ZMENili sme SA, KTORÉ SKONČUJEME RECENZIE!
Nedávno sme aktualizovali náš proces vyhodnocovania všetkých recenzií na webe ProPrivacy.com. Podrobnosti o našich nových hodnotiacich kritériách nájdete tu

AirVPN

 • stanovenie ceny

  z $ 4,64
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • Android

  • linux

  • iOS

AirVPN má vynikajúce šifrovanie a bezpečnosť. Funkcie ako VPN prostredníctvom Tor a podpora OpenVPN sú len niektoré z dôvodov, prečo je AirVPN vynikajúcou službou VPN. Ceny ProPrivacy.com Awards sú uznávané ako zlatý štandard odvetvia pre určovanie vynikajúcich výsledkov v sektore VPN. Na tohtoročnej exkluzívnej udalosti v Las Vegas získala spoločnosť AirVPN najlepšiu cenu VPN za ochranu osobných údajov. Pokračujte v čítaní tejto recenzie a zistite, prečo bola spoločnosť AirVPN už druhý rok korunovaná za najlepšiu VPN pre ochranu súkromia!

ProPrivacy.com skóre
8.9 z 10

zhrnutie

AirVPN je taliansky poskytovateľ VPN, ktorý sa hrdo pýši tým, ako ho nastavili „hacktivisti a aktivisti“. Pri zachovaní súkromia používateľov sa takmer bezkonkurenčný záujem týka. Túto recenziu začnem poznámkou, že po jej použití ako mojej osobnej služby VPN približne dva roky som väčší fanúšik AirVPN ako kedykoľvek predtým. Využíva tiež vynikajúce šifrovacie a bezpečnostné opatrenia a ponúka fantastické funkcie na zvýšenie ochrany osobných údajov (napríklad VPN cez SSL a VPN prostredníctvom Tor). Podľa mojich skúseností je AirVPN takmer určite najrýchlejšou a najstabilnejšou službou VPN, akú som kedy použil.


Rýchle štatistiky

 • krajiny
  19
 • Súčasné spojenia
  5
 • jurisdikcie
  Taliansko

Vlastnosti

Spoločnosť AirVPN sídli v Taliansku a ponúka servery v 15 krajinách, z ktorých väčšina je v Európe okrem serverov v USA, Kanade a Hongkongu. V porovnaní s niektorými poskytovateľmi to nie je veľa, ale pokrýva najobľúbenejšie miesta. AirVPN podporuje iba protokol OpenVPN, pretože PPTP a dokonca aj L2TP / IPsec sú príliš nezabezpečené (porota je mimo IPSec, ale OpenVPN je spoľahlivo zabezpečená a všeobecne sa považuje za najlepší protokol VPN dostupný na komerčné použitie). Vzhľadom na to, že OpenVPN teraz beží na všetkých hlavných platformách (okrem Blackberry a Windows Mobile), nie je pravdepodobné, že by to bol problém pre väčšinu používateľov. Používatelia majú povolené až 5 súčasných pripojení (ideálne na pripojenie počítača, telefónu, tabletu a niekoľkých ďalších zariadení naraz).

Smerovanie DNS

Keďže stále viac a viac streamingových služieb blokuje používateľov v obchádzaní ich geo-obmedzení pomocou VPN a iných technológií geo-spoofingu, je veľmi vítaný smerovací systém DNS spoločnosti AirVPN, ktorý „zdvojnásobí“ vaše pripojenie prostredníctvom interných serverov, aby sa obišla takáto cenzúra. Toto je skvelá VPN pre iPlayer a ďalšie streamingové služby ako Hulu. To znamená, že aj keď ste pripojení k serverom VPN mimo USA alebo Veľkej Británie, jedná sa o VPN, ktorá spolupracuje s Hulu a BBC iPlayer (nie je potrebné sa dokonca pripojiť k serveru VPN v krajine, ktorá je hostiteľom služby s obmedzeným geografickým umiestnením!) , Pri použití sa mi zdá, že to vo všeobecnosti funguje dobre, ale nie vždy. V týchto situáciách pre mňa vždy fungovalo jednoduché pripojenie k serveru, ktorý sa nachádza v požadovanej krajine. Tiež by som si mal uvedomiť, že návšteva stránky Netflix.com ma vezme na miestnu verziu webu (na základe adresy IP môjho servera VPN)..

VPN cez Tor

Spolu s BolehVPN
, AirVPN je jediná služba, o ktorej viem, že ponúka VPN prostredníctvom Tor, kde sa najskôr pripájate k sieti Tor, potom k AirVPN. Ak používate aj anonymný spôsob platby (napríklad správne zmiešané bitcoiny), znamená to, že AirVPN nemôže vedieť, kto ste, pretože nevidí vašu skutočnú IP adresu. VPN cez Tor poskytuje veľmi vysokú úroveň skutočnej anonymity, čo s VPN zvyčajne nie je možné. Zvyčajne sa preto považuje za najlepší spôsob, ako skombinovať výhody VPN a Tor v oblasti ochrany súkromia, aj keď skutočnosť, že AirVPN predstavuje pevný bod v reťazci, ktorý by mohol byť ohrozený, je potrebné pamätať. AirVPN tiež poskytuje pokyny na používanie prehliadača Tor na dosiahnutie bezpečného protokolu Tor prostredníctvom VPN (čo je oveľa bezpečnejšie ako funkcia „transparentného mosta“ Tor prostredníctvom siete VPN, ktorú ponúkajú niektorí poskytovatelia).

Alternatívne porty, tunelovanie SSL a SSH

Blokovanie sietí VPN je zriedkavé, ale vyskytuje sa na miestach, ako je Čína a Irán (hoci je to zvyčajne iba čiastočne účinné). AirVPN vám umožňuje čeliť takýmto opatreniam prevádzkou OpenVPN cez TCP port 443, čo je rovnaký port, aký používa bežný SSL prenos (štandard šifrovania používaný celým internetom na zabezpečenie webových stránok a internetových služieb). To spôsobuje, že prenos OpenVPN vyzerá rovnako ako bežný prenos SSL, ktorý ho skryje, a je veľmi ťažké ho blokovať (pretože sa tým efektívne naruší internet!)

Nastavenia portu sa v klientovi ľahko menia. Okrem portu TCP 443 sa môžete vyhnúť cenzúre prepínaním rôznych portov, ktoré pravdepodobne nebudú blokované.
Veľmi odhodlaný protivník však môže vykonať sofistikovanú hĺbkovú kontrolu paketov, aby zistil, že sa používajú protokoly VPN (a miesta ako Čína nie sú nad internetom pre používateľov!).

Odpoveď AirVPN na to umožňuje používateľom zabaliť svoje šifrované údaje OpenVPN do ďalšej vrstvy šifrovania (SSL alebo SSH). To by malo takmer znemožniť akúkoľvek metódu používanú na zisťovanie použitia VPN (NSA môže byť schopný dešifrovať starý protokol SSH, takže v prípade potreby odporúčam tunelovanie SSL). Tunelovanie SSL a SSH z neho robí veľkú sieť VPN v Číne a viac ako schopnú poraziť Veľkú bránu firewall v Číne, treba však poznamenať, že obe vyžadujú dodatočnú výpočtovú silu pre ďalšiu vrstvu šifrovania, ktorá spomalí vaše pripojenie na internet. Vzdialené preposielanie portov je k dispozícii aj pre používateľov, ktorí požadujú až 20 otvorených portov pre prichádzajúce pripojenia, čo je užitočné pre webové servery a herné servery s vlastným hosťovaním..

Rýchlosť a výkon

Testy rýchlosti sa uskutočňovali na širokopásmovom pripojení 50 Mbps / 3 Mbps vo Veľkej Británii.

Ako vidíme, výsledky sú celkom dobré, aj keď (trochu zvláštne) je pre mňa rýchlejšie pripojenie k serveru v Holandsku ako vo Veľkej Británii. Americký výkon zo Spojeného kráľovstva je veľmi solídny. Aj keď je sieťový zámok povolený, nikdy som nemal problém s únikom DNS. Ako už bolo uvedené, Eddie zabraňuje únikom IPv6 a (ak je povolený sieťový zámok) únikom WebRTC. Pri použití AirVPN sa sotva vyskytujem výpadky VPN.

Spoločnosť AirVPN účtuje poplatok 7 EUR (približne 8 USD) za mesačné predplatné, pričom obvyklé zľavy dostupné pre hromadné nákupy klesnú na 4,50 EUR (približne 5 USD), ak sa zakúpi ročné predplatné. 3-dňová bezplatná skúšobná verzia je k dispozícii na základe písomnej žiadosti, alebo ak ste netrpezliví, je možné uskutočniť predplatné na 3 dni za 1 EUR. / Blogoch / 29990 / VPN-šifrovanie-terms-vysvetlené-AES-vs-RSA-VS-sha-etc /

Všetky predplatné poskytujú plný prístup ku všetkým funkciám AirVPN, vďaka čomu je AirVPN pomerne lacnou možnosťou v porovnaní s mnohými konkurenčnými službami..

AirVPN akceptuje platby prostredníctvom služby PayPal a pôsobivo širokého spektra spracovateľov platieb, čo znamená, že používatelia v častiach sveta, ktorí sú pri vykonávaní medzinárodných platieb inak často diskriminovaní, by pri nákupe predplatného nemali mať problémy. Prijíma tiež platby nielen prostredníctvom bitcoínov, ale aj prostredníctvom takmer akejkoľvek inej kryptomeny, ktorú chcete pomenovať.

Jednoduchosť použitia

Registrácia

AirVPN podporuje mobilných používateľov pomocou aplikácie VPN pre Android a aplikácie iOS VPN. AirVPN tiež VPN pre používateľov počítačov Mac, Linux a Windows. Klient Linux VPN má rozhranie GUI, ktoré je zhodné s verziami Windows a OSX.

Registrácia do AirVPN je jednoduchá a bezbolestná, pričom jedinými požadovanými osobnými údajmi je platná e-mailová adresa (AirVPN aktívne nabáda používateľov, aby na tento účel nasadili jednorazovú e-mailovú adresu). Platby bitcoínov sa uskutočňujú prostredníctvom CoinBase, zatiaľ čo iné platby kryptomeny sa riešia prostredníctvom CoinPayments. Po vykonaní platby dostanete uvítací e-mail obsahujúci niekoľko užitočných odkazov. Na rozdiel od niektorých poskytovateľov sa prostredníctvom e-mailu s textom neodošlú žiadne podrobnosti o účte - pri registrácii si vyberiete svoje prihlasovacie meno a heslo.

Klient VPN pre Windows AirVPN

AirVPN volá svojho vlastného Windows VPN klienta (tiež ponúka túto VPN pre Mac OSX Mavericks a Yosemite a Linux) „Eddie“, a prvé, čo by si malo všimnúť, je, že Eddie je úplne otvorený zdroj. To znamená, že môže byť predmetom nezávislého auditu, aby sa zabezpečilo, že sa nič nedeje, a ja by som si prial, aby viac poskytovateľov VPN otvorilo svoj softvér. Eddie obsahuje ochranu proti úniku DNS, dynamický výber servera a množstvo štatistík, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní o najlepšom serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť.

Veľa informácií!

Vďaka protokolom v reálnom čase je možné sledovať presne to, čo robí Eddie (ak máte vedomosti, aby ste im porozumeli!).

Zámok vpravo hore znamená, že je povolený režim „Network Lock“. Vytvára sa tým brána firewall, ktorá zabráni akejkoľvek prenose údajov z počítača alebo mimo neho z tunelu VPN na servery AirVPN. AirVPN ponúka dobrú ochranu proti úniku DNS aj bez aktivovaného sieťového zámku (nikdy som sa nestretol s únikom DNS pomocou služby), ale sieťový zámok by mal zaistiť, že úniky DNS nie sú možné, a zároveň pôsobiť ako killswitch. Toto nastavenie by tiež malo zabrániť úniku IP v dôsledku chyby „WebRTC“, ale v mojom systéme je firewall brány firewall so sieťovým rozhraním v konflikte s mojím bežným firewallom, čo bráni fungovaniu tejto funkcie. Keďže to nie je možné vyriešiť bez úplného odinštalovania brány firewall (niečo, čo nechcem urobiť), nemohol som skontrolovať, ale táto funkcia by teoreticky mala fungovať dobre. Eddie nesmeruje správne IPv6 požiadavky, ale deaktivuje IPv6, aby sa predišlo únikom DNS (je ťažké presadiť AirVPN príliš tvrdo, pretože iný ako Mullvad, žiadny poskytovateľ nezvláda správne DNS požiadavky). Jediným skutočným problémom, ktorý mám s Eddie, je to, že mení nastavenia systému Windows DNS. Toto je zvyčajne dobrá vec, pretože zaisťuje, aby všetky žiadosti o DNS boli vyriešené servermi AirVPN, ale ak sa klient z akéhokoľvek dôvodu náhle vypne, musím manuálne resetovať nastavenia DNS, aby som sa mohol znova pripojiť k internetu (Ovládací panel) -> Centrum sietí a zdielania -> Zmeniť nastavenie adaptéra -> kliknite pravým tlačidlom myši na pripojenie -> vlastnosti -> vyberte Internet Protocol Version 4 -> vlastnosti -> Preferovaný server DNS: 8.8.8.8). Eddie je pravdepodobne najviac vybavený VPN klient, aký som kedy použil. Ako u väčšiny vecí týkajúcich sa AirVPN, aj keď má technické zameranie a používa výrazy, ktoré dokonca aj skúsený užívateľ VPN, ako som ja, niekedy potrebuje výskum, aby úplne porozumel.

Zákaznícky servis

podpora

Podpora sa poskytuje najmä prostredníctvom rozsiahlych fór AirVPN. Diskusie, žiaľ, majú tendenciu smerovať k veľmi technickej technike a nie je prekvapujúce, že mnohí používatelia ich môžu považovať za veľmi zastrašujúcich (vidíte tu vývoj témy?). Pozitívne je, že fóra poskytujú skvost vedomostí týkajúcich sa VPN a ochota tímu AirVPN diskutovať o intímnych detailoch ich prevádzky (podložená jednoznačne silnými technickými znalosťami) je dych čerstvého vzduchu v priemysle, kde podpora často buď len poskytuje jednoduché odpovede na zložité otázky, alebo ešte horšie, zdá sa, že nemá potuchy, o čom to hovorí! Okrem zverejňovania otázok na fórach môžete tímu AirVPN posielať aj e-mailom (systém lístkov). V minulosti som to vyskúšal a zistil som, že prijatie odpovede môže trvať až jeden deň, ale odpoveď je vždy komplexná..

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

AirVPN používa veľmi silné šifrovanie. Je takmer samozrejmé, že AirVPN neuchováva protokoly a používa zdieľané adresy IP a je jedným z mála poskytovateľov VPN, ktorý implementuje Perfect Forward Secrecy (bez ktorého by sa OpenVPN nemalo považovať za zvlášť bezpečné). Na tento účel používa 4096-bitové kľúče Diffie-Hellman, ktoré sa obnovujú každých 60 minút (alebo sa dajú nastaviť častejšie prostredníctvom klienta). Vďaka tomu bola spoločnosť AirVPN vždy odolná voči potenciálnym útokom Logjamu, ktoré vedci odhalili minulý rok.

Bolo tiež odolné voči nedávnej zraniteľnosti typu „zlyhanie prístavu“, ktorá ovplyvnila mnohé služby VPN, a to vďaka použitiu samostatných vstupných a výstupných adries IP na každom serveri VPN. Okrem toho je AirVPN jedným z mála poskytovateľov VPN, ktorý chráni používateľov pred chybami WebRTC (a ako uvidíme, ochrana proti úniku DNS a killswitch sa poskytujú aj s láskavým dovolením desktopového klienta). Ako je uvedené vyššie, AirVPN ponúka aj rôzne (voliteľné) technológie, vďaka ktorým je používanie VPN mimoriadne bezpečné a súkromné ​​(a vďaka VPN prostredníctvom Tor, potenciálne dokonca skutočne anonymné - najmä vzhľadom na množstvo anonymných platobných metód, ktoré spoločnosť AirVPN akceptuje). Podľa môjho názoru, pokiaľ ide o technické inovácie a excelentnosť, plus jej pozornosť venovaná detailom ochrany súkromia zákazníkov, neexistuje žiadna iná služba, ktorá by sa dotkla AirVPN..

Je však potrebné poznamenať, že jazyk, ktorý spoločnosť AirVPN používa na opis účelu svojej technológie, ako aj spôsobu jej nastavenia, možno najlepšie opísať ako tuhý a naložený žargón. Pri prezeraní dokumentácie AirVPN sa čoskoro zistí, prečo bežní používatelia môžu utekať! Ďalším potenciálnym problémom je skutočnosť, že spoločnosť AirVPN sídli v Taliansku, členovi štrnástich špionážnych aliancií, ktoré spolupracujú s NSA a GCHQ. To rozhodne nie je ideálne a Taliansko nie je príliš priateľské, pokiaľ ide o pirátstvo v oblasti autorských práv. Na druhej strane, aj napriek tomu, že Európsky súdny dvor vyhlásil neplatnosť smernice EÚ o uchovávaní údajov z dôvodu ľudských práv, od talianskych poskytovateľov VPN nebolo potrebné viesť záznamy. AirVPN tvrdí, že ak by nejaké takéto požiadavky vzniesla kedykoľvek ktorákoľvek krajina EÚ, v ktorej pôsobí, obrátilo by sa to pred ESD. AirVPN je rád, že si používatelia môžu stiahnuť P2P z ktoréhokoľvek zo svojich serverov.

Záverečné myšlienky

Dokonca aj opis toho, čo nespočetné množstvo funkcií AirVPN v tejto recenzii robí, dokazuje silné stránky tejto služby, ale tiež to, prečo s ňou veľa používateľov bojuje. Pokiaľ ide o odhodlanie k súkromiu, skvelým funkciám a technickému know-how, AirVPN je veľmi pôsobivá - podľa môjho názoru sa v tomto ohľade nikto iný na trhu nemôže dotknúť. Ale (a to je veľké, ale!) AirVPN jednoznačne nedokáže osloviť širšie publikum z dôvodu jeho neúnavne technicky náročného zamerania. V mnohých ohľadoch je to nespravodlivé, pretože klient AirVPN sa ľahko používa (stačí ho stiahnuť a spustiť!) A zdá sa, že je kritické kritizovať službu za dôkladnú pozornosť k detailom a za ponúkanie množstva funkcií, ktoré sú inde k dispozícii zriedka (ak sú na all). Ak sa však rýchlo pozrieme na diskusie na fórach, alebo dokonca na veľkú časť dokumentácie, ktorá má pomôcť novým používateľom alebo ako sú možnosti prezentované v klientovi, je ľahké pochopiť, prečo sa návštevníci webových stránok aj existujúci stávajú zastrašiť! Ako taký (a podľa môjho názoru je skvelý) by sa AirVPN pravdepodobne mala považovať za špecializovanú službu zameranú na technikov a súkromných fešákov, a nie za vhodnú pre bežné publikum VPN..

* Časť o ochrane súkromia a bezpečnosti v tomto článku bola aktualizovaná po tom, čo ma spoločnosť AirVPN kontaktovala, aby som objasnil niektoré chyby / nejasnosti, z ktorých najvýznamnejšie sa týkajú použitia overovania HMAC SHA1 v údajových a kontrolných kanáloch. Teraz som presvedčený, že HMAC SHA1 je veľmi bezpečný. Prečítajte si časť Poznámky v tomto článku, kde nájdete podrobné vysvetlenia AirVPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me