Fastmail

Fastmail
je poskytovateľ e-mailov, ktorý bol spustený pred dvadsiatimi rokmi v roku 1999. Táto služba sa inzeruje ako bezpečné e-mailové riešenie, ktoré chráni súkromie svojich používateľov. Za týmto účelom tvrdí, že nikdy nespeňažuje obsah e-mailov používateľov - ako je to v prípade e-mailových gigantov, ako sú Google, Yahoo a Microsoft..

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

Tento poskytovateľ e-mailových služieb má pobočky v Austrálii a USA. Je tiež potrebné pamätať na to, že e-mailovú službu získala nórska softvérová spoločnosť Opera v roku 2010.

Je to však austrálska spoločnosť a tvrdí, že reaguje iba na austrálske súdne príkazy - nie na americké. Jej servery sú však umiestnené v USA, čo podľa nášho názoru znamená, že by sa jej mohlo vydať rozkaz a rozkaz gag.


Austrália bohužiaľ nie je obzvlášť dobrým miestom na založenie súkromnej e-mailovej služby (a ani USA). Dôvodom je skutočnosť, že Austrália je súčasťou dohody o dozore s piatimi očami a je to štát, ktorý presadzuje invazívne povinné zákony o uchovávaní údajov. Austrália okrem toho nedávno prijala právne predpisy, ktoré môžu príslušné orgány použiť na donútenie služieb poskytovať zadné vrátka šifrovaným správam.

Celkovo to znamená, že na bezpečné používanie tohto poskytovateľa e-mailových služieb budete musieť na zasielanie e-mailov medzi vami a vaším príjemcom používať šifrovanie typu end-to-end (PGP alebo S / MIME). Je smutné, že tento druh šifrovania nie je v službe Fastmail natívne dostupný - preto budete musieť použiť rozšírenie tretej strany, napríklad Mailvelope alebo e-mailového klienta tretej strany, napríklad Thunderbird..

Je teda tento e-mail v hodnote peňazí, ktoré musíte zaplatiť, aby ste ich mohli použiť, alebo existujú lepšie možnosti na trhu?

Logo Fastmail

Koľko stojí Fastmail?

Aj keď používatelia môžu získať bezplatnú skúšobnú verziu Fastmail po dobu 30 dní, na ďalšie používanie služby je potrebné zakúpiť predplatné. Predplatné je možné zakúpiť v jednom z troch programov: Basic, Standard a Professional.

rýchle zasielanie cien

Základné náklady 3 $ mesačne (na užívateľa) a umožní vám využívať jeho zabezpečené e-mailové služby s 2 GB úložného priestoru. Základné plány prihlásenia na odber neumožňujú používať svoju vlastnú doménu.

Štandardné náklady 5 dolárov na používateľa mesačne a zvyšujú množstvo dostupného úložného priestoru na 25 GB. Štandardní používatelia môžu používať svoju vlastnú doménu.

Profesionál stojí 9 dolárov mesačne a zvyšuje množstvo úložného priestoru na 100 GB. Profesionálni používatelia môžu používať svoju vlastnú doménu a tiež získať prístup k trom ďalším funkciám: archív správcu, „Témabox“ na zdieľanie e-mailov s členmi tímu a ovládacie prvky administrátora.

Odberatelia sa môžu rozhodnúť platiť pomocou kreditnej alebo debetnej karty alebo prostredníctvom služby PayPal. Momentálne nie sú k dispozícii kryptomeny.

Prehľad funkcií

 • Aplikácie pre všetky platformy
 • Webportal pre ľahký prístup k e-mailu
 • Podpora IMAP, POP3, SMTP
 • Žiadne reklamy
 • Žiadne sledovanie
 • Zoznamy kontaktov a skupiny
 • Služba zoznamu adries (Topicbox)
 • Služba preposielania e-mailov (Pobox)
 • Plne prehľadateľné
 • Funkcia konverzácie na posúvanie správ
 • Pripnutie správy
 • kalendár
 • Importovať funkciu
 • Exportujte e-maily každému inému poskytovateľovi
 • Podpora vlastnej domény (štandardná a vyššia)
 • Zdieľanie a archivácia e-mailov pre tímy (profesionálne)
 • Kontroly správcu (profesionálne)

Jednoduchosť použitia

Registrácia do 30-dňovej skúšobnej verzie služby Fastmail je jednoduchá a nevyžaduje si žiadne podrobnosti o karte. To znamená, že sa môžete skutočne skákať a získať predstavu o tom, ako Fastmail funguje, bez toho, aby ste sa museli obávať o automaticky postupujúce predplatné.

Ak chcete začať používať Fastmail, jednoducho prejdite na jeho webovú stránku a zaregistrujte sa pomocou jeho online formulárov. Budete musieť zadať heslo a súhlasiť so Zmluvnými podmienkami (ktoré nezahŕňajú posielanie hromadných alebo nevyžiadaných e-mailov). Bezplatným používateľom sa tiež pripomína, aby nepoužívali službu na komerčné účely, preto je potrebné zakúpiť si predplatné.

bezplatný registračný formulár

Kliknutím na začiatočnú 30-dňovú skúšobnú verziu sa presuniete do iného formulára, ktorý vyžaduje odovzdanie telefónneho čísla. Je to veľmi sklamaná súčasť služby, pretože by sme uprednostnili možnosť overiť účet prostredníctvom e-mailu. Odovzdanie telefónneho čísla je vždy považované za vysoko invazívne a toto nie je dobrá forma pre službu, ktorá tvrdí, že je v súkromí..

rýchle overenie vášho telefónneho čísla

Po overení nášho telefónneho čísla sme mohli bez problémov začať používať bezplatný účet. Najprv sme skontrolovali dostupnosť funkcie importu. S potešením sme zistili, že je možné automaticky importovať e-maily a kontakty z iného e-mailového klienta.

Fastmail má vstavanú funkciu importu, ktorá vám umožňuje migrovať e-maily zo starého účtu, ako sú Gmail, Yahoo, Outlook, iCloud alebo IMAP od akéhokoľvek klienta tretej strany. Kontakty je možné nahrať prostredníctvom súboru adresára, napríklad CSV (najbežnejšia metóda). Záznamy z kalendára je možné bez problémov importovať.

Ak chcete získať prístup k funkciám importu - ako aj k inštalačným sprievodcom, ako pracovať so službou Fastmail s e-mailovým klientom tretej strany a mobilnými aplikáciami - kliknite na šípku nadol v ľavom hornom rohu klienta (vedľa vašej e-mailovej adresy) a vyberte položku nastavenie.

začnite pracovať rýchlo s aplikáciami tretích strán

Niektoré kontakty sme importovali bez problémov pomocou súboru CSV (k dispozícii je tiež vCard3). Z Gmailu sme tiež priniesli niekoľko e-mailov, aby sme skontrolovali, či funkcia importu funguje. Aby ste to mohli urobiť, musíte sa uistiť, že je vo vašom účte Gmail zapnutá služba IMAP.

V tejto fáze sme skontrolovali aj funkciu exportu, ktorú by ste mali použiť, ak ste sa niekedy rozhodli nechať službu Fastmail na inú službu. Bolo pre nás ťažké zamerať sa na funkciu exportu a museli sme hľadať pomoc na jej webových stránkach.

Zistili sme, že na export kontaktov budete musieť vytvoriť skupinu a do tejto skupiny pridať svoje kontakty. Všetky kontakty pridané do priečinka „Žiadna skupina“, s ktorým e-mailový účet v predvolenom nastavení prichádza, nie je možné exportovať. Vytvorili sme skupinu a pridali sme do nej kontakt, aby sme ju otestovali.

kontakty v službe Fastmail

Kliknutím na Export poskytuje množstvo možností vrátane súborov CSV pre aplikáciu Outlook alebo Yahoo, súborov vCard, .adr súborov pre Opera a súborov LDIF pre Thunderbird. Toto je pekná, široká škála možností, ktoré by migrácii mali uľahčiť každému.

Funkcia poznámok je pekným doplnkom, ktorý vám umožní uchovávať poznámky uložené v cloude, kde ich nemožno stratiť. Nezabúdajte však, že nie sú chránené šifrovaním end-to-end, čo znamená, že k nim môžu mať prístup pracovníci Fastmailu alebo úrady, ak slúžia Fastmailu s príkazom.

poznámky k testovaniu

Funkcia kalendára je skvelá pre používateľov prichádzajúcich zo služieb, ako je Google, ktorí sa zoznámili s väčším počtom funkcií. Nastavenie kalendára je veľmi jednoduché a je možné pozvať kontakty na stretnutie prostredníctvom automatického e-mailu, čo je skvelé.

kalendár

Schopnosť vkladať a ukladať dokumenty je tiež skvelá a my sme radi, že si môžete vytvoriť vlastné priečinky na uchovávanie všetkého úhľadne uloženého. Nezabudnite však, že táto služba neposkytuje úplné šifrovanie vašich súborov.

nahrať súbory Fastmail

Pokiaľ ide o samotné odosielanie e-mailov, sme očividne sklamaní, že nemôžete PGP natívne používať vo webovom klientovi. Firma tvrdí, že neposkytuje PGP z dôvodov, ktoré považuje za platné bezpečnostné dôvody, ktoré môžete nájsť na jej webových stránkach. Avšak pre mnoho ľudí, ktorí už PGP používajú (a potrebujú); integrácia by bola užitočná.

Existuje veľa poskytovateľov zabezpečených e-mailov, ktoré vám to umožňujú, a myslíme si, že PGP je nevyhnutnou súčasťou každej e-mailovej služby, ktorá tvrdí, že poskytuje funkcie zabezpečeného e-mailu. Nemali sme však žiadne problémy s nastavením rozšírenia Mailvelope na spoluprácu s týmto webovým klientom. Takto je možné začať odosielať zabezpečené e-maily bez toho, aby sa príliš starali.

Naozaj sme si užili aj ľahkú dostupnosť sprievodcov na založenie účtu pre prácu s e-mailovým klientom tretej strany, čo znamená, že môžete tohto poskytovateľa e-mailových služieb využiť v ľubovoľnom e-mailovom softvéri, ktorý uprednostňujete.

Na záver môžeme potvrdiť, že táto služba sa ľahko používa. Všetko funguje tak, ako by malo a nikdy nie je ťažké nájsť nič, čo by ste mohli potrebovať. Túto službu preto môžeme odporučiť začiatočníkom, ktorí sa chcú vzdialiť od invazívnych služieb, ako je napríklad Google.

Na druhej strane, ak sa vzdialite od spoločnosti Google a platíte za službu, pravdepodobne vám odporúčame prejsť na službu, ktorá poskytuje bezpečné šifrovanie typu end-to-end pre e-maily, súbory a poznámky..

Bezpečnosť a súkromie

Byť v Austrálii so servermi v USA nevyvoláva veľkú dôveru. Je známe, že Austrália a USA spolupracujú v záležitostiach spravodajských služieb, čo zdôrazňuje ich spoločný záväzok voči spoločnosti Five Eyes..

Mať servery so sídlom v USA znamená, že je možné, že servery Fastmailu by mohli byť napadnuté americkými úradmi. A keďže USA presadzujú objednávky gag, predplatitelia FastMail by nikdy nevedeli, že ich e-maily boli sprístupňované americkou (alebo austrálskou) vládou..

Tento potenciál je veľmi problematický, pretože Fastmail nie je službou, ktorá poskytuje šifrovanie end-to-end. Spoločnosť je presvedčená, že spotrebitelia uprednostňujú možnosť obnovenia svojich účtov a prehľadania e-mailov a na odôvodnenie šifrovania na strane servera používa tieto dôvody..

Výsledkom je, že Fastmail riadi vaše šifrovacie kľúče vo vašom mene - a je možné, že jeho zamestnanci mali prístup k obsahu vašich e-mailov. Znamená to tiež, že Fastmail má možnosť odovzdať vaše šifrovacie kľúče úradom, aby v prípade doručenia príkazu získali prístup k obsahu vašich e-mailov, poznámok a súborov. To nie je ani zďaleka ideálne.

Fastmail na svojej webovej stránke tvrdí, že údaje uložené na jeho serveroch sú bezpečné, pretože šifrovacie kľúče ukladá do účtov oddelene od samotných údajov. Faktom však zostáva, že keď sú heslá aj údaje uložené na podnikových serveroch, zvyšuje sa riziko hackerstva.

Pre používateľov, ktorí sú paranoidní o vystavení sa týmto rizikám, je jedinou možnosťou odosielanie šifrovaných správ pomocou šifrovania e-mailov na strane klienta. Je to možné pomocou účtu Fastmail, nie je však natívne dostupný vo webovom portáli Fastmail ani v samostatných aplikáciách.

Z neznámych dôvodov Fastmail nevykonáva šifrovanie verejným kľúčom, ako napríklad OpenPGP alebo S / MIME. To znamená, že na odosielanie šifrovaných e-mailov budete musieť použiť rozšírenie tretej strany, napríklad Mailvelope - alebo klienta tretej strany, napríklad Mozilla Thunderbird. Fastmail poskytuje IMAP, POP3 a SMTP, takže si budete môcť nastaviť svoj účet tak, aby spolupracoval s e-mailovým klientom tretej strany, ktorý implementuje PGP, a to nie je ťažké. Je to však jediný spôsob, ako zaistiť, aby vaše e-maily nesedeli na amerických serveroch FastMail v obyčajnom texte..

Fastmail síce sľubuje, že sa nebude zaoberať obsahom e-mailov na účely prieskumu kľúčových slov a reklamy. Ak by sa mu však vydal rozkaz, nemalo by na výber, ale umožnilo by vláde prístup k vašim e-mailom.

Záväzok Fastmailu k otvorenému zdroju je trochu obojstrannou mincou. Na jednej strane je Fastmail založený na Cyruse - poštovom serveri s otvoreným zdrojovým kódom, do ktorého výrazne prispieva. Spustí tiež JMAP (otvorený štandardný protokol). Okrem toho je všetok softvér Fastmail vlastnícky.

Mať klientov s uzavretým zdrojom znamená, že nie je možné auditovať platformu. V dôsledku toho je potrebné dôverovať firme, že robí s vašimi údajmi to, čo hovorí. Tento prvok dôveryhodnosti sa odstráni, keď poskytovateľ e-mailu zabezpečí auditovateľnosť celého zdrojového kódu (otvorený zdroj)..

V závislosti od modelu vašej hrozby nemusí byť používanie proprietárneho softvéru tejto firmy problémom, najmä z dôvodu transparentných zásad ochrany osobných údajov spoločnosti. Avšak pre tých, ktorí sú paranoidní, môže byť pre vás to kombinácia kombinácie implementácie uzavretého zdroja, amerických serverov, austrálskej jurisdikcie a šifrovania na strane servera (opak nulovej znalosti).

Nakoniec sme skontrolovali technológiu TLS / SSL Fastmail, aby sme sa uistili, že implementuje bezpečnosť tranzitu efektívne. Službu sme testovali pomocou Qualys SSL Labs a sme radi, že spoločnosť získala hodnotenie A +. To znamená, že môžete veriť, že podnikové zabezpečenie SSL bolo správne implementované a vaše údaje by mali byť zabezpečené počas prepravy.

Pre každého, kto sa rozhodne využiť túto e-mailovú službu prostredníctvom webového portálu, je tiež dôležité pamätať na to, že je implementovaná pomocou JavaScriptu (JS). Rovnako ako v prípade všetkých aplikácií JS, ktoré sú spustené vo vašom prehliadači, je to náchylné na útoky typu „človek v strede“ spôsobené spôsobom, ktorým JS komunikuje s prehliadačom. V dôsledku toho je možné, že hacker by mohol vynútiť kľúče od používateľov Fastmailu, čo by im umožnilo prístup k obsahu e-mailov.

Je pravda, že to nie je jedinečné pre Fastmail; vzťahuje sa na všetkých e-mailových klientov spustených v prehliadači. A túto chybu je možné obísť. Na vyriešenie tejto chyby zabezpečenia je potrebné spustiť samostatný e-mailový klient poskytovaný službou Fastmail alebo ešte lepšie e-mailový klient tretej strany, ktorý vám tiež umožňuje šifrovať vaše e-maily pomocou zabezpečeného PGP..

Za zmienku tiež stojí, že sme boli sklamaní z toho, že sme povinní poskytnúť telefónne číslo na odber, čo je invazívna požiadavka na služby založené na ochrane súkromia..

Zákaznícka podpora

Okrem inštalačných sprievodcov na zabezpečenie toho, aby služba pracovala na klientoch tretích strán, má Fastmail na svojich webových stránkach aj množstvo podpornej dokumentácie a častých otázok. Prístup k nim získate kliknutím na podpora na svojej webovej stránke. Zistili sme, že články, podporné príručky a odpovede na časté otázky sú dobre napísané a poskytnú pomoc, ktorú väčšina ľudí potrebuje na používanie služby..

Pre kohokoľvek, kto potrebuje ďalšiu pomoc, je tu možnosť zaslať e-mailovú podporu. Stačí navštíviť pätu svojich webových stránok a kliknúť na nás. Tu budete presmerovaný na kontaktný formulár, v ktorom môžete klásť otázky, na ktoré budú zodpovedané e-mailom.

Zistili sme, že firma venuje pozornosť našim potrebám a dodáva všetky odpovede, ktoré sme požadovali. Museli sme však chvíľu počkať na odpovede kvôli časovému rozdielu. Preto je spravodlivé tvrdiť, že podpora nie je 24/7, a na rozdiel od niektorých iných služieb neexistuje živá podpora chatu.

Celkovo sme nenašli nič, čo by bolo obchodníkom, a boli sme ohromení zdrojmi, ktoré sú k dispozícii na jeho webovej stránke, a znalosťami jeho podporných pracovníkov..

záver

Fastmail je lacný poskytovateľ e-mailových služieb, ktorý sa predáva ako bezpečná alternatíva k obľúbeným poskytovateľom bezplatných e-mailov.

bezplatná verzus platená verzia služby

Aj keď je skvelé, že Fastmail nepristupuje k obsahu e-mailov ľudí, aby sa prepadol reklamným účelom a vytvoril tok výnosov, v tejto e-mailovej službe je veľa bezpečnostných funkcií, ktoré by sme chceli.

Skutočné end-to-end šifrovanie účtov by používateľom umožnilo kontrolovať bezpečnosť ich e-mailov, poznámok a súborov. Z nášho pohľadu by bolo vhodnejšie plne otvorený zdrojový kód. Základňa firmy v Austrálii ju vydala na milosť vysoko invazívnej vláde a skutočnosti, že jej servery sú umiestnené v poplachových zvončekoch v USA. Ak sa skutočne zaujímate o ochranu osobných údajov, je potrebné vziať do úvahy všetky tieto faktory.

Samotná služba je nabitá funkciami a ľahko sa používa a určite ju môžeme odporučiť začiatočníkom. Pravdepodobne nie je pochýb o tom, že táto firma je lepšia ako spoločnosť Google, ale stále musíte veriť veciam, ktoré sa v nej uvádzajú..

Fastmail nie je drahý a ak ho používate na odosielanie e-mailov s PGP, môžete ho používať na odosielanie bezpečných e-mailov. Nemôžeme si však myslieť, že ak sa snažíte nechať spoločnosť Google pozadu, môžete nájsť niečo s ešte lepšou bezpečnosťou.

Na druhej strane, ak sa vám nepáči myšlienka, že nebudete môcť obnoviť účet, ak stratíte heslo, nebudete chcieť e-mailový účet s šifrovaním typu end-to-end. Z tohto dôvodu je Fastmail veľmi dobrá voľba, ktorá sa oplatí vyskúšať počas 30-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me