NordVPN

 • stanovenie ceny

  z $ 3,49
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • MacOS

  • Android

  • iOS

  • windows
 • odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

NordVPN je poskytovateľom VPN bez protokolov so sídlom v Paname. V tomto roku spoločnosť NordVPN získala najvyhľadávanejšiu cenu zo všetkých - našu najlepšiu celkovú cenu VPN. Ceny ProPrivacy.com Awards sa rýchlo stali štandardom zlatého odvetvia a všetci poskytovatelia bojujú o najlepšie miesto. Pokračujte v čítaní našej recenzie spoločnosti NordVPN a zistite, prečo bola spoločnosť NordVPN v tomto roku korunovaná za najlepšiu verziu Bunch.

ProPrivacy.com skóre
10 z 10

zhrnutie

NordVPN má politiku bez protokolov, fantasitc bezpečnostné funkcie a schopnosť odblokovať obsah. Všetky z nich robia jeden z najlepších výberov VPN. Je vybavený funkciami ako dvojitá VPN, VPN cez Tor, ochrana pred malvérom na báze DNS, inteligentné DNS a ďalšie, všetko súčasťou balíka za rozumnú cenu..

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Panama
 • Súčasné spojenia
  6
 • krajiny
  62
 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  70,28 Mbps

Vďaka najdôležitejším televíznym reklamám a sponzorským dohodám s globálnymi značkami, ako je futbalový klub Liverpool, je NordVPN v týchto dňoch pravdepodobne najznámejším menom v tomto odvetví a prvým, ktorý sa rozvetví do hlavného prúdu vedomia. NordVPN určite rozpráva, ale môžu chodiť pešo? Poďme zistiť...


cena

NordVPN má iba jeden univerzálny účetový plán, aj keď pre hromadné nákupy sú k dispozícii zľavy. Ak sa zaregistrujete na dlhú dobu, táto sieť VPN sa stane dostupnejšou, a hoci ide o lacnú sieť VPN, je to jedna z najlepších na trhu. NordVPN poskytuje 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ponúka tiež 3-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu pre používateľov počítačov a 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu pre mobilné aplikácie.

36 mesiacov

Účtuje sa 125,64 USD každé 3 roky

Zľava 70%

$ 3,49
za mesiac

24 mesiacov

119,76 dolárov sa účtuje každé 2 roky

Zľava 58%

$ 4,99
za mesiac

12 mesiacov

Každý rok sa účtuje 83,88 dolárov

41% zľava

$ 6,99
za mesiac

1 mesiac

$ 11,95
za mesiac

Prijíma platby prostredníctvom kreditnej / debetnej karty. Akceptuje aj bitcoíny, ktoré umožňujú potenciálne anonymné platby. Avšak, ako vždy, nezabudnite, že spoločnosť NordVPN bude poznať vašu skutočnú IP adresu bez ohľadu na to.

Podporované platobné platformy


Visa / MasterCard


Amex


kryptomena

Odblokuje NordVPN Netflix?

Či už vďaka funkcii Smart Play alebo nie, široká škála streamingových služieb vrátane služieb Netflix a BBC iPlayer bezchybne spolupracuje s VPN pripojenou v systéme Windows as použitím staršieho klienta Mac OSX OpenVPN..

Aj keď spoločnosť NordVPN tvrdí, že funkcia Smart Play je povolená vo všetkých jej aplikáciách, pomocou novej aplikácie MacOS IKEv2 alebo jej doplnku Firefox sa nám nepodarilo odblokovať US Netflix. Táto sieť VPN tiež odblokuje videá YouTube, ktoré sú obmedzené vo vašom regióne.

rýchlosť

Teraz sme vylepšili náš algoritmus testovania rýchlosti tak, aby zodpovedal za služby VPN, ako je napríklad NordVPN, ktorého softvér pre svojich používateľov vyberá najlepší server, ktorý ponúka vyššie rýchlosti. Toto poskytuje omnoho spravodlivejšie porovnanie medzi týmto druhom nastavenia a službami, ktoré vyrovnávajú záťaž na viacerých serveroch v danom mieste.

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) 227,03 284,91 556,2
Zistil sa únik IPv6?
Bol zistený únik WebRTC?
SpeedTest Proprivacy.com (priemer) 70,28 82,77 63,92
Zistil sa únik IPv4?
Dátové limity
Limity šírky pásma

Rozhodli sme sa dať pripojenie OpenVPN trochu viac testovať a zistili sme, že výsledky boli veľmi závislé od servera, pričom mnohé európske servery sa ukázali rýchlejšie ako miestne servery vo Veľkej Británii. Niekedy sme však mali problémy s pripojením na niektoré servery (najmä na servery v Holandsku). Pokiaľ ide o spoľahlivosť, počas nášho testovacieho obdobia sme nemali žiadne odpojenia.

Testovali sme tiež úniky IP V systéme Windows a pomocou nového klienta MacOS IKE2 sme nezistili žiadne úniky IP. Pri použití staršieho klienta OSX OpenVPN sme však zistili únik protokolu IPv6 WebRTC. Ak ste používateľom Mac s pripojením IPv6, mali by ste používať klienta IKE2, deaktivovať IPv6 vo vašom systéme alebo deaktivovať WebRTC v prehliadači..

Funkcie a výkon

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

MacOS
Android
iOS
windows
linux
Windows telefón

NordVPN poskytuje vlastné aplikácie pre Windows, MacOS, iOS a Android. Poskytuje tiež manuálne inštalačné príručky pre tieto platformy, plus Linux (Ubuntu a Raspberry Pi), Blackberry 10, Chromium a rôzne smerovače a systémy NAS. Tieto vodiace lišty vyzerajú trochu na holé kosti, ale mali by fungovať dosť dobre.

Je tiež možné zakúpiť predkonfigurovaný smerovač NordVPN od spoločnosti Flashrouters
, Okrem toho spoločnosť NordVPN ponúka doplnky prehliadača pre prehliadače Chrome a Firefox.

Registrácia do služby je jednoduchá záležitosť. Vyžaduje sa platná e-mailová adresa, ale nie je dôvod, aby to nemohla byť na jedno použitie. Pokiaľ nezaplatíte bitcoiny, spoločnosť NordVPN bude samozrejme poznať vaše platobné údaje.

Po registrácii si môžete okamžite stiahnuť softvér spoločnosti NordVPN a dostanete potvrdzovací e-mail obsahujúci niekoľko užitočných odkazov.

Jednoduchosť použitia

Registrácia

Registrácia do služby je priama záležitosť. Vyžaduje sa platná e-mailová adresa, ale nie je dôvod, aby to nemohla byť na jedno použitie. Pokiaľ nezaplatíte bitcoiny, spoločnosť NordVPN bude samozrejme poznať vaše platobné podrobnosti.

Po registrácii si môžete okamžite stiahnuť softvér spoločnosti NordVPN a dostanete potvrdzovací e-mail obsahujúci niekoľko užitočných odkazov.

NordVPN poskytuje vlastné GUI aplikácie pre Windows, MacOS, Mac OSX, iOS a Android. Teraz dokonca ponúka klientsky príkazový riadok OpenVPN pre Linux. Poskytuje tiež manuálne inštalačné príručky pre všetky tieto platformy, ako aj Blackberry 10, Chromium a rôzne smerovače a NAS. Tieto vodiace lišty vyzerajú trochu na holé kosti, ale mali by fungovať dosť dobre.

Je tiež možné zakúpiť predkonfigurovaný smerovač NordVPN od spoločnosti Flashrouters.

Klient systému Windows pre systém NordVPN

nordvpn Windows klient

Mapa je pekná. Začiatočníkom VPN môže byť Sprievodca pripojením (vľavo dole) užitočný

výber servera nordvpn

Ako sme už videli, existuje veľa serverov, z ktorých si môžete vybrať. Medzi ne patrí mnoho špecializovaných serverov

nordvpn špeciálne servery

Existuje prepínač zabíjania podľa aplikácií. Môžete si vybrať, ktoré aplikácie sa vypnú v prípade odpojenia VPN. Je to veľmi užitočné, ale uvedomte si, že nejde o prepínač zabíjania na báze brány firewall. Ak teda zlyhá samotný klient NordVPN, uvedené aplikácie sa nevypnú a budú môcť pokračovať v prístupe na internet

nordvpn funkcie

Ochrana úniku DNS je v predvolenom nastavení povolená

Klient systému Windows pre systém NordVPN je teda veľmi vybavený, vyzerá dobre a ľahko sa používa.

Klienti Mac

NordVPN ponúka dvoch klientov Mac: starší klient OpenVPN pre Mac OSX a novší klient IKEv2 pre MacOS. Novšiu aplikáciu si môžete stiahnuť z App Store.

Starší klient má prepínač zabíjania, ktorý novší nie je, ale v staršej aplikácii sme zistili únik protokolu IPR6 WebRTC, ktorý sme v novšej aplikácii nenašli. Staršia aplikácia vám tiež umožňuje prepínať medzi OpenVPN UDP a TCP, čo môže byť užitočné pri porážke skromných blokov VPN..

Okrem toho žiadna aplikácia neponúka žiadne funkcie, ktoré by sa mali spomenúť, čo ich robí oveľa menej plnými funkciami ako verzia softvéru systému Windows..

Mobilné aplikácie

Aplikácie NordVPN pre Android a iOS sú veľmi podobné.

nordvpn mobilná aplikácia

Aplikácie vyzerajú pozoruhodne podobne ako klienti počítačov. To je dobrá vec

nordvpn výber krajiny mobil

Počas používania oboch aplikácií som nezistil žiadne úniky IPv4 alebo WebRTC. Nezabudnite však, že v súčasnosti nemôžem testovať úniky IPv6 na mobilných platformách..

Doplnky prehliadača

Aplikácie Chrome a Firefox sa pripájajú k proxy serverom HTTPS spoločnosti NordVPN. Poskytujú mnoho výhod skutočnej siete VPN, ale obmedzujú sa iba na prehliadač. Medzi ne patrí spoofing vašej skutočnej polohy a šifrovanie vášho internetového pripojenia, aby ste na ne nemohli špehovať. Čo môže byť veľmi užitočné!

Na používanie doplnkov prehliadača potrebujete úplný účet NordVPN. Zaujímavé je, že doplnok Firefox bol pre mňa schopný odblokovať BBC iPlayer, ale nie US Netflix.

Zákaznícky servis

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

Skúška zadarmo Áno - 3 dni žiadny žiadny
Garancia vrátenia peňazí
24-hodinová podpora
Live chat
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 30 30 45

Zákaznícka podpora 24/7 sa poskytuje prostredníctvom systému lístkov (webový formulár), Facebooku, Twitteru alebo e-mailu. K dispozícii je aj možnosť živého rozhovoru. Keď som kontaktoval podporu prostredníctvom živého chatu, zvyčajne som dostal okamžitú alebo veľmi rýchlu odpoveď.

V minulosti som zistil, že kvalita jeho podpory je trochu nerovnomerná, zdá sa však, že NordVPN pozdvihla svoju hru neskoro. Toľko, v skutočnosti, že to zvíťazilo "Najlepšie služby zákazníkom" cena v našich cenách 2018 ProPrivacy.com. Spoločnosť NordVPN poskytla rýchle, podrobné a zrozumiteľné reakcie na našu batériu testov zákazníckych služieb, takže ich za to čiapky.

K dispozícii je aj malá vedomostná základňa a rôzne návody na nastavenie. Pravidelne aktualizovaný blog diskutuje o problémoch s internetovou bezpečnosťou všeobecne a o témach špecifických pre NordVPN.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

DNS s vlastným hostiteľom / proxy Áno Áno Áno
Hlavný vypínač
Zatemnenie (utajenie)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana pred únikom WebRTC

Zásady protokolovania

Spoločnosť NordVPN sídli v Paname a sľubuje, že nebude viesť žiadne záznamy:

„Spoločnosť NordVPN nesleduje, neuchováva ani neeviduje protokoly pre žiadnych používateľov VPN. Neukladáme časové známky pripojenia, použitú šírku pásma, dopravné denníky, adresy IP. “

Panama má úplne necenzurovaný internet a nulovú vládnu kontrolu. Je tiež pohodlne mimo priameho vplyvu NSA a GCHQ. Jednoduchý fakt, že poskytovateľ VPN, ktorý nie je prihlásený, má sídlo v Paname, z neho robí jednu z najlepších možností pre súkromných fanatikov..

Na internete sa objavilo veľké množstvo špekulácií o koncoch väzieb NordVPN s litovským poskytovateľom infraštruktúry Tesonet..

Vzhľadom na to, že na všetkých stranách je toľko nezmyselných bahenných prameňov, spoločnosť ProPrivacy.com uprednostňuje, aby sa v tomto okamihu nevstúpila do diskusie. Sledujeme to a vykonávame vlastné vyšetrovania. Túto revíziu preto podľa potreby aktualizujeme.

Sledovanie webových stránok

Webové stránky NordVPN používajú niekoľko sledovačov, zdá sa však, že sú dosť neškodné a neinvazívne. Dôležité je, že neexistujú žiadne sledovače Google Analytics ani Facebook.

Ak chcete diskutovať o sledovaní webových stránok, prečítajte si prehľad procesu preskúmania VPN servera ProPrivacy.com.

Spracovatelia platieb

Všetky platby spracováva spoločnosť CloudVPN so sídlom v Spojených štátoch. NordVPN nám situáciu vysvetlil:

"Bydlisko v Paname má nevýhodu. To komplikuje našu schopnosť podpisovať naše aplikácie, umiestňovať ich do obchodov a spracovávať naše platby. Preto sme založili server proxy so sídlom v USA, ktorý v skratke funguje iba ako náš spracovateľ platieb a nemá nič spoločné so skutočnou službou ... Nie je to spoločnosť tretej strany, je pod našou kontrolou a my použite na spracovanie našich platieb. Stručne povedané - platby spracúvame sami, iba prostredníctvom inej spoločnosti."

Protokoly a šifrovanie VPN

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

PPTP
L2TP / IPSec
SSTP
IKEv2
OpenVPN

NordVPN možno nakonfigurovať pomocou najbežnejších protokolov VPN. OpenVPN sa predvolene používa v klientoch Windows a starších OSX, ale jeho iOS a nová aplikácia pre MacOS namiesto toho používajú IKEv2..

Obidva protokoly sú spoľahlivé: OpenVPN je z hľadiska zabezpečenia oveľa viac testovaný ako IKEv2, ale IKE2 sa tiež považuje za veľmi bezpečný a je rýchlejší ako OpenVPN. NordVPN používa nasledujúce nastavenia šifrovania pre pripojenia OpenVPN:

Dátový kanál: šifra AES-256-CBC s autentifikáciou hash HMAC SHA256.

Riadiaci kanál: šifra AES-256-CBC s handshake RSA-2048 a autentifikácia údajov HMAC SHA256. Perfect Forward Secrecy (PFS) poskytuje výmena kľúčov DHE-4096.

Toto je veľmi silné nastavenie.

Aplikácia VPN pre iV VPN spoločnosti NordVPN používa IKEv2 s šifrovaním AES-256-GCM a autentifikáciu údajov HMAC SHA2-384. PFS poskytuje výmena DHE-3072. Softvér Mac App Store používa IKv2 s protokolom CGE NGE (Next Generation Encryption).

Bezpečnostné funkcie

Desktopové aplikácie NordVPN majú prepínač zabíjania systému. Táto aplikácia Windows VPN tiež obsahuje prepínač zabíjania aplikácií. Aplikácia pre iOS je vybavená prepínačom kill. Všetky poskytujú ochranu proti úniku DNS IPv4 a IPv6 plus ochranu pred únikom WebRTC. Ako sme videli, v našich testoch sa všetky tieto funkcie dobre darili (únik protokolu IPv6 WebRTC na klientovi OSX OpenVPN s výnimkou).

Dvojitá VPN

Táto funkcia umožňuje „reťaziť“ servery VPN tak, aby sa vaše údaje smerovali medzi dvoma servermi VPN počas ich prenosu medzi vami a internetom..

Dvojitá VPN

NordVPN ponúka niekoľko dvojitých kombinácií VPN.

Takéto reťazenie môže poskytnúť určité bezpečnostné výhody, ale vždy bude mať za následok veľkú stratu rýchlosti. Domnievam sa, že výhody súkromia / zabezpečenia serverov VPN typu „double-hop“ sú dosť obmedzené. Chápem však, že toto nie je názor, ktorý zdieľajú všetci. Pre tých, ktorí si cenia túto funkciu, je NordVPN jedným z mála poskytovateľov, ktorí ju ponúkajú.

Tor cez VPN

Pre úplnú diskusiu o výhodách a nevýhodách používania služby Tor over VPN (alebo výrazu Onion over VPN, ako to NordVPN označuje). V tejto konfigurácii sa najskôr pripájate k serveru NordVPN a potom k sieti Tor pred prístupom na internet:

Tor cez VPN

NordVPN to dosahuje pomocou konfiguračného súboru OpenVPN, ktorý prehľadne smeruje vaše dáta z VPN tunela do siete Tor. To znamená, že z vášho pripojenia cez internet využíva výhody celého pripojenia k internetu.

Toto nastavenie ponúka niektoré výhody ochrany osobných údajov a zabezpečenia, ale podobný účinok sa dá dosiahnuť jednoducho použitím prehliadača Tor, keď je pripojený k sieti VPN. Je dôležité, že takéto nastavenie je oveľa bezpečnejšie ako metóda ponúkaná spoločnosťou NordVPN.

Tor over VPN (akokoľvek to robíte) bude vážne spomaľovať vaše internetové rýchlosti, keď dostanete kombinovaný zásah použitia siete Tor (ktorá je veľmi pomalá) a VPN.

Zakrývané servery XOR

Spoločnosť NordVPN prevádzkuje zmätené servery vo viacerých krajinách: USA, Kanada, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Holandsko, Švédsko, Hongkong, Singapur, Turecko, SAE a Egypt. Tieto používajú šifrovací algoritmus XOR na prekonanie blokov cenzúry VPN zavedených autoritárskymi vládami.

XOR je často používaný malvérom na skrytie pred detekciou, ale rovnako dobre funguje aj pre skrytie šifrovacích kódov VPN! To znamená, že používatelia na miestach, ako sú Čína a Egypt, by mali mať možnosť prístupu na otvorený internet pripojením k jednému serveru XOR spoločnosti NordVPN, ktorý je zastaraný..

CyberSec

CyberSec je nová funkcia. Blokuje požiadavky DNS na základe zoznamu blokovaných škodlivých webových stránok v reálnom čase, ktoré môžu hostovať škodlivý softvér. Preto by vás malo chrániť pred škodlivým softvérom, zabrániť kontrole botnetov a blokovať mnoho rušivých webových reklám.

Nemôžem sa priamo vyjadriť k jeho účinnosti, ale zásada je správna a nie je dôvod domnievať sa, že nefunguje tak, ako je inzerovaná.

WiFiSec

Táto nová funkcia automaticky iniciuje pripojenie VPN, keď sa pripojíte k sieti Wi-Fi. Môže byť nastavený na automatické pripojenie k Nord na zabezpečených aj nezabezpečených sieťach Wi-Fi.

Trh VPN sa stáva čoraz konkurencieschopnejším, čo vedie k tomu, že mnohí poskytovatelia sa stávajú veľmi veľkodušní s počtom zariadení, ktoré umožňujú naraz pripojiť. NordVPN sa pripojil k tomuto trendu a umožnil až šesť súčasných spojení.

Ak pripájate zariadenia k rovnakému serveru, musíte pre pripojenia VPN zvoliť odlišné protokoly. OpenVPN TCP a UDP sa počítajú ako rôzne protokoly, takže jedno zariadenie môžete pripojiť pomocou protokolu TCP a druhé pomocou protokolu UDP. Nepovažujeme to za hlavné obmedzenie,

Na rozdiel od niektorých poskytovateľov táto VPN umožňuje torrentovanie na všetkých svojich serveroch, hoci nepodporuje posielanie portov. Tiež nepodporuje výber portov, takže nemôžete určiť OpenVPN na spustenie cez TCP port 443, aby ste obišli cenzúru VPN. To by však nemalo byť potrebné, pretože spoločnosť NordVPN namiesto toho ponúka zmätok Xor.

Používanie zmiešaných holých metalických a virtuálnych serverov spoločnosťou NordVPN nie je pre nás veľkým problémom, hoci rovnako ako v prípade iných služieb VPN si želáme jasne označené, ktoré sú také, aby používatelia mohli robiť informované rozhodnutia o serveroch, ku ktorým sa pripájajú..

Inteligentné DNS („inteligentné prehrávanie“)

Inteligentné DNS je technológia, ktorá vám umožňuje predstierať, že ste kdekoľvek inde vyriešením požiadaviek DNS na určenom mieste. Vďaka tomu je ideálny na streamovanie geograficky blokovaného obsahu.

Podľa NordVPN môžu používatelia pristupovať k viac ako 150 streamovacím službám pomocou NordVPN Smart Play. Medzi ne patrí Hulu, Amazon Prime, ABC Go, Zattoo, Cartoon Network, Shudder, WeTV.com, Telemundo, VH1, Vevo, TNT Drama, Sundance.tv, StarTrek, Spike, PBS, Slacker, NBC Sports, FoodNetwork, DramaFever, Discovery. , Praskanie a mnoho ďalších.

Implementácia inteligentného DNS spoločnosťou NordVPN je dosť neobvyklá. Na začiatok používa šifrované pripojenie proxy. Nie sme si istí, aké výhody to prináša nad nešifrovaným pripojením, pretože inteligentný DNS nie je v skutočnosti o zabezpečení ani súkromí. Na druhej strane to však nemôže ublížiť.

Na sekundu to nevyžaduje žiadnu ďalšiu konfiguráciu. Funguje vo všetkých aplikáciách spoločnosti NordVPN (vieme), a keď ste pripojení k serveru VPN, zistí, či služba streamingu vyžaduje ďalšie smerovanie DNS. V praxi to znamenalo, že sme mohli sledovať US Netflix, aj keď sme pripojení k serveru mimo USA. Netestovali sme, ale spoločnosť NordVPN tvrdí, že všetky jej britské servery teraz pracujú pre aplikáciu BBC iPlayer (pre mobilný aj stolný počítač)..

Nevýhodou tohto nastavenia je, že nemôžete nakonfigurovať inteligentný DNS servera NordVPN tak, aby bežal na zariadeniach, ktoré nemôžu prevádzkovať klienta VPN: napríklad na vašej inteligentnej televízii, hernej konzole alebo Roku..

záver

NordVPN ponúka veľmi plnohodnotnú službu. Skutočnosť, že je založená v Paname a vedie záznamy n1o, je tiež veľkým lákadlom pre tých, ktorí sa zaujímajú o súkromie. Jeho softvér vyzerá dobre a funguje dobre.

Výkonnosť je záležitosť, ktorá od začiatku trápila spoločnosť NordVPN. Implementácia nášho nového testovacieho algoritmu priniesla lepšie výsledky s pomerne slušnými priemernými a maximálnymi rýchlosťami zhluku.

30-dňová záruka vrátenia peňazí vám poskytuje veľa príležitostí na zaistenie toho, aby pre vás všetko fungovalo tak, ako by malo. To, čo získate so službou NordVPN, je veľmi dobre vybavená služba VPN priateľská k súkromiu s slušnou rýchlosťou a možnosťou prístupu k obmedzenému obsahu na hlavných streamovacích platformách, ako je Netflix..

Celkovo odporúčame NordVPN! Ale ak si stále nie ste istí - prečo neporovnávať NordVPN a ExpressVPN bok po boku?

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me