ProtonVPN

 • stanovenie ceny

  z $ 8,00
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • Android

  • linux

  • iOS

V tomto prehľade ProtonVPN vysvetlíme, prečo je Proton považovaný za najlepšiu bezplatnú sieť VPN v roku 2020 a pozrieme sa na jeho vynikajúcu prémiovú službu..

ProPrivacy.com skóre
9.1 z 10

zhrnutie

ProtonVPN je švajčiarska bez VPN protokolová služba spoločnosti Proton Technologies AG, spoločnosť za inovatívnou a vysoko rešpektovanou súkromnou e-mailovou službou ProtonMail. Proton vedie kandidát na Harvard PhD a výskumný pracovník CERN Andy Yen, takže neprekvapuje, že ProtonVPN je veľmi starostlivo premyslený produkt.

Rýchle štatistiky

 • krajiny
  16
 • jurisdikcie
  švajčiarsko
 • Súčasné spojenia
  5
 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  0 Mbps

Švajčiarska spoločnosť Proton Technologies AG zaviedla aj službu virtuálnej súkromnej siete (VPN). Vzhľadom na skutočne dobrú povesť ProtonMail nie je prekvapujúce, že očakávania ProtonVPN sú veľmi vysoké. Čítajte ďalej a zistite, či ProtonVPN spĺňa tieto očakávania!


cena

ProtonVPN ponúka štyri odlišné programy, z ktorých každý ponúka zľavu 20%, ak si zakúpite ročné predplatné (samozrejme, samozrejme, s výnimkou plánu VPN zadarmo).

12 mesiacov

$ 8,00
za mesiac

Plán zadarmo

ProtonVPN získal dobrú cenu za najlepšiu bezplatnú VPN 2020. Na rozdiel od väčšiny ostatných „bezplatných“ sietí VPN poskytuje do značnej miery neobmedzenú službu, ktorá je tak dobrá, že mnohí používatelia nemusia cítiť potrebu upgradovať na prémiovejší plán..

Primárne obmedzenie je prístup iba k siedmim serverom VPN umiestneným v Japonsku, Holandsku a Spojených štátoch.

Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma alebo rýchlosti, aj keď nevyhnutné zvýšenie zaťaženia voľného servera znamená, že rýchlosti nie sú také dobré ako pri použití prémiových serverov ProtonVPN (aspoň teoreticky - v praxi sme zistili, že bezplatné servery sú takmer také rýchle ako prémiové servery) ty!).

Bezplatní používatelia nemôžu používať túto sieť VPN na torrenting. Povolené je iba jedno súčasné pripojenie, ale nič vám nebráni v registrácii do viacerých bezplatných účtov.

V minulosti bolo potrebné overiť bezplatné účty pomocou SMS správy zaslanej na váš telefón, preto s potešením konštatujeme, že teraz je možné účty overovať iba pomocou e-mailovej adresy. A jednorázová e-mailová adresa na to funguje dobre.

Základný plán

Hlavné obmedzenia pre väčšinu používateľov s týmto plánom sú iba dve simultánne pripojenia a žiadny prístup k špeciálnym streamovacím serverom ProtoVPN. Inak získate prístup ku všetkým vysokorýchlostným štandardným serverovým sieťam ProtonVPN vrátane serverov, na ktorých je povolené P2P torrentovanie.

Plus plán

Toto je hlavný plán s 5 súčasnými pripojeniami a prístupom ku všetkým funkciám ProtonVPN.

Vizionársky plán

Toto je plán Plus s prihlásením na odber vizionárskeho plánu ProtonMail a ďalšími piatimi súčasnými pripojeniami, ktoré sa hodia. Je potrebné povedať, že plán vizionárstva nemá pre väčšinu používateľov silný ekonomický zmysel, keď sa pozriete na pravidelné stanovovanie cien pre ProtonMail, je preto pravdepodobné, že bude apelovať iba na podniky a tých, ktorí chcú podporiť Proton nad rámec povinnosti.

Ak sa zaregistrujete do bezplatného plánu, automaticky vám ponúkneme 7-dňovú 100% bezplatnú skúšobnú verziu plánu Plus. Je to fantastické, pretože je ťažké získať bezplatnú skúšobnú verziu VPN bez zadania podrobností o kreditnej karte.

ProtonVPN prijíma platby prostredníctvom karty alebo PayPal. Je tiež možné platiť prostredníctvom bitcoínu, akonáhle máte účet. Nie je tak dobre inzerovaná možnosť platiť v hotovosti alebo priamym bankovým prevodom, ak sa obrátite na podporu.

Podporované platobné platformy


Visa / MasterCard


Amex


kryptomena

Vlastnosti

Celkový počet serverov 140
krajiny 16
Podpora smerovača
Preposielanie portov
Výber portu
Podporované smerovače DD-WRT, AsusWRT, AsusWRT-Merlin, OpenWRT, paradajka, pfSense, Sabai
Holé kovové alebo virtuálne servery Holý kov
Súčasné spojenia 5
torrenting

ProtonVPN ponúka rôzne plány s lacnejšími plánmi, ktoré poskytujú prístup k väčšiemu počtu funkcií, ako je uvedené nižšie:

Toto je recenzia zariadenia ProtonVPN „Plus“" plan. To poskytuje plný prístup ku všetkým hlavným funkciám ProtonVPN:

 • Žiadne protokoly (ďalšie podrobnosti nájdete v časti Ochrana osobných údajov a zabezpečenie nižšie)
 • 10 súčasných pripojení
 • P2P torrenting povolený na vybraných serveroch (vrátane amerických serverov)
 • Plný prístup k všetkým 395+ serverom v 33 krajinách
 • Plný prístup k serverom Secure Core a cibule
 • Tor prostredníctvom VPN
 • Správa o transparentnosti a záručný list
 • Odblokuje US Netflix (iba platené programy)

Všetky servery, ktoré používa ProtonVPN, sú holé kovové servery s jediným nájmom.

Bezpečné jadro

Ide o funkciu „dvojitého VPN“ zameranú na ochranu používateľov pred útokmi súvisiacimi s časom, čo v podstate znamená len sledovanie pripojení pri vstupe a odchode zo servera, aby ich mohli korelovať so správaním záujmu na internete..

Takéto útoky sa napriek tomu nedajú ľahko odstrániť, ale smerovanie spojení cez dva servery umiestnené v rôznych jurisdikciách ešte sťažuje prácu..

ProtonVPN Secure Core

Na pôvodnom serveri Secure Core je stále možné vykonávať analýzu prenosu, ale ProtonVPN proti tomu zmiernil umiestnením iba v krajinách s veľmi prísnymi zákonmi o ochrane osobných údajov a ich ochranou s veľmi vysokým štandardom fyzickej bezpečnosti..

„Servery Secure Core sú navyše pripojené k internetu pomocou našej vlastnej vyhradenej siete s adresami IP, ktoré vlastní a prevádzkuje náš vlastný lokálny internetový register (LIR).“

Bezpečné jadro je nepochybne zbytočným prebytkom pre drvivú väčšinu používateľov VPN, ale poskytuje zmysluplné dodatočné súkromie pre tých, ktorých sa týka cielený dohľad zo strany aktérov na štátnej úrovni..

Znakom súkromnej služby VPN je ochrana súkromia už od návrhu a Secure Core ukazuje, že pri navrhovaní ProtonVPN sa veľa premýšľalo..

Tor cez VPN

ProtonVPN umožňuje transparentné pripojenie k serverom Tor (cibuľa) prostredníctvom VPN. V tejto konfigurácii sa najskôr pripájate k serveru VPN a potom k sieti Tor pred prístupom na internet.

Vďaka tomu je pripojenie k sieti Tor veľmi jednoduché a znamená, že nemusíte inštalovať Tor Browser. Zabráni vášmu poskytovateľovi internetu vedieť, že používate Tor, skryje vašu skutočnú IP adresu z vstupného uzla Tor a umožňuje vám prístup k službám skrytých Tor (tmavé webové stránky .onion).

Je však potrebné poznamenať, že podobný účinok sa dá dosiahnuť použitím Tor Browser, keď je pripojený k akejkoľvek službe VPN. Táto konfigurácia je skutočne bezpečnejšia ako nastavenie Tor over VPN, ktoré ponúka ProtonVPN.

Rýchlosť a výkon

ProtonVPN
NordVPN
ExpressVPN

Zistil sa únik IPv4?
Dátové limity
Limity šírky pásma
Zistil sa únik IPv6?
SpeedTest Proprivacy.com (priemer) N / A 70,28 82,77
Bol zistený únik WebRTC?
SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) N / A 227,03 284,91

V čase písania tohto posudku máme k dispozícii iba niekoľko dní výsledky testov rýchlosti, takže túto sekciu budeme musieť aktualizovať, keď zhromaždíme ďalšie údaje..

To, čo máme, ukazuje priemerné rýchlosti 15,2 Mbits / sa maximálne rýchlosti 73,9 Mbits / s. Ktoré sú úplne prijateľné, ale nikde nie tak dobré ako najrýchlejšie služby tam. Ako ukazujú naše neformálne testy uvedené nižšie, výkon v reálnom svete je silný.

Priemerný čas vyhľadávania DNS 0,94 sekundy je o niečo pomalý, zatiaľ čo čas pripojenia 4,1 sekundy je približne priemerný.

Nie je to také vedecké ako naše testy s úplnou rýchlosťou. Chceli sme tiež získať hrubú predstavu o tom, ako používanie bezplatných služieb a Secure Core ovplyvňuje výkon internetu. Testy sa uskutočnili z Veľkej Británie.

Recenzia rýchlosti ProtonVPN

Ako vidíme, rozdiel medzi používaním bezplatného a bezplatného servera v Holandsku je zanedbateľný. Vzhľadom na to, že naše údaje smerovali do Belgicka cez Island, sme tiež veľmi ohromení tým, ako rýchlo je Secure Core.

V systémoch Windows a MacOS sme nezistili žiadne úniky adries IP vrátane únikov WebRTC a IPv6. Momentálne nemôžeme testovať protokol IPv6 na mobilných zariadeniach, ale v aplikáciách VPN VPN v systéme iOS alebo Android sme nezistili žiadne úniky WebRTC IPv4.

Jednoduchosť použitia

Vlastné aplikácie VPN sú k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. K dispozícii je tiež skript príkazového riadku pre automatické konfigurovanie a riadenie OpenVPN (ktorý musí byť nainštalovaný samostatne spolu s rôznymi inými balíkmi). Pre Linux je k dispozícii aj manuálna príručka nastavenia IKEv2.

Klient systému Windows ProtonVPN

Klient Windows VPN je inteligentný a poskytuje množstvo užitočných informácií. Super vyzerajúca mapa servera slúži hlavne na zobrazenie, ale po pripojení aplikácia zobrazuje užitočné štatistiky návštevnosti relácií. Aplikácia Windows používa protokol OpenVPN (UDP alebo TCP).

ProtonVPN Aplikácia pre Windows

Výber krajiny vás automaticky pripojí k serveru v tejto krajine - môžete to určiť rýchlosťou alebo náhodne. Alternatívne môžete vybrať jednotlivé servery. Všetky sú jasne označené, či sú k dispozícii bezplatným používateľom, či môžu byť použité alebo P2P, alebo či podporujú Tor cez VPN. Zobrazujú tiež zaťaženie servera, ktoré vám pomôžu vybrať rýchly server.

ProtonVPN pre nastavenia systému Windows

Prepínač kill je založený na bráne firewall, ale nepoužíva bránu firewall systému Windows. To znamená, že ak démon OpenVPN utrpí haváriu, bude odhalená vaša skutočná IP adresa. Prepínač kill inak funguje dobre. Ochrana úniku DNS je v predvolenom nastavení povolená a ako sme videli, funguje dobre.

Jedinečné pre aplikáciu Windows je rozdelené tunelovanie. To vám umožní rozhodnúť sa, ktoré aplikácie používajú alebo nepoužívajú sieť VPN, a vylúčiť alebo zahrnúť konkrétne adresy IP. Je potrebné poznamenať, že rozliate tunelovanie nefunguje s webmi alebo službami, ktoré sa presúvajú do viacerých domén, medzi ktoré patria Netflix, Amazon, BBC iPlayer a mnoho ďalších populárnych streamovacích služieb. Je to však hanba, ale je to vlastné obmedzenie technológie. Táto sieť VPN vám tiež umožní odblokovať videá YouTube, ktoré sú obmedzené vo vašom regióne,

Ďalšie platformy

MacOS, iOS a Android používajú protokol VPN IKEv2. Ich aplikácia MacOS VPN teraz obsahuje prepínač zabíjania. Mobilné aplikácie nemajú, ale majú „Vždy zapnutú sieť VPN“, ktorá rýchlo a automaticky obnoví prerušené pripojenie VPN.

Aj napriek tomu je možné, že dôjde k úniku údajov, aj keď používatelia systému Android 7.0 alebo novší môžu tiež manuálne povoliť blokovanie pripojení bez VPN vo svojich systémových nastaveniach a vytvoriť správny vypínač zabíjania..

Zákaznícky servis

Okrem stránky podpory v štýle FAQ, ktorá nie je rozsiahla, ale zdá sa byť užitočná, je podpora k dispozícii iba prostredníctvom e-mailu a môže trvať deň alebo dva, kým odpovieme (asi jeden deň podľa našich skúseností) Napriek tomu nás ohromila kvalita odpovede, keď prišli.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

ProtonVPN
NordVPN
ExpressVPN

Zatemnenie (utajenie)
DNS s vlastným hostiteľom / proxy Áno Áno Áno
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana pred únikom WebRTC
Hlavný vypínač

Zásady protokolovania

ProtonVPN zaznamenáva časovú pečiatku posledného úspešného pokusu o prihlásenie. Toto sa ukladá na neurčito, ale pri každom prihlásení sa prepíše. IP adresy sa predvolene nezaznamenávajú. Toto nastavenie protokolovania spĺňa naše kritériá protokolov VPN, pretože predstavuje minimálne ohrozenie súkromia používateľov.

jurisdikcie

Švajčiarsko sa vo všeobecnosti považuje za dobré miesto na založenie spoločnosti na ochranu súkromia vďaka svojim prísnym zákonom o ochrane súkromia, skutočnosti, že nepodlieha právnym predpisom EÚ a nie je členom piatich špionáží (alebo dokonca štrnástich očí) vedených USA. spojenectvo.

Na druhej strane Švajčiarsko prijalo niektoré alarmujúce nové zákony o dohľade. Vyžaduje si od poskytovateľov internetových služieb (ISP) a telekomunikačných operátorov ukladanie podrobných protokolov o pripojení metadát po dobu 12 mesiacov. Nie je jasné (pretože samotné znenie zákonov nie je jasné) je, či sa tieto požiadavky na protokolovanie vzťahujú na e-maily a služby VPN.

Proton tvrdí, že dostal ubezpečenie od švajčiarskej vlády a od svojich vlastných právnikov, že nové zákony sa nevzťahujú na VPN alebo e-mailové služby so sídlom v krajine, ale z obidvoch dôvodov nemohol poskytnúť presvedčivé dôkazy o tomto.

Protokoly a šifrovanie

Skript pre klienta Windows a Linux používa OpenVPN, zatiaľ čo aplikácie VPN pre MacOS, Android a iOS VPN používajú IKEv2. Je známe, že OpenVPN je vysoko bezpečný, ak je správne nakonfigurovaný, zatiaľ čo IKEv2 je teoreticky veľmi bezpečný a obvykle je rýchlejší ako OpenVPN. ProtonVPN používa nasledujúce nastavenia OpenVPN:

Dátový kanál: šifra AES-256-CBC s overením hash HMAC SHA-512.

Riadiaci kanál: ProtonVPN podporuje množstvo šifrových balíkov, z ktorých najslabší je šifra AES-256 s šifrovaním handshake RSA-2048 a overenie hash HMAC SHA-1. Perfektné utajenie vpred poskytuje výmena kľúčov Diffie Hellman (neznáma dĺžka kľúča)..

Toto nastavenie je bezpečné aj pri najslabších nastaveniach. IKEv2 používa šifru AES-256 s šifrovaním handshake RSA-2048, čo je opäť bezpečné.

Ostatné veci

Ako už bolo spomenuté, ProtonVPN používa iba holé kovové servery a žiadny z testovaného softvéru neutrpel úniky IP akéhokoľvek druhu. Je tiež možné platiť za službu v bitcoinech a dokonca aj v hotovosti.

Technika zahmlievania pre obchádzanie blokov VPN je obmedzená na používanie protokolu OpenVPN TCP (pravdepodobne port 443) na zamaskovanie prenosu VPN ako bežného prenosu HTTPS. To môže byť celkom efektívne, ale je porazené použitím pomerne základných techník inšpekcie hlbokých paketov.

Web používa množstvo sledovačov vrátane Google Analytics (GA). Proton nám však povedal, že GA sa na citlivých stránkach nepoužíva.

ProtonVPN zverejňuje správu o transparentnosti a prevádzkuje rozkazový kanár. Správa o transparentnosti je pekná, ale napriek tomu si vyžaduje dôveru v spoločnosť Proton na hlásenie všetkých incidentov. Podľa podobnej správy o transparentnosti spoločnosti ProtonMail Proton vyhovel niekoľkým žiadostiam o údaje, ktoré neboli zálohované platným súdnym príkazom. Zdá sa, že v oboch prípadoch takéto rozhodnutie odôvodňuje. Zdá sa, že ProtonMail bol napriek tomu schopný poskytnúť veľmi málo informácií.

Trochu pochybujeme o skutočnej hodnote kanárov s rozkazom, ale mnohí ich považujú za upokojujúce.

Záverečné myšlienky

Je veľmi ťažké nájsť akúkoľvek skutočnú chybu s ProtonVPN. Je to rýchla a bezpečná služba VPN s množstvom serverov, niektorými inovatívnymi nápadmi a skvelým softvérom. Ukazuje to tiež veľkú oddanosť súkromiu, pretože sa v tomto ohľade teší obávanej povesti, ktorú si ProtonMail vybudoval.

Našou jedinou skutočnou kritikou je, že by sme radi videli správne vypínacie prepínače v systémoch MacOS a iOS, hoci tento problém je do istej miery zmiernený funkciou „Vždy zapnutá VPN“ v oboch aplikáciách..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me