disk Google


disk Google
je jednou z najväčších úložných služieb typu cloud, ktorá sa môže pochváliť stovkami miliónov používateľov. Namiesto jednoduchého ukladania súborov služba umožňuje používateľom vytvárať a upravovať svoje dokumenty vďaka svojej kancelárskej aplikácii vrátane dokumentov Google, kresieb, listov a listov..

ProPrivacy.com skóre
6.3 z 10

zhrnutie

V roku 2018 bol disk Google v roku 2018 vymenený za službu Google One, pretože v záujme zjednodušenia vecí bol disk Google Drive vymenený, čím poskytol viac úložného priestoru a ďalšie výhody za lacnejšiu cenu. Služba je vhodne pomenovaná a odmeňuje tie, ktoré ekosystém spoločnosti Google prijímajú pohodlne, automaticky zálohujú súbory a fotografie zo služieb Gmail a Android..

Pri kontrole disku Google preskúmame dôkladne funkcie, použiteľnosť a to, ako sú súkromné ​​a zabezpečené.

záľuby

 • Prvých 15 GB úložného priestoru je zadarmo
 • mesačník & ročné ceny
 • Prezeranie offline & úpravy pomocou balíka programov Office od spoločnosti Google
 • Užívatelsky prívetivý
 • Podpora viacerých platforiem
 • Dvojfaktorová autentifikácia
 • Verzia súboru

nepáči

 • Nedostatok politiky nulových vedomostí
 • Nie je open-source
 • So sídlom v USA

Ceny a dostupnosť

Spoločnosť Google sa vzdáva skúšobného obdobia v prospech 15 GB bezplatného úložiska pre všetkých členov. Bohužiaľ to ponecháva niektoré prémiové výhody exkluzívne na platené predplatné, vrátane prístupu k službe Google Experts pre podporu 24/7 a možnosti pridať až päť rôznych členov rodiny s individuálnym prístupom k osobnému úložisku..

Prvé tri úrovne sa môžu vyplácať mesačne alebo ročne, začínajúc na 1,99 dolárov mesačne za 100 GB, 2,99 dolárov mesačne za 200 GB a 9,99 dolárov za ohromujúcich 2 TB. Skladovanie po tom výrazne skok, ale aj cena. 10 TB nastaví užívateľom späť 99,99 dolárov mesačne, 20 TB stojí 199,99 dolárov mesačne a cena 30 TB sa odhaduje na neuveriteľných 299,99 dolárov mesačne. Aj keď požiadavky na úložné priestory lezú pri videách s rozlíšením 4 kB +, možnosť 2 TB určite ponúka najlepšiu hodnotu za peniaze.

Služba Drive Enterprise je ponúkaná pre podnikových používateľov. Spoločnosť Google navrhuje, aby sa tímová práca a produktivita posilňovali prostredníctvom vlastnej umelej inteligencie (AI) a schopnosti používať škálu softvéru spoločnosti, ako sú Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie. Jednou z najpútavejších častí tejto dohody je, že platíte iba za to, čo používate, a neexistujú žiadne horné limity na ukladanie. Stojí to 8 dolárov za aktívneho používateľa každý mesiac plus príplatok 0,04 $ za GB použitý počas tohto obdobia.

Spoločnosť Google ponúka svoje služby na celom svete, hoci sa na ne môžu vzťahovať obmedzenia. V súčasnosti môže 145 Disk Google využívať Disk Google v plnom rozsahu prostredníctvom distribúcie Google Play, zatiaľ čo zvyšok nebude môcť sťahovať platené aplikácie. Celý zoznam nájdete tu. Spôsoby platby zahŕňajú debet & kreditné karty, PayPal, Google Pay, PaySafe a darčekové kódy.

Vlastnosti

 • Prezeranie offline & editácia
 • prístupnosť
 • Verzia súboru
 • Podpora zdieľania súborov
 • Synchronizácia naprieč platformami
 • Integrácia operačného systému
 • Výber kvality verzus kompresia
 • Dvojfaktorová autentifikácia

Prezeranie offline & editácia

Google poskytuje možnosť prezerať a upravovať súbory pomocou služieb Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie v režime offline. Toto je podporované na všetkých zariadeniach, ale vyžaduje si pripojenie k internetu pri nastavovaní režimov offline.

Táto funkcia je exkluzívna pre prehliadač Google Chrome na stolných počítačoch a vyžaduje si, aby ste povolili synchronizáciu Dokumentov, Tabuliek a Prezentácií Google & Kreslenie súborov do tohto počítača, takže ich môžete upravovať v režime offline v rámci nastavení. Každý súbor musí byť k dispozícii offline manuálne kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti Dostupné offline. Našťastie to možno dosiahnuť hromadne vďaka klávesovým skratkám Shift + Ctrl a Shift + ⌘ v systéme Windows a Mac..

Tento proces je zefektívnený na mobilných zariadeniach a vyžaduje, aby používatelia systému Android a iOS otvorili ľubovoľnú z aplikácií Disk Google, Dokumenty, Tabuľky alebo Prezentácie, v rohu každého súboru prejdite na ďalší trojbodový symbol a klepnutím sprístupnili offline. Súbory uložené offline nájdete v ponuke.

Ak chcete pri synchronizácii vecí pri návrate späť online opomenúť, musíte mať v oblakoch dostatok priestoru.

prístupnosť

Disk Google ponúka množstvo možností prístupu, ktoré pomáhajú osobám so zdravotným postihnutím lepšie spolupracovať s nahraným obsahom, napríklad kompatibilitu s čítačkou obrazovky a možnosťou pridať stopy titulkov do videosúborov..

Pre čítačky obrazovky na pracovnej ploche odporúča spoločnosť Google aplikáciu Mozilla Firefox s NVDA v zaostrovacom režime alebo JAWS vo formulárovom režime, aby sa dosiahol čo najlepší zážitok. Používatelia prehliadača Google Chrome a Safari môžu tiež využívať technológiu VoiceOver a používatelia systému Chrome OS sa môžu obrátiť na prehliadač ChromeVox. Disk Google je kompatibilný s aplikáciami TalkBack, BrailleBack, Switch Access a klávesovými skratkami v systéme Android, zatiaľ čo používatelia systému iOS sa môžu podobne obrátiť na VoiceOver. Pokyny na navigáciu a klávesové skratky nájdete tu.

Stopy titulkov k videám môžete pridávať iba na počítači, ale môžu zvýšiť dojem publika pre používateľov Disku Google. Spoločnosť odporúča používať súbory Caption, ale prepisy sú akceptované aj v anglickom a japonskom jazyku.

Verzia súboru

Disk Google zaznamenáva históriu každého odovzdaného súboru, čím pomáha predchádzať napadnutiu škodlivým softvérom a vracať nechcené zmeny. Táto možnosť je obzvlášť užitočná vzhľadom na zdieľaný prístup spoločnosti Google k úpravám súborov, pretože používatelia budú môcť ľahko zobraziť zmeny a v prípade potreby ich vrátiť späť..

Kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor a výberom spravovaných verzií sa zobrazia všetky iterácie, ktoré Disk Google pozná, čo umožňuje používateľom nahrať novú verziu na starú verziu, ak bola upravená v režime offline. To sa nedá urobiť s priečinkami, takže je užitočné mať pri odovzdávaní prehľad o veciach.

Podpora zdieľania súborov

Ďalšou možnosťou kliknutia pravým tlačidlom je možnosť zdieľania súborov s ostatnými. To je možné vykonať ručným zadaním e-mailovej adresy alebo vytvorením odkazu, ktorý možno zdieľať. Gmail je súčasťou tejto funkcie a automaticky zobrazuje e-mailové adresy z vášho zoznamu kontaktov. Facebook a Twitter sú tiež integrované na rýchle a ľahké uverejňovanie zdieľateľných odkazov.

Vlastníci zdieľaného obsahu môžu ľudí obmedziť na prezeranie, pridávanie komentárov alebo na udeľovanie úplných povolení na úpravy priamo zo samotnej pozvánky. Ak chcú vlastníci neuveriteľne chrániť svoj materiál, môžu tiež zakázať možnosť zmeniť prístup a pridávať nových ľudí, ako aj zbaviť sa možností sťahovania, tlače a kopírovania súborov pre komentárov a divákov..

Cross-platform

Disk Google je prístupný na väčšine platforiem prostredníctvom prehliadačov Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer 11 a Safari, čo používateľom umožňuje pridávať, sťahovať alebo synchronizovať ich obsah.

Aplikácia Backup and Sync je k dispozícii na stiahnutie na Windows 7 až 10 a čokoľvek od MacOS 10.10. Používatelia iPhone si môžu stiahnuť Disk Google z App Store, zatiaľ čo Android verzie 4.4 a novšej si môžu stiahnuť aplikáciu z Play Play. Mobilní používatelia budú musieť stiahnuť samostatné aplikácie, ak chcú využívať kancelársku sadu. Dokumenty, tabuľky a prezentácie Google vyžadujú vo svojom systéme najmenej Android 5.0..

V súčasnosti si používatelia systému Android všimnú, že Disk Google je predinštalovaný na ich zariadení. To by sa mohlo v budúcnosti zmeniť v dôsledku opakovaných protisúťažných obvinení z Európskej únie, ktoré menili postoj spoločnosti Google k presadzovaniu aplikácií prvej strany prostredníctvom svojho údajne otvoreného softvéru. V takom prípade by malo byť stále k dispozícii na stiahnutie z Obchodu Play.

Integrácia OS

Používatelia, ktorí sa držia verzie prehliadača na Disku Google, nebudú mať luxus integrácie s operačnými systémami, ale aplikácie umožňujú vlastníkom systémov Windows a Android túto funkciu využívať.

Majitelia mobilných telefónov môžu posielať súbory do svojho cloudu pri prehliadaní ponúk zdieľania, zatiaľ čo používatelia Windows jednoducho potrebujú kliknúť pravým tlačidlom myši, aby sa zobrazila ponuka Disku Google. Ak ste na pracovnej ploche trochu v poriadku, príliš veľa rodičovských priečinkov môže spôsobiť, že integrácia OS zmizne. Priečinok v priečinku v priečinku funguje dobre, ale ak máte viac, musíte ho nahrať priamo..

Používatelia počítačov Mac a Linux bohužiaľ túto funkciu nemôžu používať. Neexistujú žiadne známky integrácie v aplikácii Backup and Sync na MacOS, zatiaľ čo Linux nemá k dispozícii žiadnu aplikáciu prvej strany. Existuje niekoľko riešení tretích strán, ale dôverovanie druhej spoločnosti s vašimi údajmi je niečo, čo by sme neodporúčali bez náležitej starostlivosti. Ak sa tým dostanete mimo Google Drive, existuje niekoľko alternatívnych služieb cloudového zálohovania pre používateľov Mac.

Ďalšie funkcie

Disk Google umožňuje používateľom nahrávať súbory v pôvodnej kvalite, aby sa predišlo strate, alebo použiť vysoko kvalitnú kompresiu na zníženie veľkosti súboru s minimálnym znížením. Dvojfaktorová autentifikácia tiež zvyšuje bezpečnosť vo všetkých službách Google a spoločnosť ProPrivacy ju dôrazne odporúča.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

jurisdikcie

Disk Google má sídlo v Spojených štátoch amerických a rovnako ako väčšina spoločností so sídlom v Amerike často kontroluje, či krajina neochvejne nezaujíma súkromie. Vzhľadom na to, že spoločnosť Google je v prvom rade reklamná spoločnosť, zbiera znepokojivé množstvo údajov o jej používateľoch, ktoré by sa potenciálne mohli dostať do rúk rušivých vládnych orgánov..

Zero-znalosti

Disk Google nezabezpečuje pravidlá nulových vedomostí, pretože produkt spadá pod všeobecné zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google. To znamená, že spoločnosť Google ukladá kópiu svojho hesla na svojich serveroch, čo umožňuje obnovenie hesla, ale vystavuje vaše informácie väčšiemu riziku úniku, odcudzenia alebo zaistenia orgánmi s oprávnením..

Dúfam, že sa nestratia tí, ktorí chcú využiť relatívne spravodlivé ceny spoločnosti Google pri ukladaní údajov v cloude, pretože používatelia môžu na lepšiu ochranu svojich informácií využívať šifrovacie služby na strane klienta..

Technické zabezpečenie

Ako sa očakávalo, Disk Google chráni informácie pomocou vládneho štandardného šifrovania a pri odovzdávaní rozdeľuje údaje na kúsky pomocou AES-256. Pri použití štandardu TLS sa údaje krátko dešifrujú, keď sa dostanú na servery spoločnosti Google, a potom sa znova zašifrujú pomocou AES-128 na ochranu. Aj keď sa to deje v milisekundách s minimálnou pravdepodobnosťou úniku, predstavuje malý problém, ktorý by mohol spôsobiť nepríjemnosti..

Kvôli zvýšenej bezpečnosti sú šifrovacie kľúče tiež zabalené do vlastného šifrovania, aby sa predišlo útokom, ktoré sa dešifrujú, len keď sa na Disk Google pripojí účet používateľa. To znamená, že nikdy nemáte kontrolu nad svojimi vlastnými šifrovacími kľúčmi.

To sa dá zmeniť použitím šifrovacích služieb na strane klienta, ak je to problém, ale pre zákazníka to znamená ďalšiu prácu. Svoju ochranu môžete tiež posilniť povolením dvojfaktorovej autentifikácie, ktorá sa následne aktivuje pre všetky služby Google, ktoré používate s rovnakou e-mailovou adresou..

problémy

Kryptografia prehliadača

Prehliadače nie sú také bezpečné alebo súkromné ​​ako ich alternatívy aplikácií. Nie je isté, čo používa kryptografia spoločnosť Google, či už ide o dávno zastaraný JavaScript alebo o niečo prijateľnejšie rozhranie WebCrypto API; web je však menej ako ideálna platforma na doručovanie s oveľa väčším počtom sledovačov. To tiež umožňuje materskej spoločnosti tlačiť rušivý kód bez detekcie.

Closed-source

Podobne ako iné produkty spoločnosti, aj Disk Google je chránená služba chránená autorskými právami. To znamená, že nie je možné povedať, čo sa deje pod povrchom, čo si vyžaduje, aby ste implicitne dôverovali zámerom spoločnosti Google. Toto ovplyvňuje bezpečnosť a súkromie, pretože externí odborníci nemôžu overiť integritu platformy, čo potenciálne umožňuje zneužívanie zneužitia a vydavateľovi škodlivého kódu vstrekuje vydavateľstvo..

Jednoduchosť použitia

Disk Google ponúka veľmi deliteľný zážitok v závislosti od jeho použitia. Podporované aplikácie sú v porovnaní s robustnou mobilnou iteráciou a plne funkčnou verziou prehliadača neuveriteľne minimalistické.

Desktop

Aplikácia Backup and Sync funguje z Prieskumníka Windows a Mac Finder, poskytuje priamy prístup k synchronizovaným zložkám a umožňuje nahrávanie do cloudu.

Bohužiaľ, to tiež odstraňuje funkcie. Verzia súborov nie je k dispozícii tu, neexistuje žiadny spôsob, ako inovovať svoj plán úložiska a nemáte prístup k verejným súborom, ktoré sa s vami predtým zdieľali, pokiaľ ste ich konkrétne nepridali na svoj Disk. Je tu logické, že všetky počítače majú prístup k prehliadaču, ale toto nie je ideálny postoj.

Mobilné

Aplikácia Disk pre Android ponúka omnoho viac. Svoje fotografie môžete nielen synchronizovať, ale tiež môžete vytvárať automatické zálohy a nahrávať súbory na cestách.

Disk Google Android

K predtým zdieľaným súborom môžete pristupovať mimo disku, skontrolovať súbory uložené na jednotlivých zariadeniach Windows a Mac v časti Počítač a zvoliť, či chcete obmedziť prenos súborov na Wi-Fi, aby sa zachovali údaje. Je smutné, že verzovanie súborov zostáva touto metódou neprístupné.

browser

Definitívnu verziu Disku Google nájdete v podporovaných prehľadávačoch, ktorá je úplná so všetkými funkciami. Rozloženie je neuveriteľne užívateľsky prívetivé a väčšina možností sa zobrazuje v ľavom paneli alebo kliknutím pravým tlačidlom myši na objekt. Aktivita je obzvlášť užitočná funkcia pre zdieľané priečinky a nachádza sa v informačnej časti v pravom hornom rohu.

Záverečné myšlienky

Disk Google je komplexný, pokiaľ ide o súbor funkcií, s pútavými cenami, ktoré lákajú nových a vracajúcich sa zákazníkov. Spoločnosť sa snaží byť inkluzívna s rôznymi spôsobmi platby, mínus kryptomena, a našťastie umožňuje ľuďom platiť za určité úrovne mesačne alebo ročne..

Dve takmer bezkonkurenčné funkcie sú kancelársky balík spoločnosti Google a možnosti prístupu. Používatelia môžu editovať nielen na cestách, ale ľudia so zrakovým a sluchovým postihnutím môžu vďaka týmto inklúziám čo najlepšie využiť službu. Rozdiel medzi platformami je však zreteľný a neumožňuje veľa možností, ako používať cloudové služby, najmä ak chcete využívať všetky funkcie..

Aj keď je Disk Google väčšinou bezpečný, jeho nedostatok zásad o nulových znalostiach a obchodný model založený na reklame je dosť dobrý na to, aby obhajcov súkromia nepohodlil. Namiesto toho je služba cloudového úložiska spoločnosti Google pravdepodobnejšia pre zákazníkov, ktorí hľadajú pohodlie a funkčnosť. Zákazníci môžu vylepšiť svoje skúsenosti pomocou služieb šifrovania na strane klienta a správcov hesiel, ale v okolí je viac súkromných možností, ktoré by sa mohli zmestiť lepšie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me