárne zariadenia sú k dispozícii na webovej stránke poskytovateľov.

Záverečné myšlienky

IronSocket má fantastickú schopnosť dostať sa do takmer akejkoľvek služby streamovania videa v krajinách, kde má servery. SOCKS5 proxy, Smart DNS a HTTP proxy služby sú zaujímavé doplnky, s ktorými sa budete môcť hrať, akonáhle sa prihlásite na odber služby VPN.

Príspevok iba troch súčasných pripojení môže byť obmedzujúci. IronSocket vám však umožňuje kúpiť si ďalší príspevok a rozšíriť tak počet simultánnych pripojení až na osem, čo by pre rodinu malo byť viac ako dosť..

Keby IronSocket prepracoval svoju webovú stránku a vytvoril svoju vlastnú aplikáciu, ktorú by si nainštaloval sám, označil by som to za jednu z piatich najlepších VPN na svete. Body dosiahnuté technickými schopnosťami služby sa v dôsledku problémov s inštaláciou aplikácie ťahajú nadol.

Navštívte IronSocket »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me