Disroot

ProPrivacy.com skóre
6 z 10

zhrnutie

Disroot
je decentralizovaná služba typu cloud, ktorá vám umožňuje ukladať súbory a komunikovať medzi sebou. Založená dobrovoľníckou organizáciou zameranou na ochranu súkromia, ak sa na Disroot pozrieme osobitne ako na e-mailového poskytovateľa, vyniká vďaka svojmu dôrazu na bezpečnosť s úplne bezplatným prístupom s otvoreným zdrojom. Samozrejme, to neprichádza bez kritikov.

Kde je založená na Disroot?

Disroot vznikol v Amsterdame v roku 2015, keď bolo Holandsko známe svojím liberálnym prístupom k bezpečnosti a súkromiu. Žiaľ, v posledných rokoch sa to zmenilo zavedením zákona Wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten (Wiv) začiatkom roku 2017, čím sa čoraz viac autoritárskej vláde odovzdal celý rad dozorných právomocí. V preklade na „zákon o spravodajských a bezpečnostných službách“ to umožňuje úradníkom monitorovať online komunikáciu prostredníctvom smartfónov a iných zariadení a profilovať občanov a návštevníkov až po ich DNA.

Dis 'root' webové stránky


Holandsko je tiež súčasťou spravodajskej skupiny Nine Eyes, prvej expanzie Aliancie Five Eyes, spolu so Spojeným kráľovstvom, Spojenými štátmi, Kanadou, Austráliou, Novým Zélandom, Dánskom, Francúzskom a Nórskom. Aj keď to znamená, že informácie je možné zdieľať s inými agentúrami, krajina je stále oveľa slobodnejšia ako jej susedia, čím si získava štatút „Slobodného“ od slobody vo svete. prehľad.

Koľko stojí Disroot??

Disroot je úplne zadarmo používať až 1 GB v poštovej schránke. Je možné vyplniť žiadosť o ďalšie úložisko do 10 GB za 0,15 EUR za GB za mesiac. Ide jednoducho o pokrytie nákladov na hardvér, elektrinu a údržbu, ktoré sú inak financované prostredníctvom programu „pay as you want“ spoločnosti prostredníctvom darov.

Existuje niekoľko metód, ktoré môžu prispieť k projektu, vrátane:

 • Kreditné karty cez PayPal
 • Samotný PayPal
 • Flattr
 • Librapay
 • Patreon
 • Vyberte Kryptocurencies priamo cez web

Zdá sa, že Disroot's Patreon priniesol najväčšie výhody vďaka svojim predplatiteľom s mesačnou úrovňou 15 dolárov, dodatočným 50 GB úložného priestoru v cloude, e-mailovým prezývkam a elegantnému tričku Disroot so značkou na požiadanie..

Disroot.org t-shit

Nestabilná povaha tohto spôsobu financovania vyvoláva otázku, či bude Disroot trvať. V časti Často kladené otázky spoločnosť uvádza, že má v úmysle „udržiavať ju v prevádzke veľmi dlho“, pretože jej správcovia a správcovia sa spoliehajú na služby každý deň, stále to však vyžaduje, aby ste organizácii jednoducho dôverovali..

Peniaze sa priamo reinvestujú do služby a prispôsobujú sa podľa toho, akú podporu v danom čase dostávajú. Zostávajúca transparentnosť, Disroot sprístupňuje svoje ročné správy pre komunitu na stiahnutie a prezentáciu mesačného grafu pokroku v aktuálnom roku..

Disroot's Features: Overview

 • Jeden bezplatný alias (viac k dispozícii pre priaznivcov)
 • 1 GB účet na ukladanie e-mailov (je možné upgradovať na 10 GB za cenu 0,15 EUR mesačne za každú ďalšiu GB)
 • Prílohy e-mailov s veľkosťou do 50 MB
 • Odovzdajte viac súborov
 • Kompatibilita naprieč zariadeniami vďaka IMAP / POP3
 • E2E šifrovanie e-mailov s OpenPGP
 • Filter spamu a vírusov (s možnosťou bielej listiny)
 • Prispôsobiteľné filtre - na automatické triedenie e-mailov pri ich príchode
 • Neobmedzený počet filtrovacích adries na udržanie poriadok v doručenej pošte
 • Identity (podpisy)
 • forwarding
 • Rýchle vyhľadávanie
 • E-maily HTML
 • Sada aplikácií vrátane cloudu, kalendára, galérie a poznámok
 • Vyžiadajte si dodávku a prečítajte si účtenky
 • nite
 • Automaticky pridajte príjemcov do svojho adresára

Klient Disroot RainLoop

RainLoop je otvorený e-mailový klient s elegantným rozhraním, na ktorom je založený program Disroot. Organizácia očividne stojí za príslovím „ak sa to nerozbije, neopravujte“, pretože implementácia Disrootu je totožná so štandardnou ponukou.

Odpojte klienta Rainloop

Môžete si veci ľahko prispôsobiť sami, pridaním vlastnej značky smerovať na panel správcu a nahrať vlastné pozadie. Toto je minimalistický, ale pekný dotyk, ktorý môžete vidieť na webovom klientovi. Vaša e-mailová adresa sa zobrazuje viditeľne vpravo hore, zatiaľ čo zostávajúci úložný priestor nájdete v ľavej dolnej časti v percentuálnom vyjadrení. Podržaním tohto tlačidla sa dozviete, koľko ste ešte v MB nechali, takže môžete čo najlepšie využiť svoj obmedzený priestor.

Väčšina funkcií, ktoré by ste očakávali, je k dispozícii, napríklad elegantne kompaktné zobrazenie s vláknami, schopnosť vytvárať podpriečinky a označovať veci ako prečítané hromadne. Obzvlášť sa mi páčila možnosť požiadať o doručenie a prečítať si potvrdenky, ktoré by sa mohli hodiť na pracovisku. Bohužiaľ neexistuje spôsob, ako vopred uskutočniť automatickú odpoveď, keď ste preč, napríklad na dovolenke.

Neexistuje žiadna aplikácia Disroot pre počítače, ale jeho podpora protokolov POP3 a IMAP znamená, že bude pracovať s akýmkoľvek klientom na OS X, iOS, Android, Windows a Linux. K dispozícii je tiež doplnok RainLoop pre platformu Nextcloud na pracovnej ploche a úložisko Android, ktoré obsahuje Disroot z F-Droid, ale obe metódy sú trochu prehnanšie pre tých, ktorí sa v technológii nevychádzajú dobre..

Disroot ponúka ochranu osobných údajov?

Transparentnosť je základom programu Disroot s zdĺhavými zásadami ochrany osobných údajov, ktoré tvrdia, že „nečítajú / nevyzerajú, ani nespracúvajú vaše osobné údaje, e-maily, súbory atď.“. V predvolenom nastavení majú traja správcovia prístup k vašim informáciám, zatiaľ k nim však pristupujú iba pri riešení problémov alebo pri podozrení, že došlo k porušeniu Zmluvných podmienok. V oboch prípadoch spoločnosť Disroot požiada o povolenie skôr alebo vás informuje o krokoch podniknutých proti účtu.

Organizácia prirodzene vylučuje väčšinu podrobností potrebných na otvorenie účtu, prijíma anonymné používateľské mená a rôzne spôsoby platby, ktoré vám umožňujú poskytovať čo najmenej informácií alebo toľko informácií, koľko vám vyhovuje. Pri zakladaní účtu musíte zadať existujúcu e-mailovú adresu, ktorá sa však používa iba na účely overenia a nie je uložená na serveroch Disroot. Protokoly sa uchovávajú iba na diagnostické účely a uchovávajú sa najviac 24 hodín, pokiaľ nie je výslovne uvedené inak.

Disroot je úplne v súlade so všeobecným nariadením o ochrane údajov (GDPR), vďaka čomu máte kontrolu nad svojimi osobnými údajmi. Organizácia vás upozorňuje, že vďaka svojmu vkladaciemu systému by ste mohli byť potenciálne vystavení webovým sledovačom, napríklad Facebook, Twitter a Google, záleží to však na tom, ako využívate poskytované služby a čo vám zasielajú e-mailom iní ľudia.

Aká bezpečná je disrootácia?

Disroot je zdanlivo nevýrazný v bezpečnostnom oddelení pre spoločnosť zaoberajúcu sa ochranou súkromia. Jeho primárna cloudová služba je založená na Nextcloud, ktorý v súčasnosti má zakázané šifrovanie typu end-to-end z dôvodu dlhodobého problému so stolnou aplikáciou. E-mailová služba s technológiou RainLoop sa vzdáva štandardu Advanced Encryption Standard (AES), ale chráni prístup k svojim serverom tak, že obsahuje informácie v protokole SSL / TLS, za predpokladu, že príjemca podporuje aj tento druh šifrovania. Obsahuje tiež zabudovanú podporu pre šifrovanie GPG, hoci v minulosti to malo problémy.

Funkcia Disroot vám pomôže uzamknúť váš účet prostredníctvom dvoch rôznych typov dvojfaktorovej autentifikácie (2FA): Metódy jednorazového hesla (TOTP) založené na čase, ako je napríklad Google Authenticator alebo zariadenia Universal 2. Factor (U2F), ako sú napríklad USB kľúče. Vždy odporúčame hardvérové ​​2FA, pretože je to najbezpečnejšie, ale uznávame, že TOTP je prístupnejší na viacerých platformách..

Organizácia prijala preventívne opatrenia proti najhorším scenárom implementáciou šifrovania diskov do programu Disroot. Pomáha to predchádzať úniku údajov v prípade odcudzenia serverov, konfiškácie orgánmi alebo akoukoľvek fyzickou manipuláciou.

Ako ľahké je nastavenie Disroot na inštaláciu?

Znepokojivo Disroot neuľahčuje registráciu do jeho služieb. Hlavné vyhľadávanie Google vás nasmeruje v smere jeho cloudového prihlásenia, ktoré zase nezahŕňa registračnú tabuľku ani na ňu neodkazuje. Namiesto toho sa očakáva, že budete navigovať smerom k sekcii „Zabudli ste heslo?“, Kliknite na tlačidlo Zrušiť, pretože očividne ešte nemáte heslo a až potom sa vám zobrazí možnosť „Registrácia nového používateľa“..

Pretože program Disroot umožňuje obnovenie hesiel, neprihlasuje sa na odber úplnej politiky nulových znalostí. Pri registrácii to však vyžaduje opatrný prístup, s prísnymi požiadavkami a ukazovateľom, ktorý vám povie, aké silné je vaše heslo. V snahe minimalizovať zhromažďovanie údajov vyžaduje program Disroot iba:

 • Používateľské meno (môže to byť anonymné pseudonym)
 • Heslo
 • E-mailová adresa na účely overenia

užívateľské meno

Po dokončení žiadosti o bezplatný účet služby Disroot budete musieť kliknúť na uvedený odkaz alebo zadať kód zaslaný na overovaciu e-mailovú adresu. To mi spôsobilo niekoľko problémov, pretože prvý e-mail trval dlhšie, ako bolo automatické vypršanie časového limitu 15 minút na webe. Ak aktívne nekliknete na webovú stránku, aby ste odpočítavanie obnovili počas čakania, stránka vyprší a pravdepodobne bude potrebné, aby ste proces znova opakovali..

Vaša nová e-mailová adresa @ disroot.org sa automaticky vytvorí pomocou vášho používateľského mena, ak bude váš účet schválený.

Webová stránka a podpora zákazníkov

Moje problémy s webovou stránkou vyplývajú z odpojenia cloud.disroot.org, kde sú služby nájdené a založené na informáciách disroot.org, ak je registračný hárok. Tretia webová stránka s názvom user.disroot.org sa používa ako používateľské samoobslužné centrum, kde je možné vykonať zmeny účtu. Navigácia medzi týmito tromi je zbytočne ťažká, keď sú veci skryté vo veľmi špecifických cestách, ale mohli by sa ľahko vyriešiť jednoduchým hypertextovým odkazom „prihlásiť sa / zaregistrovať“ a možnosťou domovskej stránky..

Domovská stránka stránky Disroot.org

Naopak, zákaznícky servis spoločnosti Disroot bol dokonalý s vynikajúcou dobou odozvy 2 hodiny a jasnými priamymi odpoveďami. Väčšina problémov sa dá vyriešiť prezeraním informácií uvedených v sekciách O nás, Služby, Blog, Návody a FAQ na webe, ale agenti poskytujú vítanú bezpečnostnú sieť pre platformu vedenú komunitou..

Moje posledné myšlienky o zneuctení

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Disroot sú pútavé a oprávnene tak vo svete, v ktorom vás iní poskytovatelia vyhľadávajú za údaje riadené reklamami. Nemôže dosiahnuť rovnakú úroveň pohodlia ako niektoré ďalšie komerčné ponuky, ale bez reklám, sledovania a iba s ohľadom na skutočnú slobodu, súkromie, federáciu a decentralizáciu existuje len veľmi málo tých, ktorí sú schopní čeliť. - s disrootom na voľnom aj platenom trhu.

Bezplatná verzia je už plne vybavená služba, ktorá ponúka kalendáre, kontakty, prístupné poznámky a najlepšie úložisko v cloude. Určite však stojí za to platiť za službu, pretože služba Disroot účtuje každý mesiac ekvivalent šálky kávy.

Jeho holandská prevádzková základňa bohužiaľ sťažuje odporúčanie pred konkurenciou, najmä ak ste ochotní zaplatiť. Napríklad spoločnosť Posteo nemusí byť tak dôkladná vo svojich zásadách ochrany osobných údajov, ale ponúka o niečo bezpečnejšiu možnosť iba za 1 EUR mesačne a sídli v Nemecku, krajine známej svojim prísnym postojom k ochrane súkromia..

Celkovo je služba Disroot neuveriteľne pôsobivá so službou založenou na komunite, ktorá určite poteší, že sa najviac snažíte odtrhnúť od spojok spoločností Google, Microsoft a ďalších firemných titanov. Vášeň za projektom je osviežujúcou zmenou tempa, ktorá obohatí platformu len vpred.

Pros

 • Zadarmo s lacnými aktualizáciami
 • Dôraz na súkromie, zníženie údajov, nulové sledovanie, zelená energia, udržateľnosť, sociálna spravodlivosť
 • Môže vás požiadať o prepojenie vlastnej domény, ak ste podporovateľom
 • Plne vybavené: cloudové úložisko, kalendár, kontakty, poznámky, kompatibilita medzi klientmi, podpora drag-and-drop
 • Čisté a prispôsobiteľné užívateľské rozhranie

Zápory

 • K dispozícii nie sú žiadne adresy .com
 • Nachádza sa v krajine „deväť očí“
 • Nemá funkciu automatickej odpovede
 • RainLoop je napísaný v PHP, serverovom jazyku pre open source
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me