TunnelBear


 • stanovenie ceny

  z $ 4,17
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • Android

  • iOS

ProPrivacy.com skóre
8.5 z 10

zhrnutie

TunnelBear je virtuálna súkromná sieť (VPN) z Kanady, ktorá existuje už od roku 2011. Jedná sa o VPN nabitý funkciami so softvérom pre všetky platformy, ktorý uchováva iba minimálne a neinvazívne protokoly o pripojení svojich používateľov. Softvér VPN je ideálny pre začiatočníkov, pretože jeho používanie je mimoriadne jednoduché. Tento poskytovateľ VPN má navyše dobre napísané zásady ochrany osobných údajov, ktoré sú aktuálne a transparentné. Náklady na túto sieť VPN sú lacné (najmä ak sa zaviažu na jeden rok) a plán bezplatného predplatného umožňuje komukoľvek vyskúšať službu na plnú kapacitu. Avšak limit dát 500 Mb mesačne znižuje voľný realizovateľný plán na testovanie služby a spoločnosť bohužiaľ znížila svoju 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Celkovo sme v tomto preskúmaní služby TunnelBear našli službu, ktorá je síce dobrá, ale nekonkuruje najlepším prémiovým službám, pokiaľ ide o hodnotu za peniaze..

Rýchle štatistiky

 • Súčasné spojenia
  5
 • jurisdikcie
  Kanada
 • krajiny
  22
 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  73.64 Mbps

Vlastnosti

torrenting
Celkový počet serverov 1000
Súčasné spojenia 5
Podpora smerovača
Preposielanie portov
Výber portu
Holé kovové alebo virtuálne servery Holý kov
Podporované smerovače -
krajiny 22

Servery TunnelBear

TunnelBear VPN poskytuje prístup k serverom v 22 krajinách. To umožňuje predplatiteľom predstierať, že sa na ktoromkoľvek z týchto miest obchádza geobloky a miestne vynútená cenzúra. Platené programy poskytujú účastníkom prístup na všetky servery. Je však potrebné poznamenať, že nie je možné sa pripojiť k austrálskemu serveru pomocou bezplatného plánu.

Odberatelia môžu používať TunnelBear na pripojenie k svojim serverom pomocou stolového počítača, prenosného počítača, smartfónu, tabletu alebo dokonca prostredníctvom smerovača priateľského k VPN. A keďže každý prémiový účet umožňuje päť súčasných pripojení, môžete sa pripojiť pomocou väčšiny zariadení súčasne.

VigilantBear (spínač zabíjania)

Prepínač kill vám zabráni úniku nezašifrovaných údajov do vášho poskytovateľa internetových služieb, ak dôjde k neúmyselnému výpadku pripojenia VPN. Na ochranu vášho súkromia poskytuje TunnelBear VPN prepínač zabíjania s názvom VigilantBear. Ďalšie informácie nájdete v tejto časti v časti o ochrane osobných údajov a bezpečnosti.

Peer-to-peer (P2P)

Spoločnosť TunnelBear sídli v Kanade, ktorá znamenala, že služba sa nepovažuje za vhodnú pre Torrenting. Našťastie spoločnosť TunnelBear zmenila svoj oficiálny postoj a teraz uvádza, že túto službu možno použiť na sťahovanie P2P aj na prístup k Tor.

Táto zmena srdca prichádza s veľmi potrebnou istotou, že spoločnosť TunnelBear už neuchováva protokoly pripojení, takže útoky na časovú koreláciu sú minulosťou. Znamená to tiež, že spoločnosť nemá k dispozícii údaje, ktoré by mohla odovzdať kanadským orgánom, ak dôjde k klepaniu.

GhostBear

GhostBear je technológia VPN zahmlievania VPN spoločnosti TunnelBear (niekedy označovaná aj ako „tajný režim“). Zmätenie zakrýva prenos OpenVPN od vášho poskytovateľa internetových služieb a pomáha ľuďom obísť brány firewall v lokalitách ako Irán a Čína. Robí to tak, že implementuje výber protokolu TCP cez port 443 alebo pomocou obfsproxy (používatelia majú na výber buď). Vďaka tomu sú vlády, poskytovatelia internetových služieb a podniky menej rozpoznateľní šifrovaním VPN, vďaka čomu sa javia ako bežný prenos HTTPS.

Ak necháte službu GhostBear vypnutú, v skutočnosti vás to ešte viac nezabezpečí, ale je to vynikajúca doplnková funkcia pre ľudí, ktorí potrebujú zamaskovať svoje používanie VPN od svojho poskytovateľa internetových služieb, alebo pre používateľov, ktorí sa musia vyhnúť škrteniu poskytovateľa internetových služieb na miestach, kde je používanie VPN obmedzené alebo blokované. vládou (Čína, Irán atď.). Je potrebné poznamenať, že GhostBear potenciálne spomalí vaše pripojenie na internet o niečo viac ako používanie VPN bez neho.

Odblokuje program TunnelBear Netflix?

Nie, bohužiaľ, TunnealBear neodblokuje Netflix USA, Netflix UK ani BBC iPlayer. Rýchlosť VPN je viac ako dostatočná na streamovanie obsahu od miestnych poskytovateľov, ale spoločnosť výslovne uviedla, že nepovoľuje prístup k geoblokovému obsahu. Vzhľadom na náklady na sieť VPN je to dosť sklamaním a do veľkej miery nás odporúčame, aby ste hľadali niekde inde, ak potrebujete sieť VPN, ktorá má prístup na Netflix USA..

Ceny a plány

12 mesiacov

Ušetrite 58% s jednoročným plánom

Zľava 58%

$ 4,17
za mesiac

1 mesiac

$ 9,99
za mesiac

TunnelBear VPN poskytuje tri rôzne možnosti predplatného: 1-mesačný, 1-ročný a exkluzívny dvojročný plán pre čitateľov ProPrivacy. Program zadarmo umožňuje predplatiteľom sťahovať každý mesiac 500 MB bezplatných údajov. Používatelia majú bezplatný prístup na všetky servery okrem Austrálie (celkovo 21 miest).

Platené programy je možné zakúpiť na mesačné alebo ročné použitie. Mesačný program vám vráti 9,99 dolárov mesačne a opakuje sa, takže ak ho chcete prestať používať, musíte ho manuálne zrušiť. Ak ste ochotní zaplatiť vopred, ušetríte značné množstvo peňazí s jednoročným plánom, čo sa rovná 4,99 dolárov mesačne (59,88 dolárov za rok) a exkluzívnemu dvojročnému plánu 4,17 dolárov mesačne (99,99 dolárov za obe rokov).

Je smutné, že spoločnosť TunnelBear zrušila svoju 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, namiesto toho sa rozhodla pre nevratné nákupy. Za určitých okolností môže spoločnosť poskytnúť vrátenie platby, ale predtým, ako pristúpite k nákupu, odporúčame vám vyskúšať si službu pomocou bezplatnej úrovne..

Platba sa môže uskutočniť prostredníctvom kreditnej karty alebo bankovej karty a program Tunnelbear je veľmi špecifický v tom, ako zaobchádza s platobnými informáciami v politike ochrany osobných údajov (pracuje výlučne s platobnými procesormi kompatibilnými s PCI). TunelBear VPN bohužiaľ PayPal neakceptuje (áno, vieme, že iné webové stránky na porovnávanie VPN hovoria, že je, ale mýlia sa). Na druhej strane sa však používatelia môžu rozhodnúť platiť pomocou bitcoinu, ak si to želajú.

Rýchlosť a výkon

Rýchlosti pripojenia spoločnosti TunnelBear testujeme pomocou nášho vedeckého servera na testovanie rýchlosti VPN. Viac informácií o tom, ako fungujú naše testy rýchlosti, nájdete v našom úplnom článku tu. Náš systém testovania rýchlosti je automaticky aktualizovaný trikrát denne, čo znamená, že máme vždy prístup k aktuálnym údajom o rýchlosti v reálnom čase..

Počas našich testov sme zistili, že systém Tunnelbear poskytuje vysoké rýchlosti pripojenia, ktoré sú vhodné na streamovanie v HD a vykonávanie ďalších úloh náročných na údaje..

Test rýchlosti tunela

Podľa našich testov poskytujeTunnelBear za posledných šesť mesiacov priemernú rýchlosť sťahovania 40,8 Mbit / sa Výsledky maximálnej rýchlosti / Burst 411 Mbit / s. Vďaka týmto rýchlostiam sa TunnelBear radí medzi najlepšie VPN na trhu, a hoci to nie je najrýchlejšia VPN na trhu, jedná sa o mimoriadne dobre fungujúcu službu..

Únikové testy

Zistil sa únik IPv4?
Bol zistený únik WebRTC?
Dátové limity
Limity šírky pásma
SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) 189,99
SpeedTest Proprivacy.com (priemer) 73,64

Testovali sme úniky IP a úniky DNS pomocou servera ipleak.net. Dobrou správou je, že sme pri používaní aplikácie TunnelBear nezistili žiadne úniky adries IP ani doménových mien (DNS). Na IPv4 alebo IPv6 sme nezistili žiadne úniky IP.

Pri používaní protokolu IPv6 sme však zistili úniky WebRTC v systémoch Windows aj Mac, čo znamená, že ak chcete bezpečne používať túto sieť VPN, musíte vo svojom prehliadači deaktivovať WebRTC (alebo použiť rozšírenie blokovania WebRTC). Prípadne môžete na svojom zariadení zakázať pripojenia IPv6.

Tunnelbear tvrdí, že sa vyvíja oprava únikov WebRTC, avšak v čase písania problému pretrváva.

Jednoduchosť použitia

windows
MacOS
Android
linux
iOS
Windows telefón

Registrácia

Registrácia do siete TunnelBear VPN je jednoduchý proces. Pre prístup k bezplatnej verzii musia používatelia zadať e-mailovú adresu a heslo. Následne web automaticky presmeruje používateľov na stránku sťahovania. V tomto okamihu môžu používatelia vybrať softvér pre platformu, ktorú požadujú. Prihlásenie sa na odber plateného programu si bude vyžadovať ďalšiu platbu kreditnou kartou alebo bitcoínom (PayPal už nie je podporovaný).

Na stránke sťahovania jednoducho stiahnite klienta TunnelBear pre požadovanú platformu. Softvér sa stiahne rýchlo a Sprievodca nastavením vás prevedie procesom inštalácie bez problémov. Po inštalácii sa môžete prihlásiť pomocou e-mailu a hesla.

Po prihlásení poskytuje TunnelBear rýchly návod na vysvetlenie možností VPN. Nakoniec požiada účastníkov, aby skontrolovali svoju doručenú poštu, či neobsahujú e-mail s potvrdením účtu. Pokiaľ je účet overený, používatelia môžu začať používať softvér VPN (bezplatný alebo platený)..

Klient VPN VPN systému TunnelBear

TunnelBear Windows VPN bol navrhnutý s veľkou starostlivosťou. Klient vyzerá skvele a je zábavné ho používať: je to veľmi zriedkavé. V súlade so svojím obrazom je softvér naplnený medvedími joes a zábavnou grafikou medveďov. V predvolenom nastavení sa TunnelBear pripája k náhodnému serveru, ktorý sa nachádza vo vašom okolí. Ak potrebujete konkrétne umiestnenie, musíte ho vybrať zo zoznamu umiestnení servera a kliknúť na pripojiť.

V ľavom hornom rohu majú používatelia prístup k rozbaľovacej ponuke, kde môžu meniť nastavenia VPN. v "všeobecný", predplatitelia si môžu zvoliť nastavenie aplikácie TunnelBear tak, aby sa spustila pri spustení počítača. Okrem toho môžu požiadať klienta, aby mu zasielal oznámenia o rôznych veciach (odpojenia, prerušenia služby a informácie o stave siete)..

Na karte Zabezpečenie môžu používatelia povoliť funkciu VigilantBear (prepínač kill) a GhostBear (režim stealth) na obchádzanie brán firewall. Na zastavenie úniku údajov do vášho poskytovateľa internetových služieb sa odporúča vždy použiť prepínač kill, čo zaručuje vaše súkromie. GhostBear je potrebný iba pre ľudí žijúcich na miestach, kde je potrebné zatemnenie VPN (na obídenie Firewallu alebo obídenie obmedzení ISP). GhostBear je vlastne implementácia Obfsproxy spoločnosťou TunnelBear.

V časti Dôveryhodné siete môžu používatelia pridávať známe siete a umožniť TunnelBear pripojenie k serveru VPN vždy, keď sa pripájajú k neznámej sieti (ideálne pre ľudí, ktorí pravidelne používajú náhodné verejné WiFi hotspoty).

Karta Účet sa dá nakoniec použiť na správu vášho predplatného, ​​podporu žiadostí pomocou systému lístkov alebo na odhlásenie sa z VPN TunnelBear..

Ďalšie platformy

TunnelBear ponúka rovnako ako Windows aj aplikáciu VPN pre iOS. Klient iOS poskytuje namiesto šifrovania OpenVPN šifrovanie L2TP / IPsec, takže ak potrebujete OpenVPN, budete tiež musieť použiť softvér na pripojenie OpenVPN od tretích strán (TunnelBear vám môže pomôcť získať toto nastavenie).

TunnelBear tiež poskytuje aplikáciu VPN pre Android, ktorá používa OpenVPN a je svojím dizajnom podobná verzii pre iPhone. Tunnelbear bude fungovať ako Linux VPN, je však dôležité si uvedomiť, že užívateľ systému Linux bude vyžadovať klienta OpenVPN tretej strany..

Celkovo sú aplikácie veľmi podobné na všetkých platformách, ľahko sa používajú a poskytujú podobné rýchlosti pripojenia naprieč kartou.

TunnelBear má tiež rozšírenie prehliadača, ktoré je možné zadarmo stiahnuť a dá sa použiť v prehliadači Chrome alebo Opera (nie však Firefox). Rozšírenie prehľadávača je pekným doplnkom, ale nezabudnite, že ide o proxy službu, na rozdiel od úplnej služby VPN (v prehliadači iba sprostredkúva údaje). Rozšírenie prehľadávača je multiplatformové (funguje v systémoch Linux, Chrome OS, OS X a Windows)..

Zákaznícky servis

Garancia vrátenia peňazí
24-hodinová podpora
Live chat
Skúška zadarmo Áno - 7 dní
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 30

TunnelBear má vyhradenú stránku pomocníka, ktorú nájdete v malom menu v dolnej časti ktorejkoľvek stránky. Tento zdroj pozostáva z informácií týkajúcich sa "Aktualizácie stavu", "Začíname", "účty & platby", "Pomocník pre rozšírenie prehliadača", "Pomocník aplikácie Windows", "Pomocník aplikácie Mac OS X", "Pomocník aplikácie iOS", a "Pomocník aplikácie pre Android". Tieto články nájdete ľahko pomocou tlačidla vyhľadávania na stránke.

Pre každého, kto nenájde odpoveď na stránke pomocníka TunnelBear, je možné sa obrátiť priamo na spoločnosť TunnelBear. Firma bohužiaľ nemá funkciu živého rozhovoru, takže budete musieť použiť online kontaktný formulár. Odberatelia a ostatní účastníci môžu pomocou tejto funkcie klásť otázky o službe.

Aby som otestoval zákaznícku podporu TunnelBear, poslal som ich zástupcom otázku šifrovania na platforme, aby som zistil, či sa od posledného preskúmania v minulom roku niečo nezmenilo alebo nevylepšilo. Rovnako ako v poslednom prípade som dostal e-mail, v ktorom mi povedal, aby som do 24 hodín očakával odpoveď.

Moja odpoveď prišla do 24 hodín, ale musel som požiadať o objasnenie v jednom bode, ktorý nebol jednoznačne zodpovedaný. Napriek tomuto malému závesu som ich zistil, že sú veľmi priateľskí a túži pomôcť. A čo viac, v druhej reakcii som získal podrobnosti, ktoré som chcel. Nie je to najlepšia zákaznícka podpora na svete, ale nie je to zlé.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Zatemnenie (utajenie)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana pred únikom WebRTC
Hlavný vypínač
DNS s vlastným hostiteľom / proxy Áno

TunnelBear ukladá niekoľko minimálnych protokolov na mesiac. Tu hovorí spoločnosť TunnelBear o povinnosti dodržiavať úrady v Kanade:

„V prípade, že sa od spoločnosti TunnelBear vyžaduje dodržiavanie právnych predpisov, ak boli poskytnuté predvolania, rozkazy alebo iné právne dokumenty platné podľa kanadskej jurisdikcie, rozsah zverejnenia je obmedzený na osobné informácie, ktoré ste poskytli pri registrácii, ako aj na celkový počet pripojenia, celkovo sa tento mesiac použilo MB. “

Ide o fantastickú politiku ochrany osobných údajov, ktorá znamená, že k účtu nie sú spojené žiadne údaje o využívaní VPN alebo IP adresa používateľa a dá sa použiť na nadviazanie útoku na časovú koreláciu:

Ochrana osobných údajov tunela1

Prevádzkové údaje tunela

Vysoko minimálna povaha toho, čo uchováva spoločnosť TunnelBear, znamená, že účastníci sa nikdy nemusia starať o to, na čo používajú VPN. Aj keby úrady TunnelBear VPN poskytli oprávnenie zo strany orgánov, nemali by len veľmi malú skutočnú hodnotu.

Podmienky služby TunnelBear

Za zmienku stojí, že spoločnosť TunnelBear sídli v Kanade, krajine, ktorá je súčasťou neslávnej zmluvy o piatich očiach. V posledných rokoch sa zistilo, že Kanada niekoľkokrát priťahovala občanov, ale to nezabráni spoločnosti TunnelBear chrániť vaše údaje.

Aj keď sa od TunnelBear vyžaduje, aby na základe oprávnenia odovzdal údaje, nemá žiadne protokoly pripojenia ani identifikovateľné protokoly akéhokoľvek druhu. Z tohto dôvodu by orgány, ktoré by mali byť schopné získať od spoločnosti, mali najčastejšie svoje meno, e-mailovú adresu a platobné údaje. Je tiež jedným z jediných poskytovateľov, ktorí pravidelne vykonávajú úplné audity systémov, kódov a infraštruktúry dôveryhodnými spoločnosťami tretích strán a zverejňujú výsledky..

Nezabúdajte však na to, že spoločnosť TunnelBear si do značnej miery umyje ruky akúkoľvek zodpovednosť za niekoľko vecí uvedených v jej zmluvných podmienkach:

Tunelblízko Tos

Ako vidíte, TunnelBear preberá zodpovednosť za takmer všetko. TunnelBear okrem toho jasne uvádza, že používatelia nemôžu:

Pirátstvo nie je povolené

Žiada tiež používateľov, aby vždy dodržiavali zákony svojej vlastnej krajiny a krajiny, do ktorej smerujú. Na všetky body, ktoré určite stoja za zmienku (najmä preto, že sú založené v Kanade).

Protokoly šifrovania

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPSec
SSTP
Iné protokoly -

Pokiaľ ide o šifrovanie, TunnelBear poskytuje prístup k dvom rôznym protokolom VPN. Klienti Windows, Android a Mac OS X implementujú OpenVPN. Používatelia iOS majú na výber buď L2TP / IPsec) alebo IKEv2. Každý, kto sa chce pripojiť cez OpenVPN na iOS, musí tak urobiť pomocou softvéru OpenVPN Connect od tretích strán (ktorý je zadarmo).

Silné 256-bitové šifrovanie AES (Advanced Encryption Standard) s autentifikáciou SHA256 sa používa na rôznych platformách, s výnimkou systému iOS 8 a starších (ktorý je šifrovaný 128-bitovým šifrovaním AES a na autentifikáciu údajov používa SHA-1)..

Všetky tieto informácie sú k dispozícii na blogu TunnelBear, ktorý predstavuje fantastickú úroveň transparentnosti. Tiež pozitívne: TunnelBear neposkytuje Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP) - zastaraná forma šifrovania VPN, ktorá sa v súčasnosti považuje za nezabezpečenú a vždy odporúčame proti.

Okrem silného šifrovania a prísnych zásad ochrany osobných údajov spoločnosť TunnelBear minulý rok investovala do auditu svojich aplikácií tretími stranami (ale nie serverovej siete). Tento profesionálny bezpečnostný audit umožňuje spoločnosti TunnelBear s istotou inzerovať súkromie a bezpečnosť, ktoré jej softvér poskytuje.

Za zmienku tiež stojí, že spoločnosť TunnelBear teraz vydala aktualizovaný softvér, ktorý chráni pred únikmi IPv6, a zistili sme, že to funguje úspešne (naposledy sme preskúmali službu, v ktorej boli verzie Beta)..

Vigilant Bear

Záverečné myšlienky

V tejto recenzii TunnelBear sme objavili sladko vyzerajúcu a ľahko použiteľnú službu VPN, ktorá je ideálna pre začiatočníkov. Bezplatný plán umožňuje používateľom získať chuť služby, aj keď 500 Mb za mesiac určite nebude stačiť na použitie služby na nič podstatné (napríklad na streamovanie filmov v súkromí). Bezplatná verzia je užitočná pre ľudí žijúcich v konfliktných oblastiach alebo na miestach, kde existuje veľká cenzúra. Umožní im prístup k spravodajským webovým stránkam a vykonávanie ďalších úloh, ktoré nie sú náročné na údaje, v čase potreby.

TunnelBear VPN má dobrú politiku ochrany osobných údajov a protokoly o triviálnom pripojení, ktoré spoločnosť uchováva, sú určené na interné použitie a nemôžu sa použiť na narušenie súkromia účastníkov. Okrem toho, že sa nachádzam v Kanade, sa ma týka iba Zmluvných podmienok spoločnosti TunnelBear, ktorá odmieta zodpovednosť za takmer všetko a všetko. Celkovo sú platené plány spoľahlivé a poskytujú výrazne nadpriemerné rýchlosti pripojenia. Táto VPN však neposkytuje prístup k geoblokovanému obsahu z dôležitých streamingových služieb, a preto je možné získať lepšiu VPN za rovnakú cenu (a ešte menej).

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me