ZMENili sme SA, KTORÉ SKONČUJEME RECENZIE!
Nedávno sme aktualizovali náš proces vyhodnocovania všetkých recenzií na webe ProPrivacy.com. Podrobnosti o našich nových hodnotiacich kritériách nájdete tu


iVPN

 • stanovenie ceny

  z $ 6,00
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • Android

  • iOS
 • odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

ProPrivacy.com skóre
7.6 z 10

zhrnutie

V tomto prehľade IVPN nájdem poskytovateľa VPN založeného na Gibraltári, ktorý nevedie žiadne záznamy. Je to trochu drahý za to, čo je v podstate dosť odizolovaná služba VPN, ale za to, čo robí, robí to (a-veľké) správne. Dôležité je, že používa silné šifrovanie a nevracia vašu skutočnú adresu IP. Skutočným zabijakom je však rýchlosť IVPN. Zjednodušene povedané, patrí medzi to najlepšie, čo som kedy videl.

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Gibraltár
 • krajiny
  18
 • Súčasné spojenia
  5

Vlastnosti

Všetci používatelia majú k dispozícii nasledujúce funkcie:

 • Servery v 12 krajinách
 • Až tri súčasné spojenia (viac na požiadanie)
 • Presmerovanie portov (cez webové rozhranie alebo klienta)
 • Multihop VPN
 • Protokoly VPN OpenVPN a L2TP / IPsec
 • Rozkazový kanár
 • P2P je povolené

Servery majú sídlo hlavne v Európe, ale aj v USA, Kanade a Hongkongu.

Multi-hop (double) VPN

To v podstate umožňuje „reťaziť“ servery VPN, takže vaše údaje sa počas ich cesty medzi vami a internetom smerujú medzi dva servery VPN..

Váš počítač / zariadenie -> VPN server 1 -> VPN server 2 -> internet

Vynikajúca (a jedinečná) vlastnosť implementácie multihop VPN IVPN spočíva v tom, že vám umožňuje zdvojnásobiť hop prostredníctvom ktoréhokoľvek z jeho serverov. Napriek názvu však nie je možné preskočiť na viac ako dva servery.

Takéto reťazenie môže poskytnúť určité bezpečnostné výhody, ale vždy bude mať za následok veľkú stratu rýchlosti. Ako tvrdím v tomto článku, domnievam sa, že výhody ochrany súkromia a zabezpečenia multihop VPN pomocou tej istej VPN služby sú dosť obmedzené. Chápem však, že toto nie je názor, ktorý zdieľajú všetci.

Navštívte IVPN »

Rýchlosti a výkon

Všetky testy sa uskutočňovali na mojom Virgin Media UK 50 Mbps / 3 Mbps optickom pripojení pomocou protokolu OpenVPN UDP. Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení nášho testu plnej rýchlosti

rýchlosti iVPN

Ako vidíme, transatlantické rýchlosti sťahovania sú veľmi slušné, aj keď rýchlosti nahrávania sú nižšie. Tieto výsledky po pripojení k serverom v okolí v Európe sú však fantastické! V skutočnosti sú to niektoré z najlepších výsledkov, ktoré som videl za štyri roky preskúmania služieb VPN.

Ako tu jasne vidíme, IVPN používa servery Google DNS. Po starostlivom preskúmaní protokolových súborov môžem potvrdiť, že sprostredkuje požiadavky DNS, takže sa zdá, že pochádzajú od IVPN a nie od používateľov. Nezistil som žiadne úniky IPv4, DNS alebo WebRTC.

Upozorňujeme, že IP adresy RFC na súkromné ​​použitie sú iba miestne adresy IP. Nemôžu sa použiť na identifikáciu jednotlivca, a preto nepredstavujú únik IP. Žiaľ, môj poskytovateľ internetových služieb (Virgin Media UK) nepodporuje pripojenia IPv6, takže teraz nemôžem testovať úniky IPv6. Toto je situácia, ktorá by sa mala v blízkej budúcnosti zmeniť.

Aktualizácia: odvtedy sme testovali úniky IP pri pripojení povolenom IPv6 a zistili sme úniky IPR6 WebRTC v oboch makrách Windows. Vzhľadom na inak vynikajúcu technickú bezpečnosť IVPN sme zistili, že je to veľmi sklamanie.

Ak hľadáte VPN pre Netflix, táto služba stojí za zváženie. Podarilo sa mi s tým odblokovať obsah amerického Netflixu. Okrem služby Netflix budete môcť touto službou sledovať aj BBC iPlayer mimo Veľkej Británie.

Ceny a plány

štandardné

$ 6,00
za mesiac

pre

$ 10.00
za mesiac

Na konci roku 2020 IVPN rozdelila svoj jednotný plán na dva. Štandardný balík je dostupnejší ako kedykoľvek predtým a pokrýva 2 zariadenia súčasne a stojí len 6 dolárov mesačne alebo 60 dolárov ročne, ak ste zaviazaní a chcete ušetriť 12 dolárov. Táto úroveň je omnoho komplexnejšia a vylepšuje svoju predchádzajúcu ponuku 5 zariadení tým, že zásobuje 7 zariadení za 10 dolárov mesačne alebo 100 dolárov ročne. Existuje skrytý štvrťročný plán vo výške 30 USD každé tri mesiace, je však k dispozícii iba pre existujúcich používateľov, ktorí boli automaticky inovovaní na pro balík.

IVPN neobmedzuje umiestnenia ani protokoly na jednom balíku, dokonca ani na prístup k serverom Wireguard a svojmu proprietárnemu nástroju AntiTracker na oboch. Trochu pochopiteľne sú Multihop a Port Forwarding uzamknuté za vyššou výplatnou bránou, exkluzívne pre profesionálnu verziu.

IVPN ponúka trojdňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ale na to, aby ste ju mohli využiť, sú potrebné platobné podrobnosti. Poplatok vám bude účtovaný, ak ho nezrušíte pred uplynutím trojdňovej skúšobnej doby. IVPN okrem toho ponúka sedemdňovú záruku vrátenia peňazí (od dátumu platby). Na technické problémy je k dispozícii 30-dňová predĺžená záruka vrátenia peňazí.

IVPN prijíma platby prostredníctvom kreditnej / debetnej karty, PayPal alebo bitcoínov (prostredníctvom BitPay). Používanie bitcoinov vám umožňuje opatrne platiť za službu anonymne, ale nezabudnite, že server IVPN bude rovnako vedieť vašu skutočnú adresu IP..

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

IVPN je začlenená do Gibraltáru, britského zámorského územia (BOT). Gibraltár nemá žiadne záväzné zákony o uchovávaní údajov, čo umožňuje službe IVPN ponúkať službu VPN úplne bez protokolov..

„Neukladáme žiadne protokoly o pripojení. Okrem toho nezaznamenávame využitie šírky pásma, údaje relácií ani požiadavky na naše servery DNS…. Na rozdiel od mnohých poskytovateľov služieb IVPN zámerne nezaznamenáva žiadne údaje o používaní spojené s účtom, pretože poskytujeme neobmedzenú a neobmedzenú službu bez kvót. “

Čo je skvelé. Otáznik však visí nad tým, či by sa Gibraltár mal klasifikovať ako štrnásť očiach špionážnej aliancie. Je pravda, že Spojené kráľovstvo má malý priamy vplyv na vnútorné záležitosti Gibraltáru, ale ako BOT zostáva Gibraltár stále pod jurisdikciou a suverenitou Spojeného kráľovstva..

Preto sa zdá najbezpečnejšie predpokladať, že Spojené kráľovstvo môže, ak si to želá, vyvíjať tlak na vládu Gibraltanu a jeho spoločnosti a inštitúcie. Byť v Gibraltári je preto pravdepodobne bezpečnejší ako v štrnástich očiach, ale nie je to ideálne.

Možno stojí za zmienku, že pri písaní tohto prehľadu obsahoval EULA klient WindowsLA niektoré odkazy na jurisdikciu podľa právnych predpisov USA. IVPN ma však ubezpečuje, že to tak nie je a že zmluva EULA bola teraz aktualizovaná, aby bolo jasné, že IVPN je úplne v gibraltárskej jurisdikcii..

šifrovanie

Na šifrovanie OpenVPN používa IVPN šifru AES-256 s handshake RSA-4096 a autentizáciu hash HMAC SHA-1 (kontrolné a dátové kanály). Výmena Diffie-Hellman (DHE) zavádza dokonalý PFS s utajením vpred, pričom každú hodinu sa generuje nový šifrovací kľúč..

To je vynikajúce. A prehľad Qualys SSL na webe dosahuje skóre A + s PFS, čo je tiež vynikajúce.

Trochu pochybujem o hodnote kanárskeho rozkazu, ale som si vedomý, že iní si ich vážia.

Webová stránka

Webová stránka IVPN používa inteligentnú sivú, červenú a bielu tému. Nie je k dispozícii veľké množstvo informácií, ale čo je informatívne a zodpovedalo väčšinu otázok, ktoré som mal.

Táto webová stránka obsahuje aj dobrý úvod a všeobecné návody, ako fungujú siete VPN, a oceňujem nedostatok bombastického jazyka, ktorý nepravdivo tvrdí, že služba poskytuje „anonymitu“..

Oceňujem tiež jasné zásady ochrany osobných údajov, ktoré sú napísané v jednoduchej angličtine.

podpora

Podpora je prostredníctvom ticketového e-mailového systému (dostupný webový formulár). IVPN sľubuje odpoveď s 24 hodinami, ale vo všeobecnosti som dostal úplnú a informovanú odpoveď do niekoľkých hodín.

Webová stránka obsahuje aj možnosť Live Chat, ale nefungovala, keď som ju vyskúšala. IVPN mi hovorí, že „live chat je experimentálna funkcia, ktorú v súčasnosti testujeme, nezaručujeme dostupnosť live chatu“.

softvér

Registrácia

Jedinými osobne identifikovateľnými informáciami požadovanými pri registrácii je platná e-mailová adresa. Nie je dôvod, aby to nemohlo byť na jedno použitie. Po zaplatení dostanete úvodný e-mail s vaším používateľským menom (ktoré je možné zmeniť) a odkaz na sprievodcu nastavením IVPN.

Klient VPN IVPN systému Windows

Klient Windows je dosť nenápadne vyzerajúca aplikácia. Firewall však funguje ako prepínač zabíjania a ochrana pred únikom DNS, čím zaisťuje, že internetová komunikácia nemôže vstúpiť do vášho PC alebo z neho vystúpiť, s výnimkou VPN tunela.

Neobvyklou vlastnosťou je možnosť ponechať bránu firewall zapnutú, aj keď klient VPN nie je spustený. To vám môže pomôcť zaistiť, aby ste sa nikdy náhodne nepripojili k internetu bez spustenia siete VPN

Môžete zmeniť porty v rámci klienta a vybrať pripojenie obsfproxy, aby ste zabránili cenzúre. Obfsproxy je nástroj určený na zalomenie údajov do vrstvy zmätku, čo sťažuje zistenie, že sa používa OpenVPN. Bola prijatá sieťou Tor, väčšinou ako reakcia na to, že Čína blokuje prístup k verejným uzlom Tor. Je však nezávislý od Tora a môže byť nakonfigurovaný pre OpenVPN (ako je tu). Ako už bolo uvedené, IVPN vám tiež umožňuje zdvojnásobiť hop pomocou ktoréhokoľvek z jeho serverov.

Môže to vyzerať jednoducho, ale klient svoju prácu dokončí. A firewall by mal zaistiť, aby pri používaní služby nedošlo k úniku IP (pozrite výsledky testov nižšie). Zistil som však, že klient je veľmi nestabilný a pri písaní tejto recenzie som utrpel početné pády. Na druhej strane mi to umožnilo potvrdiť, že prepínač zabíjania brány firewall funguje tak, ako je inzerovaný!

Ďalšie platformy

IVPN poskytuje vlastné VPN klientov pre Windows a VPN klientov pre Mac OSX. Majú VPN pre iPhone a Android VPN aplikácie. Poskytuje tiež rôzne príručky nastavenia OpenVPN a L2TP / IPsec pre Windows, Mac OSX, Android, iOS, Windows Phone, DD-WRT routery a ďalšie.

Vopred dostupné blesky a predkonfigurované smerovače IVPN DD-RT sú k dispozícii od spoločnosti Flashrouters
.

Záverečné myšlienky

Musím povedať, že na IVPN ma veľmi zapôsobil. Aj keď je to málo krátkeho času, ponúka službu VPN bez protokolov, ktorá obsahuje všetky najdôležitejšie veci. Neuniká z vašej použitej adresy IP a používa veľmi silné šifrovanie.

Bolo to tiež z väčšej časti šialene rýchle. Veľmi zriedka som zaznamenal výsledky vo Veľkej Británii a na kontinentálnu Európu kdekoľvek blízko, tak dobré. Výsledky do USA neboli až také pôsobivé, ale stále sú veľmi prijateľné.

Takže IVPN dostáva odo mňa veľmi silné palce. Teraz, ak iba ten prekliaty klient Windows prestane padať!

Navštívte IVPN »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me