Posteo


 • stanovenie ceny

  z $ 1,13
  / mesiac

Posteo je bezpečný poskytovateľ e-mailov s otvoreným zdrojom so sídlom v Nemecku. Niektorí používatelia to uprednostňujú pred programami ProtonMail a Tutanota.

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

Jednou z výhod tejto platenej e-mailovej služby je, že nespadá pod jurisdikciu národov FiveEyes. Okrem toho má Nemecko tendenciu byť miestom, ktoré sa považuje za dobré na presadzovanie práv na digitálne súkromie.

Nemecká spolková spravodajská služba, Bundesnachrichtendienst (BND), je však veľmi sofistikovaná. V posledných rokoch dostala BND od Merkelovej vlády viac finančných prostriedkov ako kedykoľvek predtým. Okrem toho je známe, že BND v minulosti spolupracovala s GCHQ a NSA (ako súčasť väčšej 14 očí)..

Napriek tomu je spravodlivé tvrdiť, že Nemecko je pre súkromnú službu, ktorá má sídlo, lepším miestom ako Spojené kráľovstvo, USA alebo Austrália (a mnoho ďalších krajín)..

Rýchle štatistiky

 • Krajina
  Nemecko

stanovenie ceny

Po prvé, Posteo je lacný - prichádza len s jedným eurom (1,13 USD) mesačne. Skutočnosť, že ide o platenú službu, v zásade znamená, že môže existovať bez toho, aby sa spoliehala na reklamu a sledovanie ako na zdroj príjmu. Výsledkom je, že spoločnosť Posteo vyžaduje od používateľov veľmi málo informácií vo fáze predplatného. V skutočnosti je jednou z najkrajších vecí o spoločnosti Posteo jej obchodná etika a politika znižovania údajov, ktoré zahŕňajú uchovávanie čo najmenšieho množstva údajov o účastníkoch, aby sa vylúčilo riziko nesprávneho zaobchádzania s údajmi a hackerstva..

Predplatitelia si môžu zvoliť platbu v hotovosti poštou, PayPal, bankovým prevodom, kreditnou kartou alebo pomocou poukazu. Posteo tiež ponúka 14-dňovú záruku vrátenia peňazí. Aj keď nemôžete vyskúšať e-mailovú službu zadarmo - môžete si to rozmyslieť a dostať peniaze späť, ak sa vám nepáči. Spýtal som sa Posteo, prečo neakceptuje bitcoíny. Firma mi povedala: "Sme udržateľný podnik, o ktorom sa nedá hovoriť o bitcoine. Sme skeptickí k energetickým požiadavkám blockchainu, ako aj k nejasnému pôvodu použitej energie. Naše bankové transakcie sú ekologickejšie a sú pre nás zdokumentované ako udržateľné. Problémom je aj volatilita meny. To nepredstavuje hospodársku udržateľnosť." Čo je dosť fér.

Vlastnosti

Za mesiac získajú užívatelia prístup k nasledujúcim hlavným funkciám:

 • Dve aliasové adresy (bohužiaľ nie sú dostupné žiadne adresy .com)
 • Účet na ukladanie e-mailov s kapacitou 2 GB (možno ho upgradovať na 20 GB za cenu 0,25 EUR mesačne za každú ďalšiu GB)
 • Prílohy e-mailov s veľkosťou do 50 MB
 • Odovzdajte viac súborov
 • Kompatibilita naprieč zariadeniami vďaka IMAP / POP3. Odberatelia môžu synchronizovať svoj e-mail na svojich smartfónoch, tabletoch alebo počítačoch
 • E2E šifrovanie e-mailov pomocou PGP
 • a kompatibilita hlavičky OpenPGP
 • Filter spamu a vírusov (s možnosťou bielej listiny)
 • Prispôsobiteľné filtre - na automatické triedenie e-mailov pri ich príchode
 • Neobmedzený počet filtrovacích adries na udržanie poriadok v doručenej pošte
 • Používatelia môžu bezpečne migrovať až tri externé e-mailové účty
 • Zobrazenie zoznamu alebo konverzácie
 • podpisy
 • Automatická odpoveď (napríklad, keď ste na dovolenke)
 • forwarding
 • Rýchle vyhľadávanie
 • E-maily HTML
 • kalendár

súkromia

Spoločnosť Posteo nevyžaduje, aby používatelia poskytli meno, adresu alebo záložný e-mail na otvorenie účtu. V rámci politiky znižovania údajov spoločnosť Posteo sľubuje, že v súvislosti s účtom nezhromaždí žiadne užívateľské údaje - ani nezachová údaje o premávke (napríklad adresy IP). Posteo anonymizuje všetky platby za predplatné. Zabezpečuje tiež, aby sa platobné údaje nikdy neuchovávali spolu s údajmi o samotnom e-mailovom účte.

To znamená, že používatelia môžu bezpečne platiť kreditnou kartou alebo PayPal. Jediné, čo sa o vás mohli orgány dozvedieť, je to, že váš účet PayPal (alebo kreditná karta) otvoril účet Posteo v konkrétny deň. Je potrebné poznamenať, že daňové zákony prinútia uchovávať informácie o platbe po dobu 10 rokov.

zabezpečenia

Posteo implementuje silné šifrovanie AES na všetky svoje e-mailové servery na ochranu pred hackermi a inými neželanými prienikmi. Základný prístup k serverom je šifrovaný (TLS s technológiou Perfect Forward Secrecy [PFS] pre IMAP, POP3, webmail, CardDAV a CalDAV). Posteo implementuje aj odstraňovanie IP. Tým je zaručené, že k odchádzajúcej e-mailovej správe nie je nikdy pripojená vaša miestna ani verejná adresa IP.

Metaúdaje e-mailov sú počas prenosu chránené pomocou protokolu TLS s technológiou Perfect Forward Secrecy (PFS) - pokiaľ to príjemca e-mail tiež podporuje. Funkcia oznámenia o doručení TLS zabezpečuje, že e-maily sa neodosielajú, ak účet príjemcu nepodporuje TLS (používatelia sú upozornení a majú možnosť poslať e-mail bez šifrovania).

Šifrovanie e-mailov PGP E2E je k dispozícii aj vo webmail klientovi, ale bude vyžadovať inštaláciu doplnku s názvom MailVelope. Používatelia sa tiež môžu rozhodnúť šifrovať svoju doručenú poštu, hoci to bude mať určité následky z hľadiska funkčnosti (vyhľadávanie e-mailov prestáva fungovať). Prichádzajúce e-maily je možné šifrovať pomocou vášho súkromného kľúča S / MIME alebo OpenPGP.

To znamená, že ak nechcete, nemusíte dôverovať šifrovaniu doručenej pošty spoločnosti Posteo. Pre tých, ktorí najviac dbajú na bezpečnosť, je držanie vlastných kľúčov určite spôsob, ako ísť. Nakoniec je pre všetky účty k dispozícii dvojfaktorové overenie (2FA). Používatelia si môžu zvoliť používanie aplikácií TOTP, ako je Google Authenticator, ale spoločnosť Posteo odporúča FreeOTP od Fedory, pretože je otvoreným zdrojom. Používatelia s YubiKey to môžu použiť pre 2FA, ak dávajú prednosť.

Proces

Otvorenie účtu v službe Posteo je veľmi jednoduché a netrvá dlhšie ako minútu alebo dve.

<img data-lazyfied ="ok " class ="frfic fribib " src ="https://cdn.proprivacy.com/storage/images/proprivacy/2018/12/posteo-sign-up-content_image-default.png " alt ="Posteo proces ">

Jediné potrebné údaje sú:

 • Používateľské meno (môže to byť anonymné pseudonym)
 • Heslo
 • Spôsob platby (Hotovosť, Paypal, prevod, kreditná karta alebo s poukazom)

registrácia

Jedna vec, ktorú som trochu sklamal, bol nedostatok dostupnosti .com adries. Adresa .com je výhodou pre všetky firmy alebo jednotlivcov, ktorí sa spoliehajú na to, že si ľudia budú pamätať svoju e-mailovú adresu. Pokiaľ ste spokojní s e-mailovou adresou končiacou na .net, .org, .de, .co.uk, .af, .jp - alebo na niektorom z mnohých ďalších, Posteo by mohol byť pre vás.

Klient Posteo Roundcube

Webový klient Posteo je založený na klientovi s otvoreným zdrojovým kódom Roundcube. Implementácia Roundcube spoločnosti Posteo však prináša v porovnaní so štandardným klientom Roundcube mnoho ďalších funkcií. Vpravo hore sa zobrazí ponuka s nasledujúcimi kartami: E-mail; Adresár, kalendár, poznámky, nastavenia, pomocník a odhlásenie.

Ako vidíte na obrázku vyššie, Posteo má príťažlivé a čisto vyzerajúce rozhranie. Posteo bude tiež ľahko použiteľný - či už máte v úmysle robiť náročné veci, ako je šifrovanie e-mailov - alebo ho jednoducho chcete použiť ako štandardného e-mailového klienta, aby ste sa zbavili dosahu Gmailu. Ak radšej nepoužívate klienta Roundcube, máte možnosť použiť Thunderbird, e-mail pre systém Android alebo ľubovoľného klienta, ktorý uprednostňujete..

Jednou z funkcií, o ktorých som zistil, že sú trochu ťažkopádne, bolo zobrazenie konverzácie Posteo. Aj keď je to pekný doplnok, nie je implementovaný tak dobre ako v službe Gmail. Dôvodom je, že nezahŕňa vaše odpovede - poskytuje iba vlákna z e-mailov, ktoré vám boli zaslané. Okrem toho niekedy vylučuje kontakty zo zoznamu kópií - to znamená, že konverzácie sa môžu rozpadnúť na viacero vlákien.

Ďalším sklamaním je skutočnosť, že webový klient nie je priateľský k mobilnému prehliadaču. Znamená to, že ktokoľvek, kto sa chce prihlásiť do svojho e-mailu prostredníctvom svojho mobilného prehľadávača (aby z dôvodu zabezpečenia údajov nemal osobné údaje vypnuté z mobilného telefónu), nebude mať skúsenosti s používaním služby Posteo. Snažil som sa ho použiť v prehliadači Chrome na tablete, ale zistil som, že musím navždy priblížiť a oddialiť, pretože text mal nesprávnu veľkosť..

PGP Encryption

Aby som mohol používať šifrovanie PGP, najskôr som si musel nainštalovať doplnok MailVelope. Používatelia prehliadača Chrome ho môžu získať v Internetovom obchode Chrome a používatelia prehliadača Firefox si ho môžu stiahnuť z webovej stránky Mailvelope. Dobrou správou je, že MailVelope je vopred nakonfigurovaný v klientovi Posteo a hneď po jeho inštalácii sa v rozhraní webmail objaví nové tlačidlo s nápisom „Compose and Enrypt“ (Napísať a zašifrovať)..

Ak chcete skontrolovať, či funguje, kliknite naň a ak v textovom poli uvidíte symbol zámku MailVelope, inštalácia bola úspešná. Jedným z problémov s MailVelope (na rozdiel od šifrovania typu end-to-end s natívnym klientom) je to, že nie je kompatibilné s každým obľúbeným e-mailovým klientom..

Ďalšou vecou, ​​ktorú si treba zapamätať, je to, že váš súkromný kľúč pre MailVelope je mimoriadne citlivý. Keď nastavíte e-maily šifrované pomocou OpenPGP, váš súkromný kľúč sa zašifruje do prístupovej frázy. Je nevyhnutné, aby ste si vybrali silnú prístupovú frázu a aby ste ju nikdy, nikdy nikomu neodhalili.

Váš súkromný kľúč sa používa iba na dešifrovanie správ, ktoré vám boli zaslané od ľudí, ktorí majú váš verejný kľúč. Ak niekto získa prístup k vášmu súkromnému kľúču, bude si môcť prečítať vaše šifrované správy a podpísať správy tak, aby sa zdali byť od vás..

Každý, kto preferuje použitie Enigmailu na Thunderbirde, môže tak urobiť a Posteo poskytuje vynikajúcich sprievodcov pre toto a takmer všetko, na čo si spomeniete..

sťahovanie

S cieľom otestovať migráciu na serveri Posteo som importoval účet Gmail. Použil som návod v časti pomoci na webe a nemal som vôbec žiadne problémy. Každý, kto chce importovať z AOL, Gmail, GMX, Hotmail, iCloud, Office 365, Outlook.com alebo Yahoo! malo by to byť jednoduché, pretože môžete preniesť svoj adresár do Posteo kliknutím na jedno tlačidlo.

DANE autentifikácia odtlačkom prsta

DANE je vynikajúca metóda overovania založená na DNS, ktorá kontroluje odtlačky prstov digitálnych certifikátov iných poskytovateľov e-mailov. Toto umožňuje spoločnosti Posteo odhaliť podvodné osvedčenia nahradené počítačovými zločincami alebo štátnymi sponzormi. Je to vynikajúca funkcia, ale je kompatibilná iba s ostatnými e-mailovými klientmi, ktorí ju podporujú, ako sú Tutanota a ProtonMail..

vytvorenie e-mailu

Ak používate DANE, nad adresou príjemcu sa zobrazí malé zelené začiarkavacie políčko, ktoré vás informuje, či server, s ktorým komunikujete, je priateľský voči DANE.

Žiadny priečinok so spamom

Asi najnepríjemnejšou vecou pre Posteo je to, že má automatizovaný systém reakcie na spam bez spamovacej skrinky. To znamená, že nebudete môcť skontrolovať, či e-mail, ktorý očakávate, bol omylom odfiltrovaný ako spam. Aj keď môžete zoznamy povolených kontaktov zaistiť, aby sa nikdy neodstránili ako spam, nemôžete povoliť e-mailové adresy od kontaktov, ktoré nepoznáte, a neočakávali ste, že dostanú e-maily od.

Aj keď je to nevýhoda, dobrou správou je, že odosielateľ e-mailu, ktorý je odmietnutý ako spam, je upovedomený o tom, prečo bol zaradený medzi spam, čo im dáva príležitosť skúsiť to znova. Časom je možné, že niektorí sa dokonca môžu rozhodnúť, že ide o výhodu služby.

Webová stránka a zákaznícky servis

Osobne som považoval webovú stránku Posteo za úplne fantastickú. Páčilo sa mi to vizuálne aj preto, že poskytuje veľa cenných informácií o službe. O službe na webe sa doslova nič nedozviete a jej sprievodcovia nastavením a návody sú mimoriadne dobre zostavené..

Pokiaľ ide o zákaznícky servis, zistil som, že agenti sú veľmi užitoční. Je síce pravda, že ich práca je uľahčená bohatou dostupnosťou obsahu na webovej stránke, na ktorú majú nasmerovať používateľov. Jednou miernou nevýhodou je, že nemá systém založený na lístkoch. To znamená, že vás bude zaujímať, či je vaša otázka zodpovedaná. To znamená, že na odpoveď som nemusel čakať dlhšie ako 24 hodín. Odporúčam vynaložiť trochu trpezlivosti, ak budete potrebovať nejaký čas jeden na jedného.

Kontaktný formulár

záver

Posteo je ľahko porovnateľné s populárnymi súkromnými e-mailovými službami, ako sú Tutanota a ProtonMail. Hoci ProtonMail niektorí považujú za kráľa súkromných e-mailov, v skutočnosti nie je nič, čo ProtonMail dokáže, aby Posteo nedokázal. V skutočnosti má Posteo možnosť šifrovať všetky metadáta - čo ProtonMail v skutočnosti nerobí. A čo viac, náklady ProtonMail v regióne sú päťkrát vyššie (získate väčší príspevok na doručenú poštu - s Posteo však môžete vždy zaplatiť viac, ak to skutočne potrebujete).

ProtonMail nevyžaduje samostatné rozšírenie na zvládnutie šifrovania typu end-to-end v klientovi webovej pošty. Je tiež pravda, že niektorí e-mailoví klienti nie sú kompatibilní s implementáciou Posteo MailVelope. To znamená, že ak chcete používať klienta Roundcube Posteo - môžete mať problémy s odosielaním a prijímaním e-mailov šifrovaných e2e na niektoré z vašich kontaktov. Na vyriešenie tohto problému by ste samozrejme mohli jednoducho použiť Posteo s iným klientom, ako je Thunderbird.

Rovnako ako Posteo aj Tutanota sídli v Nemecku. Tutanota je v rovnakom cenovom rozpätí ako Posteo, a hoci Tutanota má niekoľko ďalších funkcií (napríklad schopnosť odosielať odkazy na správy chránené heslom), sú veľmi podobné. Posteo navyše prichádza s výhodou, že je etablovanejší ako Tutanota.

Záverom je, že Posteo je vynikajúca e-mailová služba, ktorá stojí za to hľadať každého, kto sa chce dostať preč od invazívnejších poskytovateľov e-mailov, ako sú Google a Hotmail..

Pros:

 • Náklady len 1 EUR mesačne
 • POP3 alebo IMAP na použitie na akomkoľvek klientovi v OS X, iOS, Android, Windows alebo Linux
 • Dôraz na súkromie, zníženie údajov, nulové sledovanie, zelená energia, udržateľnosť, sociálna spravodlivosť
 • Plne vybavený: šifrovanie e-mailov na strane servera, kalendár a kontakty, E2E s ostatnými klientmi / používateľmi, ak je to potrebné, kompatibilita medzi klientmi
 • Metaúdaje e-mailov môžu byť tiež šifrované

Zápory:

 • Pravdepodobne bude potrebné vysloviť „@posteo“ každému, kto sa vás pýta na vašu e-mailovú adresu ústne
 • Nemožno použiť svoju vlastnú doménu
 • K dispozícii nie sú žiadne adresy .com
 • Nachádza sa v krajine „14 očí“
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me