LiquidVPN

 • stanovenie ceny

  z $ 4,99
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • iOS

  • Android

  • linux

ProPrivacy.com skóre
8.5 z 10

zhrnutie

LiquidVPN je poskytovateľ VPN, ktorý pôsobí od svojej základne v USA od roku 2013. Začal ho sieťový inžinier s názvom Dave Cox. Pán Cox je stále vlastníkom spoločnosti a službu poskytuje veľmi praktickým spôsobom. Hĺbka technických znalostí pána Coxa zabezpečuje, že táto technologicky vedená spoločnosť poskytuje služby najvyššej kvality za dostupnú cenu.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  58 Mbps
 • krajiny
  11
 • jurisdikcie
  US
 • Súčasné spojenia
  2

Vlastnosti

Všetky plány majú nasledujúce vlastnosti:

 • Servery v 11 krajinách
 • Vlastná aplikácia pre Windows, Mac OS X a Android
 • Aplikácia tretej strany pre systém iOS
 • Inštalácia skriptov pre smerovače, set-top boxy a Linux
 • Žiadne denníky aktivity
 • P2P povolené
 • 1 Gbps a 10 Gbps servery
 • Nazýva sa kombinovaný vypínač a firewall "Liquid Lock"
 • Ochrana systému názvov domén (DNS) a IP
 • Výber protokolu OpenVPN, tunelového protokolu vrstvy 2 (L2TP), tunelového protokolu point-to-point (PPTP) a tunelového protokolu Secure Socket (SSTP)
 • Testy rýchlosti servera

Sieť servera spoločnosti je pravdepodobne najväčšou slabinou tejto služby. V USA a Kanade existuje veľa serverov. Ďalšími krajinami, ktoré sú hostiteľmi serverov LiquidVPN, sú Spojené kráľovstvo, Holandsko, Nemecko, Švédsko, Španielsko, Švajčiarsko, Česká republika, Rumunsko a Singapur..


Navštívte LiquidVPN »

Rýchlosti a výkon

Pre rýchlostné testy som sa pripojil z New Yorku z USA z Karibiku bez zapnutej siete VPN. Potom som testoval pripojenie k rovnakému cieľu, ale so serverom LiquidVPN na Floride a potom so serverom LiquidVPN v New Jersey sprostredkujúcim spojenie.

Tiež som testoval pripojenie do Londýna vo Veľkej Británii bez VPN a potom so serverom LiquidVPN UK aplikovaným na linku.

V každom prípade som pripojenie testoval päťkrát pomocou webovej stránky testmy.net. Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení testu plnej rýchlosti.

Rýchlosti LiquidVPN

Sieť VPN mierne zlepšila rýchlosť sťahovania aj sťahovania. Tieto zmeny rýchlosti však neboli také veľké a mohli byť jednoducho spôsobené premenlivým výkonom základnej internetovej služby.

Keď maskujete adresu IP vášho počítača pomocou siete VPN, očakávate, že počas pripojenia nikdy nebude odhalená vaša skutočná adresa. Ak sa táto skutočná adresa stane viditeľnou, situácia sa nazýva "Únik IP."

Testy ProPrivacy pre úniky IP zahŕňajú služby niekoľkých webových stránok. Toto sú ipleak.net, test-ipv6.com, úniky IPv6 a doileak.net. Všetky tieto servery som mal prístup, zatiaľ čo som mal pripojenie k OpenVPN do Londýna cez server LiquidVPN UK. Služba prešla všetkými možnými testami. Môj poskytovateľ internetových služieb neobsahuje preklad IPv6, takže tieto testy neboli možné.

Ceny a plány

LiquidVPN má skupinu 2 168 IP adries. Najlacnejšie z troch cenových plánov LiquidVPN umožňuje prístup iba k 564 z nich. Koncepcia zdieľaných IP je, že server VPN vám pridelí jeden pri prihlásení. Táto IP adresa ide na všetky dátové pakety, ktoré opúšťajú server pre svoje konečné miesto určenia. Adresa sa zadáva ako zdrojová adresa každého paketu. Keď sa pokúsite získať prístup k službe streamovania, bude to znamenať, že sa pripája k počítaču v krajine, ktorý naznačuje adresa IP. Neuvedomí si, že ste skutočným pôvodcom žiadosti.

Stanovenie ceny LiquidVPN

Počet IP adries, ktoré máte k dispozícii, je dôležitý, pretože mnoho mechanizmov kontroly prístupu na web sa pokúša zastaviť prevádzku VPN. Ak jeden z nich "systémy detekcie proxy" zistí, že žiadosť, ktorú dostala, prišla cez sieť VPN, zakazuje túto adresu IP. Preto, ak má spoločnosť VPN k dispozícii málo adries IP a často ich neobnovuje, mohli by ste čoskoro zistiť, že služby, ku ktorým sa chcete dostať, sú uzamknuté takmer všetky dostupné adresy IP..

Jedinou ďalšou premennou medzi tromi cenovými plánmi v LiquidVPN je počet súčasných pripojení, ktoré vám to umožňujú. Softvér VPN si môžete stiahnuť na ľubovoľný počet zariadení. K službe VPN však môžete kedykoľvek pripojiť iba určitý počet z nich.

Ak službu zrušíte do siedmich dní, dostanete úplnú náhradu. Za predplatné LiquidVPN môžete platiť kreditnými kartami, PayPal a bitcoinmi.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Hoci spoločnosť tvrdí, že je dobré, keď zákazníci využívajú službu sťahovania P2P, umiestnenie LiquidVPN nie je ideálne pre tých, ktorí chcú získať materiál chránený autorskými právami zadarmo. Sídlo spoločnosti je v Michigane v USA. V USA neexistujú žiadne zákony o uchovávaní údajov, ktoré sa týkajú sietí VPN. Je však známe, že držitelia autorských práv v USA a vládne bezpečnostné agentúry sa opierajú o americké spoločnosti s hrozbami súdneho konania, aby ich prinútili pomáhať pri identifikácii činností jednotlivých používateľov..

LiquidVPN uvádza, že si neuchováva denníky aktivít. Podľa vyhlásenia spoločnosti o ochrane osobných údajov sa záznamy o transakciách vymažú z pamäte, len čo sa zákazník odpojí od servera. Keďže v dokumentácii nie sú uložené žiadne informácie o činnosti, neexistuje žiadny dôvod, ktorý by autor práva na ochranu autorských práv mohol prinútiť spoločnosť zverejniť.

šifrovanie

Používatelia vlastnej aplikácie pre Windows, Mac OS X a Android si môžu v rozhraní vybrať preferovaný protokol VPN. Toto poskytuje výber OpenVPN, SSTP, PPTP a L2TP s bezpečnosťou internetového protokolu (IPSec).

Zákazníci, ktorí chcú používať VPN na zariadení iOS, si musia stiahnuť štandardného klienta OpenVPN, ktorý je k dispozícii zadarmo z webovej stránky organizácie, ktorá prevádzkuje protokol OpenVPN. Toto nastavenie je trochu zložitejšie a nedáva vám možnosť vyskúšať iné protokoly, ako napríklad SSTP.

Kľúčové zabezpečenie distribúcie a založenia relácie implementácie OpenVPN sú jedny z najsilnejších v tomto odvetví. Šifrovacie kľúče pre šifru AES sa obnovujú každých 30 minút.

Jednoduchosť použitia

Webová stránka LiquidVPN začína dlhou rolovacou domovskou stránkou, ktorá obsahuje väčšinu informácií o predaji spoločnosti. Pri posúvaní zostane horná ponuka viditeľná. Nad ponukovou lištou uvidíte výpis, ktorý ukazuje vašu IP adresu a "Ovládací panel" , ktorým sa dostanete na hlavný panel klientskej oblasti. Klientská oblasť obsahuje prístup k stiahnutým súborom a podpornému systému.

Uvidíte tiež odkaz na príkazový kanár. Jedná sa o systém, ktorý používa niekoľko sietí VPN na informovanie svojich zákazníkov, či VPN získala súdne príkazy vyžadujúce informácie o činnostiach používateľov. Štandardnou podmienkou súdnych príkazov je, že tí, ktorí ich dostanú, nemôžu zverejňovať existenciu príkazu. Kanársky systém rozkazov zasiela pravidelné vyhlásenia o tom, že nedostali žiadne rozkazy. Ak chýba vyhlásenie o štandardnom období, čitateľ vie, že v tom čase bol spoločnosti vydaný rozkaz.

Zákaznícka podpora

Môžete zanechať odkaz s tímom podpory v aplikácii alebo na hlavnom paneli v klientskej oblasti webovej stránky LiquidVPN..

V aplikácii kliknite na symbol ozubeného kolieska v pravom hornom rohu rozhrania a v rozbaľovacej ponuke vyberte položku Podpora. Keď odošlete správu prostredníctvom štandardného webového formulára, LiquidVPN vás e-mailom informuje o tom, že ste dostali lístok na podporu. Kliknutím na zobrazíte aktuálny stav vašej žiadosti "Moje podporné vstupenky" na prístrojovej doske.

Kedykoľvek dostanete odpoveď od tímu podpory, zobrazí sa na tejto obrazovke. Dostanete tiež e-mail so správou technickej podpory.

softvér

Registrácia

Máte sedem dní na to, aby ste vyskúšali sieť VPN a stále si svoje peniaze vrátili, ak o tom zmeníte názor. Kliknite na ikonu "Prihlásiť Se" pod svojím preferovaným plánom, aby ste za službu zaplatili. Poskytne vám možnosť prihlásiť sa na odber na jeden mesiac alebo jeden rok. Ak vyberiete ročné predplatné, dostanete mesačne nižšiu cenu, ale musíte platiť celý rok vopred.

Táto zmluva vás zaväzuje k opakovanej fakturácii, takže na konci vášho obdobia prihlásenia na odber vám budeme automaticky účtovať poplatky znova - pokiaľ si poponáhľate a nezrušíte dohodu skôr, ako vyprší platnosť vášho súčasného plánu. Po zúčtovaní platby vás LiquidVPN zavedie do klientskej oblasti webu. Zvyčajne sa musíte prihlásiť do tejto oblasti, ale po registrácii budete automaticky prihlásení. Na informačnom paneli nájdete sekciu na stiahnutie. Tento softvér obsahuje softvér, ktorý musíte nainštalovať, aby fungovala sieť VPN na vašom počítači.

Klient VPN VPN LiquidVPN

Po otvorení aplikácie už bude vybraný server. Nemusí to byť nevyhnutne miesto, ktoré chcete použiť. Miesto môžete zmeniť kliknutím na symbol značky vedľa aktuálneho umiestnenia servera.

Prepínanie VPN protokolu je s touto aplikáciou veľmi jednoduché. Na obrazovke so zoznamom serverov vyberiete iný protokol. Nemusíte sa prihlasovať do aplikácie, kým nevyberiete server a pokúsite sa pripojiť. Používateľské meno a heslo pre aplikáciu nie sú rovnaké ako prihlasovacie údaje pre oblasť klienta na webe. Prístup k prihlasovacím údajom aplikácie nájdete v podrobnostiach svojho používateľského účtu na stránke LiquidVPN.

Dávajte pozor na Liquid Lock. Toto je veľmi užitočná funkcia. Ak sieť VPN nie je zapnutá, zablokuje sa tým pripojenie k počítaču. Ak zabudnete túto funkciu, môžete paniku presvedčiť, že internet nefunguje. Ak chcete používať internet bez VPN, musíte vypnúť Liquid Lock.

Ďalšie platformy

Aplikácia LiquidVPN je k dispozícii pre systémy Windows, Mac OS X a Android. Používatelia zariadení so systémom iOS si musia stiahnuť aplikáciu tretej strany s názvom GUI OpenVPN a potom prejsť niektorými postupmi manuálneho nastavenia, aby získali adresy všetkých serverov LiquidVPN do systému. Toto nie je ideálna situácia. Tiež obmedzuje váš výber len na OpenVPN, bez možnosti STTP alebo L2TP, ku ktorej majú používatelia LiquidVPN prístup. Skripty sú k dispozícii na webe LiquidVPN a umožňujú inštaláciu VPN na smerovačoch, set-top boxoch a Linuxe.

Záverečné myšlienky

LiquidVPN funguje veľmi dobre. Môže dokonca obísť systémy detekcie proxy servera Netflix. Používatelia zariadení s iOS však nezískavajú všetky výhody prispôsobenej aplikácie, ktorú LiquidVPN poskytuje iným operačným systémom.

Sieť malých serverov môže byť jedným z faktorov, ktorý vás privádza k registrácii na službu LiquidVPN. Ak sa chcete obísť regionálnymi obmedzeniami v oblasti streamovacích služieb, musíte sa pripojiť cez server VPN v tej istej krajine, ako je váš cieľový web. Ak sa teda chcete dostať na servery v Japonsku, Austrálii, Novom Zélande, Indii alebo Južnej Afrike, LiquidVPN pre vás nebude k dispozícii. Ak má spoločnosť server v krajine, do ktorej chcete najviac pristupovať, služba LiquidVPN vám bude dobre slúžiť.

Navštívte LiquidVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me