ZenMate VPN


 • stanovenie ceny

  z $ 1,64
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
7 z 10

zhrnutie

ZenMate je spoločnosť známa svojimi bezplatnými aplikáciami VPN, ale teraz sa zameriava na poskytovanie prémiovej služby VPN. Aj keď nie je tak dobre vybavený ako niektoré služby VPN, poskytuje všetko, čo väčšina používateľov VPN pravdepodobne chce za bezkonkurenčnú cenu.

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Nemecko
 • Súčasné spojenia
  5
 • krajiny
  30
 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  67.7 Mbps

stanovenie ceny

Ako je v týchto dňoch čoraz bežnejšie, ZenMate ponúka jednoduchý univerzálny program s pomerne vysokou mesačnou cenou, ak je platený mesačne, ktorý dramaticky klesne, ak si zakúpite jednoročné alebo dvojročné predplatné..

A treba povedať, že jeho dlhodobejšie plány patria k najlacnejším na trhu.

3 roky

$ 1,64
za mesiac

1 rok

$ 4,49
za mesiac

1 mesiac

$ 9,99
za mesiac

Všetky predplatné je vybavené 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Môžete tiež využiť 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, pri ktorej sa vyžaduje iba platná e-mailová adresa. Bezplatné je aj jednoročné predplatné McAfee Total Security.

Platba je akceptovaná prostredníctvom PayPal alebo kreditnou kartou, pričom platby kartou spracováva spoločnosť Cleverbridge.

Podporované platobné platformy

Vlastnosti

Súčasné spojenia 5
krajiny 30
 • Žiadne záznamy
 • Až 5 súčasných zariadení
 • 35 a viac serverových umiestnení
 • Podpora viacerých platforiem
 • Rozšírenia prehľadávača
 • Prepínač zabíjania (Windows a MacOS)

Väčšina jej serverov sa nachádza v Európe, ale ZenMate tiež prevádzkuje servery na východnom a západnom pobreží Spojených štátov, Kanady, Brazílie, Izraela, Južnej Afriky, rôznych východoázijských lokalít a Austrálie..

ZenMate sa predáva ako ľahko použiteľná služba VPN zameraná na laikov. Je to dosť spravodlivé, ale to znamená, že jeho sada funkcií je trochu základná.

Rýchlosť a výkon

rýchlosť

Naše vážené výsledky testovania rýchlosti sťahovania pre ZenMate sú veľmi priemerné. Výsledky maximálnej rýchlosti zhluku sú tiež trochu uprostred cesty, napriek tomu sú dosť rýchle, aby ste si nevšimli žiadne spomalenie pri pripájaní k serveru v rovnakej geografickej oblasti ako vy..

Skúšky tesnosti IP

SpeedTest Proprivacy.com (priemer) 67.7

V systéme Windows sme zistili nepárny únik protokolu IPR6 WebRTC, takže používatelia systému Windows by mali vo svojich prehľadávačoch deaktivovať protokol WebRTC alebo zakázať protokol IPv6 na úrovni systému. ZenMate ponúka pre prehliadač Chrome aj vlastný doplnok prehliadača WebRTC Protect.

V systémoch MacOS sme nezistili žiadne úniky, hoci v systémoch MacOS aj Windows sme boli trochu prekvapení, keď sme zistili, že niektoré dotazy DNS sa riešia na mieste veľmi blízkom skutočnému fyzickému umiestneniu. Preklad DNS bol spracovaný servermi ZenMate, a preto nepredstavuje únik DNS.

V súčasnosti nemôžeme testovať mobilné zariadenia pomocou pripojenia IPv6, ale pri pripojení IPv4 sa nezistili žiadne úniky IP akéhokoľvek druhu

Odblokuje ZenMate Netflix?

ZenMate ponúka špeciálne streamingové servery, optimalizované na odblokovanie výberu populárnych streamingových služieb v rôznych krajinách po celom svete.

Zenmare Netfli

Testovali sme tieto servery pomocou našich testovacích služieb Netflix v USA a BBC iPlayer a dostatočne úspešne odblokovali obe platformy. ZenMate prevádzkuje špeciálne servery Netflix so sídlom v USA, Veľkej Británii, Nemecku a Francúzsku.

Jednoduchosť použitia

Ako už bolo uvedené, na registráciu do bezplatnej skúšobnej verzie je potrebná iba e-mailová adresa a platenie za celú službu si vyžaduje iba dodatočné potrebné platobné podrobnosti. Určené aplikácie sú k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, iOS, Android a Android TV.

Manuálne inštalačné príručky OpenVPN sú k dispozícii aj pre všetky hlavné platformy vrátane operačných systémov Linux a Chrome OS. Bohužiaľ sa nám nepodarilo nájsť požadované konfiguračné súbory kdekoľvek na webe, pretože všetky odkazy presmerované na stránky, ktoré neboli užitočné.

Klient systému Windows

Softvér Windows VPN od spoločnosti ZenMate vyzerá dobre a ľahko sa používa.

Zoznam serverov ZenMate na Windows

V súlade s mantrou ZenMate, ktorá je jednoduchá, je najlepšia filozofia, môžete zvoliť umiestnenie servera, ale nemôžete vybrať jednotlivé servery. Servery však môžete triediť podľa serverov, ktoré odblokujú vybrané streamingové služby a umožňujú torrentovanie.

Nastavenia klienta Windows ZenMate

Môžete si vybrať medzi protokolmi VPN OpenVPN, IKEv2 a L2TP / IPsec VPN, pričom predvolená hodnota je OpenVPN. Môžete si tiež vybrať medzi OpenVPN UDP a TCP, čo je užitočné pre porážku miernych úrovní cenzúry VPN. Podobne funkcia náhodného výberu portu môže byť účinná pri porážke jednoduchých blokov VPN.

Zahrnutý je vypínač zabíjania. Vynútenie ukončenia samotnej aplikácie na simuláciu zlyhania softvéru neukončilo pripojenie VPN. Nútené zatváranie démona OpenVPN sa stalo, ale potom sme sa už nemohli pripojiť na internet. To znamená, že prepínač zabije používa pravidlá brány firewall na úrovni systému na zabránenie pripojenia mimo tunela VPN, čo je dobré.

Skúsení používatelia VPN, ktorí si všimnú blízke podobnosti s klientom CyberGhost, sa nemýlia. Teraz ich vlastní spoločnosť Kape Technologies a zdá sa, že zdieľajú spoločnú sieť serverov.

Klient MacOS

MacM VPN VPN klienta ZenMate, ktorý má menšie rozdiely v rozhraní operačného systému, vyzerá rovnako ako ten v systéme Windows. Aplikácia Mac však používa iba OpenVPN a nepredstavuje náhodný výber portu ani možnosť prepínania z UDP na TCP. Má však prepínač zabíjania.

Mobilné aplikácie

Niet divu, že aplikácia OpenVPN Android je jednoduchá záležitosť. Funguje to však dobre a ponúka náhodný výber portov a možnosť prepínania z UDP na TCP. Neexistuje žiadny prepínač zabíjania, hoci Android 7.0+ má vstavaný prepínač zabíjania, ktorý funguje s akoukoľvek aplikáciou VPN.

Aplikácia iOS VPN vyzerá takmer identicky s aplikáciou Android VPN pre Android, ale používa protokol IKEv2 a nenabízí náhodné skenovanie portov.

Zákaznícky servis

Hoci webová stránka obsahuje aktívny widget v štýle chatu, odpovede sú iba prostredníctvom e-mailu. Položili sme niekoľko otázok, ktoré boli síce dosť technické, ale nikdy nedostali odpoveď. Povedzme, že na nás to na nás nezaujalo!

Na webe sú tiež sprievodcovia nastavením a niekoľko technických sprievodcov riešením problémov.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

jurisdikcie

Samotný ZenMate má sídlo v Nemecku. Je to krajina známa svojimi prísnymi zákonmi o ochrane osobných údajov av roku 2018 bola prvou krajinou, ktorá v plnej miere zosúladila svoje právne predpisy o ochrane údajov s GDPR..

Na rozdiel od toho zaviedla do miestneho práva aj teraz platnú smernicu EÚ o uchovávaní údajov z dôvodu ľudských práv. Toto nadobudlo účinnosť v roku 2016 a od všetkých poskytovateľov telekomunikačných služieb a internetových služieb sa vyžaduje, aby si uchovávali metadáta používateľov až 10 týždňov. Definícia „metaúdajov“ použitá v zákone bohužiaľ obsahuje zoznam všetkých navštívených webových stránok.

Momentálne nedokážeme určiť, či sa zákon o uchovávaní údajov uplatňuje na služby VPN so sídlom v Nemecku.

Nemecko je blízkym spojencom USA, pričom NSA zakladá svoje európske ústredie v krajine. Zákon o zhromažďovaní komunikačných spravodajských informácií z roku 2016 oprávňoval nemecké spolkové spravodajské služby (BND) na rozsiahle právomoci monitorovať všetok internetový prenos prichádzajúci a odchádzajúci z krajiny..

V roku 2018 spoločnosť ZenMate získala spoločnosť Kape Technologies, spoločnosť, ktorá sa teraz zdá byť založená v Spojenom kráľovstve. To nie je ani zďaleka ideálne, pretože Spojené kráľovstvo teraz presadzuje niektoré z najrozsiahlejších zákonov o hromadnom sledovaní, ktoré kedy prešli, a ako zakladajúca členka špionážnej aliancie Five Eyes, jej bezpečnostná agentúra GCHQ spolupracuje s NSA veľmi úzko.

protokoly

Webová stránka ZenMate zhromažďuje pri jej návšteve veľa osobných údajov vrátane vašej jedinečnej adresy internetu (IP). Jeho dlhá politika ochrany osobných údajov podrobne popisuje, čo robí a nerobí s informáciami zozbieranými z jeho webových stránok alebo ktoré im poskytnete pri registrácii do služby..

Len zdôrazniť, to sa týka iba webových stránok. Aj keď sú pravidlá ochrany osobných údajov dosť stručné, ZenMate nám povie, že sa to čoskoro zmení, aj keď len stručne; pri použití samotnej služby VPN sa neuchovávajú žiadne protokoly:

„Vyššie uvedené osobné údaje nie sú v žiadnom okamihu spojené s akoukoľvek činnosťou vykonávanou používateľom v tuneli ZenMate VPN, ktorý NIE JE zaznamenávaný, zaznamenávaný ani ukladaný vôbec.“

Želáme si však, aby bolo jasnejšie, či sú do zákona o uchovávaní údajov zahrnuté nemecké služby VPN, a preto sa podľa zákona vyžaduje, aby sa záznamy uchovávali 10 týždňov..

Technické zabezpečenie

Aplikácia Windows v predvolenom nastavení používa šifrovací protokol OpenVPN, môžete však prepnúť na IKEv2 alebo IPsec. Aplikácie pre Android a MacOS používajú OpenVPN, zatiaľ čo aplikácia pre iOS používa IKEv2.

Pri použití OpenVPN je dátový kanál zabezpečený pomocou šifry AES-256-CBC s autentifikáciou hash SHA-256.

Informácie o nastaveniach používaných pre riadiaci kanál nie sú dostupné, hoci sú pravdepodobne rovnaké ako v prípade CyberGhost: šifra AES-256-CBC s overením totožnosti SHA256. Riadiaci kanál: šifra AES-256, šifrovanie kľúča RSA-4096 a autentifikácia hash SHA384. Perfektné utajenie vpred poskytuje výmena kľúčov ECDH-4096.

Čo je veľmi silné nastavenie.

ZenMate používa tiež 100% holé kovové servery, čo je skvelá správa pre ochranu súkromia. Ako už bolo uvedené, v systéme Windows sme zistili úniky WebRTC, ale aplikácie sú inak bezpečné.

Záverečné myšlienky

ZenMate je ľahko použiteľná lacná služba VPN, ktorá robí to, čo hovorí na plechovke. Z tohto dôvodu si myslíme, že prináša viac príťažlivosti pre bežnejších používateľov VPN.

Skóre na dverách

8/10

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me