Súkromný tunel


 • stanovenie ceny

  z $ 2,92
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
7.7 z 10

zhrnutie

Súkromný tunel je komerčným dieťaťom OpenVPN Technologies, ľudí zodpovedných za protokol OpenVPN. Súkromný tunel je v odvetví VPN relatívne neznámy, a preto som sa rozhodol vykonať kontrolu súkromného tunela, aby som zistil, ako služba funguje. Pri používaní VPN zvyčajne odporúčam používať protokol OpenVPN, takže zistenie, kde je súkromný tunel ako služba VPN, bolo obzvlášť zaujímavé. Ak chcete začať s bezplatnou 2 GB skúšobnou verziou, posúvajte sa a čítajte ďalej.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  48 Mbps
 • jurisdikcie
  US
 • Súčasné spojenia
  10
 • krajiny
  9

Vlastnosti

Súčasné spojenia 10
krajiny 9

Zatiaľ dobrý, dobre? Nie všetko je tak broskyňové, ako sa zdá. Sídlo súkromného tunela je v USA, čo je obrovská čierna značka! Každý by už mal vedieť o hrozných zákonoch USA o uchovávaní údajov a otrasných vládnych inštitúciách. Ak hľadáte sieť VPN, ktorá uprednostňuje úplné súkromie, súkromný tunel nebude bezpečnou stávkou.

Ako som už spomenul, súkromný tunel je komerčným dieťaťom spoločnosti OpenVPN Technologies, spoločnosti zodpovednej za protokol OpenVPN. To (teoreticky) by malo spotrebiteľom poskytnúť veľa dôvodov na optimizmus, pretože OpenVPN je najbezpečnejším VPN protokolom.

Súkromný tunel má k dispozícii 12 miest v 9 krajinách vrátane miest ako Nemecko, USA, Veľká Británia a Hongkong. Obrovské množstvo serverov je v porovnaní s ExpressVPN trochu ohromujúce
(Viac ako 136 miest) alebo HMA
(Viac ako 300 miest).

V čase písania tohto prehľadu v súkromnom tuneli nie je možné pristupovať k Netflix ani k iPlayeru BBC pomocou súkromného tunela. Ak chcete odblokovať tieto streamingové služby, prečítajte si tieto (pracovné) odporúčania pre služby VPN Netflix VPN a iPlayer VPN..

Súkromný tunel je dosť veľkorysý, pokiaľ ide o pripojenie k viacerým zariadeniam. Zaregistrovanie sa do pevných dátových plánov vám umožňuje pripojiť sa k službe súčasne neobmedzený počet zariadení. Ročný plán s neobmedzenou šírkou pásma umožňuje až 10 súčasných pripojení, čo by malo byť viac ako dosť pre celú domácnosť (alebo skupinu priateľov).

Navštívte súkromný tunel »

Rýchlosť a výkon

Vykonal som rýchlostné testy na niekoľkých serveroch Private Tunnel (Frankfurt, Londýn a New York), aby som získal lepšiu predstavu o tom, ako výkon serverov.

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení testu plnej rýchlosti.

Ako vidíte, nemecké a britské servery fungovali dosť zle, čo sa týka rýchlosti sťahovania aj sťahovania. Za zmienku tiež stojí, že test Spojeného kráľovstva bol takmer nemožný, pretože som sa neustále odpojoval od internetu.

Americké výsledky boli o niečo lepšie (v porovnaní s Nemeckom a Veľkou Britániou), ale celkovo som bol dosť sklamaný z obrovských poklesov rýchlosti.

Únikové testy

SpeedTest Proprivacy.com (priemer) 48

Čo je o niečo pozitívnejšie, žiadny z testovaných serverov súkromného tunela nevykazoval žiadne úniky DNS alebo IP.

cena

12 mesiacov

$ 2,92
za mesiac

1 mesiac

$ 6,00
za mesiac

Pokiaľ ide o tvorbu cien, súkromný tunel má trochu iný prístup ako väčšina poskytovateľov VPN. Okrem bezplatnej skúšobnej verzie s 2 GB dátami má súkromný tunel dva plány s obmedzením údajov a jeden ročný, neobmedzený dátový plán..

Tento cenový formát by mal byť atraktívny pre tých, ktorí jednoducho potrebujú pevné množstvo údajov bez mesačného predplatného. 10 alebo 20 GB by malo byť dosť na streamovanie niekoľkých športových udalostí alebo filmov alebo na použitie počas cestovania. Ročný neobmedzený balík s desiatimi pripojeniami na 29,99 ročne (iba 2,49 mesačne!) Je vynikajúcou voľbou pre domácnosti alebo skupiny priateľov.

Ako som už uviedol, súkromný tunel ponúka bezplatnú skúšobnú verziu s kapacitou 2 GB, aby ste zistili, či je služba pre vás najvhodnejšia. Ak nákup skončí, súkromný tunel má variáciu úplných a pomerných záruk vrátenia peňazí.

Súkromný tunel akceptuje všetky bežné spôsoby platby vrátane bankového prevodu, PayPal, kreditných kariet. Tiež som bol rád, že Bitcoin je alternatívou (prostredníctvom Stripe), pretože to môže zvýšiť úroveň anonymity.

Jednoduchosť použitia

PrivateTunnel v súčasnosti podporuje mobilné zariadenia Windows, Mac, iOS 6.1+ a Android 4.0+. Používatelia systému Linux môžu tiež spustiť privátny tunel, hoci to bude vyžadovať určité predchádzajúce skúsenosti s rozhraním príkazového riadka.

Stojí za povšimnutie, že s trochou dodatočnej dokumentácie (sťahovanie konfiguračných súborov) môže súkromný tunel pracovať aj na rôznych zariadeniach a operačných systémoch..

Súkromný tunel som vyskúšal na svojom iPhone, aby som zistil, aké ľahké bolo nastavenie a pripojenie k službe (OpenVPN). Potešilo ma, že som pripravený a pripravený sa pripojiť za pár minút.

Súkromný tunel v súčasnosti nepodporuje Windows Phone alebo Blackberry, ale v budúcnosti sa chystá zmeniť tento stav.

Zákaznícky servis

Druhým závažným problémom, ktorý som mal v súkromnom tuneli, bola absencia možností týkajúcich sa podpory zákazníkov. E-mailová podpora spojená s relatívne malým FAQ je dosť sklamaním. Pracovná doba pre súkromný tunel je pondelok až piatok, 9-5 (PST).

Aby sme získali lepšiu predstavu o tom, ako rýchlo súkromný tunel reaguje na e-maily, poslal som im e-mail s niekoľkými otázkami týkajúcimi sa zdieľania súborov. E-mail som poslal o 4:00 PST a o pár hodín som dostal správnu odpoveď.

Súkromný tunel je aktívny aj na Facebooku a Twitteri, pričom oba tieto profily sa používajú na zverejňovanie užitočných informácií a komunikáciu so zákazníkmi.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Ako som už spomenul, súkromný tunel sa nachádza v USA, čo znamená, že pri odovzdávaní údajov o zákazníkoch by mohol byť vystavený obrovskému právnemu tlaku. Právne predpisy, ako napríklad zákon o uloženej komunikácii, ďalej zvyšujú rozsah v prospech federálnej vlády.

Pre každého, kto popiera znepokojujúci stav súkromia v USA, by nedávne odhalenia Edwarda Snowdena alebo kontroverzia FBI verzus Apple mali viac objasniť túto záležitosť..

Protokoly šifrovania

Pokiaľ ide o šifrovanie, súkromný tunel chráni vaše dátové prenosy pomocou 128-bitového šifrovania AES-GCM. GCM (Galois / Counter Mode) je osvedčený bezpečnostný model, ktorý sa väčšinou vyhýba nadmerným obmedzeniam rýchlosti bez ohrozenia bezpečnosti..

Súkromný tunel síce netvrdí, že si ponechá žiadne denníky aktivít, ale niektoré denníky pripojení sa uložia. Súkromný tunel tvrdí, že ich používa iba na sledovanie výkonu a údržby. Súkromný tunel tiež uvádza: "Rešpektujeme vaše súkromie. Nezaujíma nás, čo robíte na internete." Aj keď je to pekné, chcel by som vidieť službu bez prihlásenia pred tým, ako odporučím súkromný tunel ako úplne zabezpečenú sieť VPN..

Súkromný tunel výslovne nezakazuje činnosť P2P, ale je v súlade s oznámeniami DMCA a aktívne ruší účty, ktoré sa podieľajú na porušovaní autorských práv..

Informácie o používaní VPN pri torrentingu nájdete na najlepšej VPN pre torrent stránky.

Záverečné myšlienky

Súkromný tunel je jedinečná služba, pretože je silne spojená s protokolom OpenVPN. Výsledkom bolo, že som zvedavý na podrobnosti za súkromným tunelom a na porovnanie s inými VPN. Zatiaľ čo značka OpenVPN existuje, sídlo v USA znamená, že ak niekto hľadá skutočne anonymný zážitok, lepšie sa bude hľadať inde. Prejdite na niekoľko pochybných výsledkov testov servera a súkromný tunel je sieť VPN, ktorej sa pravdepodobne chcete vyhnúť.

Celkovo možno povedať, že jednotné nákupné plány súkromného tunela a užívateľsky prívetivý prístup môžu byť vhodné pre skupiny alebo pre tých, ktorí chcú stráviť nejaký čas v zámorí. Vyskúšajte bezplatnú skúšobnú verziu 2 GB pomocou odkazu nižšie a dajte nám vedieť svoje skúsenosti, dobré alebo zlé.

Navštívte súkromný tunel »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me