Tresorit


Tresorit je jedným z najlepších dostupných riešení na ukladanie cloudov, s dôrazom na súkromie a bezpečnosť v popredí.

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

Služba je založená vo Švajčiarsku a vďaka prísnym federálnym zákonom a predpisom krajiny ponúka služby takmer neporovnateľnú úroveň ochrany súkromia. Podľa spoločnosti samotnej je bezpečnosť spoločnosti Tresorit bezkonkurenčná a získava dôveru 10 000 organizácií po celom svete. Túto skutočnosť pravidelne testujú odborníci z najvýznamnejších inštitúcií, pričom každá z nich nemôže šifrovanie prerušiť.

záľuby

 • Šifrovanie s nulovými znalosťami
 • So sídlom vo Švajčiarsku
 • Ochrana integrity na strane klienta
 • Užívatelsky prívetivý
 • Príručky o dodržiavaní HDPR pre podniky
 • Dvojfaktorová autentifikácia
 • Dobrá podpora naprieč platformami
 • Verzia súboru

nepáči

 • Nie je open-source
 • Niektoré funkcie sú uzamknuté za veľkou cenovkou

stanovenie ceny

zadarmo

$ 0.00
za mesiac

poistné

$ 6,67
za mesiac

sólo

$ 16,00
za mesiac

Tresorit má viac balíkov vhodných pre osobných, profesionálnych a obchodných používateľov. Ceny pokrývajú všetky konce trhu s funkciami škálovateľnými podľa zvýšenia. Našťastie všetky úrovne zahŕňajú nulové znalosti, dvojfaktorové overenie, vstavané šifrovanie typu end-to-end a integráciu aplikácie Outlook. Tresorit sľubuje, že bude držať ruky pevne mimo šifrovacích kľúčov.

Prémiová osobná úroveň je najlacnejšia, poskytuje prístup k 200 GB úložného priestoru až pre 5 samostatných zariadení, obnova verzií až do 10 verzií a história činnosti trvajúca 90 dní. Balík Solo, zameraný na nezávislých a profesionálnych používateľov, odstraňuje limity pre obnovu verzií a históriu aktivít a zároveň zvyšuje šifrované úložisko na 2 000 GB na 10 zariadeniach. Táto úroveň tiež umožňuje užívateľovi ovládať povolenia, zdieľať súbory s odkazmi chránenými heslom a prístupovými protokolmi na sledovanie.

Tímy používateľov budú chcieť obrátiť svoju pozornosť na rôzne obchodné a podnikové ponuky, ktoré zahŕňajú väčšinu funkcií uvedených vyššie. Či už hľadáte schopnosť integrovať aktívny adresár, pridávať správu digitálnych práv, vymazávať systém vzdialene, pridávať administračné rozhrania API alebo hrať s vlastnými funkciami, oplatí sa vyskúšať si balíčky pre seba, pretože medzi nimi existujú veľké rozdiely..

Tresorit ponúka bezplatný balík s názvom Basic a tiež bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu so 7-dňovou zárukou vrátenia peňazí na balíky Premium, Solo a Small Business. Tí, ktorí chcú ísť do all-out pre Enterprise úroveň bude musieť kontaktovať spoločnosť priamo. Je smutné, že Tresorit neakceptuje kryptomeny, medzi spôsoby platby patria kreditné karty (Visa, MasterCard a Amex) alebo PayPal..

Vlastnosti

 • Zero-znalosti
 • End-to-end šifrovanie
 • Úplne multiplatformová synchronizácia priečinkov
 • Súlad s najnovšími normami ISO
 • Verzia súboru
 • Podpora zdieľania súborov
 • Integrácia operačného systému (iba Windows)

Verzia súboru

Existuje niekoľko dôvodov, prečo môže byť potrebné, aby užívateľ obnovil svoj súbor do predchádzajúcej verzie, pretože viacerí používatelia vykonávajú nechcené zmeny škodlivého softvéru, ktorý ohrozuje váš systém. Tresorit sleduje históriu verzií každého súboru, čo používateľom umožňuje znovu získať prístup k predchádzajúcim iteráciám. Je potrebné poznamenať, že táto funkcia je založená na jednotlivých súboroch a nedá sa vykonať s celým priečinkom, ktorý by za určitých okolností mohol byť časovo náročný..

Spoločnosť uchováva súbory aj po ich odstránení, čo by sa mohlo týkať nadšencov ochrany súkromia, ale znamená to, že odstránené súbory môžete obnoviť, ak zmeníte názor.

Podpora zdieľania súborov

Pri používaní Tresoritu je neuveriteľne ľahké zdieľať súbory s ostatnými. Členovia môžu byť priamo pozvaní, aby sa pripojili k priečinku alebo získali prístup pomocou odkazu. Ak sa chcete pripojiť k priečinku prostredníctvom e-mailu, musí sa príjemca zaregistrovať v službe Tresorit, priečinok však môže zobraziť ktokoľvek s prístupom k prepojenej verzii. Správcovia môžu na tieto odkazy uvaliť niekoľko obmedzení v mene bezpečnosti, ako napríklad zavedenie povinnej ochrany heslom, vyžadovanie overenia e-mailov pred prístupom, nastavenie dátumu vypršania platnosti alebo obmedzenie používania samotného odkazu..

Cross-platform

Tresorit má neuveriteľne široký výber podpory, každý schopný synchronizovať priečinky a pridať niečo do mixu. Desktopové aplikácie sú k dispozícii pre systémy Windows 7, 8, 8.1 a 10, MacOS a Linux. Medzi mobilné aplikácie patria Android a iOS, podpora Windows Phone sa končí v marci 2018. Používatelia môžu samozrejme pristupovať k dashboardu vždy cez webové prehliadače. Keď sa uskutoční nové prihlásenie, správy sa podľa očakávania vždy odosielajú na hlavnú e-mailovú adresu, čo správcom umožňuje sledovať prijaté zariadenia a používateľov..

Integrácia OS

Tresorit sa integruje do Windows pomocou pravého kliknutia a Androidu v ponuke Zdieľať. Možnosť „Konvertovať na Tresor“ robí to, čo sa hovorí na plechovke, a nahrá súbor alebo priečinok priamo do Tresoritu. „Zdieľať (Vytvoriť odkaz)“ ho automaticky nahrá na platformu ako jeho vlastný Tresor, čím vygeneruje odkaz pre ostatných ľudí na prezeranie priečinka. Môžete nastaviť všetky rôzne parametre, aby priečinok zostal súkromný a zabezpečený pred dokončením.

tresorit cesta

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

jurisdikcie

Príslušnosť nie je pre spoločnosť s nulovými znalosťami, ktorá si umyje ruky, akékoľvek kompromitujúce údaje, veľmi dôležitá, ale môže poskytnúť ubezpečenie, ak by sa niečo pokazilo.

Aj keď má Tresorit niekoľko bezpečných dátových stredísk Microsoft Azure v Írsku, Veľkej Británii, Nemecku, Švajčiarsku, Francúzsku, USA a Kanade, spoločnosť je Švajčiarska, a preto je primárne v jurisdikcii Švajčiarska. Je to úmyselné, pretože maďarskí zakladatelia oceňujú postoj Švajčiarska k neutralite, súkromiu a ochrane zákazníkov

Zero-znalosti

Spoločnosť sľubuje nulové znalosti vo všetkých smeroch a bola dokonca certifikovaná spoločnosťou EY, čo znamená, že ani Tresorit nevidí obsah vašich súborov. Z bezpečnostných dôvodov Tresorit ani neuchováva heslá. To znamená, že pre hlavné heslo neexistuje žiadny systém na obnovenie, ale zase poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia.

Používatelia podnikov a podnikov získajú prístup k rozšírenému ovládaniu, ktoré správcom umožňuje obnovovať heslá používateľov.

Technické zabezpečenie

Tresorit tvrdí, že by to tak bolo, "Trvá oveľa viac ako život človeka, než praskne ani jeden Tresor vďaka použitiu štandardných bezpečnostných algoritmov".

Transakcia začína šifrovaním údajov pomocou šifry AES-256-CFB na strane klienta, ktorá je potom overená podpismi RSA-2048 a pre úplnosť hashovaná pomocou HMAC-SHA-512..

Medzi klientskym počítačom a cloudom sa potom vytvorí tunel ATLS, aby sa zabezpečilo úplné zabezpečenie pri nahrávaní a sťahovaní. Nakoniec je to overené pomocou digitálneho podpisu používateľa, ktorý napodobňuje štruktúru vzdialeného adresára na strane klienta, aby sa zabránilo vzdialeným útokom.

Toto všetko je, samozrejme, ďalej chránené pri povolení dvojfaktorovej autentifikácie na akomkoľvek zariadení s prístupom k Tresoritu.

problémy

Kryptografia prehliadača

Oprava predchádzajúcej verzie tejto recenzie, Tresorit nepoužíva vo svojej verzii prehliadača zastaranú kryptografiu JavaScript, ale namiesto toho API WebCrypto. Spoločnosť nám povedala, že generovanie kľúčov sa riadi platformou CSPRNG s pôvodom na platforme, ktorá je bezpečnejšia ako jej predchodca. Samotný klient overuje prostriedky pomocou integrácie podsúborov a zmierňuje útoky na vstrekovanie údajov prostredníctvom opatrenia známeho ako politiky zabezpečenia obsahu.

Aj keď to pomáha presadiť politiku nulových vedomostí, ktorú Tresorit prisahá a robí verziu prehľadávača rovnako bezpečnú ako jej desktopové a mobilné náprotivky, existuje jedna veľká „ale“.

Aj keď Tresorit zdôraznil svoju zákonnú povinnosť dodržiavať štandardy šifrovania na všetkých platformách, web stále nie je najbezpečnejšou platformou na doručovanie aplikácií a vyžaduje, aby užívateľ implicitne dôveroval tým, ktorí majú kontrolu nad serverom. Ochota spoločnosti komunikovať je obdivuhodná a neobviňujeme Tresorita z toho, že tlačí rušivé alebo škodlivé kódy, ale bez akýchkoľvek prostriedkov overovania a minulých incidentov s inými spoločnosťami, ktoré sa dohodli s vládnymi úradníkmi bez ohľadu na zákon, uprednostňujeme aplikácie pred interakciou založenou na prehliadači..

Closed-source

Vzhľadom na povahu aplikácií s uzavretým zdrojom nie je možné nahliadnuť pod kapotu, aby sa potvrdili vznešené nároky spoločnosti Tresorit. Napriek tomu je spoločnosť často vítaná, pokiaľ ide o testovanie jej bezpečnosti a súkromia. Organizuje množstvo súťaží, ktoré vyzývajú svetovo uznávaných odborníkov, aby prelomili svoje metódy šifrovania údajov..

Jednoduchosť použitia

Používanie aplikácie Tresorit je také jednoduché ako prihlásenie do verzie webového prehľadávača alebo stiahnutie a prihlásenie do jednej z podporovaných aplikácií. Používateľské rozhranie je neuveriteľne čisté a obzvlášť oceňujem, že kontrolný zoznam programu Explore v tutoriále je voliteľný a nie rušivý.

Súbor Tresors v aplikácii

Desktop (Windows 7+, MacOS a Linux)

Prvá vec, ktorú spoločnosť Tresorit odporúča, je stiahnutie aplikácie na plochu. Bez ohľadu na verziu je ďalším krokom vytvorenie nového „Tresoru“. Toto je priečinok v cloude, ktorý môže byť synchronizovaný medzi pripojenými zariadeniami, ak si užívateľ vyberie..

Zdieľanie priečinka je obzvlášť ľahké, ak sú možnosti zobrazené na pravej strane. Používatelia môžu tiež kliknúť pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok v službe Tresorit a vybrať príkaz Zdieľať. Rozloženie je rovnaké vo všetkých operačných systémoch založených na stolných počítačoch vrátane karty Správcovské centrum, ktorá presmeruje používateľov na ich predvolený prehliadač. V súčasnosti sa zdá, že Windows je jedinou platformou pre integráciu OS.

súbory zobrazené na Windows a Mac klientoch

Mobil (Android a iOS)

Mobilná verzia Tresoritu je podobná jeho stolnému náprotivku, aj keď mierne zjednodušená. Umožňuje prístup do všetkých Tresorov na nahrávanie a sťahovanie ľubovoľných vybratých priečinkov. Kvôli bezpečnosti aplikácia zabraňuje snímaniu snímok obrazovky z mobilu, ale zachytili sme obrázok, ktorý ukazuje, čo môžeme očakávať.

Aplikácia pre Android a iPhone

Mobilná aplikácia bohužiaľ nie je v súčasnosti schopná synchronizovať sa so zložkami vytvorenými v smartfónoch a tabletoch, čo znamená, že je tu veľa manuálnej práce, ktorá sa dá udržať aj nad zálohami. Automaticky však umožňuje spätné nahrávanie z fotoaparátu zariadenia.

browser

Tresorit ponúka zväčša úplnú verziu svojich služieb v prehliadačoch, hoci Sync a Direct File Open nie sú momentálne k dispozícii. Používatelia majú priamy prístup do Správcovského centra, čo správcom umožňuje zistiť, ktoré zariadenia a používatelia sú pripojení, pridať verifikáciu v dvoch krokoch, prispôsobiť značky z loga farebným schémam a zmeniť rôzne nastavenia. Ako je uvedené v časti kryptografia prehliadača, nie je to také bezpečné ako aplikácie.

Sprievodcovia tresoritom

Záverečné myšlienky

Tresorit je jednou z najobľúbenejších dostupných cloudových služieb, pričom nadšenci v súkromí určite oslávia svoju neutrálnu švajčiarsku základňu operácií. Aj keď sa spoločnosti podarí uspokojiť väčšinu trhov, je to nepochybne drahá ponuka v porovnaní s konkurenciou s niektorými funkciami obmedzenými na vyššie balíčky..

Existuje široká škála podpory súčasných a zastaraných operačných systémov, z ktorých všetky sú rovnako elegantné z estetického a výkonného hľadiska. Nedostatok mobilnej synchronizácie je možné odpustiť pri porovnaní so zvyškom trhu, ktorý podobne túto vlastnosť vynecháva, ale nemôžeme si pomôcť, ale dúfame, že sa to v budúcnosti zmení..

Určite dostanete to, za čo platíte, čo je vysoko bezpečná, vysoko súkromná alternatíva k Dropboxu a Disku Google. Podporuje to spoľahlivá podpora, ktorá sa snaží včas odpovedať na otázky. Odporúčame predovšetkým spárovať Tresorit so spoľahlivým správcom hesiel, aby ste čo najlepšie zabezpečili vaše súbory.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me