Pre tých, ktorí žijú vo Francúzsku a chcú sa vyhnúť cenzúre a dohľadu, je VPN jednoduchá odpoveď. Registráciou do služby môžu chrániť svoju online aktivitu. Používatelia VPN tiež získavajú ďalšie výhody, napríklad prístup k geograficky obmedzenému obsahu a webovým stránkam.

Najlepšie VPN pre Francúzsko - porovnanie

Ďalej uvádzame päť najlepších sietí VPN pre Francúzsko. Všetky tieto služby poskytujú vynikajúce bezpečnostné funkcie, vysokorýchlostné servery VPN vo Francúzsku a na celom svete a sú schopné odblokovať webové stránky, ktoré sú momentálne blokované vo vašej oblasti. Ak chcete získať viac informácií o ktorejkoľvek zo služieb uvedených nižšie, kliknite na webovú stránku poskytovateľa alebo si pozrite naše podrobné prehľady VPN.

 1. CyberGhost VPN

  - je ľahko použiteľná služba s celým radom vynikajúcich funkcií - 452 VPN serverov vo Francúzsku

 2. ExpressVPN


  - je rýchla služba a je mimoriadne bezpečná - má 3 servery vo Francúzsku

 3. NordVPN

  - obsahuje niekoľko fantastických funkcií, ako sú vyhradené servery IP a Tor over VPN - 199 VPN serverov vo Francúzsku

 4. PrivateVPN

  - je lacná služba VPN, ktorá sa výrazne zameriava na ochranu súkromia - 2 francúzske servery VPN

 5. IPVanish

  - je vysokorýchlostná služba VPN, ktorá vlastní takmer všetky svoje servery - 4 servery VPN vo Francúzsku

Úvahy o sieťach VPN vo Francúzsku

Pri výbere siete VPN pre Francúzsko je potrebné pamätať na niekoľko vecí. Uviedli sme niektoré veci, ktoré môžu ovplyvniť vaše súkromie vo Francúzsku..

Kontroverzné zákony a zákony na ochranu súkromia

V decembri 2014 francúzska vláda ticho prijala zákon o dohľade, ktorý povoľoval zhromažďovanie informácií a dokumentov spracovávaných elektronickými komunikačnými sieťami alebo službami, zoznam volaných a volajúcich a trvanie a načasovanie komunikácií..

Kým bol návrh zákona veľmi kontroverzný, v roku 2015 ho podporil ďalší rušivejší návrh zákona o dohľade. Human Rights Watch poukázala na najproblematickejšie oblasti návrhu zákona:

Rozsiahle právomoci predsedu vlády povoľovať dohľad na účely ďaleko nad rámec tých, ktoré sú uznané v medzinárodnom práve v oblasti ľudských práv; nedostatok zmysluplného súdneho dohľadu; požiadavky na súkromných poskytovateľov služieb, ktorí sledujú a analyzujú údaje o užívateľoch a hlásia podozrivé vzorce; predĺžené doby uchovávania niektorých zaznamenaných údajov; a nízka transparentnosť verejnosti.

""Aj keď cieľom návrhu zákona je postaviť francúzske dozorné praktiky pod právny štát, v skutočnosti využíva zákon na utlmenie otvoreného rozšírenia dozorných právomocí. Francúzsko môže urobiť oveľa lepšie ako toto, najmä ak sa chce dištancovať od prehnaných a tajných praktík hromadného sledovania v USA a Veľkej Británii, ktoré vyvolali toľko právnych problémov.."

Organizácia Human Rights Watch Watch, dodala Dinah PoKempnerová

2015/2016 Teroristické útoky

2015 a 2016 boli pre Francúzsko temnými rokmi. Začiatkom roku 2015 sa uskutočnili streľby Charlie Hebdo, keď sa do úradu satirických týždenníkov prinútili dvaja členovia teroristickej skupiny Al-Káida. 7. januára zabili päť zamestnancov a 11 zranili.

Charlie Hebdo

Po tejto tragédii nasledovali parížske útoky z 13. novembra 2015, ktoré koordinoval ISIL. Šlo o samovražedné bombové útoky a masové streľby v kaviarňach, reštauráciách a divadle Bataclan. Útoky si vyžiadali 130 životov a 368 ľudí bolo vážne zranených. Bol to najsmrteľnejší útok na Francúzsko od druhej svetovej vojny. V dôsledku toho je krajina v stave núdze.

Roku 2016, žiaľ, videl aj svoj podiel na tragédii. Večer 14. júla nákladný automobil úmyselne prešiel davom ľudí, ktorí oslavovali Deň Bastille v Nice. Výsledkom bolo zabitie 86 ľudí a 434 zranených. ISIL si tiež nárokovala zodpovednosť za tento útok, teda predĺženie výnimočného stavu krajiny do 26. januára 2017. Francúzsko tiež zvýšilo letecké úrazy na ISIL v Sýrii a Iraku.

Databáza biometrických údajov PS

30. októbra 2016 bola tajne vytvorená nelegálna databáza obsahujúca biometrické údaje 60 miliónov francúzskych občanov. Obrovská databáza bola vytvorená francúzskou socialistickou stranou v reakcii na súčasný stav núdze, čo ju nazýva nevyhnutnosť pre národnú bezpečnosť. volal "Zabezpečené elektronické tituly" (TES), obsahuje osobné a biometrické údaje takmer všetkých vo Francúzsku. Zahŕňa to fotografiu tváre, odtlačky prstov, farbu očí, hmotnosť, geografické adresy a adresy IP.

Databáza porušuje limity na používanie biometrických údajov, čím sa stáva nezákonným. Má tiež ďalšie vážne dôsledky, napríklad použitie na hromadný dohľad alebo zraniteľnosť hackerov a iných počítačových hrozieb.

Francúzsky VPN: Záver

Francúzska vláda využíva hrozbu teroristických útokov na ospravedlnenie už existujúcich zákonov o hromadnom dohľade, ako aj prijímania nových. A čo je horšie, vytvára nelegálne (a zraniteľné) databázy informácií svojich občanov. Aj keď vláda tvrdí, že je nevyhnutná pre národnú bezpečnosť, je smutné a prekvapujúce vidieť, že taká pro-libertariánska krajina upadá do mentality, vďaka ktorej tak veľa krajín svojim dozorom zbavuje svojich základných práv v mene bezpečnosti prostredníctvom dohľadu..

Po vládnom dohľade na historicky najvyššom mieste by sa francúzski obyvatelia, ktorí si cenia ich súkromia online, bolo múdre zaregistrovať u dôveryhodného poskytovateľa VPN. Ak sa prihlásite na odber ktoréhokoľvek z vyššie uvedených poskytovateľov, zaistíte, že budete môcť vykonávať svoje online aktivity bez obáv z toho, kto sleduje.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me