Ak svoje súkromie online beriete vážne, prvým krokom je stiahnutie súkromného prehliadača.

Prehliadače ako Chrome, Edge a Safari zhromažďujú všetky údaje používateľa. Toto zahŕňa; História prehliadania, prihlasovacie údaje, súbory cookie (umiestnené na navštívených webových stránkach) a informácie o automatickom vyplňovaní (na prihlasovacích formulároch). Používa sa na vytvorenie užívateľských profilov, aby vám mohli inzerovať ďalej v riadku.

Alternatívy safari, edge a chrom v tomto článku nevykonávajú zmysluplné sledovanie (ak vôbec) svojich vývojárov a mnohé z nich zahŕňajú zabudovanú ochranu proti sledovaniu pomocou webových stránok..

Aké sú najlepšie prehliadače na ochranu súkromia?

 1. Firefox

 2. Prehliadač Tor


 3. Waterfox

 4. statočný

 5. Bledý mesiac

 6. Icecatu

 7. SeaMonkey

Najlepšie súkromné ​​prehliadače: hĺbková analýza

1. Firefox

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Prehliadač Firefox

Firefox je rýchly a súkromný prehliadač s otvoreným zdrojovým kódom a bol úplne skontrolovaný, čo dokazuje, že robia presne to, čo hovoria. Je vyvinutý Mozilla Foundation, ktorá je neziskovou organizáciou.

Firefox je pravdepodobne prinajmenšom rovnako bezpečný ako Chrome. Nový (ish) “kvantum” vykresľovací motor bol postavený od základov, aby sa zlepšili rýchlosti, a obsahuje rozhranie Tracking Protection zabudované do rozhrania.

Firefox teraz tiež obsahuje zabudovanú ochranu proti odtlačkom prsta na plátne, najbežnejšej forme snímania odtlačkov prstov v prehliadači.

Firefox je v predstihu pred bežnou konkurenciou, pretože nesleduje vaše prehliadanie webu, aby na vás zacieľoval reklamy.

2. Tor Browser

 • stanovenie ceny

  z $ 0
  / mesiac

prehliadač

Tor Browser bol navrhnutý tak, aby poskytoval bezpečný prístup k sieti anonymných Tor. Tor Browser je založený na Firefoxe, ale má ďalšie bezpečnostné funkcie.

Kľúčové vlastnosti zahŕňajú:

 • Používa doplnky HTTPS Everywhere a NoScript (v predvolenom nastavení sú všetky skripty zakázané)
 • Blokuje ďalšie doplnky prehliadača, ako sú Flash, RealPlayer a QuickTime
 • Ako predvolený vyhľadávací nástroj používa technológiu Disconnect.me
 • Vždy používa režim súkromného prehliadania (ochrana sledovania, žiadna história prehliadania, heslá, história vyhľadávania, súbory cookie alebo uložený webový obsah v vyrovnávacej pamäti)

3. Waterfox

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Prehliadač Waterfox

Waterfox je prehliadač s otvoreným zdrojovým kódom založený na prehliadači Firefox. V mnohých ohľadoch je to celkom jednoduché vanilla Firefox 56, a nie sú tam žiadne plány, ako sa presúvať ďalej. To znamená, že podporuje staršie doplnky Firefoxu aj nové doplnky. Obsahuje ochranu sledovania a synchronizuje sa s vaším bežným účtom Firefox. S Waterfoxom boli hlásené niektoré problémy so stabilitou, tieto však ovplyvňujú iba malú menšinu používateľov.

Waterfox je v podstate projekt pre jedného človeka a zdá sa, že robí dobrú prácu pri zabezpečení toho, aby Waterfox obsahoval najnovšie bezpečnostné záplaty Firefoxu. Problém je v tom, že tieto opravy sú určené pre inú verziu prehliadača Firefox (v súčasnosti 66.0.3). To by mohlo mať za následok, že Firefox 56 (a staršie) -špecifické zraniteľné miesta zostanú neodoslané.

Waterfox je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Linux a Android.

4. Statečný

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Odvážny prehliadač

Na rozdiel od všetkých ostatných prehľadávačov v tomto kole, Brave je založený na prehliadači Chromium namiesto Firefoxu. Chromium je kód s otvoreným zdrojovým kódom za prehliadačom Chrome a všetky uzavreté proprietárne kúsky sú roztrhané (aspoň teoreticky).

Dodáva sa so vstavaným blokom reklám, ochranou proti sledovaniu, blokátorom skriptov a funkciou HTTPS-Everywhere. Brave tiež obsahuje ochranu proti odtlačkom prsta a ochranu pred WebRTC jedným kliknutím. A ktokoľvek zvyknutý na prehliadač Chrome sa bude okamžite cítiť ako doma.

Napriek tomu všetkému je Brave kontroverznou voľbou…

 • Brave pomáha financovať sa prostredníctvom programu výmeny reklamy. Toto nahrádza "zlé reklamy” ktoré zahŕňajú sledovacie pixely s “dobré reklamy” od jej sieťových partnerov. Účasť na tomto programe je aktivovaná, ale kritici sa domnievajú, že to zvyšuje problém, ktorý majú opravovať súkromné ​​prehliadače..
 • CEO spoločnosti Brave Software je bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Mozilla a vynálezca JavaScriptu Brendan Eich. Eich bol nútený odstúpiť od Mozilly v roku 2014 potom, čo venoval 1 000 dolárov na podporu kalifornského návrhu 8, ktorý sa pokúsil zabrániť kňazom osôb rovnakého pohlavia pre Kalifornčanov LGBTQ. To samozrejme nemá žiadny vplyv na kvalitu softvéru, ale možno budete chcieť zvážiť, či chcete, aby niekto, kto má tieto názory, finančne využil pomocou svojho produktu..

Brave je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Linux, Android a iOS.

5. Bledý mesiac

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Prehliadač Pale Moon

Pale Moon je ľahká a vysoko prispôsobiteľná vidlica s otvoreným zdrojom Firefoxu. Na rozdiel od systému Waterfox sa jeho kód úplne oddelil od prehliadača Firefox. Je kompatibilný s mnohými klasickými doplnkami Firefoxu, ale nie so všetkými.

Nie je kompatibilný s prehliadačom Firefox’s novými doplnkami WebExtensions, ale má rastúcu knižnicu doplnkov, ktoré boli špeciálne upravené pre program Pale Moon.

Väčšina programu Pale Moon bola aktualizovaná kódom z novších verzií prehliadača Firefox, ale jeho používateľské rozhranie zostáva vysoko prispôsobiteľným front-endom založeným na XUL, ktorý bol naposledy videný vo Firefoxe 28. To zahŕňa podporu širokej škály vlastných motívov a vzhľadov..

Pale Moon neponúka žiadne "špeciálne funkcie ochrany osobných údajov” ako taký, ale neobsahuje pochybný softvér na ochranu súkromia, ktorý je súčasťou iných bežných prehliadačov.

Aj keď poskytuje “dôsledné dodržiavanie oficiálnych webových štandardov a špecifikácií” Pale Moon stále pracuje na úplnej podpore HTML5 a CSS3, takže sa môže pri vykresľovaní niektorých webových stránok potýkať.

Niektorí používatelia tvrdia, že s aktualizáciami zabezpečenia zaostáva, ale je to veľmi nespravodlivé. Môže trvať až týždeň, kým Mozilla umožní vývojárom Pale Moon prístup k svojim najnovším opravám, ale tieto sú vždy implementované čo najskôr a sú vždy aktuálne.

Program Pale Moon je k dispozícii pre systémy Windows aj Linux.

6. IceCat

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Prehliadač IceCat

GNU IceCat je iba prehliadač Firefox, ktorého ochranná známka bola odstránená v súlade s projektom GNU’s pokyny pre slobodný softvér.

Blokuje obrazové súbory s nulovou dĺžkou od tretej strany, známe tiež ako webové chyby. Bude tiež detekovať a blokovať neslobodný JavaScript a má možnosť nastaviť každý reťazec agenta agenta pre každú doménu v približne: config. To je dobré pre potlačenie odtlačkov prstov prehliadača.

IceWeasel je veľmi podobný IceCat, s výnimkou Debian (Linux) a bez IceCat’s ďalšie funkcie ochrany osobných údajov. Teraz, keď sa Firefox vrátil do Debianu, už IceWeasel už nie je udržiavaný. IceWeasel je založený na staršej (pred-kvantovej) verzii prehliadača Firefox, ale Icecat je založený na najnovšej Firefox ESR. To znamená, že môže používať najaktuálnejšie doplnky Firefoxu a zvyšuje kvantovú rýchlosť.

IceCat je k dispozícii pre GNU / Linux, Windows (neoficiálne), Android a MacOS (zostavené).

7. SeaMonkey

 • stanovenie ceny

  z $ 0.00
  / mesiac

Prehliadač SeaMonkey

SeaMonkey, podobne ako Pale Moon, používa kód Firefoxu a vykresľovací modul Gecko. Líši sa však od všetkých ostatných služieb v našom zozname súkromných prehliadačov.

Zahŕňa prehliadač, e-mail a klienta diskusnej skupiny a editor WYSIWYG HTML. Niektorí by mohli tvrdiť, že je to veľmi nafúknuté, ale najmodernejší hardvér dokáže ľahko vyfarbiť.

SeaMonkey je skvelý pre tých, ktorí chcú skúsenosť s internetom v starej škole, ale pokiaľ ide o aktualizácie a záplaty zabezpečenia, zaostáva za Firefoxom..

Obavy z bežných webových prehliadačov

Všetky komerčné prehliadače, ako sú Chrome, Edge a Safari, predstavujú obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov.

Google je spoločnosť, ktorá plne spolupracovala s NSA v rámci programu hromadného sledovania PRISM.

Google podrobne popisuje, ako Chrome ovplyvňuje vaše súkromie, ale v podstate je Chrome iba spywarom pre spoločnosť Google. Aj keď prehliadač Chrome ponúka nastavenia ochrany osobných údajov ovládané používateľom, v prehliadači sú skryté a používatelia musia ručne zrušiť funkcie, ktoré narušujú ich súkromie..

Aj keď sú všetky nastavenia ochrany osobných údajov ovládané používateľom zablokované, existuje dôvod, aby ste spoločnosti Google nedôverovali, že na vás rovnako nebude špehovať.

To isté platí pre všetky ostatné komerčné prehliadače. Microsoft tiež zhromažďuje používateľské údaje a bolo hlásené, že tiež spolupracovali s NSA, takže prehliadačom Edge a Internet Explorer nemožno dôverovať.

Apple je primárne výrobca hardvéru, preto sa pri obchodnom modeli nespolieha na reklamu revue. Má tiež robustnú globálnu politiku ochrany osobných údajov. Zúčastnila sa však na programe PRISM NSA a Safari je uzavretý zdroj.

Opera je teraz vo vlastníctve čínskeho konzorcia a vo svojich Zásadách ochrany osobných údajov jasne uvádza, že zhromažďuje spravodlivé množstvo údajov, ktoré „možno považovať za osobné“..

Je dôležité, že všetky tieto populárne prehliadače sú uzavretým zdrojom. To znamená, že neexistuje spôsob, ako overiť, že neobsahujú strašidelný kód alebo že nerobia nič, čo by nemali robiť..

Je režim súkromného prehliadania bezpečný?

Všetky moderné prehliadače majú súkromný režim alebo režim inkognito. Je dôležité pochopiť, čo táto vlastnosť robí, pretože jej názov je v mnohých ohľadoch dosť zavádzajúci. To môže mať za následok, že ľudia budú surfovať po internete, zatiaľ čo sa nesprávne domnievajú, že ich súkromie je chránené tak, ako nie.

Čo robí režim súkromného prehliadania?

Režim súkromného prehliadania je primárne zameraný na zabránenie ľuďom, ktorí majú priamy fyzický prístup k vášmu počítaču (napríklad členom rodiny), aby videli, čo ste robili online. Pri použití súkromného režimu:

 • Webové stránky, ktoré navštívite, sa neuložia do histórie prehliadača
 • Vyhľadávania sa lokálne neukladajú
 • Údaje formulára sa lokálne neukladajú
 • Po ukončení relácie sa súbory cookie odstránia
 • Vaše prehliadacie relácie sú izolované od bežných relácií

Odstránením súborov cookie medzi reláciami režim súkromného prehliadania užitočne nebráni niektorému základnému sledovaniu webovými stránkami, ale výhody tohto sú ľahko nadhodnotené..

Čo režim neposkytuje?

Súkromný režim vás v podstate v súkromí na internete neurčuje:

 • Webové stránky môžu vidieť vašu jedinečnú internetovú adresu (IP)
 • Webové stránky vás nemôžu sledovať pomocou súborov cookie, ale môžu vás sledovať pomocou odtlačkov prstov v prehliadači a pomocou rôznych iných metód
 • Váš poskytovateľ internetu (ISP) môže vidieť všetky webové stránky, ktoré navštívite na internete
 • Stiahnuté súbory a záložky vytvorené v súkromnom režime sa uložia ako zvyčajne
 • Keyloggery a malware nainštalované vo vašom systéme môžu sledovať všetko, čo robíte online

Jedlo so sebou

Ak chcete skryť narodeninové darčeky od svojho manžela / manželky v rodinnom počítači alebo skryť svoje zvyky pri prezeraní dospelých na zdieľanom notebooku, súkromný režim je skvelý. Nakoniec sa z nejakého dôvodu často označuje ako porno režim!

Čo nerobí, je poskytnúť vám zmysluplné súkromie (nehovoriac o anonymite) od vášho poskytovateľa internetových služieb alebo kohokoľvek, kto sleduje internet. Preto musíte na skrytie svojej adresy IP použiť sieť VPN a rôzne doplnky prehliadača, aby ste zabránili sledovaniu webu (ktoré môže alebo nemusí byť spojené s vyššie uvedenými prehliadačmi ochrany osobných údajov).

Všetky prehliadače v tomto zozname sú open source a poskytujú oveľa viac súkromia ako Chrome, Edge / Internet Explorer alebo Safari.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me