OpenVPN GUI


ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

Ako je podrobne uvedené v VPN Encryption: Kompletný sprievodca, OpenVPN je protokol go-to Virtual Private Network (VPN) (aspoň pre komerčné VPN služby). A správne. OpenVPN je softvér s otvoreným zdrojovým kódom podporovaný komunitou, ktorý je primárne vyvíjaný spoločnosťou OpenVPN Technologies, Inc.

Ako je podrobne uvedené v časti VPN Encryption: Kompletný sprievodca, OpenVPN je protokol Go-to VPN (aspoň pre komerčné služby VPN). A správne. OpenVPN je komunitný softvér s otvoreným zdrojom, ktorý je primárne vyvíjaný spoločnosťou OpenVPN Technologies, Inc.

Pros:

 • Môže byť použitý s akoukoľvek službou OpenVPN
 • Plná ochrana proti úniku DNS (IPv4 aj IPv6)
 • Úplné smerovanie IPv6
 • Ochrana WebRTC
 • Open source

Zápory:

 • Bez zabíjania
 • O niečo ťažšie nastavenie

Okrem samotného protokolu OpenVPN (backend) komunita vyvinula samostatný front-end grafického používateľského rozhrania s otvoreným zdrojovým kódom (GUI) - grafické rozhranie OpenPPN GUI.

Väčšina služieb VPN v súčasnosti ponúka vlastných klientov OpenVPN. Používajú vždy backend OpenVPN open source (samotný protokol) a takmer vždy sú založené na upravenej verzii open source OpenVPN GUI klienta. Niekedy silne stiahnuté (upravené), niekedy iba mierne.

cena

Ako bezplatný a open source softvér (FOSS) je OpenVPN GUI zadarmo v každom slova zmysle. Uvedomte si však, že ak ho chcete používať, musíte sa prihlásiť na odber komerčnej služby VPN alebo si nastaviť vlastný súkromný server OpenVPN..

GUI OpenVPN ako také je k dispozícii iba pre Windows. Používatelia MacOS môžu namiesto toho používať open source Tunnelblick, zatiaľ čo používatelia Androidov majú OpenVPN pre Android od Arne Schwabe (tiež open source). Klient s otvoreným zdrojom OpenVPN, ktorý nie je GUI, je k dispozícii pre Linux (sudo apt-get install openvpn).

Funkcie rozhrania OpenVPN 2.4 GUI

V minulosti bol Open GUI veľmi základným kusom softvéru, ktorý veľmi chýba. Spojilo vás to, a to bolo o tom.

Najnovšie verzie (2.4x) GUI OpenVPN sa však dramaticky zlepšili z hľadiska dôležitých funkcií.

 • Plná ochrana proti úniku DNS (IPv4 aj IPv6)
 • Úplné smerovanie IPv6
 • Ochrana pred únikom WebRTC

Jednoduché úpravy konfiguračného súboru OpenVPN (.ovpn) umožňujú vysokú mieru prispôsobenia (ak to váš poskytovateľ podporuje). To zahŕňa výber portu, výber šifry a bitovej dĺžky šifry a výber spustenia OpenVPN cez UDP alebo TCP..

Toto posledné vám umožňuje spustiť OpenVPN cez TCP port 443, čo je skvelý spôsob, ako poraziť cenzúrne bloky (aj keď je to z technického hľadiska hrozne neefektívne).

Prakticky každá služba VPN poskytuje konfiguračné súbory OpenVPN, ktoré môže používať rozhranie GUI OpenVPN. To znamená, že budete mať vždy možnosť používať GUI OpenVPN namiesto vlastného softvéru poskytovateľa (ak existuje)..

GUI OpenVPN verzus prispôsobení klienti OpenVPN

Klienti OpenVPN ponúkajú oproti GUI OpenVPN dve hlavné výhody:

 1. Nastavenie je o niečo jednoduchšie, pretože nemusíte samostatne sťahovať a importovať konfiguračné súbory OpenVPN (.ovpn)..
 2. Často poskytujú ďalšie funkcie, ktoré nie sú dostupné v používateľskom rozhraní OpenVPN.

Treba však poznamenať, že GUI OpenVPN 2.4.3 teraz obsahuje najdôležitejšie funkcie, ktoré boli k dispozícii iba prostredníctvom softvéru na mieru - ochrana proti únikom DNS a WebRTC. OpenVPN GUI skutočne plne podporuje smerovanie IPv6, čo zatiaľ žiadny vlastný klient neurobí (s výnimkou Mullvadovho).

Pravdepodobne najužitočnejšou funkciou ponúkanou vlastnými klientmi, ale nie rozhraním OpenVPN GUI, je prepínač kill. Medzi ďalšie užitočné funkcie patrí tunelovanie SSH / SSL, podpora obfsproxy a VPN cez Tor. Ľahký výber portov je tiež užitočný (namiesto manuálneho upravovania skôr zastrašujúcich konfiguračných súborov OpenVPN).

Vlastní klienti môžu byť tiež oveľa krajší a užívateľsky prívetivejší ako GUI OpenVPN, ktorého rozhranie sa dá charitatívne opísať ako funkčné.

Problémy s aktualizáciou vlastného klienta

Veľkou výhodou GUI OpenVPN oproti vlastným klientom je to, že vždy používa najaktuálnejšiu (a teda najbezpečnejšiu) verziu OpenVPN. Toto sa nedá povedať pre všetkých vlastných klientov.

Okrem toho je veľa vlastných klientov založené na starších verziách GUI OpenVPN. Pokiaľ sa nepridajú ako súčasť prispôsobenia, znamená to, že nemusia podporovať novšie funkcie rozhrania OpenVPN GUI, ako je ochrana proti únikom DNS a WebRTC..

Keďže poskytovatelia aktualizujú svojich vlastných klientov tak, aby obsahovali nový otvorený zdrojový kód OpenVPN GUI, mali by sme v budúcnosti očakávať lepšiu podporu týchto funkcií (a úplného smerovania IPv6).,

Open Source

GUI OpenVPN je otvorený zdroj. S výnimkou výnimiek AirVPN a Mullvad sú klienti OpenVPN väčšiny poskytovateľov uzavretým zdrojom (napriek tomu, že sú založené na otvorenom zdrojovom kóde OpenVPN).

Všeobecne odporúčam používať softvér s otvoreným zdrojom. Ako je nedokonalý, otvorený zdroj je jedinou zárukou, že softvér neobsahuje škodlivý kód.

Aby som bol úprimný, nepovažujem to za hlavný problém, pokiaľ ide o softvér VPN. Poskytovateľ VPN môže pri používaní služby kedykoľvek sledovať, čo vás čaká online, takže starosti s kompromitovaným softvérom sa zdajú skôr ako zatvorenie dverí stodoly po tom, čo sa kôň k mne priblíži. Váš počet najazdených kilometrov sa môže líšiť.

Verím však, že v zásade podporujem softvér s otvoreným zdrojovým kódom.

Ako používať GUI OpenVPN pre Windows

 1. Stiahnite si inštalačný softvér systému Windows a nainštalujte ho.

  Inštalácia z webu

  Ako vždy pri softvéri s otvoreným zdrojovým kódom, mali by ste skontrolovať digitálny podpis stiahnutého súboru.

 2. Navštívte web vášho poskytovateľa VPN a stiahnite si jeho konfiguračné súbory OpenVPN. Každý súbor .ovpn sa zvyčajne týka jedného servera VPN. Často je možné buď stiahnuť jednotlivé súbory .ovpn alebo ich hromadne stiahnuť ako súbor ZIP (záleží to na vašom poskytovateľovi).
 3. Presunúť alebo rozbaliť stiahnuté súbory .ovpn do priečinka C: \ Users \ User \ OpenVPN \ config alebo C: \ Program Files \ OpenVPN \ config.

  Prípadne môžete pre jednotlivé súbory .ovpn kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu na paneli upozornení -> Importovať súbor...

  import súboru pravým tlačidlom myši

 4. Ak chcete spustiť sieť VPN, spustite rozhranie OpenVPN GUI a kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu na paneli upozornení -> pripojiť -> vyberte server -> Connect. Prípadne vyberte možnosť Pripojiť, ak ste importovali iba jeden súbor .ovpn.

  pripojiť sa k VPN

 5. Niektoré služby poskytujú prispôsobené konfiguračné súbory OpenVPN, ktoré obsahujú vaše používateľské meno a heslo. Ak nie, musíte zadať svoje užívateľské meno a heslo.

  Teraz ste pripojení k serveru OpenVPN. Ak chcete skontrolovať, navštívte stránku ipleak.net, kde sa tiež môžete ubezpečiť, že nemáte žiadne úniky IP.

  Panel úloh systému Windows zobrazujúci funkčnosť programu Openvpn

  Oblasť obrazovky ikony OpenVPN GUI Notifikačná lišta sa zmení na zelenú, čo znamená, že ste pripojení

  odpojte sa od siete VPN pravým tlačidlom myši na ikonu na paneli upozornení -> pripojiť -> vyberte server -> pripojiť.

  Odpojte sa od VPN

  Okno Nastavenia vám umožňuje hrať sa s niektorými základnými nastaveniami ...

  Ak však chcete zmeniť ďalšie nastavenia záloh, musíte upraviť konfiguračný súbor .ovpn (Edit Config). Najlepšie je konzultovať o tom vášho poskytovateľa VPN.

záver

miloval som

 • ľahká váha
 • zadarmo
 • Plná ochrana proti úniku DNS (IPv4 aj IPv6)
 • Úplné smerovanie IPv6
 • Ochrana pred únikom WebRTC
 • Open source
 • Vždy používa najaktuálnejšiu verziu OpenVPN
 • Možno použiť s akoukoľvek službou VPN, ktorá podporuje OpenVPN (takmer všetky)

Nebol som si tým istý

 • Nastavenie vyžaduje niekoľko ďalších krokov
 • Vyzerá celkom jednoducho (niektorí klienti sú oveľa krajší!)
 • Bez zabíjania

nenávidel som

 • nič

GUI OpenVPN je skvelý malý klient OpenVPN. Niektoré menšie a novšie služby VPN ešte musia vyvinúť svoj vlastný softvér, a preto namiesto toho používajú GUI OpenVPN. Toto je úplne v poriadku - ako hovorím, GUI OpenVPN je skvelý malý klient OpenVPN

Ak vaša VPN služba ponúka vlastného klienta OpenVPN, mali by ste ho používať alebo GUI OpenVPN? Povedal by som, že záleží na tom, či vlastný softvér ponúka funkcie, ktoré sa nenachádzajú v GUI OpenVPN, bez ktorých by ste nemohli žiť. Napríklad zabíjač.

Aj keď sú všetky ostatné rovnaké, OpenVPN GUI je štíhly a priemerný VPN klient, ktorý vždy používa najaktuálnejšiu verziu OpenVPN..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me