V digitálnom svete sa všetci môžeme zhodnúť na tom, že heslá sú neustálym zdrojom stresu. Rôzne weby často vyžadujú najrôznejšie zdanlivo náhodné podmienky pre heslo. Niektorí budú požadovať aspoň jedno veľké písmeno a číslo; iní budú potrebovať minimálne 8 znakov vrátane jedného konkrétneho symbolu, napríklad $ alebo &.

Pamätanie všetkých variantov vášho hesla nie je ľahké ani bezpečné. Keď hackeri prelomia jedno z vašich hesiel, získajú prístup k niektorým z vašich ďalších účtov. V najhoršom prípade sa dostanú do vášho e-mailového účtu. Odtiaľ môžu požiadať o obnovenie hesla na každý účet prepojený s daným e-mailom.

Našťastie dnes máme prístup k správcom hesiel a aplikáciám pre heslá. Najprv sa pozrime na najlepších správcov hesiel a potom ich podrobne prediskutujeme.

Najlepšie správcovia hesiel

Konkurencia je na trhu manažérov hesiel tvrdá. Zhromaždili sme tie najlepšie služby a vyhodnotili sme ich, aby ste si mohli vybrať ten, ktorý sa vám najviac hodí! Ceny týchto správcov hesiel sa pohybujú od 11 do 40 dolárov za rok. Toto je malá čiastka, ak vezmete do úvahy finančné a emocionálne dôsledky vašich účtov, ktoré spadajú do nesprávnych rúk. Ak sa však jedná o cenu, niektorí poskytovatelia v zozname ponúkajú bezplatnú verziu svojich služieb.

1. Dashlane


Dashlane je pravdepodobne najlepším z uzavretých zdrojových platforiem, ale má to pochopiteľné prémiové náklady

 • stanovenie ceny

  z $ 3,33
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

Dashlane je najdrahšou možnosťou zo zoznamu, ale ponúka bezplatný program a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Bezplatný program nemusí byť z dlhodobého hľadiska životaschopný, pretože umožňuje ukladať maximálne 50 hesiel a môže sa použiť iba na jednom zariadení..

Prémia za Dashlane zahŕňa obmedzenú službu VPN, ktorá odôvodňuje jeho relatívne vysokú cenu. To poskytuje užívateľovi extra bezpečnosť pri pripojení k verejnej sieti Wi-Fi. Celkovo je Dashlane veľmi pôsobivý a získal si miesto na našom zozname najlepších správcov hesiel.

2. Lepkavé heslo

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

StickyPassword vyniká z davu manažérov hesiel z niekoľkých dôvodov. Poskytujú bezplatné ročné poistné a špeciálny doživotný poistný plán. Dokonca aj jeho bezplatný plán má biometrické overenie, pokiaľ je zariadenie vybavené skenovaním odtlačkov prstov.

Ak ste milovníkom zvierat, spoločnosť Sticky Password začala charitatívnu kampaň na záchranu ohrozených bojovníkov. Bohužiaľ to neznamená, že sa jej služby nedajú vylepšiť. Celkovo je to však slušný správca hesiel - hoci sme vždy opatrní pred spoločnosťami, ktoré ponúkajú predplatné na celý život.

3. NordPass

NordPass je neuveriteľne silný a užívateľsky prívetivý vstup na čoraz viac nasýtený trh

 • stanovenie ceny

  z $ 2,49
  / mesiac

NordPass je nováčik od ľudí na NordVPN ponúkaný ako samostatný produkt alebo ako súčasť paušálneho predplatného. Rovnako ako spoločnosť’nad službami’s neuveriteľne konkurenčné ceny, najmä ak sa rozhodnete pre dlhodobé plány. Neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia. Ak však zistíte, že ste nespokojní, môžete využiť 30-dňovú záruku vrátenia peňazí bez možnosti kontroly..

Je to neuveriteľne silný vstup na relatívne preplnený trh, ktorý ponúka silnú bezpečnosť prostredníctvom šifrovania typu end-to-end, rozšírení prehľadávača medzi najobľúbenejšími klientmi a zaujíma sa zrozumiteľným spôsobom pre používateľa..

4. 1Password

1Password má rozsiahlu funkciu nastavenú na to, aby konkurovala tým najlepším, ale cenová značka sa zhodovala

 • stanovenie ceny

  z $ 3,99
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

1Password je drahší správca hesiel a nemá’neposkytnúť bezplatný plán. Má však aj skúšobnú verziu, ktorá by používateľovi mohla pomôcť spoznať 1Password’s vlastnosťami pred rozhodnutím o prihlásení na odber

Zoznam všetkých funkcií hesla 1Password by bol dosť časovo náročný. Stručne povedané, je ľahko použiteľný, má vynikajúcu vzájomnú kompatibilitu a má fantastické zabezpečenie. Čo však robí 1Password špeciálnym, je to, že spoločnosť Apple si ich najala, aby zabezpečili správu hesiel pre všetkých 123 000 svojich zamestnancov. Teraz radi robíme náš výskum, ale sme si istí, že spoločnosť Apple pred výberom hesla 1Password preskúmala oveľa viac faktorov a konkurentov.

Možno to nie je najlacnejšie na zozname, ale 1Password je jedným z najlepších správcov hesiel v roku 2019 s relatívne dostupným rodinným plánom 59,88 dolárov až pre 5 samostatných používateľov..

5. RoboForm

RoboForm bol okolo bloku a ukazuje jeho množstvo funkcií a estetiku

 • stanovenie ceny

  z $ 1,79
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

RoboForm je pravdepodobne najdlhším hráčom v hre na správu hesiel, čo je dôkazom ich dlhodobej životaschopnosti. Jeho vek sa však prejavuje aj v porovnaní s konkurenciou a prispôsobiteľnosťou. Tieto pridané možnosti nie sú presne potrebné, ale ponúkajú veľa vyladenia pre tých, ktorí sú viac technologicky naklonení.

Vďaka svojmu veku má RoboForm veľa foriem a funkcií. Nanešťastie sa zdá, že ich modernizácia výrazne zaostáva. To však neznamená, že sú v žiadnom prípade zlí, ale jednoducho nedúfame v ich budúcnosť. Aj keď sú tu, sú to skvelá aplikácia na zadávanie hesiel.

6. Keepass

KeePass ponúka pre správcu hesiel niektoré z najlepších zabezpečení v okolí, vyžaduje však trochu know-how

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

KeePass je správca hesiel s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý ponúka rozsiahle možnosti prispôsobenia a šifrovania. Jediným obmedzením je, koľko hesiel môže váš pevný disk uložiť. Neexistujú žiadne skryté náklady ani uzamknuté funkcie s KeePass a je vysoko prenosný ako spustiteľný súbor, ktorý nevie’Aby fungoval, nemusí byť nainštalovaný do systému.

V predvolenom nastavení zostáva jedným z najbezpečnejších v offline režime, kde ukladá heslá lokálne. Ak chcete využiť synchronizáciu medzi platformami, budete chcieť službu spárovať so spoľahlivým poskytovateľom cloudového úložiska a následne uložiť súbor .kdbx do zdieľaného priečinka..

KeePass nie je’t najpríjemnejšia alebo najprístupnejšia služba tam, kde sa vyžaduje, aby sa mastnota lakťa rozbehla a bežala. Našťastie máme vlastného sprievodcu KeePass, ktorý vám pomôže s týmto procesom.

7. LastPass

Prístup Freemium LastPass vám umožňuje vyskúšať si pred nákupom

 • stanovenie ceny

  z $ 3.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

Rovnako ako iné freemiové služby, aj LastPass uzamkne celý rad funkcií za výplatnou bránou. Jeho základné služby správy hesiel sú však úplne zadarmo, vrátane možnosti ukladania, plnenia a generovania hesiel, ako aj prístupu k nim na akomkoľvek zariadení, zabezpečovania a zdieľania poznámok a uzamykania vášho účtu pomocou dvojfaktorovej autentifikácie..

Program LastPass bol už viac ako desať rokov a podporuje 58 jazykov, všetky základné operačné systémy a väčšinu prehľadávačov. Vďaka rozšíreniam pre prehliadače Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera a teraz zastaralý program Internet Explorer je to jeden z najlepších správcov hesiel pre tých, ktorí pracujú v rôznych systémoch a používajú viac prehliadačov v danom čase..

LastPass nemá’V minulosti sme nemali najhladšiu cestu so svojou bezpečnosťou a od roku 2011 sa viackrát objavili zraniteľné miesta. Napriek tomu LastPass neustále zapôsobil na to, aby sa najnovšie nedostatky odstránili iba v priebehu niekoľkých dní od objavenia, čím sa jeho miesto upevnilo ako jedna z najpopulárnejších. plošiny.

8. LogMeOnce

LogMeOnce odstránil predchádzajúce obmedzenia pre univerzálnejšieho správcu hesiel

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

  • linux

Vďaka obmedzenej reklame v bezplatnej verzii je možné LogMeOnce používať na ľubovoľnom počte zariadení s mnohými funkciami, ktoré sú teraz odomknuté. Okrem štandardného generovania hesla poskytuje funkciu prihlásenia jedným kliknutím a správy o sile hesla, ktoré zisťujú slabé a duplicitné heslá.

LogMeOnce používa viacfaktorovú metodológiu, pokiaľ ide o autentifikáciu, a poskytuje najuniverzálnejší dvojfaktorový systém. Podporuje nielen hlavné heslo, PIN kód a biometrickú autentifikáciu odtlačkov prstov, ale LogMeOnce tiež používa svoj vlastný PhotoLogin ako ďalšie opatrenie. V predvolenom nastavení to používa webovú kameru alebo vstavanú kameru na zachytenie seba-deštruktívneho obrázka, ktorý musí byť vášmu pripojenému mobilnému zariadeniu ručne overený do 60 sekúnd pred jeho likvidáciou. Ak nie’Rovnako ako obrázky, PhotoLogin môžete stále používať vďaka vizuálnemu kódu OTP, ktorý používa originálny obraz na pracovnej ploche.

9. NortonPasswordManager

Norton používa jedinečný, ale vítaný prístup so svojou službou správy hesiel

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

 • Podporované platformy


  • windows

Používanie LifeLock’s odbornosťou na ochranu pred krádežou identity, odborníkmi na bezpečnosť spoločnosti Symantec’s Norton vytvoril správcu hesiel, ktorý je úplne bezplatný. Na rozdiel od aplikácie KeePass obsahuje funkcia Norton Password Manager synchronizáciu na podporovaných platformách bez toho, aby sa pozerala na dodávateľov cloudových služieb tretích strán. Toto prichádza s vlastnými obmedzeniami, pretože správca hesiel sa vzdáva aplikácií pre systémy Windows a MacOS v prospech priamej integrácie prehliadača.

Je zvláštne, že generátor hesiel nie je zabudovanou funkciou, ale funkciou, ktorá sa poskytuje priamo na webovej stránke. Toto je obzvlášť podivné menšie nepríjemnosti, pretože je to jeden z najrobustnejších dostupných generátorov hesiel, ktorý vám umožňuje prispôsobiť si heslo’s dĺžka a kombinácia veľkých písmen, číslic alebo interpunkcie. Našťastie tento prístup znamená, že ktokoľvek s akýmkoľvek správcom hesiel môže túto funkciu využiť vo svojom prehliadači, ak sa tak rozhodne.

10. Zoho Vault

Zoho Vault sa vyhýba automatickej fakturácii, aby ste si mohli vybrať, či chcete pokračovať aj po bezplatnej skúšobnej verzii

 • stanovenie ceny

  z $ 0,90
  / mesiac

Zoho Vault je relatívne nový správca hesiel (alebo by sme mali povedať úschovňu hesiel). Má 15-dňovú skúšobnú verziu svojho podnikateľského plánu a ak dôjde, jednoducho vás presunú do svojho bezplatného plánu. Po skončení skúšobnej doby vám nebude účtovaná žiadna automatická fakturácia.

Počet hesiel, ktoré si môžete uložiť v Zoho Vault, nie je nijako obmedzený, a to ani v bezplatnej verzii. Jednou z jeho nevýhod je však to, že môžete’t spravovať dvojstránkové prihlásenia, čo môže byť pri prihlásení do Gmailu mierne nepríjemné. Ďalšou nevýhodou je nedostatok funkcií plnenia webových formulárov.

Zoho Vault’Podnikový plán je lacnejší ako väčšina ostatných správcov hesiel’ štandardná verzia. Okrem iného ponúka upozornenie na udalosti týkajúce sa hesiel a správu skupín používateľov. Zoho Vault v poslednej dobe zintenzívnil svoju hru, takže možno budete chcieť získať ročný plán skôr, ako zvýšia svoje ceny.

Ako fungujú správcovia hesiel

Správcovia hesiel pracujú tak, že ukladajú všetky vaše rôzne heslá za jedno hlavné heslo. Toto jedno heslo je jediné, ktoré si musíte zapamätať. Vaše heslá aj hlavné heslo sú šifrované, aby bola zaručená absolútna bezpečnosť.

Väčšina správcov hesiel ponúka rozšírenia prehliadača a mobilné aplikácie, ktoré pre vás automaticky dopĺňajú heslá. To je veľmi výhodné, najmä pri používaní verejných sietí Wi-Fi. Pri zadávaní do verejného priestoru tu vždy existuje nebezpečenstvo, že niekto získa prístup k informáciám o vašej kreditnej karte.

Správcovia hesiel môžu tiež synchronizovať vaše heslá na všetkých vašich zariadeniach. Či už chcete zadať svoj účet prostredníctvom svojho stolného počítača, mobilného telefónu alebo tabletu, váš dôveryhodný správca hesiel bude pripravený ich vyplniť za vás..

Čo je potrebné zvážiť pri výbere Správcu hesiel

náklady

Správcovia hesiel môžu byť smiešne lacní napriek tomu, že sú mimoriadne užitočným nástrojom. Cena kávy za mesiac naozaj ($ 1-3). Väčšina manažérov hesiel navyše ponúka aj skúšobnú alebo bezplatnú verziu. To môže byť užitočné, keď používatelia chcú produkt vyskúšať pred umiestnením peňazí na stôl.

Vlastnosti

Správcovia hesiel prichádzajú s množstvom užitočných funkcií. Pri rozhodovaní o tom, ktoré úložisko hesiel sa má použiť, je tu niekoľko dôležitých, na ktoré treba dávať pozor.

Generátor hesiel

Zabudovaný prispôsobiteľný generátor hesiel je len jednou z mnohých užitočných funkcií správcov hesiel. Koniec koncov, bezplatní generátori hesiel nemusia byť takí dôveryhodní. Niektoré stránky nepovoľujú špeciálne znaky v heslách. Ak chcete získať heslo bez akýchkoľvek špeciálnych znakov, stačí pred vygenerovaním iba odškrtnúť políčko.

Krížová kompatibilita zariadenia

Väčšina správcov hesiel je kompatibilná so všetkými druhmi zariadení. Smartfóny, tablety, notebooky, ktoré ste pomenovali! Synchronizujú tiež vaše heslá a osobné údaje na všetkých zariadeniach, čím šetria veľa problémov a zlyhali prihlásenie. Väčšina vám tiež umožní zdieľať heslá medzi používateľmi vo vašej rodine alebo spoločnosti.

Autofill

Správcovia hesiel automaticky vyplnia heslo pre webové stránky. Toto je skutočne užitočná funkcia, najmä v prípade aplikácií, ktoré vás odhlásia po určitom období, napríklad vo vašej banke.

Biometrická bezpečnosť

Mnoho aplikácií na heslá vám teraz umožňuje používať odtlačok prsta alebo FaceID ako hlavné heslo. Preto keď používate mobil alebo tablet, prihlasovanie do aplikácií a webových stránok je úplne bezproblémové.

zabezpečenia

Účelom správcov hesiel nie je len pohodlie, ale tiež poskytujú svojim používateľom veľkú bezpečnosť, aby si udržali svoje heslo v bezpečí.

TFA - dvojfaktorové overenie

Jedným z bezpečnostných opatrení je dvojfaktorová autentifikácia. To vyžaduje, aby užívateľ potvrdil svoj prístup na svojom telefóne. Aj keď nejaký zázrak získal cudzie heslo pre vaše hlavné heslo, stále ho nebude môcť získať. Aby mohol vstúpiť, bude potrebovať váš telefón a byť schopný ho odomknúť.

šifrovanie

Šifrovanie tiež zohráva obrovskú úlohu pri zabezpečovaní bezpečnosti vašich hesiel. Je to jeden z dôvodov, prečo potrebujete silné heslo. Samozrejme, okrem zjavnej skutočnosti, že je ťažšie uhádnuť.

Čím silnejšie je hlavné heslo, tým ľahšie je jeho šifrovanie. Jednoduchý štvorciferný dátum narodenia sa nedá zašifrovať tak zložito ako reťazec 16 náhodných znakov. Musíte sa samozrejme uistiť, že správca hesiel používa silné šifrovanie. Ak je šifrovanie slabé a napadnuteľné, nemá to zmysel.

Verejná bezpečnosť

Najväčší problém so zabezpečením heslom spočíva v tom, že ich budete musieť zadať, keď budete na verejnosti. To môže byť problematické z viacerých dôvodov. Hackeri mohli do svojho notebooku alebo mobilného telefónu vstrekovať keyloggery prostredníctvom verejných sietí Wi-Fi. Keď zadávate svoje heslo, ľudia sa v preplnenej kaviarni mohli jednoducho pozrieť na rameno.

Správcovia hesiel tento problém úplne vyriešia automatickým vyplnením vašich údajov. Keyloggery sledujú vaše kľúčové prístupy, čo je zbytočné, ak sú vaše heslá automaticky vyplnené. Je to tiež veľmi výhodné, pretože nemusíte hľadať a zadávať žiadne zložité heslá..

Ako bezpečné sú správcovia hesiel?

Manažéri hesiel sú povinní starať sa o vaše údaje, pretože celý ich obchodný model by bol bez dôvery neúspešný. Vaše informácie sú zvyčajne chránené najlepším možným šifrovaním, čo znamená, že je takmer zaručené, že v prípade hacknutia budú v bezpečí. To isté sa, žiaľ, nemusí povedať o vašom hlavnom hesle.

Správcovia hesiel, ktorí podporujú politiku nulových znalostí, neuchovávajú vaše hlavné heslo ani šifrovacie kľúče, vďaka čomu máte kontrolu nad tým, kto má prístup k vašim údajom. Tí, ktorí nemajú politiku nulových vedomostí, poskytujú možnosť obnovenia hesla, ak na to zabudnete, v dôsledku toho však vzniknú mnohé problémy. Aj keď existujú preventívne opatrenia na ochranu hlavného hesla, zatiaľ čo je uložené v cloude, nie je však možné, aby spadol do nesprávnych rúk. V závislosti od krajiny pôvodu platformy ju môžu požadovať aj dotieravé vlády.

V súčasnom stave neexistuje reálna alternatíva a používanie správcu hesiel je stále nekonečne lepšie ako manuálne spravovanie mnohých účtov s duplikovanými heslami. Nezabudnite si vybrať silné, ale nezabudnuteľné hlavné heslo, použite spoľahlivý antivírusový softvér, aby ste zabránili škodlivému škodlivému softvéru v získavaní rúk na vašich údajoch a aby bol systém aktualizovaný, pretože môžu byť zneužité známe chyby..

záver

Celkovo sú správcovia hesiel v dnešnom kybernetickom prostredí nevyhnutní. Z dôvodu bezpečnostných problémov aj z dôvodu pohodlia. Sú to oveľa viac ako len digitálne lístky na vaše heslá. Kombinujte to so svojou nízkou cenou, nie je žiadny dobrý dôvod žalovať ho.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me