Privatoria


 • stanovenie ceny

  z $ 2,74
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
6.5 z 10

zhrnutie

Skutočnosť, že Privatoria nevedie žiadne záznamy, je vždy dobrým spôsobom, ako sa dostať na pravú stranu mňa. Rýchlosť sťahovania cez sieť však sťažuje odporúčanie služby.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  8 Mbps
 • jurisdikcie
  Česká republika.
 • Súčasné spojenia
  5
 • krajiny
  20

Ako uvidíme v tomto prehľade Privatoria, tento poskytovateľ VPN so sídlom v Českej republike ponúka lacnú službu s množstvom zaujímavých zvonov a píšťaliek, ktoré sa hodia zadarmo. Má tiež pomerne chladnú aplikáciu pre Android.

Navštívte Privatórium »

Vlastnosti

Privatoria ponúka servery na 20 miestach po celom svete. Medzi neobvyklé miesta patria servery v Rusku, Brazílii a Indii.

Medzi vlastnosti patrí:

 • Počas používania služby môžete pripojiť naraz až päť zariadení
 • Okrem siete VPN ponúka spoločnosť Privatoria službu Tor prostredníctvom siete VPN bez potreby prehliadača Tor
 • Web Proxy Tor
 • „Anonymný proxy“
 • „Anonymný e-mail“
 • Aplikácia pre Android

Nanešťastie je torrentovanie výslovne zakázané. Privatórium tvrdí, že si nevedie záznamy, takže ako (a či) je to v praxi vymožiteľné, zostáva otvorenou otázkou..

VPN Plus Tor

Táto funkcia umožňuje Tor prostredníctvom VPN.

Tvoj počitač -> VPN -> Tor -> internet

Úplnú diskusiu o dôsledkoch nájdete v časti Používanie sietí VPN a Tor. Privatória sa dosahuje transparentným smerovaním vášho pripojenia zo špeciálne nakonfigurovaného servera VPN do siete Tor.

Malo by sa však poznamenať, že Tor prostredníctvom VPN sa dá tiež dosiahnuť jednoducho pomocou prehliadača Tor, keď je pripojený k VPN. Toto je oveľa bezpečnejšie ako použitie transparentného zástupcu, aký ponúka Privatoria, pretože:

 • Šifrovanie Tor sa vykonáva end-to-end z vášho počítača na servery Tor. Pri transparentných serveroch proxy je možné, že váš poskytovateľ VPN (napr. Privatoria) mohol zachytiť prenos skôr, ako bude šifrovaný servermi Tor..
 • Tor Browser bol utvrdený proti rôznym hrozbám tak, že váš obvyklý prehliadač takmer určite nebol.

V podstate ste oveľa lepšie používať Tor Browser, keď ste pripojení k VPN.

Web Proxy Tor

Je to podobné ako „VPN Plus Tor“, s výnimkou použitia proxy servera HTTP.

Anonymný e-mail

Privatoria ponúka svoj vlastný e-mailový server (POP3 / IMAP). Prichádzajúce a odchádzajúce e-maily sú šifrované pomocou pripojenia HTTPS.

V predvolenom nastavení sa tiež ukladajú na serveri Privatoria pomocou šifrovania AES-256. Toto šifrovanie vykonáva spoločnosť Privatoria. Tým sa zastaví prístup e-mailov k hackerom atď., Ale Privatoria ich môže získať a odovzdať ich orgánom činným v trestnom konaní, ak to bude zo zákona povinné..

Dobrou správou však je, že e-mail Privatoria podporuje šifrovanie end-to-end PGP. Je to veľmi bezpečné (hoci metadáta záhlavia sú stále viditeľné) a malo by sa zabezpečiť, aby e-maily (alebo otvorené prílohy) nemohol čítať nikto okrem odosielateľa a zamýšľaných príjemcov..

Nastavenie PGP je vždy trochu zapojený proces, ale Privatoria ho urobila čo najbolestivejším. Na svoj ovládací panel v skutočnosti pridal vynikajúcu šifrovaciu príručku PGP. To je skvelé, ale ako vždy s PGP, odosielateľ aj príjemca musia používať PGP, aby fungoval.

„Anonymný proxy“

Prvá vec, ktorú treba poznamenať, je, že táto proxy služba nie je v skutočnosti „anonymná“. Ide o HTTP proxy so šifrovaním HTTPS s umiestnením serverov v 15 krajinách..

Rovnako ako v prípade siete VPN, server proxy skryje vašu skutočnú adresu IP z akýchkoľvek navštívených webových stránok. Pripojenie HTTPS tiež zabezpečí, že váš poskytovateľ internetových služieb nebude vedieť, čo na internete dosiahnete. Ktokoľvek prevádzkuje proxy server (v tomto prípade Privatórium), na internete však uvidí, na čo si zvyknete. Takže použitie proxy je sotva „anonymné“.

Pre prehliadač Chrome a Opera je teraz k dispozícii doplnok proxy prehliadača Privatoria. Pri jeho použití som nezistil žiadne úniky DNS, hoci WebRTC odhalil moju skutočnú IP adresu. US Netflix ma zablokoval, ale pomocou doplnku som mohol sledovať BBC iPlayer.

Pozrite si Proxy server verzus VPN - Aký je rozdiel? pre úplnú diskusiu o proxy serveroch. Väčšina používateľov VPN bude potrebovať proxy, ale táto funkcia môže byť pre niektorých užitočná. Privatórium zrejme plánuje v budúcnosti tiež podporovať proxy serverov SOCKS.

Navštívte Privatórium »

Rýchlosť a výkon

Rýchlosti sťahovania v súkromí

Rýchlosti nahrávania v súkromí

Všetky testy sa uskutočňovali pomocou môjho optického spojenia 50 Mbps / 3 Mbps vo Veľkej Británii.

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení testu plnej rýchlosti.

Tieto rýchlosti sťahovania sú úprimne hrozné!

Jéj! Žiadne úniky IP! Úniky WebRTC musia byť blokované na strane servera. Upozorňujeme, že môj poskytovateľ internetových služieb (Virgin Media UK) nepodporuje protokol IPv6, takže nemôžem testovať úniky protokolu IPv6. Podľa oficiálneho zoznamu zmien OpenVPN však boli opravené úniky IPv6.

US Netflix odmietol hrať, keď bol pripojený k VPN serveru USA Privatoria, ale BBC iPlayer to urobil, keď bol pripojený k britskému VPN serveru.

cena

1 mesiac

$ 2,74
za mesiac

Na rozdiel od väčšiny služieb VPN vyžaduje Privatoria minimálny buy-in na tri mesiace. Vzhľadom na to, že trojmesačný plán stojí veľmi vreckových 12,99 dolárov (4,33 dolárov mesačne), je nepravdepodobné, že by sa to najviac obávalo..

Ceny sa znížia na smiešne nízke 2,74 dolárov mesačne, ak sa zakúpi ročný plán.

Ak vás registrácia na dobu najmenej troch mesiacov znepokojuje, máte k dispozícii hodinovú, úplne bezplatnú skúšobnú verziu. Na tento účel nie sú potrebné žiadne platobné podrobnosti.

Okrem toho by mala byť viac ako dostačujúca neobmedzená sedemdňová bezplatná skúšobná verzia, aby ste sa rozhodli, či je služba pre vás najvhodnejšia. Na tento účel sú potrebné informácie o platbe, ale poplatok vám bude účtovaný, iba ak ho nezrušíte do siedmich dní.

Do 30 dní môžete tiež požiadať o vrátenie prostriedkov, ak sa vyskytnú technické ťažkosti, ktoré tím podpory zákazníkov spoločnosti Privatoria nedokáže vyriešiť.

Podporované platobné platformy

Jednoduchosť použitia

Registrácia

Na registráciu sa vyžaduje iba používateľské meno a e-mailová adresa. Dostanete heslo, ale vyzývame vás, aby ste si vybrali nové. Toto je bezpečné nastavenie a tiež to znamená, že e-mailová adresa, ktorú zadáte pri spustení, nemusí byť platná (ani dočasne). Toto je skvelé!

Pri prvej registrácii nemusíte platiť za prvú hodinu žiadne platby. To nemusí byť dlhé, ale malo by stačiť skontrolovať, či služba funguje pre vás. Ako už bolo uvedené, po zadaní podrobností o platbe môžete bezplatnú skúšobnú verziu predĺžiť na sedem dní.

Klient VPN VPN Privatoria

Alebo skôr nedostatok jedného. Sprievodcovia nastavením sú k dispozícii na konfiguráciu L2TP / IPSec prostredníctvom klienta VPN zabudovaného do Windows a na konfiguráciu OpenVPN prostredníctvom oficiálneho klienta OpenVPN..

Teraz sa to pôvodne týkalo mňa. Oficiálny OpenVPN klient bol vždy dobrým kusom softvéru v mnohých ohľadoch, ale neposkytoval žiadnu formu ochrany proti úniku IPv4 alebo IPv6 DNS. Od OpenVPN verzie 2.3.9 sa to však zmenilo.

Mierne nepríjemný je každý konfiguračný súbor .ovpn stiahnutý pod názvom „openvpn“ a musí byť manuálne premenovaný, aby bol užitočný.

Oficiálny klient OpenVPN samozrejme nemá žiadne ozdobné zvončeky a píšťalky, ktoré sa nachádzajú v mnohých špecializovaných aplikáciách (z ktorých najdôležitejšou je vypínač zabíjania). Nastavenie je tiež o niečo ťažšie ako väčšina vlastných klientov. Ale robí svoju prácu a robí to dobre.

plošiny

Sprievodcovia nastavením L2TP / IPsec sú k dispozícii pre systémy Windows, Mac OSX, Android a iOS. Sprievodcovia nastavením OpenVPN sú k dispozícii pre Windows a Linux (príkazový riadok).

Konfiguračné súbory OpenVPN sa poskytujú pre systémy Windows a Mac OSX / Linux a neexistuje žiadny dôvod, prečo ich nemožno použiť v žiadnom systéme, ktorý môže spustiť klienta OpenVPN..

Blog, ako aj príručky v oblasti členov webovej stránky, obsahujú ďalšie sprievodcu nastavením. Napríklad, ako nastaviť OpenVPN v systéme Mac OSX pomocou klienta Viscocity.

Aplikácia pre Android

Napriek tomu, že nemá vlastného desktopového klienta, Privatoria má aplikáciu pre Android. Aplikácia okrem pôsobenia ako klienta VPN zahŕňa aj zabezpečeného chatovacieho klienta a e-mailového klienta pre svoju anonymnú e-mailovú službu (pozri nižšie)..

Aplikácia Privatoria pre Android je pre používateľov úplne zadarmo, na používanie je však potrebné vytvoriť si ďalší účet.

Okrem toho, aplikácia pre Android je celkom dobrá. Vyzerá to inteligentne, funguje to dobre a pri používaní som nezistil žiadne úniky DNS alebo WebRTC.

Zákaznícky servis

Podpora živých rozhovorov je k dispozícii počas stredoeurópskych úradných hodín. Moje otázky boli zodpovedané rýchlo a personál bol priateľský a ochotný pomôcť. Hĺbkové technické znalosti personálu v prvej línii sa zdali trochu slabé, ale zložité otázky boli predložené technickému tímu a zvyčajne boli zodpovedané do niekoľkých minút..

Mimo pracovných hodín v Českej republike je zavedený systém poštových schránok. Odpoveď je zaručená do 48 hodín.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Privatoria podporuje protokoly VPN L2TP a OpenVPN. Ako vždy odporúčam používať OpenVPN všade, kde je to možné. Šifrovanie OpenVPN používa šifru AES-128 s handshake RSA-4096 a autentifikáciu údajov HMAC SHA-1.

AES-256 sa v týchto dňoch bežne používa, ale AES-128 zostáva zabezpečená podľa najlepších vedomostí každého. V skutočnosti má silnejší kľúčový rozvrh ako AES-256, čo podľa niektorých odborníkov zvyšuje jeho bezpečnosť.

V konfiguračnom súbore OpenVPN nie sú zadané žiadne kľúče Diffie-Hellman, ale podpora Privatoria ma uisťuje, že je podporovaná funkcia Perfect Forward Secrecy. Autorizácia HMAC SHA-1 je v poriadku a Privatoria mi hovorí, že plánuje prechod na HMAC SHA-256 „čoskoro“. Handshake RSA-4096 je vynikajúci.

Prehľad šifrovania OpenVPN a použitých výrazov nájdete tu.

Šifrovací balík OpenVPN je veľmi dobrý. Pokiaľ ide o ochranu súkromia, Privatoria sa darí tiež:

„Privatoria.net neuchováva denníky aktivít používateľov. To zahŕňa prehľadávanie, históriu sťahovania a akékoľvek ďalšie denníky o premávke. “

Privatórium má sídlo v Českej republike. Podľa OpenDemocracy,

„Český štát nemá kapacity na vypracovanie rozsiahleho internetového monitorovacieho programu, ale uchyľuje sa k viacerým metódam sledovania„ starej školy “.“

Česká republika je bez povinných zákonov o uchovávaní údajov, bez osobitných väzieb s NSA alebo GCHQ a bez vlastného štátneho dozoru je dobrým miestom pre založenie služby VPN zameranej na ochranu súkromia. Privatórium prijíma platby pomocou bitcoínov, čo môže tiež zlepšiť súkromie.

Záverečné myšlienky

mal som rád

 • Žiadne záznamy
 • Veľký šifrovací balík OpenVPN
 • Žiadne úniky IP
 • lacný
 • Päť súčasných spojení
 • Dobrá skúšobná ponuka
 • Nifty Android aplikácia
 • Veľká podpora
 • E-mailová služba podporuje PGP
 • Šikovný doplnok prehliadača proxy
 • Prijíma bitcoíny

Nebol som si tým istý

 • VPN s Torom sú pri pripojení k VPN bezpečnejšie pomocou Tor Bowser

nenávidel som

 • Hrozné rýchlosti sťahovania
 • P2P zakázané

Privatórií je čo odporučiť. Najdôležitejšie je, že neuchováva žiadne záznamy a je smiešne lacný. Aj keď neponúka vlastnú aplikáciu pre stolné počítače, oficiálny klient OpenVPN funguje veľmi dobre a nezistil som žiadne úniky IP (aspoň v systéme Windows).

Šifrovanie OpenVPN je skvelé a aplikácia pre Android je tiež celkom zábavná.

Dodatočné bezplatné služby sú pekné a pre niektorých môžu byť užitočné. Vo všetkých prípadoch však existujú lepšie služby, ktoré robia to isté (alebo v prípade Tor je lepšie jednoducho používať prehliadač Tor, keď ste pripojení k VPN)..

Obrovským letom v masti sú však výsledky testu rýchlosti sťahovania, ktoré sú úplne hrozné. Do tej miery, aby sa táto služba VPN stala nepoužiteľnou ...

Navštívte Privatórium »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me