Kepard


  • stanovenie ceny

    z $ 7,00
    / mesiac

ProPrivacy.com skóre
7.2 z 10

zhrnutie

Kepard je pomerne malá moldavská spoločnosť VPN, ktorá poskytuje skromné ​​služby za nízku cenu. Vyniká však štýlovým prevedením a vynikajúcim softvérom na mieru. Používatelia počítačov Mac a iPad / iPhone budú mať menej vzrušenia, ale používatelia systémov Windows a Android ocenia niektorý z najviac užívateľsky prívetivých VPN programov, s ktorými sme sa doteraz stretli. Okrem toho, aj keď ponúkajú bezplatnú polhodinovú skúšobnú verziu, nie je to zlé, nie je zďaleka tak dobré ako 15-dňová bezplatná skúšobná verzia, ktorá z nejakého dôvodu Kepard mlčí.

Ceny a funkcie

Kepard má iba jeden (prémiový) cenový plán na 7 dolárov mesačne (alebo 35 dolárov na 12 mesiacov). Za týmto účelom získate prístup k serverom VPN v USA, Veľkej Británii, Nemecku, Kanade a Holandsku, ktoré sa pripájajú pomocou protokolov OpenVPN, L2TP alebo PPTP. Neexistujú žiadne obmedzenia pre rýchlosť prenosu ani použitie údajov a súčasne môžu byť pripojené až dve zariadenia. Použitie P2P torrentu je povolené, pokiaľ ste pripojení k serveru v Holandsku a Kepard je šťastný, že máte dve zariadenia pripojené súčasne..

Okrem toho ponúka spoločnosť Kepard skúšobnú službu, ktorá vám umožňuje pripojiť sa k svojim serverom VPN každý deň na pol hodiny. Nikde na webe sa to naozaj nespomína, a to sa prejaví až po inštalácii klientov so systémom Windows alebo Android. Je to tiež v tom, že existuje aj bezplatná 15-dňová skúšobná verzia služby Premium.

webové stránky & Zákaznícka podpora

Webová stránka vyzerá skvele a ľahko sa naviguje. Kepard je jednoznačne hrdý na svoju aplikáciu VPN pre Android, pretože malý zelený robot je hrdý na svoje miesto na domovskej stránke. Na webových stránkach je inak k dispozícii iba obmedzené množstvo informácií, čiastočne vo forme krátkej odpovede na často kladené otázky, ale vzhľadom na to, že služba nie je dokonalá, tento nedostatok informácií nás príliš nezaťažuje. Kepard chce inzerovať svoj partnerský program a ponúka 40 až 100% provízie z predaja. K dispozícii je tiež stránka blogu, ktorá sa zaoberá hlavne činmi spoločnosti Kepard, ale aktualizuje sa iba každý mesiac alebo tri.

Zákaznícka podpora je iba prostredníctvom systému s zaškrtnutým e-mailom, ale keď sme urobili dopyt, dostali sme odpoveď v priebehu niekoľkých minút, takže hoci je základná, zdá sa, že je dosť efektívna.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Kepard vedie denníky 3 dni. Zaznamenávajú sa vaše skutočné adresy IP, čas začiatku a konca relácie a e-mailová adresa, ktorú ste si zaregistrovali (čo je jediná informácia uložená v súbore po 3 dňoch). Vo svojich podmienkach Kepard vyhlasujú, že budú spolupracovať s moldavskými orgánmi v prípade predvolania, ale keďže len veľmi málo informácií sa uchováva dokonca 3 dni, nepovažujeme to za hlavný problém..

Pokiaľ ide o šifrovanie, zatiaľ čo web spomína „až 265-bitové šifrovanie“, keď sme sa opýtali, bolo nám povedané, že 128-bitová blowfish OpenVPN je predvolená hodnota. Ako sme už povedali, uprednostňujeme štandardné šifrovanie aspoň 256-bit, ale pre väčšinu používateľov je 128-bit v poriadku.

Proces

Registrácia

Rozhodli sme sa, že by bolo dobré vyskúšať bezplatnú polhodinovú službu pred stanovením akýchkoľvek pripravení. Aby sme to dosiahli, potrebovali sme si stiahnuť a nainštalovať klienta a potom sa zaregistrovať iba s e-mailovou adresou a heslom, ktoré sa od nás vyžaduje.

Po registrácii sme boli pre príjemné prekvapenie, pretože bez fanfár sa zdá, že sme dostali 15 dní bezplatnej služby Premium VPN. Jéj!

Ak chcete platiť za službu Premium po uplynutí skúšobnej doby, budete požiadaní o ďalšie osobné údaje.

Možnosti platby sú trochu obmedzené, ale pre väčšinu ľudí by mali byť v poriadku. Neexistuje však žiadna možnosť platby bitcoinmi, čo je škoda.

Klient VPN systému Windows

Klient Windows VPN je čisto usporiadaný a má štýlový vzhľad. V strede je veľké „tlačidlo napájania“ na zapnutie a vypnutie pripojenia. Zmena krajiny je jednoducho záležitosťou kliknutia na vlajku a voľby.

Výber protokolu, ku ktorému by ste sa chceli pripojiť pomocou ďalších základných parametrov, je tiež samotná jednoduchosť.

Príjemná je možnosť voľby medzi verziami TCP a UDP protokolu OpenVPN. Rozdiel medzi nimi je veľmi technický, ale teoreticky je TCP pomalší ako UDP, ale spoľahlivejší.

Spojenie s Holandskom je dôležité, pretože torrent P2P sa môže používať iba vtedy. Musíme povedať, že vidíme vyššie rýchlosti, ale na druhej strane ich považujú za prijateľné.

Ďalšie platformy

Kepard poskytuje vyhradených klientov VPN pre Windows a Android, ako aj podrobné pokyny na konfiguráciu Windows, Linux a OSX pre rôzne protokoly (bez L2TP pre Linux). Poskytujú sa aj pokyny na nastavenie systému Android a ručne pomocou protokolu PPTP a L2tP / IP Sec. Ak hľadáte VPN pre iOS alebo VPN pre Mac s vlastným klientom, musíte zvážiť inú službu.

záver

Radšej sa nám páčil Kepard. Okrem aplikácie pre Android to nerobí nič zvláštne, ale robí to štýlovo, efektívne a za skromnú cenu. Klient Windows VPN je skvelý softvér, ktorý dopĺňa vynikajúca aplikácia pre Android. Nikdy predtým sme nenašli tak jednoduché pripojenie telefónu k serveru VPN pomocou OpenVPN a milujeme súlad medzi rozhraním medzi počítačom a telefónom. Za zmienku stojí aj zahrnutie 15-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie, čo znamená, že existuje len veľmi malý dôvod, aby sa služba nevyskúšala.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me