Box.com

ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

Pochádza z kolégia generálneho riaditeľa Aarona Levieho
je jedným z pôvodných riešení cloudového ukladania dostupného na komerčné použitie. Odvtedy sa exponenciálne rozrástla a slúži viac ako 41 miliónom jednotlivcom a 92 000 organizáciám. Pozrime sa preto podrobne na to, prečo je tak populárna.

záľuby

 • Prvých 10 GB úložného priestoru je zadarmo
 • Dobré bezpečnostné opatrenia
 • Užívatelsky prívetivý
 • Čiastočná dvojfaktorová autentifikácia
 • Zdieľanie súborov

nepáči

 • USA sú členmi Five Eyes
 • Niektoré nápadné chyby a chýbajúce funkcie
 • Aplikácie nie sú open-source
 • Žiadna podpora systému Linux

stanovenie ceny

Box umožňuje „jednotlivcom“ vyskúšať si ich ešte pred nákupom s úložiskom s kapacitou 10 GB úplne zadarmo. Je však potrebné poznamenať, že maximálny počet odovzdaných súborov je iba 250 MB na súbor. Toto je možné zvýšiť zaplatením 10 dolárov mesačne za balík Personal Pro, poskytnutím 100 GB úložného priestoru a 5 GB limitom na upload na súbor.

Obchod je miestom, kde Box skutočne svieti, s radom úrovní určených pre tímy ľudí. Balíčky Starter, Business a Business Plus vyžadujú, aby na nákup kupovali minimálne traja používatelia, cena mesačne 5, 15 a 25 dolárov na používateľa. Väčšie spoločnosti môžu využívať podnikové plány s riadením alebo bez riadenia, ale musia sa spojiť s Boxom priamo, aby dohodli ceny.


Funkcie, ktoré ponúka krabicový podnik

Je potrebné venovať pozornosť tomu, čo každá úroveň ponúka, pretože medzi nimi existujú rozdiely, vrátane veľkosti úložiska, volania rozhrania API a prispôsobenia funkcií. Našťastie, ako vidíte vyššie, Box má porovnávacieho sprievodcu pre potenciálnych zákazníkov, ktorý porovnáva, ktoré funkcie sú obsiahnuté v konkrétnych balíkoch a čo je možné za príplatok vyriešiť..

Vlastnosti

 • Prezeranie offline
 • Box Poznámky
 • Integrácia aplikácií tretích strán
 • Obmedzená verzia súboru
 • Podpora zdieľania súborov
 • Integrácia operačného systému
 • Dvojfaktorová autentifikácia

Prezeranie offline & editácia

Box Notes vám umožňuje vytvoriť pracovný tok zdieľaním kalendárov, plánov a dokumentov, ale to zďaleka nie je komplexné balíky ponúkané spoločnosťami Google a Microsoft. Našťastie poskytuje Box integráciu s populárnymi aplikáciami, ako sú Dokumenty Google, Adobe Sign a online aj offline verzie balíka Office Microsoft Suite..

Pri prvom použití niektorého z nich sa vás opýta, či je to vaša predvolená platforma pri úprave tohto konkrétneho typu súboru a upozorní vás, že pomocou externých aplikácií znamená, že súhlasíte so zmluvnými podmienkami tejto tretej strany. Predvolené nastavenia môžete ľahko zmeniť tak, že prejdete do nastavení účtu a kliknete na časť Integrácie.

Nástroje na úpravu založené na prehliadači sa automaticky objavia v novom okne, ktorému blokovanie reklám niekedy môže zabrániť. V mojom prípade Firefox sám zastavil otváranie okna, ale toto sa dá ľahko napraviť kliknutím na možnosť Možnosti a povolením kontextových okien na stránke app.box.com..

Po úprave súboru sa dokument automaticky uloží a pôvodné okno v okne vás vyzve na obnovenie stránky s upozornením, že je k dispozícii nová verzia. Na čísle v ľavom hornom rohu môžete zistiť, na ktorej verzii sa práve nachádzate, pričom „V3“ predstavuje verziu 3.

Verzia súboru

Popri sledovaní verzie súboru, ktorý si práve prezeráte; Pole umožňuje manuálne nahrať novšie verzie súborov a skontrolovať históriu verzií. Bohužiaľ, funkcia histórie verzií sa počas môjho testovania neustále stretávala s „chybou servera“, ktorá ma informovala, že „verzie súborov sa nedajú načítať“ napriek opakujúcim sa číslam v ľavom hornom rohu..

Bolo by vám odpustené, keby ste si mysleli, že vás tu môžu zachrániť programy Microsoft Word a Google Docs, pretože obidva verzie majú vstavanú verziu súboru. Integrácia spoločnosti Box bohužiaľ mnohé z týchto funkcií odstraňuje, takže sa môžete spoliehať na službu ukladania údajov; k lepšiemu alebo k horšiemu.

Podpora zdieľania súborov

Vďaka schránke bolo zdieľanie súborov neuveriteľne ľahké, čo členom umožňovalo pozvať používateľov prostredníctvom e-mailu alebo pomocou odkazu. Zatiaľ čo hostia budú musieť vytvoriť účet v schránke, aby mohli prijímať e-mailové pozvánky, ľudia s odkazom môžu mať prístup k zdieľaným zložkám a súborom bez rovnakého obmedzenia, hoci odkazy sa môžu obmedziť na tých, ktoré boli predtým pozvané..

Pri pozývaní iných môžu správcovia uložiť niekoľko obmedzení. Napríklad pozvanie iného editora sa musí vykonať prostredníctvom e-mailu, ktorý im umožní nahrávať, sťahovať, zobrazovať ukážky, zdieľať a upravovať čokoľvek, ku ktorým majú prístup. E-mailové pozvánky môžu byť tiež obmedzené na sťahovanie, zobrazovanie ukážok a zdieľanie, ak by sa pripojili ako prehliadač. Odkazy fungujú trochu inak, umožňujú ľuďom iba prezerať alebo prezerať a sťahovať súbory.

Jedna vec, ktorá sa mi na boxe obzvlášť páči, je schopnosť uzamknúť súbory jednoduchým kliknutím. Keď je súbor uzamknutý, ostatní editori nebudú môcť robiť zmeny v dokumentoch, kým nebudú odomknutí, čo vám poskytne úplnú kontrolu nad vašou spoluprácou.

Cross-platform

K schránke je možné pristupovať na väčšine platforiem prostredníctvom prehliadača. Odporúčame vám používať prehliadač Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge alebo Internet Explorer. Je potrebné poznamenať, že zatiaľ čo program Microsoft Edge vám umožňuje upravovať dokumenty pomocou softvéru typu cloud, v súčasnosti nepodporuje nástroje Box Tools na úpravu súborov pomocou desktopových aplikácií..

Aplikácia Box Sync je k dispozícii na stiahnutie vo všetkých verziách systému Android vydaných za posledné tri roky a posledných dvoch verziách systémov MacOS a iOS. Windows 7, 8, 8.1 a 10 podporujú Box Sync, nepodporujú však deduplikáciu údajov NTFS.

Integrácia OS

Tí, ktorí si stiahnu aplikáciu Box Sync, si všimnú integráciu s cloudom na úrovni operačného systému.

Na pracovnej ploche sa na ľavej strane Prieskumníka Windows a Mac Finder zobrazí box, ktorý vám umožní prehliadať súbory, ak ste pripojení k internetu. Pole sa tiež objaví v zásobníku Windows, ku ktorému sa dostanete súčasným súčasným stlačením klávesov Ctrl, Alt, Shift a B. Kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor v Prieskumníkovi a vyhľadávači sa zobrazia nové možnosti vrátane odkazu na webovú stránku a možností uzamknutia a zdieľania súborov. Nemalo by sa to zamieňať s možnosťami zdieľania OneDrive v systéme Windows, ktoré sa objavujú ďalej.

Zdieľanie súboru na boxe zo správcu súborov Windows

V súčasnosti neexistuje žiadna oficiálna podpora pre systém Linux, ale sú k dispozícii aplikácie pre zariadenia so systémom Android a iOS. Popri spúšťači, ktorý poskytuje prístup k cloudu na mobilných zariadeniach, sa box objaví aj pri pokusoch o priame zdieľanie obrázkov a súborov, čo umožňuje okamžité odovzdanie.

Dvojfaktorová autentifikácia

Aj keď by sme uprednostnili univerzálny dvojfaktorový (U2F) prostredníctvom fyzických kľúčov USB, čo je štandard, ktorý už podporujú väčšie spoločnosti, Box zahŕňa dvojfaktorovú autentifikáciu prostredníctvom textových správ SMS na ďalšiu ochranu účtov. Pri prvom prihlásení do nového zariadenia budete musieť zadať kód. Po zaregistrovaní tohto zariadenia sa prihlásite bez výzvy na dvojfaktorové overenie. Je to pohodlné, ale vyžaduje si, aby ste sa zvlášť starali o zariadenia, ktoré používate na prístup do schránky, pretože pri každom prihlásení neexistuje spôsob, ako vynútiť 2-faktorový faktor.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

jurisdikcie

Box sídli v Redwood City v Kalifornii, čo znamená, že sa musí riadiť spornými zásadami ochrany súkromia USA a jej špionážnej aliancie Five Eyes vedenej Národnou bezpečnostnou agentúrou (NSA). Spoločnosť sa celkom nenašla v titulkoch ako Google a Microsoft, ale je rozumné predpokladať, že došlo k pokusom o vládnutie zo strany NSA a ďalších úradníkov..

Zero-znalosti

Keď v roku 2013 bývalý bezpečnostný dodávateľ NSA a CIA Edward Snowden vrhol svetlo na masový dohľad, Box začal navrhovať spôsoby, ako by sa mohol vyhnúť zasahovaniu vlády. Pretože spoločnosť Box stále zaznamenáva činnosti, nedosahuje síce sľuby politiky nulových vedomostí, ale implementuje svoje vlastné protokoly pomocou aplikácie Box KeySafe..

Technické zabezpečenie

Šifrovanie Boxu zasiahlo väčšinu rovnakých poznámok ako jeho väčšie konkurenty. Šifrovanie SSL pri prenose, 256-bitové šifrovanie AES v pokoji a dokonca ozbrojené bezpečnostné stráže chrániace fyzické servery. Možnosti zabezpečenia sú ešte prísnejšie, čím viac však platíte, s prevenciou straty dát (DLP), ktorá je k dispozícii od obchodných balíkov hore a od Box KeySafe za dodatočnú cenu nad úrovňami Business Plus alebo Enterprise..

Box KeySafe je typ služby Key Management Service (KMS), ktorá sa pokúša dostať vás pod kontrolu nad svojím súkromím bez obvyklých nákladov na pohodlie. Poskytuje to hardvérové ​​bezpečnostné moduly (HSM), ktoré spoločnostiam poskytujú väčšiu kontrolu nad správou šifrovacích kľúčov, ale stále sú uložené vo webových službách Amazonu (AWS). Nemenný protokol auditu sleduje, kto má prístup k serveru, e-maily správcom, keď niekto nie je rozpoznaný a ako poslednú možnosť obsahuje prepínač zabíjania, ale napriek tomu si vyžaduje, aby ste spoločnosti dôverovali svojimi kľúčmi. Táto funkcia tiež nie je zahrnutá v žiadnom zo základných balíkov a namiesto toho sa s ňou narába za príplatok.

problémy

Kryptografia prehliadača

Web sa často spolieha na variácie JavaScriptu, aby mohol hashovať, overovať a šifrovať obsah, ktorý je kvôli svojmu fragmentovanému a nestabilnému front-endu považovaný za jeden z najhorších programovacích jazykov v okolí. Nepomáha to ani skutočnosť, že používatelia nemajú slovo pri prijímaní kódu tlačeného počas aktualizácií alebo prostriedkov na overenie, aby sa zabezpečilo, že zámerom je to, čo vývojár tvrdí.

Closed-source

Každá verzia aplikácie Box je uzavretým zdrojom, čo znamená, že neexistuje spôsob, ako nezávisle overiť, či sú súbory správne šifrované alebo či spoločnosť do svojich služieb pumpuje škodlivý alebo samoobslužný kód. Aj keď neexistuje žiadny dôvod myslieť si zle na úmysly spoločnosti, vždy by sme uprednostnili schopnosť skontrolovať sami seba, než sa jednoducho spoliehať na dôveru.

Jednoduchosť použitia

Box sa primárne zameriava na pohodlie, všetko rozdeľuje na jednoduché a ľahko použiteľné rozhranie na všetkých oficiálne podporovaných platformách. To sa prejavuje vo svojej estetike, ale určite nie je tak intuitívne ako jej tradičné náprotivky, pretože prehliada niektoré jednoduché možnosti a je otázne nespoľahlivé..

Desktop (Windows a MacOS)

Stiahnutím aplikácie v systéme Windows a Mac služba upečie službu priamo do Prieskumníka a Vyhľadávača. Každý klient je navrhnutý tak, aby sa synchronizoval automaticky, takže vaše súbory sú k dispozícii kdekoľvek, ale vynútená synchronizácia je zvláštne. Verziu prehľadávača môžete vyzvať na synchronizáciu so zariadením, na ktorom práve pracujete, ale táto možnosť nie je k dispozícii naopak. Podobne mätúce nemôžete sprístupniť jednotlivé súbory v režime offline. Namiesto toho musíte vytvoriť podpriečinok, umiestniť súbor dovnútra a samotný priečinok nastaviť do režimu offline.

Synchronizácia polí s oknami

Keď som zakázal program pri spustení, mal som tiež veľa problémov s integráciou operačného systému Windows. Pochopiteľne, ak sa program nedá spustiť, nemôže sa synchronizovať s cloudom, a preto bráni prístupu v Prieskumníkovi, ale aj po manuálnom zavedení aplikácie zostal Box offline. Toto sa čiastočne napravilo opätovným povolením poľa pri spustení, niektoré problémy však pretrvávali.

Mobil (Android a iOS)

Aplikácie pre Android a iOS sú oveľa elegantnejšie a majú jasne definované možnosti. Kliknutím na symbol plus zobrazíte rôzne možnosti, od vytvorenia nových priečinkov, dokumentov a poznámok až po fotografovanie a nahrávanie priamo do cloudu..

Na rozdiel od verzie pre stolné počítače môžete sprístupniť jednotlivé súbory v režime offline a prostredníctvom oznámenia push môžete dokonca získať potvrdenie o tom, že sa súbor úspešne nahral, ​​hoci odovzdanie viacerých súborov naraz môže spôsobiť zlyhanie a zobrazenie, že sa „pripravuje“ napriek dokončeniu nahraté minúty skôr.

Najviac sklamaným aspektom mobilnej aplikácie spoločnosti Box je neschopnosť odovzdať a synchronizovať celé priečinky, namiesto toho, aby ste museli vytvárať nový priečinok v cloude a manuálne vyberať viac súborov..

browser

Ako obvykle sa zdá, že webový portál je konečnou verziou aplikácie Box. Je plne vybavený čistým rozhraním, ktoré poskytuje možnosti, ktoré nikde inde nenájdete. V prehliadači môžete sledovať, kto aktívne spolupracuje, upravovať informácie vo svojom profile a dokonca využívať rýchlu zákaznícku podporu spoločnosti Box..

ako vyzerá Box v prehliadači

Záverečné myšlienky

Box je nepochybne jednou z najnáročnejších cloudových služieb s chvályhodným zameraním na vyváženie bezpečnosti a pohodlia. Jej ceny sú v porovnaní s konkurenciou dosť rozdrobené a potenciálne nevhodné pre jednotlivcov, ale to by malo podnikom vyhovovať tým, že im umožnia prispôsobiť si presne to, čo chcú.

Zákaznícky servis bol absolútnou radosťou kontaktovať, rýchlo odpovedať na otázky s odbornosťou a úrovňou profesionality, ktorá by mala jeho uchádzačov posadiť a vziať na vedomie. Žiaľ, škytavky, ktoré sme zažili, nie sú niečo, čo by sme od poskytovateľa prémií očakávali. Nemôžeme si pomôcť, ale cítime, že jej americká základňa je problémom bez politiky nulových vedomostí, aj keď sa Box's KeySafe pokúša zmierniť ranu tým, ktorým nevadí platiť navyše..

Celkovo sa pravdepodobne oplatí hľadať inde ako jednotlivec, ak je pre vás prioritou množstvo alebo hľadáte skutočnú synchronizáciu. Ako firma by však Box mohol byť presne to, čo hľadáte.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me