Intuitívne heslo


Intuitive Password je služba so sídlom v Austrálii, ktorá sa propaguje ako riešenie správy hesiel na vojenské účely. Webová stránka je úhľadná a všeobecne sa cíti ako vysoko kvalitná služba.

ProPrivacy.com skóre
7.8 z 10

zhrnutie

So sídlom v Austrálii, ktorá je členom spoločnosti Five Eyes a má invazívne povinné zákony o uchovávaní údajov, sa nikdy nepovažuje za ideálne miesto pre súkromnú službu. Pri správe hesiel sa to však netýka zvlášť.

Ešte dôležitejšie je, že Intuitive Password poskytuje službu nulových znalostí s šifrovaním end-to-end. Výsledkom je, že používatelia majú vždy úplnú kontrolu.

Intuitívny prehľad hesiel

Sledovanie stále rastúceho počtu hesiel je zložité, najmä ak chcete, aby boli všetky vaše individuálne účty riadne zabezpečené. Heslá musia byť silné, čo znamená, že by si mali byť príliš ťažko zapamätateľní. Okrem toho musia byť jedinečné, ak sa chystáte náležite chrániť vaše účty. Toto je miesto, kde sú navrhnutí manažéri hesiel, ako je Intuitive Password.

Intuitive Password Manager patrí do materskej spoločnosti Intuitive Security Systems Pty.Ltd, austrálskej firmy, ktorá funguje od roku 2013. Táto služba je vysoko vybavený správca hesiel, ktorý umožňuje zákazníkom nastavovať a zabudnúť heslá pre všetky svoje účty..

Na rozdiel od mnohých správcov hesiel poskytuje Intuitive Password a základné plán zadarmo. Táto služba umožní, aby niekto začal otvárať svoje účty so silnými heslami, ktoré už nemusia sledovať. Základný účet je z hľadiska funkcií trochu tenký, ale má najdôležitejšie veci, ktoré potrebujete. Umožní vám to však uložiť iba 20 hesiel, takže ak budete potrebovať viac, budete musieť platiť.

Pre tých, ktorí chcú vystreknúť a získať možnosť exportovať heslá, ukladať heslá lokálne pre prístup offline alebo zálohovať a obnovovať heslá - bude potrebné upgradovať na expresné plán predplatného. Expresný plán stojí 1,34 USD mesačne (USA) a zahŕňa všetky funkcie základného plánu, ako aj tieto pridané funkcie.

Intuitívne stanovenie ceny heslom

Pokročilé plán zvyšuje náklady na predplatné na 3,36 dolárov mesačne, čo, samozrejme, začína byť o niečo drahšie ako iné možnosti na trhu (40 dolárov ročne). Rozšírené pridáva dedičstvo účtu do sady funkcií, čo znamená, že môžete poskytnúť milovanému alebo obchodnému partnerovi prístup k svojim heslám v prípade núdze.

Používatelia tiež môžu do svojho účtu pridať autentifikáciu pomocou SMS, čo im umožňuje získať aktualizácie zabezpečenia po aktualizácii svojich poverení alebo pri pokusoch o neoprávnené prihlásenie. K účtu môžete tiež pridať e-mailovú adresu, ktorá vám umožní prijímať tieto bezpečnostné upozornenia. Účty „Rozšírené“ môžu tiež nastaviť dátum vypršania platnosti každého hesla, aby sa im zobrazilo upozornenie na ich pravidelnú aktualizáciu. Okrem toho sa do porážky pridá zabezpečený posol, aby tímy mohli navzájom bezpečne komunikovať. Množstvo úložného priestoru pre poznámky a správy sa tiež zvýšilo na 24 000 znakov. A počet značiek, ktoré môžete pridať do hesla, sa zvýši na 10.

Plán Pro stojí 10,07 dolárov mesačne (USA) a poskytuje všetky vyššie uvedené funkcie, pričom dodáva prémiovú podporu, neobmedzené zdieľané heslá, neobmedzené body obnovenia pre prístup k starým verziám hesiel a väčšiu kapacitu poľa a dĺžku poznámok (48 000 znakov)..

Nakoniec podnikový doplnok stojí 3,36 dolárov mesačne a umožňuje používateľom samostatne hosťovať svoje heslá, službu s bielym štítkom odstrániť značku a pridať značku spoločnosti a pridať klientske funkcie v spolupráci s firmou s cieľom ich integrácie do podnikania. 'potreby.

Používatelia sa môžu rozhodnúť platiť prostredníctvom kariet Visa, Mastercard, Amex, PayPal, inkaso a Discover. Kryptomeny nie sú v súčasnosti bohužiaľ akceptované.

Aké funkcie ponúka intuitívne heslo?

Nižšie je uvedený zoznam všetkých funkcií dostupných v rôznych plánoch predplatného Intuitive Password:

 • Plán zadarmo (20 hesiel)
 • Šifrovanie AES na strane klienta pre heslá
 • Automatický generátor hesiel
 • Rozšírenia prehliadača o heslá pre automatické dopĺňanie (Firefox, Chrome, Edge, Opera)
 • Automatické odhlásenie pre vyššiu bezpečnosť
 • Bezpečnostný panel na kontrolu stavu hesla
 • Núdzový prístup umožňujúci prístup oprávnenej osobe k účtu
 • Správa vlastných priečinkov
 • Ochrana proti phishingu pomocou vlastnej správy proti phishingu
 • Obmedzenia prístupu - obmedzte krajinu, z ktorej môžete pristupovať k svojmu účtu, a zastaviť tak hackovanie
 • Prístupové heslo pre ľahšie použitie
 • E-mailová podpora od austrálskeho času od 9:00 do 17:00
 • Protokol aktivít na správu prístupu k heslám
 • Offline prístup k heslám (iba expresné a vyššie)
 • Pripojte štítky k heslám pre ľahké vyhľadávanie (počet štítkov závisí od plánu)
 • Kódy na jedno použitie na prístup do vášho účtu bez použitia hesla
 • Denník aktivít na kontrolu, kde a kto sa prihlasuje do účtu z bezpečnostných dôvodov
 • Funkcia Poznámky (slovo obmedzené v závislosti od plánu
 • Zabezpečený instant messenger (iba pre pokročilých a vyššie)
 • Možnosti jazyka
 • Dedičnosť účtu (iba pre pokročilých a vyššie)

Ako nastaviť intuitívne heslo

Túto službu sme sa rozhodli vyskúšať pomocou účtu Basic, pretože sú k dispozícii všetky dôležité funkcie. Napríklad obmedzenie na 20 hesiel nie je problémom kvôli testovaniu správcu hesiel.

Zistili sme, že proces registrácie je jednoduchý. Zahŕňa však viac krokov, ako sme si zvyknutí. Najprv musíte odovzdať platnú e-mailovú adresu a zvoliť heslo. Na vytvorenie účtu však musíte uviesť aj bezpečnostnú otázku a odpoveď.

Táto bezpečnostná otázka sa používa na overenie pri prihlásení z neznámeho zariadenia alebo adresy IP. Chráni používateľov pred neoprávneným získavaním hesla. Uistite sa, že otázka je ťažká a pokiaľ možno si vyberte pár otázok a odpovedí, ktoré nemožno uhádnuť.

Intuitívne zaregistrovanie hesla

Po zadaní potrebných údajov a vyplnení verifikačnej Captchy dostanete e-mail s overovacím kódom. Ak chcete začať používať bezplatný účet, zadajte tento kód.

Pri prvom spustení sa používateľom zobrazí výzva, ktorá im pomôže získať prístup k rozšíreniam prehliadača, mobilným aplikáciám, Príručke používateľa na naučenie sa používať klienta a rôzne ďalšie užitočné ukazovatele na nastavenie priečinkov a ukladanie vášho prvého hesla..

Zobrazí sa aj otázka, či chcete nastaviť šesťciferný prístupový kód na ľahšie prihlásenie a odhlásenie z webového portálu. Nahrádza sa tým potreba používať vašu e-mailovú adresu a heslo na prihlásenie z vášho konkrétneho zariadenia. Pre každé zariadenie, ktoré vlastníte, musí byť nastavený iný prístupový kód a ak si to želáte, môžete si ho nastaviť rovnako alebo inak.

Intuitívne heslo

Ako ľahké je intuitívne použitie hesla?

Začali sme vytvorením priečinka na ukladanie hesiel našich sociálnych médií. Klikli sme na veľké plus v ľavej hornej časti klienta.

Intuitívny súkromný trezor

Vytvorili sme priečinok na ukladanie hesiel našich sociálnych médií a potom sme do priečinka pridali naše heslo Facebook...

S cieľom pridať heslo do priečinka sme boli požiadaní o pridanie ďalšej bezpečnostnej otázky a odpovede. Je to mätúce, pretože FAQ často nespomínajú túto nevyhnutnosť alebo s čím presne má pomôcť. Zákaznícka podpora nás však informovala, že „nemusíte vytvárať bezpečnostnú otázku a odpoveď na pridanie každého hesla, tieto polia sú voliteľné“.

Ďalej sme do prehliadača pridali intuitívne rozšírenie prehliadača Chrome, aby sme vyskúšali funkciu automatického dopĺňania. (K dispozícii sú aj rozšírenia pre Firefox, Edge, Safari a Opera). Po nainštalovaní rozšírenia sme navštívili domovskú stránku Facebooku a radi sme zistili, že kliknutím na symbol rozšírenia sme si mohli zvoliť heslo a automaticky ho importovať do prihlasovacieho formulára..

automatické dopĺňanie v prehliadači

Schopnosť automatického dopĺňania hesiel pomocou rozšírenia je užitočná funkcia, vďaka ktorej je tento bezplatný správca hesiel oveľa vhodnejší pre začiatočníkov. Nemali sme žiadne problémy so zadaním našich hesiel do správcu hesiel alebo ich načítaním do prihlasovacích formulárov.

Ak však máte problémy s konkrétnym online formulárom, je možné získať prístup k heslu vyhľadaním pomocou značiek, ktoré ste vytvorili. Potom ho môžete skopírovať a vložiť ručne.

Ak ste dúfali v automatické zaznamenávanie hesiel pri zadávaní hesiel do formulárov webových stránok (alebo pri registrácii do nových služieb); bohužiaľ nemáte šťastie. Intuitívne heslo je potrebné ručne zadať pomocou vašich hesiel.

Import hesiel

Ďalej sme sa rozhodli importovať naše staré heslá z prehliadača Chrome prostredníctvom súboru CSV. Ak to chcete urobiť, jednoducho choďte do prehliadača Chrome alebo iného správcu hesiel a exportujte svoje heslá ako súbor CSV. Uložte tento súbor v počítači, aby ste ho mohli nahrať do intuitívneho hesla.

Bohužiaľ sme nemohli začať importovať žiadne kontakty bez toho, aby ste najprv inovovali na Express. Ak teda chcete svoje heslá rýchlo importovať zadarmo - môžete zvoliť iného správcu hesiel.

Po inovácii sa nám podarilo spustiť proces importovania našich hesiel pomocou súboru CSV. Je však potrebné poznamenať, že to nie je také ľahké ako pri iných správcoch hesiel.

Najprv musíte stiahnuť šablónu súboru CSV. Potom musíte otvoriť súbor CSV, ktorý ste stiahli z predchádzajúceho správcu hesiel v hárkoch Excel alebo Google, a skopírujte všetky heslá zo súboru CSV do šablóny Intuitive Password CSV..

Po správnom skopírovaní všetkých položiek môžete šablónu importovať do Intuitive Password vo webovom klientovi. Tento proces je oveľa ťažší ako v prípade väčšiny správcov hesiel a je určite nevýhodou, pokiaľ ide o jednoduchosť použitia.

Je tiež potrebné poznamenať, že import hesiel pomocou šablóny sa nekopíruje do žiadnych kategórií, značiek alebo iných polí, ktoré ste pre položky predtým nastavili..

Export hesiel

Export hesiel je k dispozícii, pokiaľ si kúpite expresné predplatného alebo vyššom a svoje údaje môžete exportovať prostredníctvom súborov CSV, TXT, HTML, JSON alebo XML. Je to dobré a znamená, že si budete môcť v budúcnosti vziať svoje heslá z Intuitívneho hesla do ktoréhokoľvek iného správcu hesiel (aj keď túto funkciu potrebujete len vtedy, keď budete platiť za jeden mesiac Express)..

aplikácie

Intuitive Password má tiež aplikácie pre Android, iOS a Windows Phone. Ak teda uprednostňujete prístup k svojim heslám prostredníctvom aplikácie, a nie prihlásenia do webového portálu v prehliadači, máte možnosť tak urobiť na akomkoľvek mobilnom zariadení. Zistili sme, že aplikácia pre Android funguje dobre, na rozdiel od rozšírení však nemá schopnosť automaticky vyplňovať heslá do prihlasovacích formulárov..

extras

Intuitívne heslo slúži okrem ukladania hesiel aj ako bezpečný digitálny trezor pre množstvo iných druhov informácií. Kliknutím na zobrazenie kategórie v ľavom hornom rohu získate prístup k priečinkom úložiska pre e-mailové účty a účty IM, Peňaženky a licencie. Zložka s identifikáciami umožňuje ukladať informácie, ako sú kreditné karty, softvérové ​​licencie a ID, ako sú vodičský preukaz alebo podrobnosti o cestovnom pase.

Ako bezpečné a súkromné ​​je intuitívne heslo?

Bydlisko v Austrálii nie je z hľadiska polohy zvlášť dobré. Pokiaľ ide o dohľad, Austrália je mimoriadne invazívna a národ má niektoré z najhorších povinných smerníc o uchovávaní údajov na svete.

Austrália je súčasťou dozornej skupiny Five Eyes a nedávno schválila zákon, ktorý núti firmy vytvárať zadné dvere do šifrovanej komunikácie. Aj keď je toto všetko negatívne, realita je taká, že - pokiaľ Intuitívne heslo funguje tak, ako sa hovorí, že - vaše dáta na jeho serveroch by mali byť zabezpečené vďaka implementácii end-to-end šifrovania.

Vďaka intuitívnemu heslu si majiteľ účtu zachová úplnú kontrolu nad svojimi prihlasovacími údajmi a heslom. Heslá a iné údaje sa nikdy neodovzdávajú na servery spoločnosti, čo znamená, že nemôžu byť hackermi alebo prístupom zamestnancov spoločnosti.

Všetky heslá sú šifrované silným šifrovaním AES 256 pred ich odovzdaním na servery umiestnené v Austrálii pomocou kľúčového páru RSA 2048. Okrem toho sa všetky údaje prenášajú na servery spoločnosti pomocou zabezpečeného protokolu SSL. Overili sme firmy TLS pomocou Qualys SSL Labs a boli sme radi, že sme dosiahli skóre A vďaka jej HTTP Strict Transport Security (HSTS). To znamená, že zabezpečenie prenosu SSL je implementované správne a môžete dôverovať všetkým svojim údajom, že budú počas prepravy zabezpečené.

Používatelia sa tiež môžu rozhodnúť chrániť svoje heslá (alebo kategórie účtov) hlavným heslom. Zabezpečí sa tým, že každý používateľ môže povoliť priateľovi alebo členovi rodiny používať správcu hesiel na prístup k špecifickým informáciám a zároveň skryť prístup k iným citlivejším údajom a heslám..

Potrebujete pomoc s výberom hlavného hesla? Prečo nevyskúšať náš nástroj na kontrolu sily hesla nižšie:

Heslo Meter

Podrobné skóre príde sem

Aj keď to všetko znie ako optimálna bezpečnosť na papieri, je potrebné poznamenať, že Intuitive Password je uzavretý zdroj. To znamená, že zdrojový kód služby nemôžu byť auditované tretími stranami.

Je to problematické, pretože to znamená, že musíte veriť, že služba robí to, čo vám povie. Bez komplexného auditu kódu nie je možné zistiť, či v kóde nie sú nejaké chyby zabezpečenia, zneužitie alebo zadné vrátka, ktoré by mohli ohroziť vaše heslá..

Čím viac z vás bude paranoidných, radšej sa budete držať plne otvoreného správcu hesiel, ako sú KeePass, Bitwarden alebo Dashlane. Skutočne to však súvisí s vaším vlastným modelom osobnej hrozby a nie je dôvod na podozrenie, že Intuitívne heslo nerobí tak, ako tvrdí..

Ďalšou nevýhodou Intuitive Password je to, že webová aplikácia založená na prehliadači je implementovaná pomocou JavaScriptu. To znamená, že je zraniteľný voči určitým útokom spôsobeným spôsobom, ktorým JavaScript komunikuje s prehliadačom. V dôsledku toho je možné, že hacker by mohol vykonať útok typu človek v strede. Je pravda, že ide o vysoko cielený útok, ktorý vás pravdepodobne nebude mať vplyv. Je tiež pravda, že táto zraniteľnosť sa vzťahuje na každého správcu hesiel s klientom založeným na prehliadači implementovaným pomocou JavaScriptu; nie je jedinečný pre intuitívne heslo.

Kvôli zvýšenej bezpečnosti sa používatelia môžu rozhodnúť pre nastavenie autentifikácie duálnym faktorom. Zdá sa však, že používatelia môžu používať iba kód prijatý prostredníctvom SMS. Google Authenticator a YubiKey nie sú dostupné možnosti. Ak chcete nastaviť dvojfaktorový autorizátor, musíte bezpečne uložiť kód na obnovenie v prípade straty zariadenia 2FA. Každý, kto stratí kódy, bude musieť overiť svoju totožnosť, aby získal prístup na svoj účet, a spoločnosť varuje, že by to mohlo trvať až 14 dní.

Aký dobrý je zákaznícky servis spoločnosti Intuitive?

Webová stránka Intuitive Password obsahuje vyčerpávajúcu časť FAQ, ktorá odpovedá na viac ako 80 bežných otázok, ktoré boli predtým položené jej používateľmi. Väčšina problémov alebo otázok, ktoré by vás mohli napadnúť, sa nachádza v tomto FAQ, čo je veľmi užitočný zdroj informácií o funkciách služby..

Užívateľská príručka, ktorá je zabudovaná do klienta, ako aj návod, ktorý sa stane pri prvom spustení webového klienta, sú mimoriadne užitočné funkcie, ktoré môžu pomôcť každému začiatočníkovi bezpečne uložiť heslá pomocou tohto správcu hesiel..

Pre kohokoľvek, kto potrebuje viac prispôsobenú pomoc, je tu možnosť poslať e-mail s podporou alebo vyplniť formulár podpory. Kliknutím na preferencie v ľavom hornom rohu získate prístup k svojmu osobnému kódu PIN, ktorý vás spoločnosť môže požiadať o použitie na účely identifikácie.

Nezabúdajte, že agenti podpory zákazníkov sú v Austrálii a pomoc je k dispozícii iba počas austrálskej pracovnej doby. To znamená, že v závislosti od toho, kde bývate, budete musieť počkať do nasledujúceho dňa, aby ste dostali odpoveď. To môže viesť k určitému zdĺhavému pohybu tam a späť a vyriešeniu problémov môže trvať trochu dlhšie.

Celkovo sme zistili, že dostupnosť zdrojov na svojich webových stránkach spolu s e-mailovou podporou sú dobré. Ak sa však nachádzate v Európe alebo USA a dávate prednosť tomu, aby bola zákaznícka podpora prispôsobená vašej geografickej polohe, môžete radšej nakupovať inde..

Moje posledné myšlienky

Intuitive Password je vynikajúci malý správca hesiel, ktorý je vysoko vybavený. Bezplatný základný program znamená, že ho môžete použiť na začatie pripájania účtov bez toho, aby ste museli platiť čokoľvek, čo je chvályhodné. Skutočnosť, že tento správca hesiel poskytuje prostredie s nulovými znalosťami, je vynikajúca a dostupnosť funkčnosti dvojfaktorového autorizácie a hlavného hesla je vynikajúca. Úroveň šifrovania je silná a my sme boli radi, že sme videli silnú bezpečnosť pri preprave HSTS.

Samotný správca hesiel sa ľahko používa a ak platíte za účet Advanced, získate prístup k niektorým celkom skvelým funkciám. Pre tímy je služba užitočná a existuje tu možnosť bezpečného zdieľania hesiel. Je to však trochu nákladné a pre každého používateľa a podnikový doplnok potrebujete samostatný účet.

Najväčším poklesom tejto služby je skutočnosť, že nejde o open source. Patentovaný softvér, ktorý nebol predmetom auditu, nie je na serveri ProPrivacy.com nikdy obľúbený, pretože to znamená, že musíte dôverovať službe. Uprednostňujeme služby, ktoré odstraňujú potrebu dôvery tým, že sprístupnia svoj zdrojový kód online online pre každého výskumného pracovníka v oblasti bezpečnosti.

Na druhú stranu, Intuitive Password má nejaké vtipky. Importovanie hesiel je náročné a nastavenie priečinkov a vkladanie hesiel do nich nie je také jednoduché ako drag and drop. Namiesto toho musíte upraviť položku hesla a vybrať priečinok v ponuke.

Je pravda, že nič z toho nie je nevyhnutne nástrojom na riešenie problémov, ale je spravodlivé povedať, že ak by ste za menej užívateľsky príjemné služby mohli platiť menej. Intuitívne heslo, toto drobné dohadovanie, je solídny správca hesiel, ktorý dokončí prácu, je vhodný pre začiatočníkov a stojí za to otestovať ho pomocou svojho bezplatného plánu..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me