Windscribe


 • stanovenie ceny

  z $ 3,70
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • Android

  • linux

  • iOS
 • odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

Ceny ProPrivacy.com Awards sa rýchlo stali priemyselným zlatým štandardom pre uznávanie vynikajúcich výsledkov v sektore VPN. Na tohtoročnej exkluzívnej udalosti v Las Vegas si Windscribe VPN odniesla druhé miesto v našej prestížnej cene za najlepšiu bezplatnú VPN. Prečítajte si túto podrobnú recenziu Windscribe a zistite, prečo.

ProPrivacy.com skóre
9.8 z 10

zhrnutie

Windscribe je kanadská služba VPN, ktorá poskytuje vynikajúcu hodnotu za peniaze. Majú k dispozícii poistné (platené) aj bezplatný program. Táto recenzia sa zameriava predovšetkým na prémiovú službu VPN, ktorá poskytuje prístup k sieti Netflix pomocou funkcie Windflix.

Prémia Windscribe je plnohodnotná služba, ktorá umožňuje predplatiteľom prístup k serverom na celom svete, neobmedzenú šírku pásma a možnosť pripojenia neobmedzeného množstva zariadení. Windscribe VPN obsahuje softvér pre všetky populárne platformy, ako aj rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré je tiež uvedené v tomto článku.

Rýchle štatistiky

 • krajiny
  51
 • jurisdikcie
  Kanada
 • Súčasné spojenia
  100

Vlastnosti

torrenting
Celkový počet serverov 600
krajiny 51
Podpora smerovača
Preposielanie portov
Výber portu
Podporované smerovače DD-WRT, Tomato, Asus, Netgear
Holé kovové alebo virtuálne servery Holý kov
Súčasné spojenia 100

Windscribe Ltd je významným poskytovateľom VPN so sídlom v kanadskom Ontáriu. Bola založená v roku 2016, vďaka čomu je Windscribe neuveriteľne mladá služba VPN. Naposledy sme preskúmali Windscribe VPN, jeho vlastnosti nebolo ľahké nájsť na jeho webových stránkach. Dobrou správou je, že odvtedy Windscribe aktualizovala svoju webovú stránku tak, aby obsahovala stránku „Funkcie“. Ľahko nájdete v ponuke v hornej časti webovej stránky.

Okrem vynikajúcich nových "Vlastnosti" stránka, všetky najdôležitejšie rozdiely medzi "neobmedzený" a "obmedzený" Plány sa dajú ľahko porovnávať na internete "stanovenie ceny" str. Predplatitelia na internete "neobmedzený" plán získať prístup k:

 • Neobmedzené súčasné pripojenie
 • 50 umiestnení servera
 • Neobmedzená šírka pásma
 • Šifrovanie OpenVPN
 • Šifrovanie IKEV2 (predvolené pre iOS) v Beta pre Windows a Mac.
 • Ochrana proti úniku DNS
 • Killswitch (v klientovi pozná Firewall)
 • Stealth režim a možnosti presmerovania portov
 • blokovanie reklám
 • Podpora peer-to-peer (P2P)
 • Rozšírenia prehliadača Chrome a Firefox
 • Prístup k Windflixu Netflix (iba pre)
 • Funkcia reklamného bloku R.O.B.E.R.T (vynikajúci reklamný blok, ktorý je plne prispôsobiteľný)

Je potrebné poznamenať, že Windscribe varuje používateľov, že (napriek povoleniu neobmedzeného počtu zariadení) "Zdieľanie účtu je zakázané". Je to zaujímavé, pretože na stránke s funkciami Windscribe tvrdí, že nie "trvalé záznamy".

Aby bolo možné analyzovať, kde sa predplatitelia prihlasujú do VPN, je potrebné uchovávať niektoré protokoly o pripojení - to je niečo, čo preskúmam v ďalšej časti prehľadu..

Netflix

Windscribe poskytuje prístup k Netflix USA a rôznym iným katalógom po celom svete prostredníctvom svojich serverov Windflix. Tieto servery sú k dispozícii iba pri platených programoch. Zistili sme, že systém funguje úspešne, čo znamená, že Windscribe je služba vhodná na odblokovanie ďalšieho obsahu. Zistili sme však, že je občas trochu temperamentné, čo znamená, že môžete uprednostniť nákupy inde, ak je pre vás Netflix prvoradým záujmom.

Rýchlosť a výkon

Testoval som platenú verziu Windscribe pomocou speedtest.net. Ak chcete sami otestovať rýchlosť VPN, môžete tak urobiť pomocou tohto nástroja (jedná sa o najspoľahlivejšie nezávislé testovacie miesto rýchlosti, s ktorým som sa doteraz stretol). Na získanie základnej rýchlosti pripojenia som použil testovací server Spojeného kráľovstva a USA (bez siete VPN). Testoval som servery VPN vo Veľkej Británii a Holandsku z testovacieho servera vo Veľkej Británii. Testoval som server na východnom pobreží USA z testovacieho servera v New Yorku. Všetky testy som absolvoval päťkrát, aby som získal priemer.

Stiahnutie WindscribeNahrávanie pomocou Windscribe

Ako vidíte z vyššie uvedených grafov, funkcia Windscribe Unlimted poskytuje oveľa vyššie rýchlosti. V skutočnosti je spravodlivé povedať, že rýchlosti na Windscribe sú vynikajúce - čo z neho robí vynikajúcu službu na streamovanie obsahu online v HD. Aj keď sieť VPN trochu spomalila moje pripojenie, rýchlosti zostali dostatočne vysoké na to, aby mohli vykonávať aj tie úlohy, ktoré sú najnáročnejšie na údaje.

Najväčší pokles rýchlosti pripojenia sa vyskytol na americkom serveri, čo bolo v porovnaní so servermi vo Veľkej Británii a Holandsku trochu sklamaním. Aj tieto výsledky však boli viac ako primerané.

Únikové testy

Zistil sa únik IPv4?
Bol zistený únik WebRTC?
Dátové limity
Limity šírky pásma

Dobrou správou je okrem vysokých rýchlostí aj to, že som počas roku nezistil žiadne úniky DNS. Použil som ipleak.net na kontrolu únikov DNS a Web Real-Time Communication (WebRTC). Bohužiaľ som nebol schopný otestovať úniky IPv6, pretože to neposkytuje môj poskytovateľ internetových služieb. Aj keď som nenašiel žiadne úniky sám, tu na stránkach ProPrivacy.com odporúčame, aby ste tieto testy spúšťali tak často, aby ste sa uistili, že vaša sieť VPN funguje dobre pre vás..

cena

24 mesiacov

$ 3,70
za mesiac

12 mesiacov

$ 4,08
za mesiac

1 mesiac

$ 9,00
za mesiac

Hoci Windscribe intenzívne inzeruje svoj bezplatný plán, je tu hlavne preto, aby ľudí priťahoval k nákupu prémiového predplatného. Windscribe Unlimited (prémiová verzia) je k dispozícii iba v jednom pláne, ktorý je možné zakúpiť ročne alebo mesačne.

Windscribe ceny

Rovnako ako u väčšiny služieb VPN sú účastníci odmeňovaní za zaviazanie sa na dlhší čas.

Odberatelia môžu platiť za Windscribe pomocou kariet MasterCard, Visa, PayPal a American Express. Pre ľudí, ktorí dávajú prednosť plateniu pomocou bitcoínu (aby sa zachovala vyššia úroveň anonymity), je to tiež možnosť. K dispozícii je trojdňová záruka vrátenia peňazí (platí do 10 Gb použitia). Samozrejme, môžete si vyskúšať riziko Windscribe bez rizika vďaka jeho vynikajúcemu plánu zadarmo.

Jednoduchosť použitia

windows
MacOS
Android
linux
iOS
Windows telefón

Windscribe VPN má softvér pre takmer každú platformu na trhu. Klient Windscribe je podporovaný vo všetkých nasledujúcich oblastiach:

 • Počítače: Windows, Mac a Linux Ubuntu
 • Prehliadače: Chrome, Firefox a Opera
 • Mobilné telefóny: ​​iPhone, Android a Windows Mobile
 • Smerovače: DD-WRT, Tomato a Asus
 • NAS: Synology a QNAP
 • Klienti Torrentu: uTorrent, Deluge, qBitorrent a VUZE

Je tiež potrebné pamätať na to, že inteligentné televízory a ďalšie typy zariadení sa môžu používať s VPN prostredníctvom smerovača alebo počítača. V sekcii sprievodcov sú dokonca informácie o nastavení pre Amazon FireTV a Nvidia Shield a Kodi. Preto bude ťažké nájsť zariadenie, ktoré sa nemôžete pripojiť k službe Windscribe.

Za zmienku stojí aj to, že je možné kúpiť router WiFi s predbleskom od spoločnosti Windscribe, ktorý je dodávaný s nainštalovanou sieťou VPN a je pripravený na pripojenie a hranie. Je to vynikajúca voľba pre každého, kto chce bezchybný spôsob ochrany všetkých zariadení v domácnosti.

Ak chcete používať VPN špecificky na torrenting, pozrite sa na nášho najlepšieho sprievodcu VPN pre torrent servery.

Windscribe na mobile

Windscribe ponúka používateľom siete VPN pre Android, iOS a Windows Mobile. Väčšina sietí VPN má softvér pre prvé dve platformy. Na druhej strane Windows mobile je zvyčajne kompatibilný iba s VPN pomocou konfiguračných súborov OpenVPN a klienta OpenVPN tretej strany. Toto je vynikajúca práca tímu Windscribe - ktorí skutočne pokryli viac základov ako drvivá väčšina sietí VPN.

Všetci klienti sú k dispozícii na stránke sťahovania pre Windscribe.

Mobilné diela Windscribe sa javia rovnaké ako verzia pre počítače. Pri verziách pre iOS a Android budete po spustení aplikácie vyzvaní na prihlásenie. Odtiaľ stačí spustiť VPN klepnutím na veľké tlačidlo Zapnúť / Vypnúť a vybrať požadovaný server.

Aplikácia Windscribe VPN iPhone v predvolenom nastavení používa šifrovanie IKEv2, používatelia budú musieť nainštalovať klienta OpenVPN tretej strany na pripojenie k Windscribe cez OpenVPN na zariadeniach iOS..

Zákaznícky servis

Garancia vrátenia peňazí
24-hodinová podpora
Live chat
Skúška zadarmo Bezplatný základný účet
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 3

Windscribe má tri rôzne možnosti podpory: sprievodcu nastavením, stránku s častými otázkami a vstupenky na podporu. Bohužiaľ nemá funkciu živého chatu 24/7, takže na komunikáciu s Windscribe budete musieť používať systém e-mailových lístkov..

Stránka podpory pre Windscribe

Sprievodcovia nastavením sú fantastickí a poskytujú podrobnosti o tom, ako nastaviť Windscribe na všetkých zariadeniach a platformách. Bez ohľadu na to, či chcete používať službu Windscribe na systémoch Linux, Opera, Windows Mobile, uTorrent - alebo dokonca na zariadení NAS spoločnosti Synology - nájdete podrobného sprievodcu nastavením. A čo viac, každý sprievodca nastavením poskytuje jasné podrobné pokyny so snímkami obrazovky.

Stránka FAQ je tiež bohatá na obsah. Zahŕňa základné otázky aj otázky týkajúce sa špičkových technológií. Zdroj je čestný a nevyvoláva do očí bijúce chyby. Vysvetľuje napríklad, že sieť VPN neposkytuje anonymitu, ale súkromie (skutočnosť, že mnohé siete VPN zjavne nerozumejú rozdielom). To je vynikajúce a zvyšuje dôveru vo všeobecné znalosti VPN (čo sa zdá byť vynikajúce).

Ak z nejakého dôvodu nemôžete nájsť odpoveď na otázku, je možné tímu podpory Windscribe poslať lístok so žiadosťou o podporu. Overil som, či môžem túto službu používať bez registrácie, a bol som rád, že som mohol na žiadosť o lístok použiť falošné užívateľské meno Windscribe na úspešné položenie otázky..

Okamžite som dostal odpoveď na lístok a odpoveď na moju otázku do 24 hodín.

Po zakúpení predplatného som poslal viac technickej otázky a znova som dostal odpoveď do 24 hodín. Podporu som považoval za dobrú, ale nie 24/7 ako mnoho špičkových sietí VPN.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Zatemnenie (utajenie)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana pred únikom WebRTC
DNS s vlastným hostiteľom / proxy Áno
Hlavný vypínač

Windscribe má sídlo v Kanade, ktorá je súčasťou dohody o dozore na päť očí. Okrem toho je známe, že CSIS (kanadská verzia NSA) bola v minulosti zadržiavaná nelegálnym prístupom k metaúdajom občanov. K tomu pridajte skutočnosť, že poskytovatelia internetových služieb v Kanade majú viesť záznamy v súlade s právnymi predpismi v oblasti boja proti pirátstvu (Bill C-11) a chápete, prečo je Kanada pre VPN založenú na menej než dokonalom mieste.

Z tohto dôvodu je dôležité, aby VPN so sídlom v Kanade mala politiku nulových protokolov. Akékoľvek protokoly vedené kanadským poskytovateľom VPN môžu byť v určitom okamihu prístupné prostredníctvom rozkazu alebo možno dokonca zachytené prostredníctvom CSIS.

V EULA Windscribe špecifikuje, že:

Windscribe Eula

To znamená, že spoločnosť môže dohliadať na to, čo sa deje s každým predplatením VPN, aby sa zabezpečilo, že ho nepoužije príliš veľa zariadení / IP adries naraz. Na vykonanie tejto analýzy by bolo potrebné uložiť denníky pripojení a adresy IP - aspoň na krátky čas, ak nie na neurčito. Neskôr v EULA však Windscribe uvádza, že akékoľvek údaje zhromaždené o účastníkoch nebudú "osobne identifikovateľné".

Overil som si pravidlá ochrany osobných údajov a uvádza sa v ňom, že:

Zásady privátneho veterinára 1

Ako vidíte, Windscribe odstráni všetky protokoly pripojenia tri minúty po ukončení pripojenia k VPN. To znamená, že spoločnosť Windscribe musí počas relácií sledovať prípadné zneužitie služby (aby sa ubezpečila, že ju nevyužíva viac ako jedna osoba). Toto je dobrá správa a znamená to Windscribe neuchováva žiadne údaje, ku ktorým by sa úrady mohli neskôr dostať.

Celkovo by sa zdalo, že hoci Windscribe často uvádza, že VPN by mala používať iba jedna osoba - protokoly, ktoré uchováva, sťažujú, aby to Windscribe skutočne presadila. Preto budete v poriadku, aby ste umožnili ostatným členom rodiny (ktorí žijú v rovnakom dome ako vy) používať VPN bez obáv, že si ich Windscribe všimne.

Protokolovanie spoločnosti Windscribe je spravodlivé a vynikajúce. Zásady ochrany osobných údajov sú napísané veľmi jasným a presným spôsobom. To vám umožní veriť, že VPN vykonáva svoju prácu správne a nezanecháva žiadne sivé oblasti okolo toho, ako budú vaše dáta spracovávané. Toto je veľmi pozitívna stránka VPN služby Windscribe.

Protokoly šifrovania

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPSec
SSTP

Dobrou správou je, že pokiaľ ide o šifrovanie, môže byť Windscribe považovaný za vysoko bezpečný. Poskytuje šifrovanie OpenVPN (náš odporúčaný protokol) implementované na vysokej úrovni. Podrobnosti o implementácii šifrovania sú nasledujúce:

Šifra AES-256, autorizácia SHA512 a 4096-bitový kľúč RSA - okrem podpory Perfect Forward Secrecy pomocou Diffie Hellman (DHE).

Je tiež potrebné spomenúť, že spoločnosť Windscribe jasne inzeruje tieto podrobnosti šifrovania na stránke funkcií webovej stránky. To je vynikajúce a je to niečo, z čoho sa mnohí poskytovatelia VPN môžu poučiť. Transparentnosť v tejto kľúčovej oblasti služby je dlhá cesta!

Šifrovanie pomocou Windscribe

Za zmienku tiež stojí, že Windscribe práve pridáva svojim klientom protokol IKEv2. IKEv2 je k dispozícii pre Windows a Mac v novej verzii klienta Beta. Bude zavedená ako predvolené šifrovanie pre nového klienta o niekoľko mesiacov. Windscribe plánuje tiež pridať klienta IKEv2 do klienta so systémom Android, ale podľa firmy to bude trvať trochu viac času. IKEv2 je bezpečná forma šifrovania, ktorá poskytuje vynikajúcu rýchlosť pre streamovanie.

Tu na ProPrivacy.com, ako všeobecné pravidlo, odporúčame OpenVPN (pretože je to najvyspelejšia a osvedčená forma bezpečného šifrovania VPN). Mať IKEv2 ako alternatívu je však fantastická možnosť, ktorá určite pomôže spotrebiteľom ponúknuť viac možností.

Okrem silne implementovaného šifrovania poskytuje softvér Windscribe VPN tiež ochranu pred únikom internetového protokolu verzie 6 (IPv6) a systému DNS (Domain Name System). Jasne tiež označuje, ktoré servery môžu a nemôžu byť použité pre P2P Torrenting. Klient Windscribe má tiež prepínač zabíjania, ktorý vás odpojí od internetu, ak dôjde k výpadku vášho pripojenia VPN. Tým sa zabráni nechcenému úniku nezašifrovanej prevádzky do vášho poskytovateľa internetových služieb.

Nakoniec, Windscribe tiež poskytuje dvojité hop (v rozšírení Chrome). To umožňuje predplatiteľom radšej tunelovať cez dva proxy servery. To trochu spomalí vaše pripojenie k internetu (a to nie je zvlášť potrebné pre väčšinu ľudí). Pre ľudí, ktorí chcú svoje miesto čo najviac zahladiť, je to zaujímavá zvláštnosť.

Záverečné myšlienky

Windscribe je kanadský poskytovateľ VPN, ktorý je transparentný a chráni súkromie. Úprimne a dobre prezentované zásady ochrany osobných údajov spoločnosti sú dôkazom jej služieb, ktoré sa určite dajú považovať za vysoko nadpriemerné. Bezplatná verzia Windscribe je pomalá služba, ktorá umožní ľuďom prístup k blokovaným spravodajským webom a podobne. Vzhľadom na to, že to nič nestojí, je to užitočný zdroj, ktorý ľuďom určite umožní obísť cenzúru a geografické obmedzenia. Pri úlohách náročných na údaje, ako je napríklad streamovanie, však bezplatná služba ich nezníži.

Na druhej strane plán Windscribe Unlimited je vynikajúcou prémiovou sieťou VPN, ktorá poskytuje rýchlosti pľuzgierov. Aj keď americký server fungoval pomalšie ako európske servery: bol dosť rýchly na streamovanie v HD. Vzhľadom na relatívne nízku cenu tejto služby VPN (najmä ak ste sa zaviazali rok) som zistil, že táto VPN je dobre premyslená, dobre navrhnutá, plne vybavená a potešením ju používať. S ochranou súkromia vďaka šifrovaniu OpenVPN sa táto sieť VPN rozhodne oplatí zvážiť.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me