ibVPN


 • stanovenie ceny

  z $ 3,08
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • Android

  • iOS
 • odblokuje:


  • iPlayer

ibVPN odišiel s tretím miestom v Najlepšie VPN pre služby zákazníkom na ocenení ProPrivacy.com Awards 2020. Čítajte ďalej a zistite, prečo bol ibVPN tretím najlepším VPN v pomoci svojim zákazníkom! A dozvedieť sa viac o tejto nadpriemernej službe.

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

ibVPN je rumunský poskytovateľ VPN bez protokolov. Ako uvidíme v tomto prehľade ibVPN, o tejto nízkonákladovej službe sa dá veľa obdivovať. Jeho softvér je veľmi vybavený a špičkoví zákazníci dostanú pôsobivú službu Smart DNS bezplatne. Sklamanie z výkonnosti rýchlosti sa však pravdepodobne bude týkať väčšiny používateľov.

Rýchle štatistiky

 • krajiny
  57
 • Súčasné spojenia
  5
 • jurisdikcie
  Rumunsko
 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  50.27 Mbps

Vlastnosti

torrenting
Celkový počet serverov 180
krajiny 57
Súčasné spojenia 5
Podpora smerovača
Preposielanie portov
Výber portu
Podporované smerovače ASUS, SABAI, DDWRT
Holé kovové alebo virtuálne servery Kombinácia

Plán Ultimate VPN ponúka nasledujúce funkcie:

 • Servery v 47 krajinách
 • P2P: áno
 • Tri súčasné spojenia
 • Proxy servery na všetkých miestach
 • Socks5 proxy
 • Podpora protokolov VPN OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, SoftEther a IPsec
 • Úplný prístup k službe Smart DNS (viac o tomto neskôr)
 • DoubleVPN
 • Tor cez VPN

Lacnejšie plány VPN sú obmedzené iba na jedno pripojenie súčasne a nemajú prístup ku všetkým serverom (44 krajín v prípade štandardného plánu VPN a deväť v prípade plánu Torrent VPN). Nemajú tiež prístup k inteligentným serverom DNS alebo k bežným serverom proxy, hoci používatelia servera Torrent VPN môžu používať servery proxy socks5.

P2P nie je povolený v štandardnom pláne, ale je povolený v pláne VPN siete Torrent (samozrejme!).

Dvojitá VPN

To v podstate umožňuje „reťaziť“ servery VPN, takže vaše údaje sa počas ich prenosu medzi vami a internetom smerujú medzi dvoma alebo viacerými servermi VPN..

Váš počítač / zariadenie -> VPN server 1 -> VPN server 2 -> internet

Takéto reťazenie môže poskytnúť určité bezpečnostné výhody, ale vždy bude mať za následok veľkú stratu rýchlosti. Výhody ochrany súkromia a zabezpečenia VPN typu „double-hop“ sú dosť obmedzené. Chápem však, že toto nie je názor, ktorý zdieľajú všetci. Ako vidíme o niečo neskôr v tejto recenzii, je k dispozícii niekoľko možností služby Double VPN sever.

Tor cez VPN

Ďalšou novou funkciou je Tor over VPN. V tejto konfigurácii sa najskôr pripájate k serveru ibVPN a potom k sieti Tor pred prístupom na internet:

Tvoj počitač -> VPN -> Tor -> internet

ibVPN to dosahuje transparentným smerovaním údajov z tunela VPN do siete Tor. To znamená, že z vášho pripojenia cez internet využíva výhody celého pripojenia k internetu.

Toto nastavenie ponúka niektoré výhody ochrany osobných údajov a zabezpečenia, ale podobný účinok sa dá dosiahnuť jednoducho použitím prehliadača Tor, keď je pripojený k sieti VPN. Je dôležité, že takéto nastavenie je oveľa bezpečnejšie ako metóda, ktorú ponúka ibVPN.

Tor over VPN (akokoľvek to urobíte) vážne spomalí vaše internetové rýchlosti, pretože získate kombinovaný zásah použitia siete Tor (ktorá je veľmi pomalá) a VPN. ibVPN v súčasnosti ponúka servery Tor cez VPN v Holandsku, Singapure a USA.

Navštívte ibVPN »

Rýchlosť a výkon

Všetky testy sa uskutočnili s použitím môjho optického pripojenia Virgin UK 50 Mbps / 3 Mbps. Použil som protokol OpenVPN-UPD.

Keď som sa pripojil k niektorým serverom VPN uvedeným ako 100% zadarmo, vôbec som nemal pripojenie na internet. Preto som testoval servery pri zaťažení (najnižšie pre každé miesto), aby som sa ubezpečil, že sa môžem pripojiť na internet.

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení testu plnej rýchlosti.

Výsledky sťahovania sú obzvlášť zlé. Za zmienku tiež stojí, že som pri testovaní služby utrpel nezvyčajne veľký počet odpojení VPN. *

Únikové testy

Zistil sa únik IPv4?
Bol zistený únik WebRTC?
Dátové limity
Limity šírky pásma
SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) 87,38
SpeedTest Proprivacy.com (priemer) 50.27

Zistil som žiadne úniky IPv4, DNS alebo WebRTC (ak bola v klientovi povolená ochrana DNS). Toto je dobré.

Žiaľ, môj poskytovateľ internetových služieb (Virgin Media) nepodporuje pripojenia IPv6, takže teraz nemôžem testovať úniky IPv6. Toto je problém, na ktorom ProPrivacy.com pracuje na hľadaní riešenia.

Dobrou správou je, že aplikácie USA Netflix aj BBC iPlayer fungujú, keď sú pripojené k vhodným serverom.

cena

12 mesiacov

$ 3,08
za mesiac

6 mesiacov

$ 3,32
za mesiac

1 mesiac

$ 4,95
za mesiac

ibVPN ponúka tri plány VPN plus plán Smart DNS-only. Program Ultimate VPN stojí 10,95 dolárov mesačne alebo 4,83 dolárov mesačne, ak sa zakúpi ročné predplatné. Všetky ostatné programy stoja 4,95 dolárov mesačne alebo 3,08 dolárov, ak sa nakupujú ročne.

K dispozícii je aj plán obchodnej siete VPN. Toto je v podstate plán Ultimate VPN, ale s viac simultánnymi pripojeniami. Ceny začínajú na 13,95 dolárov mesačne (8,32 dolárov, ak sa platia ročne) za päť simultánnych pripojení, až na 44,95 dolárov mesačne (33,32 dolárov, ak sa platia ročne) za 20 simultánnych pripojení.

K dispozícii je 24-hodinová bezplatná skúšobná verzia. To poskytuje všetky výhody plánu Ultimate po celú dobu jeho trvania. Okrem toho ponúka ibVPN záruku vrátenia peňazí 15 dní.

Akceptujú sa nasledujúce spôsoby platby: Avangate (opakujúce sa a jednorazové platby - Alipay, WebMoney, iDeal a kreditná karta), PayPro (opakujúce sa a jednorazové platby - kreditná karta a PayPal), Payza, WebMoney, AstroPay, Western Union a Perfect Money.

ibVPN tiež akceptuje platby v bitcoinoch a iných kryptomenách (Litecoin, Blackcoin, Dogecoin a Ripple), čo môže pomôcť zlepšiť súkromie.

Zákaznícky servis

Garancia vrátenia peňazí
24-hodinová podpora
Live chat
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 15
Skúška zadarmo Áno - 24 hodín

ibVPN ponúka podporu živého chatu „24/7“, ktorú považujem za informovanú a užitočnú. K dispozícii je aj e-mailová podpora s lístkami. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, je možné naplánovať schôdzku tak, aby bola poskytnutá podpora na diaľku od tímu podpory. Netestoval som to, ale je to skvelá ponuka.

Jednoduchosť použitia

windows
MacOS
Android
linux
iOS
Windows telefón

Webová stránka

Dizajn webových stránok vyzerá inteligentne a vyhýba sa tomu, aby sa uvádzali niektoré z viac bombardujúcich (a nepresných) tvrdení, ktoré sa nachádzajú na stránkach mnohých poskytovateľov. Hoci technické podrobnosti sú v teréne trochu ľahké, často kladené otázky, vedomostná základňa a fórum poskytujú väčšinu informácií, ktoré by bežní užívatelia mali požadovať..

Tento zoznam serverov je nielen celkom dobre vyzerajúci, ale skôr užitočný. Všetky adresy IP sú zdieľané, ale to, či dostanete statickú alebo dynamickú adresu IP, závisí od servera, ku ktorému sa pripájate.

Je tiež potrebné poznamenať, že podmienky poskytovania služieb a zásady ochrany osobných údajov sú jasné a sú napísané v jednoduchej angličtine. K dispozícii je blog, ktorý zdôrazňuje najmä funkcie a propagácie súvisiace so službou ibVPN.

Klient Windows IBVPN

Klient VPN v systéme Windows vyzerá dosť inteligentne a je vybavený funkciami. Všimol som si však, že zmena serverov často spôsobila zlyhanie programu, takže je lepšie sa odpojiť pred opätovným pripojením na iný server. * Všimnite si aj zoznam serverov Double VPN.

V predvolenom nastavení je výber protokolu „automatický“. Z protokolových súborov je zrejmé, že to znamená, že v predvolenom nastavení sa používa veľmi nezabezpečený protokol PPTP, za ktorým by nasledoval protokol L2TP / IPsec (ako v mojom prípade). Odporúčam zmenu na OpenVPN okamžite!

Neviem, prečo sú možnosti úniku DNS v predvolenom nastavení zakázané, mali by ste ich však okamžite zapnúť. Je však dobré, že existujú.

Skvelá vlastnosť klienta ibVPN je prepínač zabíjania aplikácií a procesov. To si vyžaduje trochu nastavenia, ale je prepracovanejšie ako bežné spoločné prepínače zabíjania celého systému.

Nezabúdajte však, že prepínač kill funguje tak, že v prípade zlyhania siete VPN zatvorí určené programy. Nie je to také bezpečné ako riešenie založené na bráne firewall, ktoré bráni akémukoľvek pripojeniu mimo tunela VPN.

Celkovo je to plne vybavený klient. Trochu ma však znepokojuje skutočnosť, že sa predvolene používajú slabé protokoly VPN a ochrana pred únikom DNS. Tieto sa dajú zmeniť / zapnúť, ale je nepravdepodobné, že by tak urobili používatelia s menšou úrovňou technológie.

Ďalšie platformy

ibVPN má vlastné aplikácie pre Windows, Mac OS, iOS a Android. Okrem štandardnej aplikácie typu „všetko v jednom“ môžu používatelia počítačov Mac VPN používať aj novú aplikáciu „rýchle pripojenie“. Táto aplikácia je menej funkčná ako aplikácia typu všetko v jednom, ale jej použitie je veľmi jednoduché..

Pokyny pre ručné nastavenie sú k dispozícii aj pre širokú škálu platforiem a zariadení.

Aplikácia pre Android

Ich aplikácia pre Android VPN vyžaduje povolenie na prístup k mojim podivným fotografiám / médiám / súborom.

Aplikácia používa OpenVPN, čo je dobré. Výber portu je pekná funkcia, hoci nie je k dispozícii žiadny prepínač zabíjania.

Pomocou aplikácie pre Android som nezistil žiadne úniky IP.

Inteligentné DNS

ibVPN ponúka službu Smart DNS, ktorá je tiež súčasťou plánu Ultimate VPN. Nerobí to nič pre zlepšenie vašej bezpečnosti alebo ochrany osobných údajov, ale umožňuje to geo-spoofing vyriešením vašich požiadaviek DNS na určenom mieste. Vďaka tomu je ideálny na streamovanie geograficky blokovaného obsahu.

Nejde o šifrovanie / dešifrovanie a preklad DNS je skoro okamžitý. To znamená, že služby inteligentného servera DNS majú menšie problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte ako pri používaní siete VPN na streamovanie (hoci vzdialenosť môže stále spôsobovať problémy).

Ďalšou výhodou systému Smart DNS je to, že ho možno nakonfigurovať na akomkoľvek zariadení s prístupom na internet, nielen na zariadeniach, ktoré môžu spúšťať softvér VPN. To znamená, že inteligentné DNS môžete používať na inteligentnej televízii, hernej konzole a Roku (okrem iného)..

Inteligentné DNS od ibVPN odomklo US Netflix aj BBC iPlayer, keď som to vyskúšal.

Rozšírenia prehľadávača

Používatelia ibVPN môžu tiež nainštalovať rozšírenia prehľadávača pre prehliadače Chrome, Firefox a Opera, ktoré proxy pripojenie prehliadača.

Počas používania rozšírenia som nezistil žiadne úniky DNS, ale zistil som únik WebRTC. US Netflix nebol k dispozícii, ale som rád, že môžem povedať, že BBC iPlayer bol.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Zatemnenie (utajenie)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana pred únikom WebRTC
Hlavný vypínač
DNS s vlastným hostiteľom / proxy Áno

„IbVPN nezhromažďuje ani neeviduje žiadny prenos ani použitie svojej služby virtuálnej súkromnej siete. Nemôžeme spájať žiadnu konkrétnu aktivitu so žiadnym konkrétnym používateľom. Ak sú akékoľvek právne oznámenia zaslané nášmu právnemu oddeleniu, budeme ich dodržiavať. Nemôžeme však byť nútení odovzdať informácie, ktoré nemáme. “

Toto je skvelé. Spoločnosť ibVPN sídli v Rumunsku, ktorá zamietla smernicu EÚ o uchovávaní údajov ešte predtým, ako ju Európsky súdny dvor vydal. Rumunsko je pohodlne mimo priamej oblasti vplyvu NSA aj GCHQ.

Takže z hľadiska ochrany osobných údajov funguje ibVPN veľmi dobre.

Protokoly šifrovania

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPSec
SSTP
Iné protokoly Softether, Stealth VPN

Pripojenia OpenVPN sú zabezpečené šifrovaním AES-256 a hash autentifikáciou HMAC SHA384. Od prvého zverejnenia tejto recenzie ibVPN aktualizovali šifrovanie handshake na RSA-2048 a šifrovanie dátových kanálov na AES-256..

To sa týka mojich predchádzajúcich kritík. Perfektné utajenie vpred je poskytované pomocou kľúčov Diffie-Hellman Exchange (DHE). S potešením môžem povedať, že ibVPN teraz používa veľmi silnú šifrovaciu sadu.

Ak plánujete používať túto VPN pre iOS a chcete používať šifrovanie OpenVPN, budete ju musieť manuálne nakonfigurovať pomocou aplikácie OpenVPN od tretích strán. Návod, ako to urobiť, nájdete na webovej stránke ibVPN.

Viac podrobností o tu použitých podmienkach nájdete v časti Vysvetlené podmienky šifrovania VPN.

Záverečné myšlienky

Mal som rád:

 • Žiadne záznamy (vôbec)
 • Skromné ​​ceny
 • Dobrá inteligentná služba DNS
 • Servery v 47 krajinách
 • 24/7 podpora
 • Plne vybavený softvér s prepínačom na zabíjanie aplikácií
 • P2P: áno
 • Tri súčasné spojenia
 • Socks5 proxy
 • Dostupné sú americké prehrávače Netflix a BBC iPlayer
 • Dobré mobilné aplikácie
 • Dvojitá VPN

Nebol som si tým istý:

 • Predvolené nastavenia slabých protokolov VPN a ochrana pred únikom DNS
 • Tor over VPN (použitie prehliadača Tor cez VPN je bezpečnejšie)

Nenávidel som:

 • Slabý výkon
 • Klient Windows sa odpojil a veľa havaroval *

O ibVPN je veľa rád. Za rozumnú cenu získate veľmi plnohodnotnú službu (s inteligentným DNS hodeným zadarmo s plánom VPN Ultimate). Počas používania služby som nezistil žiadne úniky adries IP. Aj keď nie je založený na bráne firewall, páči sa mi prepínač zabíjania aplikácií a procesov.

Prial by som si, aby bol klient Windows trochu stabilnejší *, Ak hľadáte VPN pre Netflix, potom táto VPN stojí za zváženie. Je to tiež dobrá voľba pre každého, kto chce VPN pre BBC iPlayer, pretože obe služby VPN a Smart DNS úspešne odblokujú.

Jediným skutočným problémom sú výsledky rýchlosti ibVPN. Len málo používateľov pravdepodobne bude mať potešenie z toho, že sa ich pripojenie na internet v takom rozsahu spomalí.

* Tento článok bol aktualizovaný, aby obsahoval informácie o vylepšenom šifrovaní a nových funkciách dostupných pre používateľov služby. ibVPN ma tiež uisťuje, že aktualizovaný klient systému Windows All-in-One opravuje problémy so stabilitou, s ktorými som sa stretol, ale zatiaľ som to netestoval..

Navštívte ibVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me