Mailfence


Mailfence je poskytovateľ zabezpečeného e-mailu, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2013 spoločnosťou ContactOffice Group. Všeobecne platí, že Mailfence má vynikajúcu povesť medzi používateľmi aj odborníkmi na bezpečnosť (pretože jeho šifrovanie je založené na kryptografických základoch s otvoreným zdrojom). Je však potrebné mať na pamäti, že licencia na obsah je vlastnícka; čo znamená, že k celej svojej ponuke služieb sú uzavreté zdrojové prvky (vrátane kalendára, ukladania dokumentov a ďalších).

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

Tento poskytovateľ šifrovaných e-mailov je plne vybavená služba, ktorá má vynikajúcu interoperabilitu so všetkými ostatnými šifrovanými e-mailovými službami kompatibilnými s OpenPGP. Mnohí ho považujú za najlepšiu alternatívu k plne vybavenej skupine G.

Rýchle štatistiky

 • Krajina
  Belgicko

Táto služba, ktorá má sídlo v Belgicku, nespadá do pôsobnosti Five Eyes. Na druhej strane Belgicko presadzuje niektoré povinné smernice o uchovávaní údajov, ktoré sa zdajú byť uplatniteľné na poskytovateľov e-mailov. Našťastie sú tieto smernice prísne a umožňujú orgánom získať prístup iba s veľmi obmedzenými podmienkami.

Belgické trvanie na tom, že všeobecné uchovávanie údajov je užitočné na vyšetrovacie účely (a môže byť dokonca dobré aj pre ľudské práva občanov!), Je dosť na to, aby niektorých ľudí odradilo. Okrem toho je Belgicko súčasťou väčšej dohody o dohľade nad 14 očami.

Na druhej strane Mailfence „udržiava aktuálny zoznam záručných listov a zoznamov správ o transparentnosti“, čo spotrebiteľom umožňuje pozorne sledovať, či orgány túto službu neohrozili..

Logo Mailfence

Koľko stojí Mailfence?

Mailfence je poskytovateľ zabezpečeného e-mailu, ktorý má bezplatný program predplatného. Používatelia získajú bezplatne prístup k účtu s úložiskom 500 MB. Bezplatná služba výrazne obmedzuje používanie funkcií kalendára a kontaktov a neumožňuje žiadnu synchronizáciu medzi zariadeniami. Okrem toho obmedzuje e-mailovú službu iba na jednu skupinu s dvoma členmi.

Vstupný plán predplatného stojí iba 2,77 dolárov mesačne - čo je pravdepodobne dostupné pre väčšinu ľudí (a je to ten, ktorý sme testovali). V porovnaní s populárnou službou Posteo, ktorá stojí iba 1,13 dolárov mesačne, sa však dá považovať za trochu drahý. Za 2,77 dolárov dostanú používatelia úplnú synchronizáciu, kalendáre, kontakty, tri skupiny s 10 členmi a 12 GB úložného priestoru (5 GB pre správy a zvyšok pre ukladanie dokumentov a iných údajov).

Odberatelia majú nakoniec možnosť zvoliť si plán Pro, ktorý rozširuje úložnú kapacitu na 20 GB pre správy a 24 GB pre dokumenty. Pro plán nepridáva žiadne ďalšie funkcie k plánu základnej úrovne, ale umožňuje predplatiteľom vytvoriť päť skupín s až 20 používateľmi. Plná podpora je k dispozícii so vstupnou úrovňou aj s profesionálnymi plánmi. Pro stojí 8,32 dolárov mesačne, čo sa môže zdať drahšie, ale v skutočnosti je pre podnikové použitie dosť dobré.

Používatelia sa môžu rozhodnúť platiť prostredníctvom kreditnej karty (Visa alebo Mastercard) alebo pomocou kryptomeny (Bitcoin alebo Litecoin) kvôli zvýšenému súkromiu. Používatelia sa tiež môžu rozhodnúť platiť pomocou služby PayPal.

Skutočnosť, že táto služba je financovaná z platených programov, umožňuje Mailfence existovať bez reklamy; to je dôvod, prečo je tento zabezpečený poskytovateľ e-mailov často voľbou pre ľudí, ktorí chcú de-google.

Prehľad funkcií

Za cenu 2,77 dolárov mesačne majú používatelia prístup k nasledujúcim funkciám:

Odosielajte šifrované e-maily end-to-end s OpenPGP. Mailfence umožňuje používateľom odosielať zabezpečené e-maily PGP všetkým hlavným poskytovateľom e-mailov. Môžu sa odosielať podpísané aj šifrované správy. Mailfence tiež poskytuje úplnú kontrolu nad správou kľúčov OpenPGP pomocou integrovaného skladu kľúčov.

 • Podporuje POPS, IMAPS a SMTPS. Populárne e-mailové protokoly sú podporované na odosielanie a prijímanie e-mailov od rôznych poskytovateľov.
 • Šifrovanie e-mailov pomocou hesla. Táto funkcia je založená na symetrickom šifrovaní a umožňuje používateľom šifrovať e-maily (šifrovanie a dešifrovanie odosielateľom a príjemcom) vo svojom prehliadači pomocou hesla. To umožňuje, aby sa e-maily posielali šifrované pomocou kľúča, ktorý sa nikdy nezdieľa s backfendom Mailfence (známym ako framework bez znalostí). Šifrovanie je založené na auditovanej šifrovej knižnici s otvoreným zdrojom a umožňuje používateľom Mailfence odosielať šifrované správy používateľom, ktorí nie sú Mailfence..
 • Plná synchronizácia: Synchronizujte svoje účty prostredníctvom stolných a mobilných zariadení.
 • skupiny: Bezpečne spravujte a zdieľajte súbory, kontakty, kalendáre a poštové schránky s ostatnými členmi vašich skupín.
 • Ukladanie kalendárov, kontaktov a dokumentov: Dostupnosť týchto funkcií umožňuje migrovať ľuďom, ktorí sú zvyknutí používať súpravu spoločnosti Google, pričom si zachová väčšinu funkcií, na ktoré sú zvyknutí..
 • Podpora vlastnej domény: Používatelia sa môžu rozhodnúť mať. Mailfence alebo jedinečné e-mailové adresy doménových mien podľa vlastného výberu.
 • Dvojfaktorové overenie: Používatelia môžu na ďalšiu ochranu svojho účtu používať aplikácie 2FA.
 • Hodnotenie laboratórií Qualys SSL: Na tomto nezávislom webe s hodnotením dosahuje spoločnosť Mailfence vysoké skóre: A + s HSTS a PFS.
 • Odstráni IP adresu z odoslaných e-mailov: Zásady ochrany osobných údajov však stanovujú, že Mailfence ukladá množstvo protokolov vrátane IP adries - pravdepodobne v súlade s belgickými zákonmi..

súkromia

Používatelia nemusia poskytovať skutočné meno, aby sa prihlásili na odber Mailfence, a je možné použiť e-mailovú adresu horáka a platiť kryptomeny, aby bolo možné účet nastaviť v súkromí. Zásady ochrany osobných údajov však vyvolávajú určité obavy, keď sa uvádza, že:

„Zhromažďujeme adresy IP, ID správ, adresy odosielateľa a príjemcu, subjekty, verzie prehľadávača, krajiny a časové pečiatky.“

K tomuto zhromažďovaniu dochádza v súlade s belgickými smernicami o uchovávaní údajov, ktoré nadobudli účinnosť v roku 2016. Firma však pripomína používateľom, že (na rozdiel od USA a Veľkej Británie) Belgicko nevynucuje rozkazy gag, čo znamená, že ak by boli niekedy požiadané o Po odovzdaní akýchkoľvek údajov by bolo možné informovať svojich používateľov. Má tiež záručný list a vydáva správu o transparentnosti, ktorá užívateľovi umožňuje opäť pozorne sledovať, čo firma robí.

Napriek týmto pokusom o transparentnosť svojich procesov; určite budú niektorí spotrebitelia, ktorí uprednostňujú poskytovateľa e-mailov bez protokolov (a aby sme boli spravodliví, existujú). Existuje však možnosť použiť VPN v kombinácii s týmto poskytovateľom e-mailov; ktoré by skryli skutočnú IP adresu používateľa pred Mailfence.

Nakoniec Mailfence uvádza, že všetci jeho zamestnanci sú viazaní dohodou o mlčanlivosti, ktorá ich núti chrániť všetky zhromaždené údaje. Okrem toho sa nespomínajú žiadne údaje o zákazníkoch zdieľané s tretími stranami, inzerentmi, pridruženými spoločnosťami alebo obchodnými partnermi.

„Nepredávame, neobchodujeme ani inak neprenášame vaše osobné identifikačné údaje na externé strany, okrem prípadov, keď to núti belgické právo.“

zabezpečenia

Mailfence implementuje jednoduché šifrovanie OpenPGP „jedným kliknutím“ na zabezpečenie e-mailov. Je to navrhnuté tak, aby používanie šifrovania PGP bolo menej zložité. E-maily odosielané kolegovi Mailfence nikdy neopúšťajú servery Mailfence a môžu byť šifrované pomocou PGP alebo pomocou možnosti šifrovania hesla. E-maily nečlenom môžu byť odosielané nešifrované alebo nešifrované, ale podpísané digitálnym kľúčom PGP. Okrem toho sa môžu používatelia rozhodnúť zasielať e-maily úplne šifrované a podpísané.

Komunikácia so servermi Mailfence prebieha prostredníctvom šifrovania Transport Layer Security (SSL / TLS). To platí pre webové služby aj pre prístup k e-mailovému klientovi IMAP / POP / SMTP. Tým sa zabráni tomu, aby sa pri preprave vyskytol akýkoľvek odposluch, manipulácia alebo falšovanie správ.

Táto služba poskytuje aj šifrovanie PFS (Perfect Forward Secrecy) pre šifrované pripojenia (HTTPS). To zaisťuje, že počas narušenia bezpečnosti nie je možné dešifrovať žiadnu predchádzajúcu komunikáciu. Nakoniec je na všetkých svojich webových stránkach aktivovaný protokol HTTP Strict Transport Security (HSTS) a služba získava skóre A ++ od spoločnosti Qualys..

Mailfence používa štandardnú implementáciu OpenPGP s plnou správou kľúčov, ktorá je k dispozícii prostredníctvom zabudovaného úložiska kľúčov.PGP kľúče sa generujú v prehliadači a ukladajú sa na serveroch Mailfence pomocou šifry AES-256, čo sa všeobecne považuje za bezpečné (napriek uzavretej zdrojovej povahe Patentovaný klient Mailfence).

Je tu tiež možnosť zabezpečenia e-mailov pomocou symetrického šifrovania (úschova zabezpečenej správy); ktoré sa dajú použiť na to, aby ste sa vyhli zdieľaniu všetkých kľúčov s Mailfence. Aby mohli používatelia používať túto funkciu, musia zdieľať heslo bezpečne mimo aplikácie (napríklad osobne). S / MIME bol k dispozícii na overenie prichádzajúceho podpisu, firma mi však povedala, že túto funkciu už nepodporujú..

Obavy? Pretože šifrovanie sa vyskytuje v prehliadači (E2EE), Mailfence sa považuje za bezpečný. Pretože sa však jedná o aplikáciu JavaScriptu - vyskytujú sa určité problémy so zabezpečením (ktoré sa týkajú všetkých poštových klientov jazyka JavaScript a nielen Mailfence). Každý, kto sa chce vyhnúť týmto zraniteľnostiam JavaScriptu (ktoré môžu umožniť útoku typu človek v strede na vynútenie kompromitovaných šifrovacích kľúčov do prehliadača odosielateľa aj príjemcu), bude musieť použiť poskytovateľa e-mailov s vyhradeným e-mailovým klientom..

Nakoniec Mailfence implementuje aj odstraňovanie IP zo správ. To znamená, že vaša IP adresa nie je nikdy pripojená k odchádzajúcemu e-mailu.

Jednoduchosť použitia

Otvorenie účtu Mailfence je veľmi jednoduché a každý môže začať proces bezplatne, aby získal predstavu o tom, ako softvér funguje. Po zaregistrovaní účtu dostane užívateľ e-mail, ktorý mu umožní overiť jeho účet. Môže to byť e-mail horáka, ale nezabudnite, že spoločnosť bude s vami komunikovať prostredníctvom tohto e-mailu, ak budete mať nejaké problémy..

Po prihlásení do služby z prehliadača môžete pokračovať a zvoliť e-mailovú adresu. Používatelia, ktorí inovujú na platený program, si môžu zvoliť vlastnú doménu.

výber e-mailovej adresy

Po nastavení e-mailového účtu môžete začať používať e-mailovú službu bez problémov. Od septembra 2020 spoločnosť uviedla na trh úplne nové používateľské rozhranie, ktoré je určené na ešte jednoduchšie používanie služby!

E-mail potvrdený pomocou Mailfence

Aby sme mohli začať s testovaním, poslali sme niekoľko emailov šifrovaných PGP bez problémov na sekundárne firemné účty.

šifrovanie openpgp

Pokračovali sme aj v importovaní e-mailových kontaktov pomocou funkcie „Externé adresy“ bez problémov. Celkovo sme zistili, že klient je stabilný a počas našich pokusov sme nezaznamenali žiadne chyby alebo chyby.

import e-mailových adries

Pokiaľ ide o jednoduché použitie, Mailfence je doddle, pretože nevyžaduje, aby používatelia sťahovali a inštalovali akýkoľvek softvér. Okrem toho na rozdiel od niektorých e-mailových klientov neexistuje strmá krivka učenia. Dokonca aj šifrovanie PGP, ktoré sa všeobecne považuje za zložité, je vďaka funkcii jediného kliknutia ľahké.

Tiež sme si užili skutočnosť, že všetky základné funkcie sú zapečené bez potreby inštalácie sekundárnych doplnkov alebo doplnkov. Vďaka tomu je Mailfence ideálny pre používateľov, ktorí nie sú technikmi, ktorí chcú priamo skočiť a začať chrániť e-maily šifrovaním.

Funkcia kontaktov Mailfence sa ľahko používa a umožňuje používateľom rýchlo importovať kontakty z Google alebo iného poskytovateľa e-mailu.

formát importu

Tiež sme si užili možnosť synchronizácie medzi zariadeniami, čo je omnoho jednoduchšie ako s inými poskytovateľmi e-mailov. Mailfence tiež umožňuje používateľom ľahko migrovať všetky svoje kontakty, šifrované kľúče a šifrované údaje na iného poskytovateľa e-mailov v prípade potreby..

Bližší pohľad na nastavenia ukazuje, že Maifence má množstvo užitočných funkcií.

Mailfence menu

Schopnosť vytvoriť správu preč umožňuje používateľom automaticky odpovedať, keď sú mimo kancelárie alebo na dovolenke.

Virtuálna jednotka umožňuje používateľom prístup k dokumentom priamo zo špeciálneho priečinka v počítači. Tento priečinok je chránený prihlasovacím menom a heslom. Sprievodcovia nastavením virtuálnej jednotky sú k dispozícii pre všetky platformy z ponuky nastavení. Používatelia môžu tiež nastaviť virtuálnu jednotku na zariadeniach iOS alebo Android.

Tiež sa nám páči, že do služby je zapečatená autentifikácia pomocou dvoch faktorov, ktorá klientovi dodáva ďalšiu úroveň zabezpečenia.

dvojfaktorová autentifikácia

A konečne, schopnosť posielať e-maily šifrované pomocou hesla (čo umožňuje netechnickým používateľom chrániť správy bez toho, aby museli rozumieť šifrovacím kľúčom), je ďalším bonusom, vďaka ktorému je Mailfence ideálny pre začiatočníkov alebo netechnických používateľov..

Zákaznícka podpora

Mailfence poskytuje podporu všetkým používateľom (vylepšená podpora platiacich používateľov); čo znamená, že budete môcť získať pomoc s nastavením služby alebo vyžehliť všetky zlomy, ktoré by sa vám mohli vyskytnúť.

Spoločnosť okrem toho poskytuje podrobný blog, ktorý obsahuje mnoho užitočných článkov a tipov na vykonanie všetkého od migrácie starého zoznamu kontaktov po Mailfence - až po články o bezpečnostných funkciách a implementácii na platforme..

Zistili sme, že zdroj je komplexný a určite sa zdá, že je dostatočný na to, aby poskytol väčšine bezplatných používateľov informácie, ktoré potrebujú na používanie služby.

zákaznícka podpora

Tiež dobre; bezplatní používatelia majú tiež možnosť klásť otázky prostredníctvom systému elektronickej odpovede.

záver

Mailfence je solídny a ľahko použiteľný poskytovateľ e-mailov, ktorý je ideálny pre začiatočníkov. Šifrovanie je spoľahlivé a pretože je založené na prehliadači, nie je potrebné sťahovať žiadny softvér. Záväzok spoločnosti v oblasti súkromia - ktorý zahŕňa darovanie 15% z jeho prostriedkov na účet Pro Front Foundation a európskych digitálnych práv - je chvályhodný.

Možno, že jedinou miernou nevýhodou tejto služby je, že ide o uzavretý zdroj. Všetky kryptografické základy sú však otvoreným zdrojom a boli dôkladne skontrolované. Okrem toho firma už predtým prisľúbila, že jej softvér bude otvoreným zdrojom, čo by bolo pre spoločnosť vynikajúcim krokom.

Hlavný rozdiel medzi poštou Mailfence a mnohými jej konkurentmi spočíva v tom, že ponúka ideálnu alternatívu na jednom mieste k službám Gmail, Kalendár Google a Dokumenty Google. Jeho end-to-end šifrované e-mailové riešenie je integrované do balíka s mnohými funkciami; Mailfence Contacts, Mailfence Docs, Mailfence Calendar a Mailfence Groups. Je to skvelé pre všetkých používateľov, ktorí chcú používať zabezpečené e-maily, bez toho, aby sa vzdali všetkých ostatných funkcií balíka Google Suite, na ktoré sú zvyknutí..

Tento poskytovateľ e-mailu je užitočný. V porovnaní s platenými plánmi je však skôr obmedzený. Pre každého, kto hľadá ľahko použiteľného e-mailového klienta, ktorý je bohatý na funkcie a má minimálnu krivku učenia, je však možné určite odporučiť platené plány.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me