VoIP (alebo Voice over Internet Protocol) je technológia a metóda hlasovej komunikácie. Jadrom VoIP je v podstate telefonická služba cez internet. To bolo populárne službami, ako sú Skype, Viber, a americký rezidenčný poskytovateľ VoIP Vonage.

V niektorých krajinách sú služby VoIP blokované, pričom najvýznamnejším príkladom je Saudská Arábia (regulátor telekomunikačného priemyslu v krajine, CITC, aktívne zakazuje služby VoIP). VoIP služby sú tiež pravidelne zakázané v Spojených arabských emirátoch a Ománe, zatiaľ čo iné krajiny na Strednom východe av Ázii sú tiež známe obmedzením prístupu VoIP. V týchto krajinách budete potrebovať sieť VPN, aby ste mohli zmeniť svoju polohu a získať prístup k službám VoIP (napríklad Skype). Je veľmi dôležité, aby ste boli opatrní pri používaní siete VPN v Spojených arabských emirátoch alebo Ománe.

Možno budete potrebovať aj sieť VPN, ak zdieľate informácie týkajúce sa práce s niekým iným prostredníctvom hovoru VoIP. Rovnako ako každá internetová služba alebo zariadenie, hrozba, ktorú hackeri zachytia vaše údaje a hovory Skype, predstavuje skutočné nebezpečenstvo. Sieť VPN zašifruje vaše hovory VoIP, takže je pre niekoho oveľa ťažšie počúvať.

Takže bez ohľadu na dôvod potrebujete VPN pre služby VoIP. Ste na správnom mieste! Dovoľte mi, aby som vám dal svojich päť najlepších výberov VPN konkrétne s ohľadom na VoIP.

Najlepšie VPN pre VoIP: Zhrnutie

 1. ExpressVPN


  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

Kde sú služby VoIP zakázané?

Pozrime sa na niektoré krajiny, v ktorých sú niektoré populárne služby VoIP zakázané.

 • Saudská Arábia - sú zakázané Skype, Facebook Messenger, Google Hangouts, Viber, Whatsapp, Telegram, Snapchat, Discord a Facetime..
 • Čína - Používatelia Skype sa posielajú do čínskej verzie programu Skype, ktorú monitoruje vláda.
 • Egypt - Skype a WhatsApp sú pravidelne blokované egyptskou vládou.
 • Kuvajt - všetky služby VoIP podliehajú celonárodnému zákazu.
 • Brazília - Brazílsky hlavný poskytovateľ internetových služieb blokuje program Skype od roku 2014.

Na uskutočnenie bezplatného hovoru pomocou VPN

Existuje veľa chatovanie po internete o tom, ako volať zadarmo VoIP pomocou VPN. Bohužiaľ, keďže jedinou formou príjmu spoločnosti Skype je predaj kreditov na volanie na skutočné telefónne čísla, bezplatné hovory s VPN nie sú možné.

Hovory cez Skype zadarmo s VPN

Ako už bolo povedané, je možné dosiahnuť výrazne lacnejšie volacie sadzby pomocou VPN. Sadzby za volanie cez Skype z USA sú oveľa dostupnejšie a na získanie lacnejších cien je potrebná iba adresa IP v USA. Jednoducho sa pripojte k americkému VPN serveru a prihláste sa do Skype. Mali by sa zobraziť vaše nové sadzby za volanie!

Použitie VPN na odblokovanie hlasového chatu online

Online hry neustále rastú. Dominantou scény sú hry ako Battlefield, Counter-Strike a League of Legends. Tieto hry sú pozoruhodné tým, že sú veľmi zamerané na tím a v niektorých prípadoch si vyžadujú komunikáciu prostredníctvom spoluhráčov pomocou hlasového chatu. Niektoré krajiny a vlády bohužiaľ blokujú služby VoIP, dokonca aj pri online hrách!

Použitím VPN môžete preniesť tieto hlúpe bloky na VoIP a voľne komunikovať so svojimi spoluhráčmi v online hre. Jednoducho si vyberte jednu z VPN, ktoré som spomenul vyššie, a pripojte sa k VPN serveru, ktorý je vám najbližší (ale v krajine, kde nie je blokovaná služba VoIP). Po pripojení stačí spustiť hru a tímový hlasový rozhovor by mal byť odblokovaný!

Príklad toho môžete vidieť v akcii v nedávnej časti, ktorú som urobil pre odblokovanie hlasového chatu Overwatch.

VPN a VoIP: Majte na pamäti

Nebolo by spravodlivé nespomenúť, že existuje jedna významná nevýhoda pri používaní VPN so službami VoIP: rýchlosť. Pri šifrovaní všetkých vašich údajov dôjde pri pripojení k sieti VPN k určitým stratám rýchlosti.

Najlepším spôsobom, ako minimalizovať stratu rýchlosti, je pripojenie k vysokokvalitnej službe VPN (ako sú služby, ktoré som spomenul vyššie!), Ako aj pripojenie k serveru, ktorý je blízko vašej skutočnej polohy..

Najlepšie VPN pre VoIP: Zhrnutie

 1. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 2. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me