Adblockery sa v posledných rokoch stali základnými nástrojmi našej navigácie v online priestore a pomáhajú zvyšovať výkon, ochranu a súkromie. S takým rozmachom popularity, ktorý spája stovky produktov na mnohých platformách, môže byť ťažké vybrať, ktorý adblocker je pre vás vhodný a akým spôsobom by vám mohol pomôcť..


Aké sú najlepšie adblockery?

 1. uBlock Pôvod

  - Najlepšie rozšírenie prehliadača

 2. CyberSec (NordVPN)

  - Najlepšie VPN s blokovaním reklám

 3. AdFender

  - Najlepšie desktopové aplikácie

 4. AdLock

  - Najlepšie blokovanie reklám pre Android

 5. 1Blocker X

  - Najlepšie blokovanie reklám pre iOS

 6. Adblock Plus

  - Čestné uznanie

V určitom okamihu sme sa všetci stretli s obávaným kontextovým oknom, rušivou formou reklamy, ktorú používajú spoločnosti, ktoré často uprednostňujú príjem z príjmu pred spokojnosťou používateľov. To isté možno povedať o automatických prehrávaniach videí a preplnených webových stránkach naplnených okrajom animáciami, zvukom a textom, nevyhnutne spomaľujúcimi systémami a ich šírkou pásma.

Adblockery môžu zákazníkom pomôcť predchádzať reklamám, urýchliť načítanie a šetriť výdrž batérie.

Zadajte adblocker, softvér navrhnutý tak, aby pomohol spotrebiteľom vyhnúť sa manipulácii so značkami tým, že zabráni zobrazovaniu reklám na obrazovke. Používatelia stolných počítačov okamžite vidia zlepšenia pri rýchlejšom načítavaní webových stránok, ale výhody sú obzvlášť zrejmé na mobilných a prenosných zariadeniach so zachovaním výdrže batérie..

Bolo by vám odpustené, keby ste si mysleli, že v tomto prípade končí funkčnosť nástroja vzhľadom na jeho menovku, ale niektoré produkty dokážu oveľa viac. Pomáhajú chrániť používateľov pred škodlivými reklamami známymi ako „malvertising“, pretože ich útočníci využívajú na šírenie škodlivého kódu. To sa dá dosiahnuť presmerovaním používateľa na kompromitovanú webovú stránku alebo zabalením tajného stiahnutia do netušiacich obetí, v niektorých prípadoch bez kliknutia na samotnú reklamu..

Adblockery sa tiež osvedčujú v boji o súkromie, pretože webové stránky naďalej prenášajú údaje o používateľoch. Viaceré reklamy sú neslávne známe, keď sledujú každé kliknutie, ktoré urobil používateľ, a vytvárajú profil záujmov, ktorý zahŕňa dôverné informácie, ako je vek, poloha, priatelia a ďalšie.

Typy blokátorov

Ako vždy, nie všetky programy sú budované rovnocenné a môžu mať rôzne formy. Zatiaľ čo niektoré typy sú výrazne populárnejšie ako iné, je nevyhnutné zvážiť výhody a nevýhody a určiť najlepšie adblockery pre prehliadače ako Chrome, Firefox alebo Safari, operačné systémy ako Windows 10, Android alebo iOS a nespočetné množstvo zariadení. tam.

Rozšírenia prehľadávača

Či už sa používateľ rozhodne pre softvér spoločnosti, ako je napríklad Google Chrome alebo ponuky s otvoreným zdrojovým kódom, takmer všetky prehliadače sú vybavené vstavanými funkciami blokovania adblock, aby sa predišlo adware. Tieto opatrenia sú, bohužiaľ, často obmedzené a väčšina smeruje k rozšíreniam, aby čo najlepšie využila možnosti prehľadávača.

Prehliadače založené na prehliadačoch sa inštalujú najjednoduchšie a ponúkajú veľa prispôsobenia.

Zďaleka najobľúbenejší typ adblockera, rozšírenia sú najjednoduchšie inštalovať s niekoľkými kliknutiami a ponúkajú celý rad prispôsobení. V predvolenom nastavení sú reklamy blokované; pričom používatelia musia na bielej listine dôveryhodné webové stránky ručne, ak chcú prispieť k príjmom spoločnosti.

Prehliadače založené na prehliadači Chromium majú samozrejme najväčší výber rozšírení blokovania adries vďaka prehliadaču Chrome, ktorý zatvára väčšinu svetového trhu. Aj keď má Firefox k dispozícii dobrú škálu, podpora ostatných uvedených v našich piatich najbezpečnejších prehliadačoch vytvorených na ochranu osobných údajov je medzi nimi stále menšia. Používatelia tiež riskujú zraniteľnosť snímača odtlačkov prstov v prehliadači, keď využívajú veľa rozšírení, čo vedie k potrebe ďalšej ochrany, napríklad Canvas Defender pre Firefox..

Zadarmo nemusí byť nevyhnutne dobré

Spočiatku by sa mohlo zdať ako požehnanie, ktoré mnoho blokátorov reklamy môže používať, ale bohužiaľ nie všetky z nich môžu zabezpečiť úroveň súkromia, ktorú spotrebiteľ očakáva. Niektorí zarábajú peniaze diskrétnym zverejňovaním reklám pre spoločnosti, ktoré sa rozhodnú zdieľať výnosy s vývojárom, zatiaľ čo iné fungujú zhromažďovaním a predajom údajov samotných používateľov.

Výhody rozšírení prehliadača

 • Jednoduchá inštalácia
 • Užívatelsky prívetivý
 • prispôsobiteľné
 • Veľký výber platených a bezplatných adblockerov

Nevýhody rozšírenia prehliadača

 • Rozsahy podpory pre jeden prehľadávač
 • Zraniteľnosť snímania odtlačkov prstov prehliadača bez zvýšenej ochrany
 • Niektorí bezplatní adblockeri nie sú takí súkromní, ako sa zdá

VPN s Adblockermi

Virtuálne súkromné ​​siete (VPN) sú nevyhnutné, pokiaľ ide o online súkromie, vďaka svojej schopnosti skryť to, čo dostanete, čo z nich robí ideálny nástroj na spárovanie s adblockermi. Niektorí vývojári odobrali prostredného muža tým, že v rámci svojich služieb ponúkali funkcie blokovania, ponechali viac času na súkromné ​​prehliadanie webu a menej času na dokonalý softvér..

VPN s blokovaním reklám môžu byť pohodlné, ale nákladné.

Ako komplexný obchod môžu používatelia využívať všetky výhody tradičného adblockera spolu s funkciou VPN, takže adware je neuveriteľne ťažké vytvoriť profil. Balíky sú často súčasťou prémiových odberov, čo umožňuje užívateľovi chrániť viac zariadení naraz.

Keďže je vstavaný program platenou funkciou, neexistuje vtipné podnikanie v tom, ako spoločnosť zarába peniaze, ale vďaka tomu je menej prístupná ako niektoré rozšírenia prehľadávača. Primárnou nevýhodou je však to, že blokovanie adblockingu nemožno používať samostatne, pretože funkcia sa aktivuje iba pri pripojení k VPN

Výhody VPN s blokovaním reklám

 • Dodáva sa so sieťou VPN
 • Jedno kontaktné miesto na ochranu súkromia

Nevýhody VPN s blokovaním reklám

 • Vyžaduje prémiu, zaplatené predplatné
 • Funkciu blokovania reklám nemožno použiť samostatne

Aplikácie na blokovanie reklám pre stolné počítače

Aj keď je to oveľa nekonvenčnejší spôsob, ako sa zbaviť reklamy, existuje malý počet aplikácií na blokovanie reklám, ktoré je možné priamo nainštalovať na počítače..

Blokátory reklám pre stolné počítače bránia reklamám vo viacerých prehliadačoch a aplikáciách.

Na rozdiel od rozšírení majú tieto programy schopnosť zabrániť tomu, aby sa reklamy zobrazovali vo viacerých prehliadačoch naraz - čo je užitočné, pretože je nainštalovaných viac ako jeden prehliadač. Aj reklamy upečené do iných aplikácií a systému Windows 10 majú proti týmto aplikáciám blokovania adries problémy.

Na rozdiel od rozšírení majú aplikácie adblocker tendenciu zaberať väčšie množstvo systémových prostriedkov, ako je pamäť, aj keď sa nepoužívajú. Aj prísne bezplatné verzie programov zostávajú v porovnaní so svojimi platenými alternatívami obmedzené alebo zaostali v rozvoji, takže sú o niečo menej prístupné..

Výhody aplikácií adblockeru pre stolné počítače

 • Zahŕňa viac prehliadačov a programov

Nevýhody Desktop adblocker aplikácií

 • Zdroj ťažký
 • Bezplatné verzie sú zvyčajne obmedzené alebo neaktuálne
 • Nie je to veľa výberu

Adblockery načítané smerovačom

S trochou know-how je možné načítať blokovacie moduly do vyhradených alebo virtuálnych smerovačov, čím sa zabráni reklamám na úrovni systému názvov domén (DNS). Implementácia závisí od rozhrania každého jednotlivého smerovača a hoci sú často zložitejšie ako alternatívy, prinášajú najvyššie výsledky.

Adblockery načítané smerovačom zabraňujú reklamám skôr, ako sa dostanú do vášho systému.

Aj keď skôr uvedené adblockery zastavujú zobrazovanie reklám, väčšina z nich nezabráni webovej stránke v sťahovaní prispôsobených bannerov, obrázkov a videí na základe histórie prehliadania používateľa a uložených súborov cookie. Zakázanie načítania týchto reklám na úrovni DNS nielen maximalizuje výkon, ale zabezpečuje aj viac zariadení v domácnosti, nehovoriac o viacerých prehliadačoch..

Prevencia reklám využívajúcich DNS je zvyčajne plošný blok, ktorý môže užívateľ niekedy prispôsobiť podľa toho, aké prísne sú jeho nastavenia. Existuje riziko, že niektoré webové stránky sa zlomia a komerčné stránky sa zachytia v krížovom ohni, ktoré je možné napraviť manuálnym povolením bielej listiny. Riešenie založené na smerovačoch nie je také prístupné ako jeho bratia, ale ako už bolo spomenuté, závisí to najmä od používateľského rozhrania smerovača..

Výhody routerom načítaných adblockerov

 • Spĺňa všetky zariadenia v priestoroch
 • Zastavuje načítavanie reklám a zobrazuje ich

Nevýhody router-naložené adblockers

 • Nastavenie môže byť nezmyselné
 • Nie tak užívateľsky prívetivý na správu

Najlepšie adblockers služby

1. uBlock Pôvod

Najlepšie rozšírenie prehliadača

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

uBlock Origin doesn’Nezabúdame na všetky prehliadače, ale podporuje základné verzie prehliadačov Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera a ďalšie prehliadače založené na prehliadači Chrome. Je to ľahké v porovnaní s konkurenciou a my sme sa stretli s najmenšími detekčnými správami z webových stránok, ktoré ich prosia, aby ich zverejnili na bielej listine..

2. CyberSec (NordVPN)

Najlepšie VPN s blokovaním reklám

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Aj keď bezpečnostná súprava CyberSec nie je’Je bezplatný, je súčasťou predplatného spoločnosti NordVPN, čo prináša neuveriteľnú hodnotu za peniaze. Používatelia majú prístup k všetkým výhodám našej služby VPN s najvyšším hodnotením, vrátane blokovania adblockingu a ochrany pred škodlivým softvérom.

3. AdFender

Najlepšie desktopové aplikácie

 • stanovenie ceny

  z $ 15,95
  za rok

Aj keď AdFender už neponúka bezplatnú verziu od verzie 2.50, stále zostáva jedným z najlepších blokátorov reklamy pre systémy Windows Vista až Windows 10 vďaka relatívne lacnému predplateniu 19,95 dolárov ročne. Bolo vyskúšané a otestované pomocou širokej škály prehliadačov, vrátane Waterfox a Pale Moon, dvoch z najviac zameraných ponúk na ochranu osobných údajov..

4. AdLock

Najlepšie blokovanie reklám pre Android

 • stanovenie ceny

  z $ 10.00
  / mesiac

AdLock’s desktop verzia nie je’t rovnako konkurencieschopný na 22 USD ročne, ale jeho predplatné pre Android v hodnote 11 USD dokazuje potešenie. to’Je to trochu náročnejšie na zdroje ako alternatívy prehliadača pre mobil, ale ako samostatná aplikácia môže zabrániť automatickému prehrávaniu videí, automaticky otváraných okien a všeobecných reklám pre mobilné zariadenia. Služba Google blokuje blokovacie služby’s Obchod Play, čo znamená, že používatelia budú musieť tento produkt naložiť do svojho zariadenia.

5. 1 Blokovač X

Najlepšie blokovanie reklám pre iOS

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Ako jeden z prvých uznávaných blokátorov reklamy pre iOS si 1Blocker X vybral trik, ktorý udržiava reklamy na uzde pre zariadenia iPhone a iPad. Ako optimalizácia pre Safari vyhral 1Blocker X’t pracovať na aplikáciách, ale ušetrí systémové prostriedky pomocou svojich 115 000+ pravidiel blokovania a nastavení, ktoré bráni stiahnutiu obsahu vopred. Toto je k dispozícii priamo z App Store za jednorazovú platbu vo výške 4,99 $.

6. Adblock Plus

Čestné uznanie

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

AdBlock Plus, inak známy ako ABP, je jedným z najstarších rozšírení v okolí, ktoré bolo pre Firefox vytvorené ako najobľúbenejší doplnok adblocker. Žiaľ, rozšírenie bolo v posledných rokoch kritizované ‘Prijateľné reklamy’ umožňuje niektorým platiacim inzerentom prekĺznuť na bielu listinu. Túto možnosť je možné vo variantoch vypnúť, ale vzhľadom na to, že ide o konflikt záujmov a že existujú lepšie a viac súkromných služieb,’Úplne náš zoznam.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me