NordLocker


 • stanovenie ceny

  z $ 2,99
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

NordLocker je nový šifrovací nástroj od vysoko rešpektovanej spoločnosti VPN NordVPN. Zistili sme, že ide o výkonný a ľahko použiteľný produkt, aj keď taký, ktorý bude čeliť tvrdej konkurencii z množstva dostupných alternatív a zdrojov s otvoreným zdrojom. V tejto recenzii spoločnosti NordLocker sa podrobne zaoberáme cenami, funkciami, ich bezpečnosťou a ďalšími hodnotami.

stanovenie ceny

K dispozícii je bezplatná verzia programu NordLocker, ktorá obmedzuje používateľov na 5 GB šifrovaných údajov. Bezplatní používatelia však môžu dešifrovať súbory akejkoľvek veľkosti, ktoré im boli zaslané.

Prémioví používatelia môžu šifrovať neobmedzené množstvo údajov. Cena je pomerne vysoká pre mesačný plán, hoci sa stáva dostupnejšou, ak si zakúpite dlhodobejšie balíky.

Cena spoločnosti NordLocker

3 roky

107,64 dolárov sa účtuje každé 3 roky

62% zľava

$ 2,99
za mesiac

1 rok

Každý rok sa účtuje 59,88 dolárov

Zľava 37%

$ 4,99
za mesiac

1 mesiac

$ 8,00
za mesiac

Rovnako ako v prípade služby NordVPN môžete bezplatne vyskúšať 30 dní služby NordLocker Premium so zárukou nevratného vrátenia peňazí..

Je potrebné poznamenať, že model predplatného pre vec, ktorá sa bežne ponúka ako samostatná aplikácia, v kancelárii ProPrivacy zdvihol obočie, aj keď pre to môžu existovať dobré dôvody..

Vlastnosti

 • Ľahké drag-and-drop šifrovanie súborov a priečinkov
 • Šifrovanie na strane klienta (e2e)
 • Zabezpečené súbory uložené v takmer akejkoľvek inej neistej cloudovej službe
 • Zdieľajte šifrované súbory s ostatnými používateľmi spoločnosti NordLocker
 • Obnovenie hlavného hesla
 • Názvy súborov a štruktúra adresárov sú šifrované
 • Podpora nepretržitého živého rozhovoru 24/7

NordLocker nie je open-source, ale je založený na vynikajúcej open-source gocryptfs pre šifrovanie súborov na súbor. To znamená, že každý súbor v zväzku je šifrovaný a ukladaný jednotlivo, takže zmena jedného súboru neznamená opätovné odovzdanie celého šifrovaného kontajnera, keď sa ukladá online..

Krása tohto systému je, že ak napríklad otvoríte dokument programu Word uložený v kontajneri NordLocker, upravíte ho a uložíte, zmeny sa bez problémov uložia do šifrovaného dokumentu..

Vďaka tomu je NordLocker vynikajúcou voľbou pre bezpečné ukladanie súborov na inak neistých službách ukladania v cloude, ako sú Dropbox alebo Disk Google..

Obnovenie hlavného hesla

Pri vytváraní nového účtu si tiež vyberiete hlavné heslo, ktoré sa používa na šifrovanie súborov (pozri technické zabezpečenie nižšie). Spoločnosť NordLocker tiež generuje kľúč na obnovenie, ktorý je k dispozícii iba pre vás a ktorý sa kvôli zvýšenej bezpečnosti najlepšie uchová v režime offline. To sa dá použiť na resetovanie vášho hlavného hesla, ale buďte opatrní. Ak stratíte hlavné heslo aj obnovovací kľúč, nebudete môcť svoje súbory otvoriť.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

jurisdikcie

NordVPN má legálne sídlo v Panamskej republike a v zmluvných podmienkach spoločnosti NordLocker je zrejmé, že všetky právne spory sa budú riešiť v tejto jurisdikcii. Panama má necenzurovaný internet a žiadne domáce sledovanie, o ktorom vieme.

Je tiež mimo akejkoľvek priamej sféry vplyvu USA a jej špionážnych partnerov Five Eyes, hoci silná ekonomická prítomnosť by mohla USA umožniť, aby vyvíjali nepriamy tlak na vládu Panamy, ak si to želajú..

NordVPN pripustil úzke vzťahy s litovským poskytovateľom infraštruktúry Tesonet, presná povaha tohto vzťahu však zostáva nejasná..

Zásady ochrany osobných údajov

V súčasnosti webová stránka NordLocker nie je hostiteľom žiadnych sledovateľov, hoci jej zásady ochrany osobných údajov jej dávajú veľkú voľnosť pri uskutočňovaní rozsiahleho sledovania návštevníkov webových stránok v budúcnosti..

Spoločnosť NordLocker poskytuje šifrovanie na strane klienta, takže jeho vývojári nemajú prístup k vašim šifrovaným údajom, aj keď niektoré agregované a pseudo-anonymizované údaje o diagnostike a použití sú zo svojich aplikácií odosielané spoločnosti Tefincom. Klient systému Windows má možnosť takéto zdieľanie vypnúť, hoci to bohužiaľ v systéme MacOS ešte nie je.

Všetky zozbierané údaje sa môžu zdieľať s poskytovateľmi služieb tretích strán, pridruženými spoločnosťami a úradníkmi v súlade s platnými zákonnými požiadavkami. Údaje európskych zákazníkov sú samozrejme chránené pomocou GDPR.

Technické zabezpečenie

V prvom rade je potrebné poznamenať, že NordLocker je patentovaný softvér s uzavretým zdrojom. To znamená, že musíme iba veriť svojim vývojárom, že to je to, čo hovoria, a že nerobí nič, čo by nemalo robiť. To je povaha všetkého softvéru s uzavretým zdrojom.

NordLocker je bezpečná voľba pre ukladanie súborov, a to aj na Dropbox a Disk Google

Všetky súbory sú šifrované na strane klienta, čo znamená, že NordLocker poskytuje šifrovanie end-to-end. Šifrujete svoje súbory a dešifrovať ich môžete iba vy alebo iní používatelia NordLocker, s ktorými ste sa rozhodli zdieľať..

Takže ak ich uložíte niekde, kde nie sú dostatočne bezpečné, napríklad Dropbox alebo Disk Google, sú zabezpečené.

Dáta sú zabezpečené pomocou AES-256-GCM a šifrovacie kľúče hashované pomocou Argon2. Obidva sú overené kryptografické primitívy. Kryptografia s verejným kľúčom na generovanie a autentifikáciu asymetrických párov kľúčov je však namiesto bežnejšej RSA šifrovaná pomocou eliptickej krivky (ECC)..

Ako funguje NordLocker

Zamykacie kľúče nikdy neopúšťajú vašu pracovnú plochu bez šifrovania pomocou tajného kľúča a šifry XChaCha20 s overením pomocou protokolu Poly1305. Váš tajný kľúč je odvodený z vášho hlavného hesla, ktoré je hashované a solené pomocou funkcie odvodenia kľúča Argon2.

Obavy z kryptografie ECC

Kryptografia eliptickej krivky má veľkú výhodu v tom, že vyžaduje oveľa menšie veľkosti kľúčov, ale jej použitie je veľmi kontroverzné.

Existujúca známa zraniteľnosť voči útokom postranného kanála a jej teoretická známa zraniteľnosť voči útokom pomocou kvantových výpočtov sú dosť znepokojujúce, ale ešte znepokojujúcejšie je to, aké ľahké je vložiť zadné dvere do algoritmu..

Zdá sa, že pretrvávajúce obavy, že zadné dvere mohli byť vložené do algoritmu eliptickej krivky Dual_EC_DRBG, potvrdzujú interné poznámky NSA, ktoré unikol Edward Snowden..

Napriek týmto obavám „algoritmus ako celok zostáva pomerne bezpečný“, ak je správne implementovaný, čo je známy problém. Ako správa IASCA o kryptografických poznámkach eliptickej krivky.

Algoritmus ako celok zostáva pomerne bezpečný:

„Stručne povedané, pri implementácii ECC sa môže veľa vecí pokaziť. Existuje veľa príkladov toho, ako neúspešná implementácia algoritmov ECC vyústila do významných zraniteľností v kryptografickom softvéri. “

A keďže ide o uzavretý zdroj, jednoducho neexistuje spôsob, ako zistiť, do akej miery bola implementovaná kryptografia ECC v softvéri NordLocker. Spravodlivosť voči spoločnosti NordLocker však nie je pravdepodobné, že by útoky, ktorým je ECC zraniteľné, boli súčasťou väčšiny modelov hrozieb jeho zákazníkov..

Zdieľanie súborov

Skrinky, priečinky a jednotlivé súbory (ktoré sa prevádzajú na skrinky) je možné zdieľať s ostatnými užívateľmi NordLocker takmer akýmkoľvek spôsobom - e-mailom, prostredníctvom zdieľaného priečinka Dropbox, na USB kľúč a rôznymi ďalšími metódami..

dropbox, onedrive, box a logá diskov Google

Vďaka asymetrickej kryptografii s verejným kľúčom (ECC) môže uzamykateľnú skrinku odomknúť iba zamýšľaný príjemca identifikovaný svojou e-mailovou adresou pomocou svojho súkromného kľúča.

Z tohto dôvodu predpokladáme, že na distribúciu verejných kľúčov zákazníkov odosielateľom si vyžaduje určitú formu centralizácie.

Pridajte užívateľský prístup pre NordLocker

Ak je to tak, vysvetľuje, prečo NordLocker pracuje skôr na predplatnom modeli, ako sa predáva ako samostatný produkt. Vyvoláva to však aj otázky, či NordLocker môže viesť záznamy o tom, kto komu posiela súbory.

Starostlivosť o zákazníka

Webová stránka obsahuje pomerne jednoduchý FAQ a niekoľko sprievodcov riešením problémov. Podpora živého chatu s nepretržitou prevádzkou sa sľubuje, ale v čase napísania tejto recenzie nebola dostupná. Namiesto toho sa prví používatelia budú musieť spoliehať na e-mailovú podporu, ktorá už existuje.

Jednoduchosť použitia

Program NordLocker je k dispozícii pre systémy Windows a MacOS. Aplikácia Windows vyžaduje .Net Framework 4.8, ktorý musí byť nainštalovaný počas inštalácie, ak ešte nie je vo vašom systéme.

Po otvorení s hlavným heslom sa kontajner NordLocker chová ako bežný priečinok. Súbory sa otvoria podľa svojich obvyklých programov a po uložení zmien sa bezproblémovo znovu zašifrujú.

Priečinok NordLocker

Ak chcete šifrovať súbory, jednoducho ich presuňte myšou do otvoreného okna Locker. Zobrazí sa otázka, či si chcete originál ponechať alebo ho presunúť iba do skrinky. Môžete pridať užívateľský prístup pre ostatných zákazníkov spoločnosti NordLocker, čo je užitočné najmä pri zdieľaní skriniek, ktoré sú uložené online.

Ak chcete uložiť skrinku online, jednoducho ju nahrajte do vybranej cloudovej služby. Ak do svojho cloudového priečinka uložíte Locker, všetky zmeny vykonané v súboroch v ňom sa okamžite odrazia vo vašom cloudovom úložisku.

Súbory a priečinky môžete zdieľať aj ich konverziou na nové uzamykateľné skrinky a následným zdieľaním ľubovoľným spôsobom. Ako už bolo uvedené, táto funkcia je v čase písania stále v práci.

Zdieľanie priečinkov NordLocker

V systéme Windows sa zdieľané skrinky jednoducho ukladajú, takže ich musíte zdieľať sami manuálne, napríklad tak, že ich pridáte ako prílohu e-mailu. Aplikácia macOS má o niečo lepšiu integráciu OS, čo umožňuje automatické zdieľanie skriniek pomocou vstavanej funkcie zdieľania makier.

Záverečné myšlienky

NordLocker je veľmi leštený produkt. Vyzerá skvele a pravdepodobne poskytuje najjednoduchší spôsob, ako sme videli, šifrovať súbory lokálne alebo v cloude a bezpečne ich zdieľať s ostatnými..

Nie sme presvedčení, že použitie kryptografie eliptickej krivky je tou najlepšou voľbou, ale technická bezpečnosť použitá na ochranu vašich údajov je inak veľmi robustná. Je škoda, že aplikácia je uzavretým zdrojom, takže skutočne nevieme, čo sa deje alebo do akej miery bola implementovaná bezpečnosť..

Naším ďalším veľkým problémom je tvorba cien. Šifrovací priestor aplikácie je už preplnený a je k dispozícii množstvo vynikajúcich a plne otvorených zdrojov. Povieme, že nič z toho nie je tak leštené alebo univerzálne ako NordLocker, ale sú bezplatné a majú otvorený zdroj..

NordLocker nie je lacný (najmä v porovnaní s bezplatnými produktmi), a dokonca aj ako komerčný produkt je jeho predplatný model trochu hanebný pre to, čo by mnohí považovali za samostatný produkt, ktorý si zaslúži jednorazovú cenovú značku. Ale ako sme už špekulovali, môžu na to existovať dôvody.

Bolo by pekné mať prístup k šifrovaným súborom z mobilných zariadení, boli by sme však veľmi prekvapení, ak aplikácie pre systémy iOS a Android nefungujú..

Celkovo si myslíme, že NordLocker je veľmi dobrý produkt, ktorý ponúka jedinečné šifrovanie súborov lokálne aj v cloude. Nie je to však zadarmo ani open source.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me