CryptoStorm

 • stanovenie ceny

  z $ 7,00
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
6 z 10

zhrnutie

CryptoStorm je „tokenový, opensource publikovaný, neobmedzený spôsob použitia, bez kompromisov, rýchleho online zabezpečenia“ & súkromie [VPN]. “Ako uvidíme v tomto preskúmaní CryptoStorm, poskytovateľ je veľmi náročný na buzzwords a vlastnú propagáciu, ale nedokáže žiť podľa vlastného rozruchu..

Metóda predplatného založeného na tokenoch CryptoStorm je zaujímavá, ale nie je zďaleka tak revolučná, ako je fakturovaná.

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Možno Island, možno nie
 • Súčasné spojenia
  4
 • krajiny
  9

Navštívte CryptoStorm »


Ceny a plány spoločnosti CryptoStorm

Cenová štruktúra CryptoStorm je trochu neobvyklá. Základné náklady sú 6 USD za mesiac, s malými úsporami pri nákupe dlhšieho predplatného. Napríklad nákupom ročného predplatného ušetríte mesačne iba 6 dolárov na platenie.

1 mesiac

$ 7,00
za mesiac

Nákup predplatného však zvyšuje počet súčasných pripojení, ktoré máte povolené. Napríklad ročné predplatné vám umožňuje pripojiť naraz až štyri zariadenia.

Je tiež možné kúpiť balíčky s mesačným predplatným. Tieto balíčky sa však nezhodujú s bežnými možnosťami odberu. Napríklad si môžete kúpiť šesťmesačné alebo ročné predplatné, ale päťmesačné alebo jedenásťmesačné balíčky.

Zdá sa, že ide o úmyselný pokus zahmlievať skutočnosť, že zväzky stoja približne rovnakú cenu ako predplatné, napriek tomu, že ponúkajú iba jediné pripojenie (napríklad $ 52/12 = 4,33 $, zatiaľ čo $ 48/11 = 4,36 $).

Za týždenné predplatné je tiež možné zaplatiť 1,86 dolárov, čo je užitočné za vyskúšanie služby. Táto možnosť je obzvlášť vítaná, pretože CryptoStorm neposkytuje bezplatnú skúšobnú verziu ani záruku vrátenia peňazí.

Existencia bezplatného uzla „Cryptofree“ nie je dobre inzerovaná a bola pre mňa novinkou, keď som prvýkrát spustil klienta. Na tomto bezplatnom serveri nie sú stanovené žiadne limity údajov, ale služba je veľmi pomalá (pozrite si rýchlostné testy uvedené ďalej v tomto prehľade).

Platby sa uskutočňujú prostredníctvom systému tokenov s veľmi obľúbenou cenou CryptoStorm (pozri nižšie). Žetóny je možné zakúpiť priamo z webovej stránky CryptoStorm pomocou služby PayPal alebo procesora platieb tretích strán.

Stripe prijíma platby pomocou kreditnej alebo debetnej karty vrátane predplatených debetných kariet. Prijíma tiež platby v bitcoinoch. Ak sa platby uskutočňujú prostredníctvom Stripe, potom CryptoStorm nebude mať záznam o tom, kto uskutočnil platby, hoci Stripe bude.

Žetóny je možné zakúpiť aj od predajcov tretích strán. Nezabudnite, že bez ohľadu na to, ako anonymný sa používa spôsob platby, CryptoStorm bude stále poznať vašu skutočnú IP adresu.

Funkcie VPN servera CryptoStorm

CryptoStorm ponúka nasledujúce funkcie:

 • Žiadne záznamy
 • Platba prostredníctvom dočasných hashovacích žetónov predávaných predajcami tretích strán (teoreticky)
 • Až štyri súčasné pripojenia (na jednoročné predplatné)
 • Podpora DNSCypt a DNSChain
 • Prijíma bitcoínové a predplatené debetné karty (prostredníctvom služby Stripe)
 • Výber náhodných portov (iba Windows)
 • Servery v deviatich krajinách
 • Protokol OpenVPN
 • P2P torrenting je povolený

Servery sa nachádzajú hlavne v Európe, ale niektoré sú aj v USA a Kanade. Ďalšie informácie o torrentingu nájdete v našom najlepšom sprievodcovi sieťami VPN pre torrent servery.

CryptoStorm Token platba

Zďaleka najunikátnejšou a medializovanou funkciou, ktorú ponúka CryptoStorm, je schopnosť platiť pomocou algoritmov hashed. Teoreticky ich možno kúpiť prostredníctvom predajcov tretích strán. Toto zabezpečuje, že pokiaľ ide o CryproStorm, platby sú anonymné. Žetóny ako také nie sú spojené s účtom. Každý token vás jednoducho oprávňuje na používanie služby na určitý čas.

Zdá sa, že sa s týmito tokenmi obchoduje, vymieňa a predávajú predajcovia tretích strán. Teoreticky to nie je zlý nápad, aj keď nevidím, ako je to viac anonymné ako VPN, ktoré prijímajú platby pomocou obchodných kariet alebo hotovosti. V praxi sa však tento systém javí ako neporiadok. Žetóny si môžete kúpiť priamo z webovej stránky CryptoStorm a môžete tak urobiť anonymne pomocou bitcoínov.

Odkaz Predajcovia na hlavnej webovej stránke však spustí varovanie certifikátu HTTPS. Ak varovanie ignorujete, dostanete sa na stránku fóra CryptoStorm, v ktorej sú údajne uvedení predajcovia. Mnoho odkazov na tejto stránke je však veľmi starých a ani jeden odkaz na ďalší predajca, na ktorý som klikol, fungoval (kliknutie na mnohé z týchto odkazov tiež vygenerovalo varovania o certifikátoch).

Niektoré súkromné ​​predaje individuálnych tokenov sa zdajú byť skutočné, aj keď by som si určite mal malú alebo žiadnu istotu, že si kúpim token prostredníctvom tretích strán na tejto stránke, pretože ide iba o súkromný predaj bez dobrej povesti a / alebo úschovy alebo podobného systému na mieste..

DNSCrypt

Windows Widget v3 obsahuje podporu DNSCrypt: „Teraz budú vaše dotazy DNS skryté pred poskytovateľom internetových služieb ešte predtým, ako sa pripojíte k CS, takže pokiaľ nebudú sledovať všetky naše adresy IP DNSCrypt / DeepDNS (čo je dôvod, prečo si môžete vybrať iné -CS DNSCrypt server vo verzii v3), ani nevedia, že sa pripájate k CS. “Hlavnú výhodu, ktorú tu vidím, je schopnosť bezpečne sa pripojiť k DNS serverom, ktoré nie sú CryptoStorm. To by malo pomôcť prekonať bloky poskytovateľov VPN, ktoré implementujú krajiny ako Čína.

DNSChain

DNSChain je technológia, ktorej cieľom je vyriešiť existujúce problémy so systémom autentifikácie certifikátov HTTPS. Namiesto toho používa na autentifikáciu certifikátov blockchain Namecoin. Mám o tom článok. Je to dobrý nápad, ale podľa môjho najlepšieho vedomia to zostáva vo fáze vývoja. To znamená, že určite nie je pripravený na show time.

Súkromie CryptoStorm

CryptoStorm sa účtuje ako majster súkromia, na jej webových stránkach však nie sú k dispozícii žiadne informácie o spoločnosti. Zamestnanec CryptoStorm obhajoval pseudononymitu spoločnosti v tomto starom reddit post, ale osobne preferujem dôveryhodné spoločnosti riadené jednotlivcami, ktorí sú ochotní prevziať osobnú zodpovednosť za služby, ktoré prevádzkujú. Chápem však, že niektorí môžu oceniť maskovací a dýkový prístup.

jurisdikcie

To však znamená, že nie je možné s istotou povedať, v ktorej jurisdikcii CryptoStorm funguje. Za čo stojí Douglas Spink je občanom USA a spoločnosť Baneki Privacy Computing Inc. je zaregistrovaná v Kanade (pozri dodatok).

Vo všeobecnosti odporúčame vyhnúť sa kanadským sieťam VPN z dôvodu ochrany osobných údajov, pretože Kanada je nadšeným členom špionážnej aliancie pod vedením NSA. Tento prehľad (ktorý hovorí aj s hovorcom CryptoStorm) uvádza, že CryptoStorm má sídlo na Islande..

Nemôžem však nájsť žiadne ďalšie potvrdenie. Island je vhodný na ochranu súkromia, ale ak je v ňom CryptoStorm skutočne založený, potom je zaujímavé poznamenať, že z tohto miesta nebeží žiadne servery. Aktualizácia: CryptoStorm mi povedal, že: "V ktorej krajine sa nachádzate z právneho hľadiska? Islandu, v skutočnosti nám to nezáleží." Hmm. Musím povedať, že nie som príliš presvedčený. Tu tiež stojí za zmienku, že spojenie Spink viedlo k špekuláciám, že CryptoStorm je honeypot..

Navštívte CryptoStorm »

Cryptostorm: Logs

CryptoStorm tvrdí, že vôbec neuchováva žiadne protokoly, hoci jasne monitoruje činnosť servera v reálnom čase: „Môžete nastaviť hlavné a stavové denníky na / dev / null, aby ste skutočne zakázali protokolovanie, ale to bude znamenať, že poskytovateľ nebude mať prístup k užitočné štatistiky, ako napríklad koľko používateľov je momentálne pripojených k inštancii (a teda ku každému fyzickému serveru).

Väčšina z nich (vrátane nás) potrebuje tieto informácie, aby sledovala, ako je určitý server zaneprázdnený, aby sme vedeli, kedy konkrétny klaster potrebuje ďalší uzol.! “Trochu znepokojujúcejšie je, že:

„Keďže sa nám nepáči, že sa skutočné adresy IP objavujú kdekoľvek v protokoloch stavu, upravili sme zdroj OpenVPN tak, aby bolo možné stále sledovať počet pripojených používateľov (spolu s prijatými / odoslanými bajtmi, pripojenými od atď.) , ale IP adresa už nie je súčasťou týchto údajov. Vytvorili sme UNIX .diff patch pre kohokoľvek iného, ​​kto chce robiť to isté s OpenVPN, dostupný tu (platí pre `patch -p1 < noip.diff`). "

Je to naozaj dobrý nápad zmeniť vyskúšaný, testovaný a teraz plne auditovaný kód OpenVPN pomocou netestovanej a neauditovanej opravy? Bol by som radšej, keby sa všetky protokoly posielali jednoducho do / dev / null, ako poskytovatelia, ako je AirVPN.

Je CryptoStorm bezpečný?

VryptoStorn používa nasledujúce nastavenia OpenVPN:

Riadiaci kanál: šifra AES-256. Parametre RSA a SHA nie sú definované (tls-šifra TLS-DHE-RSA-WITH-AES-256-CBC-SHA), takže budem predpokladať predvolené šifrovanie handshake RSV-2048 OpenVPN a autentizáciu hash HMAC SHA-1. Perfektné predné tajomstvo (PFS) je poskytované so súhlasom burzy Diffie-Hellman (DHE)..

Dátový kanál: šifra AES-256-CBC s overením hash HMAC SHA-512. Tieto nastavenia sú v poriadku, hoci sú iba také bezpečné ako predvolené nastavenia OpenVPN použité pre riadiaci kanál (čo je, treba povedať, zabezpečené).

Ako je bežné, všetky adresy IP sa zdieľajú kvôli zvýšenému súkromiu. Chcete vedieť viac? Prosím, pozrite si môjho sprievodcu šifrovaním VPN a 5 najbezpečnejších VPN pre rok 2017. CryptoStorm hovorí, že používa holé kovové servery, ktoré sú opravené s grsecurity pre väčšiu bezpečnosť. To znie dobre, okrem skutočnosti, že existujú nejaké právne problémy týkajúce sa grsecurity GPLv2 licencie.

Cryptostorm Web

Chute sa líšia, ale pre mňa osobne je webová stránka CryptoStorm jedným z najškaredších a najviac neprofesionálnych webových stránok, ktoré som videl od 90. rokov 20. storočia.. Cryptostorm Home 2

Zvýšené znepokojenie spočíva v intenzívnom používaní pôsobivých zvukových slov, ktoré, ako sa zdá, nemajú podstatnú podstatu. Tento tuhý, ale zároveň nejako hnevivý a žargónový jazyk tiež dominuje stránkam fóra, ktoré sú srdcom webovej stránky CryptoStorm. Je znepokojujúce, že mnoho odkazov na domovskej stránke vedie k certifikátu HTTPS.

Takéto základné chyby len málo podnecujú dôveru v technické schopnosti služby. Teraz ... som technický vedúci, ale mám problém sledovať veľa z toho, čo sa hovorí na webových stránkach a fórach. Ak niečo, považujem tento jazyk za mätúci a obťažuje to, čo sa hovorí.

Túto situáciu nepomáha skutočnosť, že nástroj na vyhľadávanie vo fóre neustále nepriniesol výsledky, o ktoré som žiadal. Zdá sa však, že CryptoStorm má lojálnu fanúšikovskú základňu, ktorá sa aktívne podieľa na diskusiách na fóre. Štýl uverejňovania príspevkov CryprtoStorm sa preto musí na niektoré odvolať.

Podpora CryptoStorm

Okrem stránok fóra sa podpora poskytuje prostredníctvom chatového kanála IRC (založeného na prehľadávači). Otázky môžete posielať aj na kanál CryptoStorm Twitter.

Stránka zákazníckeho servisu CryptoStorm

Napriek tomu, že kanál IRC je dosť zaneprázdnený, nedokázal som získať uspokojivé odpovede na moje otázky. Hore je jediná odpoveď, ktorú som dostal, po ktorej som sa opakovane odpojil. Aktualizácia: Odpoveď na Twitter som dostala o 5 dní neskôr, ktorá uspokojivo odpovedala na moje otázky.

Proces

Keď CryptoStorm dostane platbu, pošle vám e-mailom tokenový kód (teoreticky si môžete kúpiť aj tokeny od predajcov tretích strán). E-mailová adresa musí byť preto platná, ale bude stačiť jednorazový e-mailový účet.

CryptoStorm Windows „Widget“ v3

Widget si môžete stiahnuť z domovskej stránky webovej stránky. Je dobré si uvedomiť, že Widget je otvorený zdroj, ale aj keď sú k dispozícii hash md5 a SHA, úplný podpis PGP nie je. Toto nie je dobrá forma pre softvér s otvoreným zdrojovým kódom, pretože neexistuje žiadna záruka, že s ním nebude manipulované.

Klient systému Windows CryptoStorm

Hm ... ako sa prihlasuje na VPN server akýmkoľvek spôsobom, tvarom alebo formou „Prihlasovanie do darknet ..."?!! Je to symptomatický druh zavádzajúceho žargónu, ktorý sa nachádza na všetkých úrovniach tejto služby.

CryptoStorm Windows aplikácie

Videl som krajší softvér, ale zvládne to.

Windows CryptoStorm

Môžete zvoliť ľubovoľné číslo portu (UDP alebo TCP) alebo port náhodne rozdeliť. Druhá možnosť môže pomôcť prekonať opatrenia týkajúce sa cenzúry VPN a zamedziť používaniu VPN.

Cryprostorm Widget 3

Widget je vybavený ochranou proti únikom DNS a WebRTC (DNS IPv6 je jednoducho zakázané). Ako však uvidíme nižšie, adresy IPv6 sú cez WebRTC stále únikom. Diskutujem o funkcii DNSCrypt vyššie. Neexistuje žiadny vypínač zabíjania.

Výkon CryptoStorm (testy rýchlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Všetky testy sa uskutočňovali na mojom optickom pripojení Virgin Media UK pomocou protokolu OpenVPN User Datagram Protocol (UDP). Vykonali sa v čisto inštalovanom virtuálnom stroji pomocou káblového ethernetového pripojenia.

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení nášho úplného testu rýchlosti. Upozorňujeme však, že som prešiel na verziu Speedtest.net Beta (HTML5), pretože v súčasnosti prináša konzistentnejšie výsledky ako testmy.net.

Do zátvoriek som pridal aj priemerné výsledky pingov (latencia), pretože to najlepšie odráža časy načítania stránky v reálnom svete, a teda vnímanú rýchlosť. Kryptostorm Down 2Cryptostorm Up

Netreba dodávať, že rýchlosť sťahovania je veľmi nevýrazná. „Úžasná rýchlosť siete tak ďaleko vpred, je to strašidelné“ to nie je.

Len z dôvodu záujmu som tiež testoval server „CryptoFree“ s nasledujúcimi výsledkami (spriemerované): Stiahnutie 0,38 Mbps, Nahranie 0,89 Mbps, Ping: 654,2. Tieto rýchlosti sú, zo všetkých praktických dôvodov, nepoužiteľné. Únik kryptomény Ip

Jednoduché testy úniku IP pomocou ipleak.net odhalili únik WebRTC IPv6. To znamená, že webové stránky môžu vidieť skutočnú adresu IP používateľov IPv6, čo je úplná chyba siete VPN. Viac informácií o únikoch WebRTC nájdete tu. CryptoStorm nepracoval s US Netfix ani BBC iPlayer.

Ďalšie platformy

„Widget“ je k dispozícii iba pre Windows, ale sprievodcovia manuálnym nastavením sú k dispozícii pre systémy Linux (rôzne distribúcie), Android, iOS a OSX (aj keď odkaz OSX v úvodných e-mailových pokynoch poukazuje na pokyny pre systém Linux). Pri používaní softvéru tretích strán si môžete vytvoriť heslo a používateľské meno je hash kódu tokenu SHA512. Nie som si stopercentne istý, aká výhoda to prináša iba pomocou samotného kódu, ale môže existovať jeden. Kalkulačka SHA512 je na webovej stránke zahrnutá na uľahčenie tohto kroku, hoci niektorí nemusia oceniť skutočnosť, že to vyžaduje na fungovanie JavaScript..

Dodatok: Douglas Spink

Diskusia o CryptoStorm nemôže byť úplná bez zmienky o Douglasovi Spinkovi. CryptoStorm je reinkarnáciou služby VPN CryptoCloud, dcérskej spoločnosti (alebo možno blízkeho pracovného partnera) spoločnosti Baneki Privacy Computing Inc. Bloomberg pokračuje v zozname Spink ako hlavný technologický riaditeľ spoločnosti Baneki a bolo všeobecne známe, že vlastní CryproStorm (niečo, čo on sám) zaznamenalo hovorenie). CryptoStorm, už roky, naďalej popiera, že Spink je v súčasnej dobe v spoločnosti. Toto vyhlásenie, ktoré bolo vydané pred rokom, je dosť zvláštne: „Vrátil sa a po krátkom čase po prepustení sa znova zapojil, ale potom ho znova zatkli a zvyšok tímu ho odlúčil a odstránil / mu zabránil predchádzať akýkoľvek prístup k čomukoľvek. “Je potrebné poznamenať, že Spink má veľmi výrazný štýl písania, ktorý preniká cez webovú stránku CryptoStorm. Či už je alebo nie je zapojený, bol jednoznačne hlavnou rukou pri tvorbe CryptoStorm.

Takže kto je peklo??

 • Spink bol úspešný americký podnikateľ a adrenalínový narkoman, ktorý stratil svoje milióny a požiadal o bankrot v roku 2002.
 • Je tiež otvoreným obhajcom zoofílie.
 • V roku 2005 bol odsúdený za pašovanie 375 libier kokaínu (v hodnote 34 miliónov dolárov). Hoci bol Spink odsúdený na 17 rokov väzenia, prepustený bol prepustený už po 3 rokoch „z dôvodu jeho rozsiahlej spolupráce s vyšetrovateľmi“.
 • V roku 2010 bol zatknutý za prevádzkovanie farmy pre zvieratá v Kanade. Zdá sa, že to malo za následok, že bol poslaný späť do väzenia na ďalšie 3 roky
 • Vo svojom prepustení v roku 2013 „takmer okamžite bežal po súde tým, že obchádzal rozkazy sudcu, že sa zdržiava prístupu na internet, na ktorom Spink prevádzkuje niekoľko internetových stránok a blogov o bestialite“.
 • V roku 2014 bol zapojený do policajného vyšetrovania nezvestného psa v Port Stanley a zistilo sa, že „nalodil kone do blízkeho majetku pod predpokladaným menom“. Spink bol zatknutý, ale neskôr prepustený.
 • V auguste 2015 bol Spink v Londýne zatknutý a „zadržiavaný na základe zatykača za vynechanie 90-dňového trestu za týranie zvierat v štáte Washington.“ Bol prepustený „omylom“.
 • V novembri 2017 sa Spink vrátil do Port Stanley a bol uväznený po prestávke na polícii po výmene s bývalým susedom, ktorého pes bol obvinený z krádeže. V dôsledku tejto hádky vyhorel dom jeho bývalého suseda.
 • V roku 2016 bol deportovaný z Kanady, aby čelil mimoriadnym obvineniam z týrania zvierat v USA.

Preskúmanie šifrovania: záver

CryptoStorm, ignorujúc pripojenie Spink, je službou VPN veľmi bežnou prevádzkou s jedným dobrým ústredným nápadom - tokenmi. Teoreticky to umožňuje veľké oddelenie medzi vašou platbou za službu a skutočnou identitou. Ale keďže CryptoStorm jednoducho nie je dosť populárny na to, aby existoval prosperujúci trh ľudí, ktorí tieto tokeny kupujú a predávajú „anonymne“, väčšina výhod je čisto teoretická. Existuje tiež silný argument, že platenie pomocou obchodnej karty alebo dokonca hotovosti (Mullvad a ProtonVPN) je ešte viac anonymné. Nezabudnite tiež na to, že bez ohľadu na to, ako anonymný je váš spôsob platby, váš poskytovateľ VPN bude vždy vedieť vašu skutočnú adresu IP. CryptoStorm treba pochváliť za to, že neuchováva žiadne protokoly, ale okrem toho je služba pomalá a ponúka veľmi pomalú podporu. Šifrovanie je v poriadku, ale ako u väčšiny ostatných vecí inzerovaných v CryptoStorm, nie je ani zďaleka tak dobré, ako naznačuje humbuk. Keď už hovoríme o humbuk, zdá sa, že CryptoStorm má nadšenú užívateľskú základňu, ktorá sa jasne odráža v drsnom písaní žargónu, ktoré charakterizuje jeho webovú stránku a stránky fóra (Spink?).

Navštívte CryptoStorm »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me